Damaškové povlečení Scanquilt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

top topic
949 příspěvků 22.02.13 09:35
Damaškové povlečení Scanquilt

Ahoj, chci pořídit nové povlečení na polštáře a peřiny. Chtěla bych damaškové. Doma máme damaškové ještě z výbavy rodičů a mám nějak zafixované, že látka je dost pevná a má vysokou gramáž, prostě že kvalita z toho „smrdí“ na první ošahání. Kupovala jsem si kdysi malý damaškový ubrus na stůl a dtto pocit z toho, i když to bylo asi o 40 let mladší. Dívala jsem se na web Veby, kde bych si i vybrala, mají uvedenu i gramáž. Byla jsem ve Scanquiltu a prodávající mi ukázala nějakou údajně damaškovou řadu, ale přišlo mi to zoufale tenké a lehké, spíš jako satén. Gramáž neznala, a na webu ji taky nemají. Jsem z toho lehce zmatena. Máte to někdo doma, popř. viděli jste to? Opravdu je to damašek? Díky.

Reakce:

Khajka
506 příspěvků 22.02.13 09:38

Já s povlečením od nich zkušenosti nemám, nelíbilo se mi už v obchodě, tak jsem ani nekupovala.
Osobně bych šla do té Veby, sice je dražší, ale skutečně vydrží. Máte-li možnost, zajděte do jejich podnikové prodejny v Praze na Vinohradech, mívají tam často i slevy, ve kterých se dá velmi kvalitní povlečení pořídit za velmi rozumnou cenu.

Mylady2
12409 příspěvků 22.02.13 09:45

@top topic já mám co se týče Damašku s nežehlivou úpravou zkušenost se značkou BAUER - je to německá značka a lze ji koupit v xxxLutz v Praze stodůlkách.
Ve Scanquilt se mi dost často líbí dezény povlečení, ale kvalita se mi zda nízká;-(
Záleží taky kolik chcete investovat.

top topic
949 příspěvků 22.02.13 09:52

@Mylady2: no právě, já si jich pár nechala rozbalit, abych to mohla ošahat a čouhalo z toho nemálo nití, což byla druhá věc, která mě odradila. Byla jsem rozhodnutá pro tu Vebu, ale přišla jsem ke slevě do Scanquiltu, tak mi bylo líto toho nevyužít, ale nevím teda.

top topic
949 příspěvků 22.02.13 09:53

@Khajka: díky za tip.

Mylady2
12409 příspěvků 22.02.13 09:54

@top topic tak to bych šla radši do VEBY…jsem se jim koukla na www a i ceny mají dobré! Ten Scan mi přijde hodně slabý…leda že by bylo něco echo hezkého ve slevě!

uu  22.02.13 10:20

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:37

maarcy
63 příspěvků 22.02.13 11:46
Damašek

Pokud damašek, tak jedině z Veby, je to snad jediná textilka, která tady funguje a navíc vyrábí kvalitně za slušné ceny. Běžte se ale podívat do podnikové prodejny, chce to vidět a osahat, kupujete to na x let, tak ať se vám dobře spí.

Karin
3401 příspěvků 06.03.13 17:33

Mám z Veby i ze Scanquiltu povlečení z bavlněného saténu a je to snad to nejlepší, co jsem kdy měla. Ten satén jsem kupovala, protože jsem chtěla konkrétní design a v damaškovém provedení ho neměli, ale kdybych někdy kupovala povlečení z damašku, tak od těchto dvou značek bych se ho určitě nebála, když vidím, jak kvalitní je ten bavlněný satén.

Cotton
44 příspěvků 06.03.13 19:27

Mám skvělou zkušenost s povlečením od svobodalinen (mako satén), i po letech drží barvy, SKUTEČNĚ se nemusí žehlit, a na kůži je nejpříjemnější, co jsem kdy měla.

Zoe
316 příspěvků 07.03.13 13:38

Mám výborné zkušenosti s VEBOU. Právě v jejich prodejně, v ulici kolmo k Vinohradské, jsem koupila ve slevě damaškové saténové v barvě bílé kávy, se zapínáním na zip. A to jsem kupovala 1× 200cm a 1× 220cm, což bývá problém. Navíc se tam dají koupit i zbytky látek, takže si můžete ještě ušít polštář navíc. Manžel nejdřív brblal kvůli ceně, ale pak si liboval, že se v tom příjemně spí, že si připadá jako v luxusním hotelu :).

Grossularia
3204 příspěvků 07.03.13 16:22

Na spaní máme jen bavlněné damaškové povlečení. Máme jich dost z různé doby - nejstarší „do výbavy“, dostávala jsem ho jako malá holka, nejnovější asi čtyřleté z noname prodejny bytového textilu.
To „z výbavy“ je opravdu silná látka a neničí se praním.

Pak mám i ze Scanquiltu - mám dvě sady, jednu asi 12 let, druhou asi 7 let. A je mezi nimi docela rozdíl, ta starší se zdaleka tak neopírá a nechlupatí a je i silnější. Takže jestli to ilustruje trvalou tendenci, bude to dnešní povlečení asi hadřík :)

top topic
949 příspěvků 07.03.13 21:30

@Grossularia: to je o čem mluvím, staré, co máme doma, je silné a pořád vypadá hezky. Ve Scanquiltu mi to ve srovnání s naším přišlo jako hadřík:-)
@Zoe: do Prahy se speciálně za tímto účelem jen tak nedostanu, ale díky.
@uu: z maka mají děcka čepice, to ne

Khajka
506 příspěvků 07.03.13 22:04

@top topic Pokud máte blíž ještě nějakou jinou prodejnu Veba, zkuste to tam - jejich seznam najdete na webu.
Jinak, slevy, které mají na stránkách, v jejich obchodech neplatí a naopak, slevy, které mají v obchodech, na webu nenajdete.

neferet1
2 příspěvky 17.08.14 12:09
mohu doporučit

Před pár týdny jsem po úvaze nakoupila své první damaškové povlečení v e-shopu Matějovský. Musím říct, že jsem s kvalitou a servisem nadmíru spokojena, mají dokonce akci - do konce srpna poštovné zdarma. Dluho jsem si lámala hlavu se vzorem či barvou. Naprvní pohled více zaujmou ty křiklavé, ale chtěla jsem nějaký střed, decentní a modernější vzhled. Vybrala jsem světle hnědou včetně prostěradla a jsem moc spokojena. Uvažuju o koupi dalšího kusu. Jsem milovnice klasických bavlněných prostěradel, dají se sice sehnat, ale kvalita je často tristní. Od matějovského jsem s kvalitou spokojena, dalo teda práci ho vyžtehlit po vyprání.

EJK
151 příspěvků 17.08.14 22:16

Obávam sa, že damaškat (damašek)v takej kvalite ako pred 40 a viac rokmi už nezoženiete. Aspoň podľa mojich skúseností.

neferet1
2 příspěvky 16.07.15 12:25

Dostala jsem tři mínusová hodnocení za co?! Jen jsem popsala svoji zkušenost s nákupem, která byla ach bože kladná. Pro příště abych se zalíbila zdejší sortě něco pohaním. Nebo snad působím jako nastrčenec od esopu?

continuity
5851 příspěvků 16.07.15 12:47

@EJK ja mam damsek v kvalite před 40rokmi a nechce se mi to zehlit. takze za mna bavlneny saten.

volfish
907 příspěvků 16.07.15 16:01

@neferet1 Bé je správně.

ionicera
4561 příspěvků 16.07.15 16:15

@neferet1 Za a- B je správně, za B- s Matějovským nejsem vůbec spokojená, mám povlečení na zip, které se rozbilo hned při prvním vyprání, takže jsem je musela nechávat měnit. Mnohem lepší je povlečení Svoboda.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit