Dárek pro někoho, kdo má vše...

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

venhell
41 příspěvků 13.11.13 10:00
Dárek pro někoho, kdo má vše...

Milé pekelnice, ráda bych vás poprosila o inspiraci. Vůbec totiž netuším, co koupit k Vánocům svému drahému, který má navíc (po materiální stránce) vše, co chce. (Pokud máte dojem, že je to blbá otázka, upusťte prosím od kritiky a přejděte do jiné diskuze… Prostě dárky neumím nakupovat a nepotřebuji, aby mě za můj dotaz někdo pranýřoval.) Může se to někomu zdát divné, ale opravdu na to nemám buňky. Nepřeháním. Dárky se snažím nakupovat s rozmyslem apod., ale často se mi stává, že z mého „geniálního“ (většinou totiž není geniální, ale šílený) nápadu nemá obdarovaný (obecně - kdokoliv) radost… Mé drahé polovičce je 40 let, působí ve vedoucí fci, rád hraje golf. Ráda bych koupila něco osobního. Napadá mě třeba košile na míru s monogramem, tím však mé nápady končí… Poradíte? Venhell

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

Sekhmet
1918 příspěvků 13.11.13 10:09

Košili s monogramem mívají děti ve školce, to bych asi nezkoušela. Když to budou manžetové knoflíčky s monogramem, bude to krásně neosobní…
Takovíhle chlapi obvykle jedou na zážitky. Půjčte mu na víkend Ferrari, zaplaťte let balónem, dovolenou se zaměřením na golf…něco co by ho bavilo…

Lola  13.11.13 10:15

Nechci, aby to vypadalo, že pranýřuji - berte to jako úvahu. Dárky se přece nekupují primárně proto, aby se obdarovaný zásobil něčím, co ještě nemá a materiálně to potřebuje. Já chápu dárky jako něco, co překvapí a potěší, a může to být v očích nezúčastněných osob klidně i úplná kravina. Ovšem to může vybrat jen ten, kdo obdarovaného dobře zná, kdo zná jeho povahu, zájmy a tak.
@Sekhmet to vystihla velmi dobře. Znám jednoho takového pána, který byl štěstím bez sebe z poukazu na bagrování. Prostě ho bavilo, že může shodit košili a kravatu, navlíknout montérky a gumáky a bagrovat. Od té doby si to kupuje sám a namísto relaxačních wellnessů si chodí hrát s bagrem. Ovšem kdybych to koupila mému muži, myslel by si, že jsem se definitivně zbláznila.

Matmys
1597 příspěvků 13.11.13 10:16

Mám doma podobný případ. Za prvé je třeba se oprostit od hodnocení daru dle ceny (značky). Je zbytečné drápat přes laťku, na kterou nedosáhnete.
Radím zapojit trošku invence - vytvořit nějaký set drobných věcí, které se například vážou k jeho koníčkům.
V neposlední řadě uděláte většině chlapů radost něčím na zub (hezky zabaleným).

Prisoner Zero
39 příspěvků 13.11.13 10:28

Zážitkový dárek je dobrý nápad, ale chce to promyslet. Jednou jsem dostal třídenní kovářský kurz, měl jsem radost, ale nakonec to propadlo, protože ty tři dny úplného volna bez přístupu k telefonu pro mě nebylo reálné zvládnout kvůli práci.
Neřešil bych finanční hodnotu dárku, potěšit může i maličkost. Nejlepší dárek, co jsem dostal od přítelkyně, byl kvalitní měkký župan :-))

skl
451 příspěvků 13.11.13 10:29
...

Sice se to spis hodi na narozeniny, ale pokud neni a) abstinent, b) mimo vase financni moznosti, tak treba takovou lahev 40leteho konaku

napr. http://www.drinks24.cz/…-p-2388.html

ale snad jsou i levnejsi varianty

terkaOl
72 příspěvků 13.11.13 10:31

Svému chlapovi taky nemám moc co kupovat s ohledem na to, že já studuju, on má dobré místo a i kdybych se rozkrájela, tak nemám šanci plánovat jeho narozeniny tak, jako on moje.
Ale dělám to tak, že si vyhlédnu věci, které mu momentálně chybí, líbily by se mi, ale netrápí ho tak, aby se zvedl a šel si je koupit. Navíc na sobě v některých věcech celkem šetří. Je to hračička, horolezec, elektroinženýr, co se rád hrabe v čemkoli s motorem, takže průběžně sleduju, nad čím uslintne, co ho zrovna zaujme. Pořizuju právě různé doplňky z výbavy na hory a celkově sport, knížku oblíbeného autora, o které nestihl zjistit, že už vyšla, poslední šroubovák co chybí do sady a podobně.
Pak samozřejmě ty zážitky. Pokud je partner hodně pracovně vytížený, určitě ocení, když s Vámi bude moct odjet na perfektně naplánovaný víkend, se kterým nebude mít žádné starosti. Prostě jen instrukce, kdy je odjezd, kdy bude doma a všechno, včetně zabalené tašky, obstaráte Vy.

Mylady2
12409 příspěvků 13.11.13 10:36

@Sekhmet obávám se, že aby venhell půjčila na víkend pro svého muže efko tak potřebuje pár set tisíc na kauci :-) jestli má je to v cajku.

@venhell košile na míru je fajn nápad. Ale, pokud je Váš muž ve vedoucí fci tak už takovou asi má ne? Co takhle dát mu něco co budete dělat spolu? Klidně něco s tím golfem. Pokud má rád dobré jídlo a víno je taky mrak možností.

Sekhmet
1918 příspěvků 13.11.13 10:40

@Mylady2 No to máte pravdu, posledně to bylo myslím 400k, plus nějakých šedesát půjčovné. Mně prostě nenapadlo, že žena „muže ve vedoucí funkci“ nemá peníze.

Mylady2
12409 příspěvků 13.11.13 10:43

@Sekhmet hmm dobrej byznys… Vubec by mě zajímalo kdo si to půjčí.

Matmys
1597 příspěvků 13.11.13 10:45

@Sekhmet
Jen malá poznámka: partner pisatelky vůbec nemusí být její muž.

skl
451 příspěvků 13.11.13 10:45

No je taky moznost projet se takovym autem nekde na okruhu, to stoji par tisic a celkem bezne se tyhle zazitky prodavaji

Mohučanka
243 příspěvků 13.11.13 10:46

Netuším, zdali to bude pro Vás dobrá rada, ale ačkoli nečtenář, můj muž včera jásal nad starými sešitky Rychlých šípů, které měl coby kluk. Právě se stěhujeme a našla jsem je při probírání knihovny. Je to racionální skeptik, takže mě taková míra sentimentality překvapila (na ňuňání nad věcmi z dětství jsem u nás doma obvykle já:-)). Jinak to řeším jako terkaOl, shodou okolností je můj partner též elektroinženýr a horolezec, ovšem s minimálními osobními potřebami. Jo, loni mu udělala velkou radost Rubikova kostka 4×4. Na hodnotu se nikdy nedívám, sháním takové věci, o kterých si myslím, že by z nich měl radost nebo že je užije (např. lezecké kalhoty, trička…) Podle mě jde o nápad, ne o peníze.

Mylady2
12409 příspěvků 13.11.13 10:46

@skl no o tomto jsem četla že to prodávají nějací podvodníci na těch slevomatech :-( lidi si to koupili a nic.

Kalanka
707 příspěvků 13.11.13 10:54

Taky bych se zamerila na neco osobniho spis nez na hodnotu. Drahe veci si muze koupit sam lepe nez vy. Treba jen napect veliky kolac, co ma rad… nemerte to penezi, ale zkuste neco fakt „siteho na miru“ zalibam vaseho pritele.

gummybee
4595 příspěvků 13.11.13 10:54

Tak s tím autem - zaprvé je otázka jestli by ho to vůbec bavilo, zadruhé jestli je opravdu dobře situovaný, tak jestli už takový splněný sen nemá v garáži :)
taky bych to viděla možná na nějaký ten zážitek, ale přizpůsobit se časovým možnostem, jak už tu bylo taky řečeno, ne každý má možnost jen tak na dva tři týdny vypadnout někam..
finanční hodnota dárku není důležitá, mělo by to být spíš něco ze srdce, osobního - flaška něčeho, jakkoliv starého a drahého, mi třeba přijde celkem neosobní, takový univerzální dárek pro šéfa/obchodního partnera, ne pro životního partnera
na druhou stranu, pokud dárky nerada kupujete a opravdu neumíte kupovat, tak bych to možná až tak nehrotila, vánoce jsou totiž každý rok a i když letos vymyslíte něco žůžového, příští rok budete úplně stejně bezradně přemýšlet čím to překonat, tak možná nemá smysl se do toho moc nutit, spíš pravidelně zásobovat pozorností a drobnostma..

Mylady2
12409 příspěvků 13.11.13 11:00

@gummybee souhlas…
Mám kamarádku která vždy hrotila cenu! Ve výsledku pak utratila 100k za dárky a byla téměř bez peněz :-D holt to byla sice přítelkyně velmi úspěšného muže ale nesplňovala to pravidlo o kterém psala sekhmet.

Lenka M.  13.11.13 11:03

@venhell Vezmite ho do lázní, kúpte mu peťkilový sud gumových medveďíkov/obľú­benej čokolády/cukrí­kov/zostavte obrovský darčekový koš z jeho milovaných dobrot, dajte si preňho urobiť VKUSNÉ profesionálne fotky, alebo portrét, vyhrabte mu v antikvariáte knihu, ktorú si listoval s dedkom keď bol malý..Moja skúsenosť je taká, že u tých čo luxusné puzdrá na vizitky a nové trojky železá dostávajú od obchodných partnerov je lepšie na unifikované hmotné dary zabudnúť a staviť na nejakú prkotinu, o ktorej nikto okrem vás nevie, že má rád.

Mylady2
12409 příspěvků 13.11.13 11:05

Pro některé muže jsou super dárky sportovního typu. Dle finanční situace od lístku na nějakou druhou ligu ve fotbale až třeba po wimbledon nebo PGA, moto GP, F1…

Prisoner Zero
39 příspěvků 13.11.13 11:07

S dovolením využiju tvoje vlákno pro vlastní dotaz. :-)) Chtěl bych přítelkyni koupit kvalitní kabelku, ale partnerka odmítá vše kožené. Přiznám se, že se v dámských značkách nevyznám, ale znám její vkus. Kdyby nevadila kůže, mám vytipované dvě tašky Burberry, ale zrovna tahle značka jiné materiály moc nevyužívá. Vím, že se dělají hedvábné vyšívané kableky, ale tohle by měla být taška, do které se vejdou desky A4. Dělají se kvalitní kabelky nebo brašny i z jiného materiálu, než z kůže?

Sekhmet
1918 příspěvků 13.11.13 11:08

@Prisoner Zero Canvas - Louis Vuitton. Jen je to dost profláklé…

Mylady2
12409 příspěvků 13.11.13 11:09

@Prisoner Zero LV dělá kabelky z canvas (plátno),
Gucci má taky kabelky z canvasu
Taky Stella mccartney dělá kabelky z eko kůže.

Příspěvek upraven 13.11.13 v 11:12

Park
427 příspěvků 13.11.13 11:09

Kanárkově žluté Lamborghini Murcielago… vsadím se, že ho nemá (byť je mu 40 působí ve vedoucí fci, rád hraje golf)

Lenka M.  13.11.13 11:10

@Prisoner Zero Radšej by som dala otázku do poradne, takto je tu zbytočne zastrčená a plno ženských, ktoré by vám poradili ju neuvidí.

skl
451 příspěvků 13.11.13 11:11

No myslim, ze takove to lpeni na,,osobnim zamereni,, darku je spis zenska zalezitost. My chlapi jsme vic prakticti a vic jesitni a radi frajerime pred kamosema a pokud uz upect kolac na vanoce a ma to sklidit uspech tak jedine obohaceny travou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit