Čtyřpukáče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šošana  05.06.12 07:16
Čtyřpukáče

Ahoj, jste někdo tak …zkušený, že si pamatujete čtyřpukové kalhoty jako já? Čtyři vyštepované puky - takže v podstatě takové krabice na nohou, široké, módní to výkřik 70. let. Mně maminka koupila kanárkově žluté a hodně jsem je nosila. Asi mě to trochu otužilo, hodně to přitahovalo pohledy a já to v dospívání unesla, takže teď nemám problém nosit třeba klobouk, baret - jak někdo psal, že k tomu nemá odvahu.
Nebo si pamatujete něco jiného, co už se nenosí? „Sexy trička“? Umělé košile s velkým límcem pod svetřík s krátkým rukávem?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Robena
1257 příspěvků 05.06.12 10:25

I ja mela ctyrpuky…cervene. Taky jsem je hodne nosila, vynutila jsem si je na rodicich. Mi rodice mi nechavali volnou ruku pri vyberu satsva a obuvi, musela jsem to pak ale nosit do roztrhani a bez pardonu.
Pamatuju se na extremne siroke „zvony“ - kdyz jsem byla mala, nosili je i kluci. Teta nechala starsimu bratranci sit kalhoty a on se tajne domluvil se svadlenou na zvonacich - tetu z toho malem kleplo. A pamatuju se taky na modni vystrelek v nasem mestecku, stojime pred zakladni skolou pred vyucovanim a mame na sobe silonky a pres ne bile podkolenky. Brrr.

Šošana  05.06.12 11:56

To je pravda, na silonky pod podkolenkama jsem úplně zapomněla! A pod sukýnky jsme někdy na 1. stupni nosily modré trenýrky na cvičení jako prevenci, kdyby nám kluci o velké přestávce zase nadzvedávali sukně, čemuž se nedalo zcela zabránit, dělali to hodně rychle:-(

katango
1356 příspěvků 05.06.12 12:09

Ó ano, pamatuji. I na svetříky s krátkým rukávem přes košile; ta moje neměla velký límec, ale umělá asi byla. A co podkolenky srolované ke kotníkům? Bavlněné rýhované punčocháče s vydojeným zadkem? To jsou teda spíš vzpomínky na první stupeň ZŠ. A gumičky s barevnejma kuličkama do vlasů.

runningfox  05.06.12 12:29

Já si hlavně pamatuju na to věčné elektrizující bytí všech těch umělých materiálů. Dederon, diolen a podobně. A pak na ty kalhoty bez elastanu, které byly až do pasu, pekelně nepohodlné, ale jak diktát doby velel pořádně zařízlé do rozkroku a s knoflíkem v pase chystajícím se uletět při každém hlubším nádechu. Ještě že je to už za námi.

Šošana  05.06.12 12:35

Nebo berušky (do vlasů). A punčocháče - jasně! Prodávaly se v celých dvou barvách. Béžová a bílá. Bílé na neděli, béžové na obyčejnější provoz. Ty bílé ze začátku nedělní procházky držely, když se šlo domů, byla vyboulená kolena a musely se často popotahovat:-) Později ovšem přišly krepsilonky. Ty už držely. Ano, podkolenky se zručně srolovaly, takže tvořily kolem útlých kotníčků pěkné pneumatičky. Neprodlužovala náhodou maminka životnost vašich krimplenových kalhot všitím klínů v dolní části nohavic (nejlépe z jiné látky) a našitím široké záložky?A první podprsenečku jsem měla plátěnou.

Canavi
224 příspěvků 05.06.12 15:08

Pamatuji se, jak trička a svetříky byly převážně z umělých materiálů a já to nesnášela. K velké radosti rodičů jsem to rvala ze sebe dolů s výkřiky - mrazí mě to! Nezbývalo než že mi sháněli věci bavlněné, tenkrát to byla fuška. Dodnes umělinu nesnáším, bohužel i bavlněné věci šijí s polyesterovými nitěmi.

Chany
871 příspěvků 05.06.12 15:57

Jůůů…žluté čtyřpukáče…taky jsem je měla.A mám zato, že stály dvě stovky. :-D Jak my jsme si tenkrát zakládali na zvonáčích, dokonce jsme si porovnávali šířku nohavic v urputné touze toho druhého trumfnout.Tričko s krátkým rukávem přes košili- to jsme byli prďáci!Hotová uniforma.A vlna „dřeváků“ z umělé hmoty. Měly na nártu dva barevné řemínky na sponu, podrážka byl umělohmotný odlitek ortopedického tvaru v medově žluté barvě. Byly podlepeny gumou, chodily jsme v nich jak hvězdy jak po venku, tak ve škole, tváříce se, že jsou to přezůvky - ale nesměl nás při tom čapnout školník.Mimochodem- nedávno jsem je nostalgicky vyhazovala do popelnice, léta jsem je měla na balkoně a obouvala je jenom tam při věšení prádla či zalévání truhlíků…byly nezničitelné…chjo…

Šošana  05.06.12 16:39
Debilka a černý mor

Též čepice debilka byla fenomén. Název to byl tedy trefný. Žiletky na krku? Sponka v podobě srdíčka a „pusy“.
Jinak později, ale už neodhadnu přesně kdy, konec 80. nebo začátek 90. let - nosila převážná část dívek a žen z nepochopitelných pohnutek k černým sukním černé punčochy a černé boty. Pamatuje si na to někdo? Bylo to jak mor. Jednou jsem jela tramvají kolem skupiny, nějaký zájezd to byl, a snad až na jednu dvě to měly všechny. Od pasu dolů černo. Vypadaly jako větší pohřeb.

šeharezáda
2 příspěvky 05.06.12 17:17

Šošano, a tuhle znáte? :)
http://www.youtube.com/watch?…

Šošana  05.06.12 20:10

to šeharezáda: :-) Tu neznám!:-)) Nejde mi teď zvuk… ale aspoň jsem si našla text a ano, to bude reflexe čierneho moru. Děkuji za obohacení.

seznam.mih  06.06.12 12:22

já sem se narodila v 90. roce a pamatuju si na módu zvonáčů a krátkých triček. Mamka nám jako malé ráda pletla šatičky, nebo svetříčky. Při nějaké akci jsme nosili kosili, pod ní košilku a to všechno zastrkané do kolové sukně - to proto, abych mohla udělat parádu, když jsem se otáčela rychle tak jak s eta sukýnka pěkně zvedla. zrovna nedávno jsem našla pěknou fotku, kdy jsem byla malá, jak jsem měla pěknou bílou košili s vyšívanýma červenýma kytičkama a červenou sukni s nějakým drobným vzorem. Bych ji mohla ukázat, kdyby někdo chtěl. To jsem byla ještě roztomilá :)
No ale krátká trička to prostě byla móda, ve které jsem se necítila dobře. Díky bohu, že je to za námi a že nemusím ukazovat svůj pupek :D Taky si pamatuju, ež jeden čas chodili po ulicích jen černokněžníci v dlouhých černých kabátech až na zem.

Karoleenah
2322 příspěvků 06.06.12 12:36

@Šošana Žiletku na krk jsem v pubertě objevila u babičky v šuplíku plného staré bižuterie, byla jsem mezi svými vrstevníky nesmírně in. Když mi pak nenávratně zčernala, vymrmlala jsem na mamce, aby mi ji vyrobila ze stříbra… ještě ji někde mám. :) Kromě té žiletky jsem taky našla stříbrný prstýnek co vypadal jako pásek se sponou, ten se prý taky hodně nosil.
@seznam.mih Já jsem taky ročník 90 a jako děcko jsem pořád nosila takovej setík - vršek připomínající spíš sportovní podprsenku + kraťasy s bílýma lampasama, měla jsem ho v zelené a dvě moje kamarádky v černé a modré, prodávalo se to nejspíš někde v tržnici a měli jsme to fakt všichni. :)

Šošana  06.06.12 12:48

@Karoleenah Já ten prstýnek ještě pořád mám:-)

pampelína
60 příspěvků 06.06.12 12:48
@Karoleenah píše:
@Šošana Žiletku na krk jsem v pubertě objevila u babičky v šuplíku plného staré bižuterie, byla jsem mezi svými vrstevníky nesmírně in. Když mi pak nenávratně zčernala, vymrmlala jsem na mamce, aby mi ji vyrobila ze stříbra… ještě ji někde mám. :) Kromě té žiletky jsem taky našla stříbrný prstýnek co vypadal jako pásek se sponou, ten se prý taky hodně nosil.

Ten prstýnek co vypadá jako pásek jsem tak před 6ti lety našla taky u mamky v šuplíku :)Dodneška ho nosím, a nespočet lidí už ho obdivovalo! A tím myslím lidi tak ve věku kolem 20ti, takže nejen pamětníci :) Já osobně mám ten prstýnek moc ráda, je krásný:)
A ten setík taky pamatuju :D byl z nějakého příšerného materiálu a neměla jsem ho ráda :D

DanielaS
4603 příspěvků 06.06.12 13:38

Ja jsem nosila „setik“ predskolni, oranzovobilou spartakiadni soupravu po brachovi. V populaci toho bylo hodne.

A po sve spartakiade bile (bavlnene) tricko se zvlnenym okrajem rukavku. K tomu byla bohuzel nepouzitelna brcalove zelena zavinovaci sukynka, tu jsem pak pouzila uz jen na karnevalu, kdyz jsem sla za ufona.

xyz
1623 příspěvků 06.06.12 18:11

Máte někdo fotku těch čtyřpukáčů? Pamatuji všechno výše zmiňované (včetně debilek), jen toto neznám :-)

Šošana  06.06.12 21:27

@xyz Já osobně v nich asi vyfocená nejsem… On to snad ani nebyl velký módní trhák na hodně sezón, spíš takový výkřik, co brzy odezněl. A byly ušité pravděpodobně z tesilu nebo něčeho podobného.
Kdybych foto přece jen našla, zkusím dodat:-)

Olive Oyl
197 příspěvků 07.06.12 11:16

tak tohle mě hodně pobavilo :)
pamatujete někdo návleky na nohy? nejlépe trojboj návleky, potítka, čelenka?

GreatSusan  07.06.12 13:44

kamase a navleky :-) k tomu jsem mela takovou jasne oranzovou bundicku
celenka samozrejme!

Šošana  07.06.12 15:34

a džínové dřeváky:)

ooola
129 příspěvků 07.06.12 17:39

a legíny! na prvním stupni základky nosily snad všechny holky legíny místo kalhot, z lesklé umělotiny, buďto nad kolena, nebo dlouhé, v nejrůznějších křiklavých barvách. Ty největší frajerky (mezi nimiž jsem samozřejmě já nebyla) měly duhové. A ještě větší frajerky to nosily s krátkýma tričkama, jak tu někdo psal. A nebo s tričkama, co byly zhruba od pupíku dolů rozstříhané na proužky:-)

xyz
1623 příspěvků 07.06.12 19:43
@Olive Oyl píše:
tak tohle mě hodně pobavilo :)
pamatujete někdo návleky na nohy? nejlépe trojboj návleky, potítka, čelenka?

No jistěěěě! Co já jsem se této trojkombinace napletla!!! Měla jsem všechny možné barvy :-)

DanielaS
4603 příspěvků 08.06.12 09:15

Uz v pate tride jsem spravne tusila, ze tricko od pasu nastrihane na prouzky pro me uplne neni (a krom toho by mi takovy vystrelek maminka nedovolila). Ale od osvicene tety jsem dostala k Vanocum leskle FIALOVE elastaky a od znamych z Nemecka obnosene cervene tricko s nasitymi ptacky, a jaka jsem byla kocka! Nekde existuje dokonce video, jak v tech elastakach lyzuju, nemohla jsem se od nich odloucit.

Olive Oyl
197 příspěvků 08.06.12 09:19

a žlutý tkaničky obarvený zvýrazňovačem!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit