Dámy, dostáváte květiny?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bertulka  12.12.12 09:45
Dámy, dostáváte květiny?

Ženy a dívky, dostáváte od svých protějšků květiny? Kromě narozenin a pod. Jen tak.. Pánové dáváte květiny? Můj manžel na takové „blbosti“ moc není. Je pravda, že jsem tomu trochu přispěla i tím, že mám strach, že to kočky ohudlají, shodí a zničí. Začala jsem si poslední asi 2 měsíce kupovat kytku sama, jen v sámošce, jsou to svázané růže asi 7-9 kusů, bez dalších ozdobných trav, vydrží cca týden, je u toho hnojivo a mám je na dekoraci na stůl. Těch si kočky nevšímají. Minulý týden jsem je nekoupila, říkala jsem si, je advent, dám na stůl svícen a najednou, po x letech, manžel o víkendu pro něco jel do obchodu a dovezl ty růže, že prý jsem na ně zapomněla. Musím říct, že mě překvapil a samozřejmě potěšil. Jak to máte u vás?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 12.12.12 09:48

@bertulka ano květiny dostávám;-) a ráda!
Zkusila jste si někdy zjistit původ těch růží co prodávají v supermarketech? Pokud ne tak zkuste…věřím, že radost z nich odpadne;-(

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 12.12.12 09:52

Dostávám 3 růže každý pátek :-) Je to milý zvyk, který muž okoukal od mého tatínka - ten je nosí mamince každý pátek už minimálnbě 20 let :-)
Růže v supermarketu si nekupuju, ale stejně prodávají i tulipány a frézie a ty si koupím pokaždé :-)

bertulka  12.12.12 09:53
??
@Mylady2 píše:
Zkusila jste si někdy zjistit původ těch růží co prodávají v supermarketech? Pokud ne tak zkuste…věřím, že radost z nich odpadne;-(

Jetthro
1129 příspěvků 12.12.12 09:53

Dostavam :) zrovna mam ve vaze ruzicku.

Mylady2
12409 příspěvků 12.12.12 10:03

@bertulka http://www.rozhlas.cz/…prava/961950
Myslím, že nejvíc by Vám k tomu řekla MP Barbucha.

bertulka  12.12.12 10:10

@Mylady2 Mně ten odkaz nějak nefunguje, můžete jen ve zkratce napsat o co jde?

Mylady2
12409 příspěvků 12.12.12 10:13

@bertulka neumím dávat odkaz;-)
Tady

hanabanana76
160 příspěvků 12.12.12 10:26

Kvetiny dostavam od manzela casto a vetsinou je to naprosto neocekavane, coz je o to milejsi.

JarkaJar
432 příspěvků 12.12.12 10:28

Odhaduju, že Mylady asi myslela tohle:
http://www.rozhlas.cz/…lemy--961950
Ale nejsem si jistá, že je správné mluvit o tom v souvislosti s radostí z darovaných růží. Ovšem měli bychom to vědět, to ano. Podmínky pro ty, co pracují na těch plantážích, jsou vážně děsivé a stává se, že lidi z těch chemikálií dostanou rakovinu. Jeden charitativní projekt, který dost dobře znám, podporuje středoškolačky v internátní škole u města Naivasha a u stejnojmenného jezera, kde jsou ty plantáže. Před rokem, těsně před maturitou, jedné z nich zemřela maminka, která tam taky pracovala.
Jak říkám: měli bychom to vědět, ale není moc pěkné říkat to někomu ve chvíli, kdy má radost z darovaných růží.

bertulka  12.12.12 10:31
Ajaj, to jsem nevěděla, tak to už si je kupovat nebudu, přeorientuju se na jiné druhy, ale jak zjistit, že ty jsou v pořádku, chjo…
@Mylady2 píše:
@bertulka neumím dávat odkaz;-)
Tady

JarkaJar
432 příspěvků 12.12.12 10:33

@bertulka
Když si kupujete celou kytici v supermarketu, na cedulce by mělo být uvedeno „místo původu zboží.“ A doufám, že pokud jde o květinářství, že tam vědí, odkud ty květiny jsou.

bertulka  12.12.12 10:33

@JarkaJar Nemyslím, že by mně chtěla Mylady zkazit radost, spíš to bylo takové upozornění, aspoň já to tak beru. V Keni jsem byla a nerada bych přispívala k její devastaci nebo ohrožování tamních lidí. Ale dopátrat se v dnešní době původu a bezpečnosti ( i při výrobě a pěstování) různých věcí denní spotřeby je asi nad lidské síly.

bertulka  12.12.12 10:34
@JarkaJar píše:
@bertulka
Když si kupujete celou kytici v supermarketu, na cedulce by mělo být uvedeno „místo původu zboží.“ A doufám, že pokud jde o květinářství, že tam vědí, odkud ty květiny jsou.

Schválně se podívám, květinářství předpokládám nakupují na trzích v Holandsku, taky je cena kytek někde jinde..

kacenka.smile
427 příspěvků 12.12.12 10:36

Nedostávám a nevadí mi to. Naopak, kytky do vázy mě opravdu neberou. Když už kytku, tak určitě v květináči.

xromance
76 příspěvků 12.12.12 10:44

@kacenka.smile mám to podobně, nedostávám, protože jsem to zakázala. Řezané kytky jsou pro mne taková už mrtvá věc.

Tebah
4255 příspěvků 12.12.12 10:45

Taky nedostávám a ani nechci - přijde mi líto si kupovat kytky, které někomu zničily zdraví a které sem přijely přes půl planety oklikou přes Holandsko, když je za týden vyhodím. Když už si výjimečně koupím kytku, tak v létě na trhu a českou, případně si natrhám na louce. Kupovat tulipány nebo růže v lednu mi přijde mírně řečeno absurdní, navíc je celkem jasné, že z ČR asi nebudou.

Mylady2
12409 příspěvků 12.12.12 10:46

@bertulka jistě že nechtěla… Sama jsem si je kdysi pro radost kupovala! Teď už ne:-)

zelena
156 příspěvků 12.12.12 11:00

Pri dobrej konštalácii všetkých hviezd a planét vo vesmíre, dostanem kvety tak raz do roka :) Ale kupujem si sama v lete na trhu.

MP Monny
480 příspěvků 12.12.12 11:03

Květiny dostávám když si o ně řeknu. Než být naštvaná nebo smutná, že si na mě přítel „nevzpomněl“, radši mu přes den napíšu, že mám náladu dostat od něj něco pěkného a většinou to vyhraje kytka, někdy pytlík gumových bonbónů :-)
Co se týká podmínek, ve kterých se pěstují květiny v Africe, to určitě nechce podporovat nikdo z nás, věc ale bohužel není černobílá, pokud je všichni přestaneme kupovat, jejich farmy se zavřou a tamní lidé přijdou i o tu trochu peněz (vykoupených zničením zdraví). Je to stejné jako dětská práce v továrnách na textil v Asii atp. Vyřešení tohoto problému musí být věcí systematickou, cíleně podporovanou ze zdrojů vyspělých států.

Lola  12.12.12 11:08
@Mylady2 píše:

Je mi to líto, ale musím s Mylady2 souhlasit. Květiny miluju, ale… štve mě, za jakou cenu se můžeme těšit z jejich krásy :(

I proto dávám přednost hrnkovým rostlinám. I ty dovážené z Holandska se přece jen pěstují přijatelnějším způsobem než řezané květiny, a vůbec nejvíc mě těší skalničky z místního zahradnictví, kde si je sami pěstují a vyšlechtili i několik vlastních originálních odrůd.

Curlygirl
1901 příspěvků 12.12.12 12:47

Dostávám… ne moc často, ale ano. A o to to je pak milejší překvapení.

kayav  12.12.12 12:55

Já dostávám od manžela kytici tak jednou za měsíc, za dva. Dokonce jsem si je už začala i fotit, protože nosí opravdu krásné kytice. Žádný z předchozích partnerů kytky nenosil, tak je to pro mě krásná nová zkušenost.-)

kayav  12.12.12 12:56

Ad růže z Keni - ano, je to hrozné, ale podobné je to s oblečením z Číny, levné elektroniky z Tchajwanu apod. To by si člověk nemohl koupit vůbec nic..

Cesnekacka
274 příspěvků 12.12.12 13:01

Moc ne, bohužel :-(

Myslím, že i kytky z „holandska“ jsou vypěstovány někde jinde - do Holandska se sváží na trh, přes který se dostanou do Čech a ostatní Evropy. Nebo myslíte, že tam teď sází tulipány, aby za 2 měsíce byly k mání i u nás? :-) Mě spíš překvapilo, že karafiáty a frézie se pěstují v Palestině.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit