Dárek k biřmování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martilla
8 příspěvků 01.09.14 18:38
Dárek k biřmování

Zdravím a předem děkuji za všechny rady. Kamarádka mě pozvala na své biřmování- biřmovány budou i její dvě sestry, též mé známé. Jsem pozvaná i na hostinu a teď uvažuji, jestli bych jim neměla pořídit nějaký dárek, nějakou malou pozornost, protože mi přijde divné tam jít jen tak, ale zase nechci vypadat nějak vlezle- nejsem věřící, nejsem ani z rodiny, takže jim nechci cpát nějaké hodnotné dary, které by ve výsledku ani nebyly vhodné. Takže nějaký nápad na drobný dárek pro zhruba 18ti letou slečnu, který by se hodil k biřmování? Napadla mě třeba kytice, ale úplně jistá si tím taky nejsem :/

Reakce:

Oldyn
5013 příspěvků 01.09.14 19:11

@Martilla
Kytku asi né, spíš bych to viděla na nějaký Ag křížek, medailku. Pohledejte, není problém koupit do 200 Kč.

Jiná Realita
13791 příspěvků 01.09.14 19:30

Myslím, že cokoli, co byste jí normálně dala třeba ke svátku nebo k narozeninám (i když, asi ne bonboniéru :D ).

křížky, bible a medailonky se čekají spíš od věřících příchozích (budou si vědět rady). i když…na druhou stranu, kdyby si nevěřící kamarádka dala tu práci a dala mi k biřmování třeba medailonek s mým biřmovacím patronem a zjistila si, o co jde a tak, byla by to fakt nečekaná pecka.

kapka_v_moři
59 příspěvků 02.09.14 10:16

Myslím, že také dost záleží na zvyklostech v dané oblasti, jestli byste si vůbec s nějakým dárkem měla dělat starosti. V prostředí, kde se pohybuji já, se dárek očekává od biřmovacího kmotra a možná ještě rodičů a prarodičů, ale rozhodně to není jako na svatbě, že by měl dárek přinést každý pozvaný. Můžete se zkusit optat ostatních „zkušenějších“ pozvaných, ideálně třeba rodičů, pokud se s nimi znáte.

K biřmování se také často dává nějaká knížka na téma náboženství a víry (moc hezky píše třeba Marek Vácha), o životě biřmovacího patrona, apod. (kdybych věděla, že kamarádka třeba hraje na kytaru, tak zpěvníček nějakých křesťanských písniček a tak dále). Ale říkáte, že jste nevěřící, takže něco takového by se vám možná těžko vybíralo. Biřmování je takový křesťanský „vstup do dopělosti“ (myslí se dospělost ve víře), takže se ty dárky točí spíš kolem toho (jak už tu bylo zmiňováno - křížek, medailonek, Bible, růženec…). Pokud vám přijde divné takto zaměřený dárek dávat, nenuťte se do toho.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit