Dárek - nákup se stylistou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cupíto
49 příspěvků 25.02.13 14:55
Dárek - nákup se stylistou

Hezký den! V létě se mi švagrová svěřila, že by se jí líbil nákup se stylistou. Ale že je to pro ní moc drahé. Letos v květnu bude mít 35. narozeniny (a v září se pak bude vracet po pěti letech z mateřské do práce), takže jsme se v rámci příbuzenstva shodli, že by jí udělalo radost, jí toho stylistu zaplatit. Říkala jsem si, že najít ho bude sranda, že na netu jich bude určitě plno. Což je pravda, nicméně po půlročním pročítání Módního pekla (např. viz diskuze „Peklo stylistů“) si nejsem vůbec jistá, jestli cca 3 tis. za 3 hodiny v krámech s někým, o kom nemám žádné reference, nejsou vyhozené peníze. Mám totiž pocit, že nákup s mnoha zde diskutujícími by byl mnohem efektivnější než s nějakým drahým rádoby odborníkem (posledních pár dní mě např. nadchlo, jak se všichni snaží pomoci tweety1). Takže otázka:
1. nemáte typ na nějakého opravdu dobrého stylistu (nejlépe vyzkoušeného)
2. neměl by někdo z vás zájem si takovou roli vyzkoušet?
Nechci, aby to vypadalo, že chci na švagrové šetřit. Ale než dát 3 tis. někomu, o kom nic nevím, to dám radši tisícovku někomu, koho tady mám okouknutého a jehož styl, vkus a názory jsem podle diskuzí schopná odhadnout, a kdo to bude brát jako příjemný přivýdělek na jedno odpoledne. A ušetřené peníze pak dám švagrové, aby si to přidala k penězům na nákup. Děkuji za případné reakce :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Zorča
140 příspěvků 25.02.13 16:57

Zdravím,
na tomto novém webu také dělají proměny, momentálně zadarmo.
Holky obě blogují a myslím, že Pavlína má za sebou kurz stylistů.
Jejich blogy: Nika a Pavlína
Proměny se konají v Praze.

medice
31 příspěvků 25.02.13 17:09
@Zorča píše:
Zdravím,

Bojím se, že do proměn nebudou vybírat „obyčejný ženský“…a neodpustím si poznámku, že mně osobně je blog Pavlíny nesympatický- styl psaní je o ničem-dnes jsem si koupila, chtěla bych si koupit, mám na sobě… ;) A styl oblékání mi taky nesedí…samozřejmě, že co člověk, to jiný vkus

Andy.X
43 příspěvků 25.02.13 17:42

I holky z CZECHCHICKS dělají styling :-)

Zorča
140 příspěvků 25.02.13 18:40

@medice Styl psaní je u Pavlíny o ničem, protože se chce věnovat na blogu výhradně módě a ničemu jinému. To mi nevadí, chodím se tam dívat na fotky, když si budu chtít něco zajímavého přečíst, tak si vezmu knihu :)

Myslím, že se tam může přihlásit do proměny kdokoli, záleží jen na tom, jestli chce nebo ne. Myslím, že by to mohla být zajímavá zkušenost a v případě, že to bude katastrofa, tak nepřijdete o spoustu peněz :D

Sibyla
2639 příspěvků 25.02.13 21:48

No, před časem jsem narazila na článek, v němž se redaktorka vydala nakupovat s pomocí stylistky z obchodu. Vcelku negativní zážitek: stylistka vůbec nerespektovala její přání a typ, nutila jí otřesné věci, a nakonec zákaznice vypadala nejlépe v tom, co si vybrala sama proti její vůli. Bohužel si nepamatuji, kde jsem to četla, ale připadá mi to příznačné.
Nápad využít stylistu není špatný, ale najít spolehlivého! Modních blogerek bych se spíš vyvarovala, jsou to mladé holky, soustředěné na svůj styl, obklopené stejně naladěnými fanynkami, nevím, jestli by pochopily potřeby 35 leté dámy.

Cupíto
49 příspěvků 25.02.13 22:17

Děkuji za všechny odpovědi!

@Sibyla Přesně tenhle článek jsem četla taky a byl právě jedním z důvodů, proč jsem založila tuhle diskuzi :(

Mademoiselle.Lucy
7 příspěvků 26.02.13 01:05

Tak zrovna ta bloggerka Nika má děti, takže by to asi pochopila :D

Mademoiselle.Lucy
7 příspěvků 26.02.13 01:07

@medice: Jágrová se na tohle téma několikrát vyjádřila v komentářích, bylo to ve smyslu že dělá módní blog, takže logicky bude psát o módě, na osobníotázky a témata celkem ochotně odpovídá na svém ask.fm.

Bagheera
344 příspěvků 26.02.13 08:02

Tedymně nevadí, že Pavlína píše jen o módě, ale vadí mi, že o ní vlastně nepíše. To je pořád: koupilajsem si tohle, koupím si támhleto. Prostě další nakupovačka. A nijak moc se mi její styl nelíbí, tu bych tedy jako stylistu neradila. A zvlášť ne paní +30.

hasonka
29 příspěvků 26.02.13 09:39

Ahoj, ja muzu doporucit www.facebook.com/dagmarstyle (nebo dagmarstyle. com)
Je moc mila a profesionalni. Doporucuju si s ni zavolat a ujasnit si, co byste ocekavala a co muze nabidnout. Vzhledem k tomu, ze toho ma docela hodne, doporucuju necekat moc dlouho a zkusit. Za optani nic nedate :)
(prosim nelekejte se stranek v anglictine - Dagmar je Slovenka, zijici v Praze)
 M.

hajela
26 příspěvků 26.02.13 12:07

Zkuste kontaktovat paní Jitku Hrubou z Your image (Neratovice). Myslím, že by mohla vyhovovat Vašemu zadání.

Alizon
1233 příspěvků 26.02.13 12:42
@Zorča píše:
Zdravím,

To ze ma za sebou nekdo kurz stylistu vubec o nicem nevypovida. Takovy kurz si muze udelat kde kdo a uroven kurzu je taky vselijaka.
Nekolik praci radoby stylistu jsem videla a byl to otres.
Clanek o kterem pise @Sibyla jsem zrejme taky cetla, obcas na neco takoveho clovek narazi, ted je treba na idnes.cz v rubrice Ona promena pani Simony (Sylvy???), no a stacilo se mi podivat na tu stylistku - pani v tricku Guess s trpytivym napisem pres prsa, na sobe nejake privestky… dekuji nechci, jak chce nekoho menit k lepsimu, kdyz sama vypada prapodivne.

Příspěvek upraven 26.02.13 v 15:12

Cupíto
49 příspěvků 26.02.13 13:45

@hasonka @hajela Díky moc za tipy!!!

ZusOctopus
4 příspěvky 26.02.13 14:00

Toto by mohol byt ten clanok
http://ona.idnes.cz/…-trendy.aspx?…

Sibyla
2639 příspěvků 26.02.13 14:06

@ZusOctopus Ano, je to ten článek, díky. Našla jsem tam v diskusi chytrou poznámku:
Dulezite je si uvedomit…
Pro KOHO dotycna pracuje. To je prosim UNIVERZALNI pravidlo. Pokud nekdo neco dela pro vas zadarmo, pak pokud to neni charita, je placen nekym jinym. A to je ten pro koho pracuje - a potazmo ci zajmy haji a uprednostnuje.
Ano, ve vysoce exclusivnich obchodech ktere si zakladaji na exclusivni klientele Vam urcite dobre poradi i zadarmo, ovsem takove obchody v CR snad ani nejsou.
Takze pokud chcete opravdu stylistky, pak doporucuji hledat PLACENE sluzby a pokud mozno zavedene stylistky s referencemi.
Jinak hrozi to ze se Vam ona „stylistka“ zadarmo pokusi prodat ty nejvetsi lezaky ktere jinak nikdo nekupuje.

adélka.h
2 příspěvky 26.02.13 15:46

Zdravím, Váš strach úplně chápu. Jestli chcete opravdu dobrého stylistu, zkuste kontaktovat BACKSTAGE - http://www.facebook.com/…yluBackstage . Mají i ask.fm, na kterém se můžete zeptat na cokoliv - i jakého stylistu by Vám doporučili. Jestli nepotřebujete nikoho profesionálního, ráda bych si tuto práci vyzkoušela :). Jednou se totiž chci stát opravdovou stylistkou - vzhledem k mému věku ale zatím zůstávám u rad kamarádkám. (Jestli byste měla zájem o mé služby, ráda Vám pošlu fotky nějakých svých outfitů, abyste věděla, jaký mám styl - i když se dokážu přizpůsobit :D a věděla jste, do čeho jdete.)

Cupíto
49 příspěvků 26.02.13 16:20

@adélka.h díky za nabídku! Mohla byste mi tedy poslat nějaké fotky na tchoul@post.cz?

Příspěvek upraven 26.02.13 v 17:01

LaalaB
708 příspěvků 26.02.13 16:38

@Sibyla Taky mě nejdřív napadlo, že by bylo nejlíp najít někoho, koho budu platit já, ovšem z druhé strany, aby stylistka něco prodala, tak se to zákaznici musí líbit. Pokud jí bude nutit cokoliv nenositelného a ještě netaktně, tak asi neprospěje vůbec nikomu. Podle mě to prostě není žádná profesionalita.

adélka.h
2 příspěvky 26.02.13 16:43

@Cupíto
Zatím nemám nic nafoceno (založit blog se chystám až na jaře :D ). Stačily by Vám fotky zítra? Kolik byste jich chtěla a měly by být sestaveny na různé příležitosti? :)

Cupíto
49 příspěvků 26.02.13 16:59

@adélka.h to určitě tak nespěchá :) Jinak jak jsem psala, švagrová se bude vracet do zaměstnání (práce v kanceláři u jedné z největších českých společností), má ráda halenky, svetry, sukně, lodičky, prostě se chce oblékat elegantně. Tak asi něco v tom duchu.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.02.13 09:44

@Cupíto V prvé řadě musíte najít stylistku, jejíž styl odpovídá tomu, který by byl blízký vaší švagrové. Stylista samozřejmě dokáže ovládat víc stylů, ale vždy je jeden, ve kterém je hvězda a ke kterému bude vždy inklinovat.
Popíšu vám přesně, jak by návštěva stylisty měla probíhat:

1. návštěva stylisty u vaší švagrové doma. Vše začíná rozhovorem. Stylista musí svého klienta poznat, zjistit co rád nosí, co rád dělá ve volném čase, kde pracuje a jaké jsou tam požadavky na oblečení, jaké má rád barvy atd. Následuje kompletní prohlídka šatníku klienta a „módní přehlídka“ ve všech modelech a všech kombinacích, které doma klient má. Každý outfit je nutné nafotit a udělat poznámky, jak v něm klient vypadá (je to malé/velké, špatná barva, nevhodný materiál atd.) a jak se v něm cítí, zda dobře či špatně a proč. Fotografie je nutné dělat na denním světle. Výsledkem této fáze je seznam nositelných kousků, seznam kousků na vyhození a seznam toho, co bude zapotřebí dokoupit.
  1. návštěva obchodů s oblečením a doplňky. Je důležité, aby se toto odehrávalo v místech, kde má svůj rajón stylista. Pokud je švagrová z Brna a vybere si stylistu z Prahy, bude za ním muset do Prahy, protože obchody v Brně stylista pravděpodobně nezná a tak neví kde co koupit za rozumnou cenu, kde mají slevy atd. Profesionálního stylistu navíc v obchodech většinou znají a umožní mu např. vyjít v šatech ven na denní světlo, fotit v obchodech (na všude se to smí) apod. V průběhu této fáze se opět každý outfit fotí a k němu se píší poznámky: sluší nesluší, klient se v něm cítí dobře/špatně a (a to je velmi důležité) proč. Chce to obrovskou spolupráci klienta, protože ten kolikrát musí odhalit více než své tělo, aby stylista zjistil, zda za odmítáním určitého outfitu nestojí něco víc - třeba dlouhodobé psychické bloky, předsudky atd, a zda je to tedy něco přes co se klient dokáže přenést, nebo zda nikoli.

Výsledkem spolupráce by neměla být ani tak horda nakoupených hadrů, ale hlavně a zejména velká kniha fotografií opatřená podrobnými popisky a poznámkami, aby si klient v budoucnu uměl vybrat co mu sluší a co ne a postupně si tak doplnit šatník. Účelem není upozornit klienta, že nutně musí mít tuto konkrétní halenku z Manga, ale že by mu slušela tmavě modrá s určitým typem rukávů a délkou. Může to taky znamenat, že si švagrová v průběhu „proměny“ samotné nekoupí vůbec nic - a je to tak v pořádku. Asi už vám je jasné, že toto je práce spíš na dva dny, než na jedno odpoledne a to vůbec nemluvím o účesu a líčení. Proto doporučuji spíš někoho, kdo se tím zabývá profesionálně pro soukromou klientelu a na plný úvazek. Vyhněte se lidem, co tvoří proměny v časopisech a TV, to bývá známka toho, že se sami jen na základě dobrých referencí neuživí a tedy nejsou moc dobří.

LaalaB
708 příspěvků 27.02.13 10:07

@Sekhmet Tak to je všechno hezké. Takhle bych to určitě mělo vypadat. Ale znáte někoho takového? Už jsem toho prohledala pomerně hodně, vč. zde doporučované stránky dagmarstyle a teda takhle nene :-(

Sekhmet
1918 příspěvků 27.02.13 10:25

@LaalaB Bohužel, slečna, která tohle dělala (a dělala to dobře, i když nikoli zrovna levně), otěhotněla, porodila, vdala se a po mateřské nastoupila do řádného pracovního procesu v jedné severské zemi a tudíž se stala nedosažitelnou…
Moje rada měla prostě posloužit @Cupíto při výběru vhodného stylisty, protože těm, co to dělají jinak (stylem „nikdy jsme se neviděli, ale potkáme se před Palladiem a uvidíme“), bych zrovna moc nedůvěřovala.

Cupíto
49 příspěvků 27.02.13 10:44

@Sekhmet přesně takhle bych si to představovala taky…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit