Dárek pro rodiče - promoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nikamo
2 příspěvky 18.02.15 15:34
Dárek pro rodiče - promoce

Zdravim vsechny! Blizi se mi promoce a premyslim, jak podekovat rodicum za vsechno, co pro me behem studia delali. A napady nikde :) Budu vdecna za jakykoli napad, jak symbolicky podekovat - kdyz uz nedostanou diplom, ktery by si za ty nervy a podporu taky zaslouzili.

Reakce:

moninika
1964 příspěvků 18.02.15 15:47

A jaký je finanční limit? Já jsem tedy rodičům k promoci dárky nekupovala, to jsem byla od všech obdarovávána já, ale kupovala jsem jim dárky z první výplaty. Byli hrozně překvapeni a dojatí, nečekali to :-)
Co třeba nějaký poukaz na prodloužený víkend? Nebo mamce nějaký šperk a tatínkovi něco podle zálib?

Zoe
316 příspěvků 18.02.15 15:49

Dárek pro rodiče není obvyklý. Nicméně pokud máte nízký rozpočet, budou stačit květiny pro maminku a třeba láhev pro tátu. Máte-li vyšší příjem, co třeba dovolenou? Buď domácí anebo případně zahraniční…

opal_k
99 příspěvků 18.02.15 16:09

Tak já jsem již v kategorii „rodič, jehož dítě promovalo“. Žádný dárek jsem/jsme nedostali a ani nečekali - myslím, že se to jednoznačně bere, že je to den toho absolventa. Myšlenka poděkování je ale krásná (asi bych brečela jako želva) a rodiče určitě potěší. Napadá mne, že zrovna ten „diplom“ by dostat mohli od Vás, ne?

DanielaS
4599 příspěvků 18.02.15 16:37

Dekovala jsem jim jen slovne - po pravde receno tehdy zaplatili i tu oslavu - ale z prvni vyplaty jsem je pozvala na veceri a dojati byli.

Janka_HK
29 příspěvků 19.02.15 09:54

Nikamo, to je tak hezký nápad, až se člověk stydí, že ho to nenapadlo taky. Samozřejmě i u nás proběhlo děkování, ale dárek rodičům při této příležitosti je velmi neobvyklý. Já jsem pak jen z první výplaty koupila dárky všem blízkým v rodině - mamka se jednou zmínila, že to udělala a mně to přišlo jako moc hezká tradice hodná následování.
Jak již zaznělo, diplom rodičům klidně vyrobte sama. Možná by je potěšila i zarámovaná společná fotka z promoce s připsaným věnováním a poděkováním. Dárky záleží na rozpočtu, od květin po nějaký zážitek dle jejich zájmů (masáž pro maminku, adrenalin pro tatínka - popř. naopak:).

MP Janka
373 příspěvků 19.02.15 18:33

Hezký nápad.
Já rodičům nedala nic, po Bc promoci spěchali oba do práce, po inženýrské spěchala do práce mamka. Takže můj dárek pro ně asi byl, že jsem nechtěla žádnou promoční hostinu a pustila je po obřadu do práce. Jinak jsem jim dekovala v bakalářské i diplomové práci, které jsem jim dala číst.

nikamo
2 příspěvky 19.02.15 21:44

Děkuji vám!
Vím, že takové darování není obvyklé, že to bude „můj“ den, ale… no, prostě mi to připadá tak nějak správné. Nemyslela jsem ale nějaké extra dary. Rozpočet jsem zaklela do slova „symbolicky“ :) Chtěla bych nějakou maličkost - třeba i na památku, děkovala jsem jim už mockrát a dárky po první výplatě plánuji taky. A to bych právě chtěla něco takového, co píšete - zážitek, pobyt, šperk… Hezký nápad je ten diplom, díky @opal_k, taky mě to mohlo napadnout! :) Nejradši bych jim na krk pověsila medaile, ale brr, to ne.

Zdena B.
3 příspěvky 23.02.15 16:13

Věnujte jim zarámovanou fotku v taláru. Je to taková příjemná památka :)

DanielaS
4599 příspěvků 23.02.15 19:28
@Zdena B. píše:
Věnujte jim zarámovanou fotku v taláru. Je to taková příjemná památka :)

Jenze tu jeste nebude mit v okamziku dekovani.

moninika
1964 příspěvků 23.02.15 20:00

@nikamo Tak co třeba jako symbolický dárek zarámovat nějakou koláž z vašich společných fotek od dětství nebo z fotek udělat video s nějakou hezkou hudbou a textem s poděkováním?

Jarka35
6 příspěvků 22.10.15 18:28
dárek

Celkem mě tento příšpěvek překvapil, ale když teda jim chceš děkovat tak bych zvolila buď nějaký poukaz, společná večeře a nebo třeba mamce nějaký šperk a taťkovi něco co má rád - dárkový koše, hodinky cokoliv.

Raddddka2
9 příspěvků 22.10.15 23:47

Ty jo to je hezký, skoro se cítím trapně, že mě nic takovýho tenkrát nenapadlo a vlastně to docela dává smysl, studium bez podpory rodičů je dost obtížný (materiální i psychický). Náhodou ty medaile mi přijdou vtipný, nechat si na ně někde něco originálního vyrýt :-D. Nebo prostě relaxační víkend někde kde to oba milujou.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit