Čtecí brýle ze supermarketu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katrinkak
5 příspěvků 26.02.15 14:36
Čtecí brýle ze supermarketu

Dobrý den,

Nosím brýle od svých tří let (Je mi 15). Mám dalekozrakost, tudiž mám brýle na blízko. Ty co teď mám (z optiky), nosím asi už 3, 4 roky. Když jsem byla menší, nezacházela jsem s nima dobře a proto je mám teď poškrábané a špatně se mi v nich kouká. Na nové brýle momentálně nemáme (Jsme velká rodina. Mám tři mladší sourozence) Proto jsem si koupila čtecí brýle ze supermarketu. Kouká se mi v nich lépe než v těch starých, rozdíl minimáální. Ale na internetu jsem si vyčetla různá vyjádření odborníků, že tyto brýle nejsou dobré. Nechystám se je používat napořád. Jen do té doby, než si budu moci pořídit dražší z optiky. Budu je používat jen na čtení a na díání do počítače a na televizi.
S těma z starýma už se nedá koukat. Pořád mi padají z nosu, vypadám v nich hrozně a ještě k tomu jak jsou poškrábané…
Máte se čtecími brýlemi někdo zkušenosti? Nezkazilo vám to zrak ještě víc?

Reakce:

Pinot Noir
8540 příspěvků 26.02.15 16:27

Nejsem odborník, ale myslím, že největším rizikem těchto brýlí je to, že lidem se časem začne hůř číst, tak jdou do drogerie a koupí si brýle, aniž by si nechali oči vyšetřit u lékaře. Můžou pak zanedbat vážnější onemocnění. Pokud jste u očního lékaře byla (a chodíte k němu) a víte, že se nejedná o vážnou chorobu, myslím, že vám takové brýle nemůžou ublížit.

stricc  26.02.15 16:43

@Katrinkak já jsem je jednu dobu používala taky, když se mi normální brýle ztratily, a rozhodně to bylo lepší než vůbec nic. Problém může být v tom, že mají obě čočky stejné, ale vy nemusíte mít stejnou vadu na obou očích, takže správně vlastně koukáte jen jedním, co se pak víc namáhá. Ale jako přechodné momentální řešení to podle mě jde.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 26.02.15 17:08

@Katrinkak Mému manželovi sdělil jeho oční lékař, že on sám měl své nejlepší čtecí brýle ze supermarketu. Já mám čtecích brýlí spoustu, protože je pořád někde zapomínám a tak mám některé dražší a některé ze supermarketu a rozdíl nepozoruji.

Karin
3401 příspěvků 27.02.15 10:58

Zrak vám to vyloženě nezničí, ale může to unavovat oči (bolest hlavy, „tahání“ za oči, nausea, slzení, pálení… Ale i kdyby vám seděly dobře, tak byste každopádně pravidelně (1krát do roka) měla absolvovat rutinní základní vyšetření u očního - pro jistotu. (Hradí to zdravotní pojišťovna).

Go-lightly
3428 příspěvků 27.02.15 11:22

Ono je to o náhodě. Můžete narazit na brýle, které budou vašemu zraku dokonale vyhovovat, nebo jen přibližně, a budete si pak oči zbytečně namáhat. Dojděte si do optiky změřit, kolik dioptrií potřebujete (pokud to nevíte) a určit, jestli supermarketové brýle odpovídají. Pokud nemáte třeba jedno oko výrazně slabší, mohlo by to být OK. Nevěřte zas všemu, co doktoři vyžadují, jim jde taky o kšeft!

Betynka02
379 příspěvků 05.03.15 07:25

Mě bylo řečeno, abych si je nekupovala, protože mohou mít osu jinak, než potřebuji. Je pravda, že v optice před výrobou skel si na mě osu poznačili. Ale odborník nejsem. :-)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit