Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NicoleK
107 příspěvků 16.04.13 10:02
Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Zdravím,

léto už pomalu klepe na dveře ( tedy alespoň dle dnešního počasí to tak vypadá)a s ním přichází i každoroční téma o „hubnutí do plavek“.
Vždycky jsem byla štíhlá, ale s pubertou „jsem nějak začala“ víc jíst a kila byla nahoře. S narážkami v rodině jsem si nikdy hlavu nedělala a byla jsem spokojená se svou postavou (cca 64-65kg na 163cm). Ovšem s kily navíc se začaly objevovat i narážky od spolužáků, pocení po pár schodech atd… Jednoho krásného dne (pamatuji si přesně, že to bylo poslední den školy, tedy před prázdninami), jsem si řekla, že se sebou začnu něco dělat. Začala jsem každý den doma cvičit, převážně podle aerobik podle DVD (odjakživa jsem neměla ráda společná fitka, není nadto si doma zacvičit, tak jak potřebuji, nic za to nezaplatím a nemusím jet několik minut tam a zpět). No, abych to shrnula, teď v létě to budou 3 roky a cvičím pořád (5× týdně, DVDčka jsem prostřídala- mohu doporučit od ELLE). Výsledky se dostavily okamžitě! Váhu si teď držím okolo 51-52kg (ano, přes zimu něco málo naberu, ale už teď jde zase všechno dolu).
A především, bych chtěla upozornit na to, že se v jídle neomezuji. Jsem opravdová milovnice čokolády a bez masa bych žít nemohla. Akorát se snažím nepřecpávat večer a opravdu se necpu od rána do večera mastným jídlem. v poslední době se snažím zařadit do svého jídelníčku více zeleniny, ovoce a luštěnin (objevila jsem kouzlo bulguru). Každopádně jednou za čas nezdravou stravu neodmítnu.

Jaké máte zkušenosti se cvičením, hubnutím či zdravým životním stylem vy? Řešíte X neřešíte?
Nerada bych, abyste tento „můj příběh“ brali, jako chloubu. Chci se jen podělit s vlastní zkušenosti a případně dodat sílu a motivaci jiným dívkám, protože opravdu to JDE a cvičení FUNGUJE! :))

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

chinin
2788 příspěvků 16.04.13 10:19

@NicoleK
K diskutovani, o tematu, ktere jste nadhodila, vam doporucuji zdejsi diskuze Hubnouci vlakno a Jak se udrzujete ve forme.

paradigm
15 příspěvků 16.04.13 11:07

Děkuji Vám za motivaci. Od dětství sportuji, ale řekněme, že pod tíhou pracovních a jiných povinností má člověk pocit, že na sport nezbývá čas. Před třemi týdny jsem se do toho ale plně obula a doufám, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Jím zdravě tak jako tak, a proto vidím jedinou možnost, jak zhubnout, právě v hýbání se. Doma se většinou nedonutím - je tam příliš mnoho rozptylujících faktorů, ale navštěvuji fitcentra, chodím hrát squash a bruslit. Přeji hodně sil a vytrvalosti a držte mi palce ;)

NicoleK
107 příspěvků 16.04.13 11:12

@paradigm
super, jsem ráda! :) Určitě se výsledky dostaví v nejbližší době, nejdůležitější je si ten sport neznechutit, dělat to s láskou :)

Lenka M.  16.04.13 11:24

V prvom rade gratulujem, že sa Vám darí :) Osobne by som popisovaný režim neutiahla, pokusov športovať každý deň, prípadne každý druhý deň u mňa bolo niekoľko, ale po počiatočnom nadšení a „prepísknutí“ ma to prestalo baviť tak do dvoch týždňov..Plus starostlivosť o rodinu, domácnosť, práca-človek 2-3× nemože a začne si hovoriť, že to už aj tak pokazil a keď už teda necvičil tak teraz v stredu na to už kašle, aspoň si po dlhej dobe zájde do mekáča/na koláč a začne zase od pondelka -HA HA HA :) Oveľa účinnejšie je pre mňa donútiť sa istý čas naozaj ukážkovo jesť a spať-začnem sa cítit lepšie, som plná energie, že na to cvičenie dostanem chuť, ale aj tak necvičím viac než 3× za týždeň..A chodím teda behať, stačí naozaj maličko 15-20 minút, suniem sa ako slimák, ale aj tak idú kilá dole a kondička rastie. Teraz po zime nemám menší cieľ než -12 kilov takže mám o zábavu postarané :)

NicoleK
107 příspěvků 16.04.13 11:31

@Lenka M.
děkuji. Lepší něco než nic, lepší alepoň 1-2× za týden, než vůbec! Abych pravdu řekla, když se mi nechce tak mě stejně donutí výčitky.. Po těch letech si na to člověk opravdu zvykne. Když mám něco v plánu, tak si třeba přivstanu a zacvičím. Často si říkám, že si zacvičím a pak si aspoň můžu dát bez výčitek nějakou dobrotu:)). A nejlepší na tom všem jsou ty výsledky, když vám někdo řekne, že vám to sluší, a i sama se cítíte dobře, že jste něco dokázala. Je to fajn. Někdy to proklínám, ale po víkendu necvičení se už těším, že si v pondělí dám do těla :D

Ems
1482 příspěvků 16.04.13 16:19

Tak velké gratulace, já mám takovou otázku, hledala jsme na ní odpověď na internetu ale nikdo mi nebyl schopen odpovědět dostatečně. Co mám cvičit, jaké cviky jsou vhodné, když chci zmenšit objem nejen tuku ale i svalů (teď mám na mysli stehna - během let tančení se mi ohromně zvětšila a já nevím co s tím)…

Jetthro
1129 příspěvků 16.04.13 16:40

@Ems Nejsem expert ale mam pocit, ze svaly se zacnou palit, pokud treba nejdriv pujdes posilovat s vahami a pak si nakonec das jeste HIIT. Celkove proste musis cvicenim donutit telo, aby v momente kdy dojdou cukry zacalo brat energii ze svalu a ne z tuku - a to se muze stat pokud nekdo cvici „nespravne“ (protoze vetsinou prece jenom chceme opacnej efekt ze jo :)). Ja bych se byt tebou zeptala nejakyho dobryho trenera, ten by mel byt schopny ti rict kdy takova situace nastava. Pro vetsinu lidi je to teda nezadouci, ale kdyz chces ty stehna zhubnout :)

Edit: jinymi slovy, pokud se chces zbavit svalu, tak to neni nejak extra o konkretnich cvicich, ale spis o ty alchymii jak, co a kdy se spaluje :)

Příspěvek upraven 16.04.13 v 16:44

Mariahh
53 příspěvků 16.04.13 16:43

@Ems neviem či sú také cviky, že by sa strácalo svalstvo, ale asi stačí pár dní necvičiť, ale to by sa zas vrátili tuky :/

Narcisa
100 příspěvků 16.04.13 17:27

@Ems Cvičit kardio a upravit jídelníček tak, aby obsahoval co nejméně bílkovin. Ale rozhodně to není „zdravý“ postup.

Ems
1482 příspěvků 16.04.13 17:45

@Mariahh v tom případě bych měla mít nohy jako laňky nebo oplácané tukem :D už pár let nijak pravidelně necvičím… to vybíhání naší 4 patrové budovy školy nepočítám (do toho občasné lyžování, snb, 4kolky a inliny…:D)
@Jetthro no zkusím se poptat, ale tak kdyby měl někdo osobní zkušenost…

Ems
1482 příspěvků 16.04.13 17:53

@Narcisa Kardio je co přesně?

Garfie
4452 příspěvků 16.04.13 18:06

@Ems Co pilates? Nezkoušela jste? Na zeštíhlení svalů docela funguje…

guinejske_prase
178 příspěvků 16.04.13 18:36

@Ems
Nejlépe aerobní cvičení - tzn. cvičení, kdy se pohybujete v aerobním pásmu, to je 60 - 80% vaší maximální tepové frekvence (tu si spočítáte jako 220 - váš věk). Obecně je to taková míra námahy, kdy ještě můžete mluvit, ale ne si povídat :) Takové cvičení je na spalování tuků neideálnější a taky podporuje vznik těch „vytrvalostních“ svalů - silných, ale štíhlých.

Je to lehčí jízda na kole, jogging, různé chůze do kopce/v terénu, orbitrack, stepper, plavání.. tedy spíše souvislý pohyb, u kterého se trochu zadýcháte a zapotíte, než konkrétní cviky.

Pokud jde o posilování a cvičení jako takové, tak platí, že při cvičení s vyšší zátěží a méně opakováními svaly rostou do objemu. Naopak při cvičení s lehčí zátěží a více opakováními (typicky cvičení jen s váhou vlastního těla) svaly sílí, aniž by výrazně nabývaly.

K úvodnímu příspěvku.. ačkoliv rozhodně oceňuji každého, kdo cvičí a je ochoten se sebou něco dělat, nepřipadá mi cvičení doma pro začátečními úplně ideální. U lidí, kteří nikdy dřív nijak systematičtěji nesportovali a neznají základní pravidla, která je nutné při cvičení dodržovat, to dost pravděpodobně povede leda tak k nataženým svalů, zraněním nebo minimálně rozhození rovnováhy těla (viz například oblíbená strategie - posiluju jenom břicho). Ony ty fitka mají cosi do sebe v tom, že tam většinou jsou lidé, kteří ví, co dělají a rádi to předají dál ;)

Pitseleh
262 příspěvků 16.04.13 18:40

Jako milovnici běhu, co se připravuje na svou první desítku, mi nezbývá čas na nic jiného než právě na běh. Hodil by se mi den v týdnu navíc, kdy bych se mohla věnovat i jinému sportu… takhle jsem ve dnech volna ráda, že jsem ráda. :D

NicoleK
107 příspěvků 16.04.13 18:45

@guinejske_prase
já cvičím podle DVD - nejdřív to byl aerobik (od nejjednodušších dílu po ty těžší),teď střídám DVD od Elle - Body shape a kickbox aerobik. Postupujeli člověk dle instrukcí, tak je to jako ve fitku s trenérem, akorát vedle mě necvičí dalších dvacet lidí a necítím se trapně, že mi něco třeba nejde. Například u toho Body shape se jedná o systematické posilování celého těla.

Bara06
1993 příspěvků 16.04.13 19:10

.

Příspěvek upraven 31.05.16 v 10:56

Bara06
1993 příspěvků 16.04.13 19:13

Ano, pilates, jóga nebo zmíněná kalanetika. Pomalá, dechová, protahovací cvičení.
Jak píše Narcisa, záměrně přijít o svalovou hmotu není zdravé ani rozumné, fakt.

Klotylka
496 příspěvků 16.04.13 19:22

@Ems Já tedy také nejsem žádný odborník, ale souhlasila bych s Barou06 - hodně protahování svalů, jaou na to dobrá také cvičení jako jóga, poweryoga, pilates…
Ale genetické dispozice stejně těžko předěláte. Na svalech není nic ošklivého.

Ems
1482 příspěvků 16.04.13 19:30

@Bara06 @Klotylka to je největší průšvih, protože pokud se člověk neumí protáhnout tak mu naopak narostou… jenže to nám na trénincích nikdo neřekl přesně jak a co, a dopadlo to jak to dopadlo…

guinejske_prase
178 příspěvků 16.04.13 20:50

@NicoleK
Však já vám to neberu ;)
jenom říkám, že podle mého názoru je to trochu (někdy i víc) risk a ne vše člověk z dvd pochytí a pochopí. Navíc jsem se nevyjadřovala ani tak konkrétně k aerobiku podle dvd, ale cvičení doma obecně. Není nutně to hnát do extrémů - jsou i jiné varianty než šílené skupinové hopsačky a osamocené poskakování po obýváku. Existují třeba osobní trenéři, cvičení v malých skupinách, zásad cvičení znalí kamarádi atd.

Btw. proč byste se měla cítit na fitku trapně?

Příspěvek upraven 16.04.13 v 20:51

VivaItalia
596 příspěvků 16.04.13 20:50

Mě chytlo asi před rokem a půl běhání, které jsem na základce i na gymplu nesnášela, jelikož mě vždycky začalo hned píchat v boku… dneska jsem si dala půl hodiny podél řeky a člověk má pak hned lepší náladu.

NicoleK
107 příspěvků 16.04.13 21:13

@guinejske_prase
osobní trenér by byl fajn, ale to už je řekla bych více finančně náročné. Nejsem ten typ, který se rád předvádí mezi lidma, nebo na sebe záměrně stahuje pozornost. Někdy mám pocit, že by se mi mohly jiné dívky smát, kvůli tomu, že by mi něco nešlo. Možná jsem trochu vztahovačná a neumím být tak moc nad věcí no. Je pro mě pohodlnější si zacvičit v klídku doma, neřešit jak u toho vypadám.. Nejezdim přes celý město tam a pak zpátky, potom jet zpocená domu, nebo se koupat ve veřejných sprchách.. Takhle bych asi nevydržela pravidelně cvičit tak dlouho..

cibetka 1  17.04.13 08:48

@NicoleK
Já vás chápu, osobní trenér je darda, muž platí 10 tis. měsíčně,, ale on je typ, který nutně potřebuje dohled, jinak bude cviky dělat špatně. Já cvičím již leta doma hodinu denně, také nesnáším fitka, navíc jsem v mládí dělala závodně gymnastiku, tak celkem vím, jak co dělat.
Ale stydět se ve fitku fakt nemusíte, tam má každý co dělat sám se sebou, chodila jsem na jogu a občas se k nám přidala Martina Navrátilová, když dorazila do Čech. A ačkoli vyhrála co se dalo, nedokázala se ohnout tak jako my vycvičené. Prostě tenis chce něco jiného, to ovšem pro ní neznamenalo, že to nezkusí a užívala si to. A tak to má být.
Jinak na doma vřele doporučuji SM systém, což fakt není sado maso, ale speciální cvičení s gumami, google poradí. Nezabere to místo a krásně vytvaruje postavu, srovná páteř a vůbec dělá divy. Joga je dobrá, ale jen jejím cvičním určitě nezhubnete, to byste musela přijmout celý životní styl a navíc málokdo tady dělá skutečně pravou jogu, většinou jsou to již silové věci, které s jogou prakticky nemají nic společného. Joga je vlastně hlavně cvičení, které má postupně promasírovat všechny žlázy s vnitřní sekrecí v těle, což je dost opomíjeno. Takže v té novodobé podobě je prakticky jen normální cvičení bez kýženého výsledku a proto jsem přestala chodit. Když chci, můžu cvičit sama doma, což je ostatně u jogy stejně nejlepší. Doporučuji Andre van Lysebetha, který dokonce sepsal sestavičku vhodnou přímo pro ženy a fakt funguje. Nic novějšího nebrat.

NicoleK
107 příspěvků 17.04.13 09:37

@cibetka 1

jogu mám doma také od ELLE, ale ještě jsem jí nezapla. Těmhle cvičením moc „nevěřím“. Mám ráda cvičení, kde se opravdu hýbu a cejtim, že jsem si dala do těla. Něco fakt svižnýho, kde nemá člověk čas to šidit. Klidná muzika, protahování, nebo posilování není moc pro mě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit