Dárek k promoci

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Siena
74 příspěvků 25.06.12 07:47
Dárek k promoci

Dobrý den,

jsme pozvaní na promoci neteři a vůbec netuším, jak je to zvykem s dárkem.
Co jste vy dali/dostali, popř. co byste chtěli dostat?
Díky všem za nápady.

Reakce:

pampelína
60 příspěvků 25.06.12 08:54

Záleží na tom, v jak blízkém kontaktu jste s rodinou. Moje teta, s kterou se stýkáme hodně často, mi spolu s babičkou daly peníze. Domluvila jsem se s nimi, že si za to koupím nějaký šperk, sama si ho vyberu - měly strach, aby se mi trefily do vkusu. Tak jsem si koupila prstýnek a naušnice z bílého zlata, budu to mít jako památku, něco trvalého.
Ale takhle to bylo taky z toho důvodu, že teta je moje kmotra, tak to brala že mi musí něco dát.. Myslím, že pokud přijdete třeba „jen“ s kyticí tak se neteř taky neurazí.

MUDr.Lant
389 příspěvků 25.06.12 09:28

Já to měla při svých promocích obdobně jako Pampelína, pokaždé se baičky domluvily s tetou a dostala jsem peníze s tím, že si mám za ně koupit nějaký šperk, který se mi bude líbit. Tím, že se skládaly tři, tak se to i vyplatilo a já si mohla koupit opravdu krásný prstýnek a náušnice.
Pokud máte méně blízké vztahy, tak kytka bude stačit.
Jinak hezký dárek k promoci je také nějaké lepší péro (pokud to ovšem neteř ocení).

MP Monny
480 příspěvků 25.06.12 12:07

Myslím, že od tety opravdu stačí kytka. A pokud chcete opravdu dát dárek, záleží co neteř vystudovala, jestli se chystá na kancelářskou práci je pěkné pero nebo diář s vyměnitelnými listy (třeba ADK) myslím vhodný dárek. Co se týče šperků můžete to vyřešit dárkovým poukazem a neteř si dle svého uvážení vybere něco v dané hodnotě nebo si připlatí třeba z peněz, které dostane od rodičů. A když tak nad tím přemýšlím, mně by udělal radost třeba pěkný šátek. Já tedy za promoce dostala právě pera a peníze a rozhodně jsem se nezlobila :)

Pavlena
778 příspěvků 25.06.12 12:37

Přidám vtipnou historku, byť ji nepovažuji za návod.
Manželovu synovci jsme k promoci dali designovou pokladničku. Líbila se nám jako objekt a předali jsme ji s tím, že to má na ty obrovské výdělky, co teď bude mít :-)
Všechny dary při oslavě kolovaly mezi hosty (cca 20 lidí) a dědeček odpromovaného měl super nápad, do kolující pokladničky rovnou ostentativně vsunul bankovku (nemalé hodnoty). Inspiroval tím ostatní hosty a k oslavenci se pokladnička vrátila těžší o několik tisíc.
Tak jsme se zasloužili (slovy synovce)o neju­žitečnější dárek k promoci.
Každopádně peníze či dárkové kupóny jsou určitě vhodné, pokud se vymyslí dárek související s budoucím povoláním (zmiňované diáře, psací potřeby, kožené spisové desky etc.) je to ještě lepší.

Coraline
1980 příspěvků 25.06.12 12:58

Já jsem dostala helmu na motorku :D. Ale myslím, že třeba nějaký drobný šperk na památku, pokud máte blízké vztahy, je adekvátní. Obecně ale myslím, že dárek se očekává hlavně od rodičů, případně prarodičů, takže bych nepokládala za trapas, když tety a strýčci absolventa neobdarují ničím víc, než květinou třeba. Co bych fakt dostat nechtěla je to drahé pero. I když dělám v kanceláři, stejně bych s ním nepsala, takže by z toho byl nevyužitý lapač prachu, pro mě je to blbost.

pixie
232 příspěvků 25.06.12 13:12

Já se přiznám, že jsem ani netušila, že se za promoci dávají nějaké dary. A obávám se, že jsem se to raději ani neměla dozvědět, neboť moji drazí rodičové to nejspíš neví taky:)

Carrissa
70 příspěvků 25.06.12 13:16

Drahé dárky za promoce se u nás dostávají od rodičů, od tet a babiček buď pouze květinu (nemyslím tím, že je to málo), nebo darují ještě nějakou knihu či šperk (ne drahé kovy). Pero je dle mého též vhodné, lze na něj nechat něco vygravírovat, čímž se stává osobnějším. Mě by potěšil i výše navrhovaný šátek nebo po té vší dřině nějaká poukázka na relaxovací procedúry, protože tam chodím jen příležitostně. Z diáře bych tak na větvi nebyla, ale rozhodně by mě neurazil. Jen nějakou masáž bych brala spíš:)

Blair
359 příspěvků 25.06.12 13:20

U nás v rodině je tradice za ukončení vzdělání dávat šperky… Teď jsem dostala řetízek a brož. Za maturitu prstýnek a náušnice.

Acrobaleno
948 příspěvků 26.06.12 07:49

Pri oboch promóciách to boli peniaze, lenže mňa sa aj spýtali čo chcem, tak som povedala.

Bugatti
4051 příspěvků 26.06.12 09:17

U nás v rodině je zvykem přispět nějakou částkou na cestování. Po té vší dřině si člověk zaslouží relax a zajímavé zážitky. Ale to je potřeba konzultovat se zbytkem rodiny a hlavně s obdarovaným. Mne osobně by drahé pero nijak nepotěšilo, ale určitě by mne nadchl kvalitní kožený diář s vyměnitelnými listy nebo kožené spisovky. To ale proto, že je při své práci využiji. Krásných hedvábných šátků a broží taky není nikdy dost. Dost záleži na tom, co dotyčný vystudoval a co hodlá dále dělat.

Zoe
316 příspěvků 26.06.12 16:11
dárek k promoci

Jedné neteři jsem chtěla dát kabelku/kabelu, protože jsem věděla, že by se jí velmi hodila. Raději jsem se jí zeptala a ona mi řekla, jakou by tak asi chtěla. Ta, kterou jsem vybrala, se jí líbila a dodnes jí nosí.
Druhá neteř se chystala do USA, takže jsme byli všichni informováni, že by se jí nejvíc hodily peníze. Stejně jsme přidali nějakou drobnost.
Rozhodně šperk udělá radost skoro každé ženě i dívce, takže se asi nespletete. Oblíbený dárek také bývá fotoaparát.

runningfox  26.06.12 16:16

To já nic nedostala. Zřejmě si všichni včetně mne mysleli, že jsem už byla obdarovaná vzděláním, že.

Siena
74 příspěvků 26.06.12 17:34

Děkuji všem za rady. S neteří a celou rodinou jsme si celkem blízcí, manžel je kmotr, tak jsem si myslela, že asi bude vhodná kytka a nějaký šperk nebo peníze, takže jsem ráda, že jsem nebyla moc mimo.

Martin22
1 příspěvek 16.01.14 22:53

Ahoj,
já jsem dával přítelkyni PROMOČNÍ ČEPICI s ročníkem ukončení studia. Na památku a fotku z promoce ve stylu amerických promocí… :)

MP Janka
373 příspěvků 17.01.14 11:28

Já dostala za promoci od rodičů kytku, jinak nic. I oběd jsme měli jindy, aby si rodiče nemuseli brát v práci volno.
Podle příspěvků ostatních bych asi měla začít vymýšlet, co budu chtít za tu inženýrskou, ale myslím, že nedostanu nic, protože tatínek zastává názor, že studuji pro sebe, tak nepotřebuji ještě dostávat dary.

Coraline
1980 příspěvků 17.01.14 12:53

@Martin22 Aha.

Karja
4766 příspěvků 17.01.14 13:38

@MP Janka Já zastávám názor, že dar je ten, že mě rodiče na studiu podporují a já si tak můžu v klidu studovat bez nějakých existenčních starostí:). Pokud za rok odpromuju, tak dám něco já jim:).

xluki
90 příspěvků 17.01.14 14:54

@Karja to je moc hezké

tajinka
87 příspěvků 17.01.14 15:28

Pri promociach som dostala od rodica slavnostny obed, od stryka saty na promocie (tiez dost drahe) a od krstnych krasne nausnice z bieleho zlata s perlami:)

Dahllie
2222 příspěvků 17.01.14 15:41

Jestli se mi konečně povede ty státnice udělat, tak mám v plánu si nadělit jednu kabelku od Michaela Korse :-D

Cérenka
36 příspěvků 20.01.14 14:11

Hm, já si přála kabelku a dostala jsem vak na rybářské pruty a pouzdro na návazce s háčky :)

Karja
4766 příspěvků 20.01.14 19:12

@Cérenka Asi když bude nejhůř a velká nezaměstnanost v oboru, ať se máte čím přiživit:D

trinita
323 příspěvků 20.01.14 21:40

Ja som za promócie dostala od rodičov strieborný náhrdelník a náušnice (ktoré som si vybrala a dodnes ich nosím), od krstných som dostala zlatý prívesok (ktorý mám odložený, lebo zlato veľmi nenosím), od starých rodičov som dostala peniaze, nech si niečo vyberiem, od ostatných len nejaké drobnosti a samozrejme od všetkých kvety… brat za promócie dostal hodinky, tuším aj pero…

KajkaKit
24 příspěvků 26.05.15 14:06
taky šperk

Kamarádka vůbec nevěděla co by si přála k promoci, pořád špekulovala co by se jí tak mohlo líbit, nejdřív, že chce něco pěknýho na sebe, pak zas že šperk a nakonec řekla, že neví, ať rodina něco vymyslí.. a její mamka to rozsekla tak, že šla k rýdlovi a koupila tam takový jednoduchý přívěsek s briliantem, složili se na to celá rodina, a dostala ho vlastně od všech dohromady a nakonec z něj měla radost, je to něco co má trvalou hodnotu, nic co by se jí za pár měsíců/let rozbilo nebo omrzelo.. myslím že zrovna přívěsky jsou moc hezký dárek k promoci..

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit