Dárky pro muže

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

antees
731 příspěvků 23.11.11 10:19

Ahojky,
jako každý rok řeším, co dát svému milému k Vánocům. A ostatně není to jen on, jsou to i ostatní muži v rodině a přátelé. Nechci jim jako každý dávat kosmetiku a parfémy - těch dostanou až až… Nemáte nějaké tipy pro všechny věkové kategorie? Jsem ochotná jim něco uplést, uháčkovat (možná nějaká čepice, ale ta taky není vhodná pro každého, že…)
Pro ženské je vybrat dárek jednodušší, ovšem s těmi chlapi je to fakt složitější. Když v nějakém časáku vidím tipy na dárky pro muže jsou so samé kolínské, parfémy, šály, sada luxusních per nebo papuče :)
Máte něco originálního v záloze?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 10:27

Posledni darky pro muze, o originalnosti rozhodni sama:
velmi skladne sportovni rukavice a cepice v obalu napevno prisitem v batohu na vylety, aby je porad nezapominal a na horach mi nemrzl
termodeka na skutr (ke kazdodennimu pouziti)
koupene tricko s vlastnorucnim naaplikovanym napisem profesionalniho vzhledu, ale osobniho obsahu
lentilky s osobnim vzkazem (www.mymms.eu)
vytisk novin ze dne jeho narozeni
vlastnorucne kresleny obraz na pozadovane tema
svetr s vypletenym znakem sportovniho oddilu

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 10:29

Pro pratele darkove balicky domaciho cukrovi, to je nejvdecnejsi darek.

seznam.mih  23.11.11 10:40

Svýmu fotrovi kupuji křížovky, chlast, či jinou blbost, kterou i dá do bytu a bude všem vyjímečným návštěvám, co přijdou domů, říkat, že mu to dala jeho nejmladší dcera.
pro svého přítele kupuju plyšáky. On jako jedinej chlap v širokém okolí se přiznal, že má rád plyšáky. A ještě jsem du dala hrníček se surikaty, protože surikaty miluje a všechny vtipná zvířata, jako je llama, surikaty, velbloudy a tak. Nic jinýho mě nenapadlo, protože dary, co by ho opravdu potěšili, jako super rychlej počítač, nějakej super vzácnej datadisk k Lineage 2 (neexistuje, ale co kdyby ..), či jinou tehcnologickou blbost, prostě nemám.
A u bejvalýho, kterej miluje auta, už vůbec ne :)
Nop nejradši bych mladýho dotáhla na kosmetiku, aby mu poradili, co udělat s tou jeho napuchlou bradou, kterou má vždycky po holení. Ale znáte chlapy - chlapy a na kosmetiku? Nejsem přece gay že …

GreatSusan  23.11.11 10:51

Ja hodne fotografuju, takze casto daruju zvetsene zaramovane fotky - povazuju to za dost osobni, takze se to tyka spis nejblizsich lidi. Oblibene je taky vlastnorucni pecivo v hezkem baleni, s rucne psanym dopisem. Manzelovi casto kupuju obleceni, predevsim kasmirove nebo hedvabne svetry. Pokud vim, ze nekdo neco urciteho planuje, tak se snazim vymyslet darek spec. k tematu - napr. kdyz moje tchyne v lete podnikla vetsi cestu, tak jsem ji venovala v kuzi vazany cestovni denik, na ktery knihar vyrazil jeji inicialy a par dalsich udaju, vypadalo to moc hezky (skoro mi az bylo lito, ze si to nemuzu nechat :-))

ZetKa
289 příspěvků 23.11.11 11:33
  • Věci na sport, jestliže člověk zná potřeby toho druhého a jeho velikost.
    - Masáže, případně nějaký jiný zážitkový program
    - Karikatura podle fotky. Není to tak patetické jako portrét. Ale nesmí urážet a člověk musí dobře odhadnout, jak to ten obdarovaný vezme
    - Knížka (detektivka, fantasy, scifi, …, záleží na vkusu obdarovaného)
    - Počítačová hra. Ale bacha, ať neuděláte chybu jako já, když jsem to dala svému partnerovi a pak jsem ho měsíc tahala od počítače, protože na tom dost závislačil
    - Zajímavý film na DVD
    - Hodinky
    - Nějaký šperk - stříbro, titan, může být i zlato, ale osobně pro chlapy preferuju spíš bílý kov. Může to být i spona na kravatu, jestliže musí chodit do práce v obleku.
    - Dobré víno
    - Basa exotických piv. Aby to mělo to kouzlo, tak by to měla být piva značek, která nejsou normálně dostupná v krámu. Ale toto je skutečně diskutabilní, dávat alkohol je takové… no blbé
    - různé hobby záležitosti - modýlky, stavebnice Merkur apod. To je hlavně pro hračičky

Oldyn
5035 příspěvků 23.11.11 12:11

Poukaz na cokoliv, večeře, wellnes, masáže, umytí auta. Těm srdečnějším chlapům něco osobního, jako termo prádlo, košile, kravaty, manžetové knoflíčky, řetízky na ruku, na krk. peněženku. Prakticky je to pořád dokola a čím starší chlap (děda 85) tím horší výběr, protože už všechno má, včetně cukrovky a Alzaimra.

sasha
171 příspěvků 23.11.11 12:17

listky na koncert?

modra_kocka
903 příspěvků 23.11.11 14:50

antees, zkus se zamyslet nad tím, co by mu/jim udělalo radost. Kdysi jsem někde četla, že dobrý dárek je taková věc, kterou by si člověk sám nekoupil, ale chtěl by ji. Tahle myšlenka se mi líbila, a tak se ji snažím řídit. Takže (dospělí) muži v mé rodině dostávají všechno možné od šperků a PC her až po modely tanků na dálkové ovládání a plechovky „glow up“ (vypěstuj rostlinu). Oblečení jako dárek příliš neuznávám, leda se dohodneme na tom, že něco chce příspěvek. Ale i tak pak většinou dostane něco dalšího.Většinou mám problém vybrat z mnohá možnosti tu pravou, a ne vybrat aspoň něco :)
Zkus se zamyslet, co ten člověk má rád, co mu chybí, o čem se zmínil, že by rád měl, nebo co používá, a vymyslet něco, co odpovídá tvým finančním možnostem. Ráda pleteš? Tak co třeba udělat pletený obal na deník (viděla jsem v nějakém časáku, vypadalo to fakt dobře), nebo na chladicí obal na víno?
Zrovna pro muže je podle mne menší problém vymyslet dárek, než pro ženu. Muži jsou pořád chlapci, co si rádi hrají - v každém věku. Kamarád loni dostal od mamky světelný meč jako z Hvězdných válek (a ne, kamarádovi není ani zdaleka 15 ani 20) a byl z něj nadšený :) Já jsem předloni dala příteli modely tanků na dálkové ovládání a u vytržení byla celá jeho parta :) (a ne, není mu 15 ani 20).
Je tolik věcí, co by muži ráda měli, a opravdu není nutné se omezovat na oblečení, prádlo a ponožky (takové dárky já osobně neuznávám).
GreatSusan: koukám, že jsme měli podobný nápad :) Když přítel odjížděl na delší dobu na cestu do jedné asijské země, dala jsem mu děník a mapou tehle země na obálce. A cestovní balíček pro muže: cigaro, sirky, role toaleťáku a kondom :D :D

Katy
91 příspěvků 23.11.11 14:55

my jsme se loni domluvili, a kromě pár drobností jsme se koupili noc a večeři na Ještědu. a bylo to krásné, zážitky jsou vždycky lepší než dárky- blbosti

Alena Cechova  23.11.11 15:08

Přispějte jeho jménem na dobročinnost, krámů máme všichni stejně plné skříně. Naplníte tím křesťanské poslání vánoc a ještě poznáte, co v něm doopravdy je.

kolasice
138 příspěvků 23.11.11 15:17

Hračky všeho druhu - různé hlavolamy, chytrá plastelína (nebojaksetoj­menuje) autíčka a jiné stroje na ovládání, stolní hry, počítačové hry, sportovní náčiní… nebo třeba multifunkční nářadí - šroubováky, nože, různé děrovačky, sešívačky (třeba nějaké esteticky zajímavější, aby byly ozdobou psacího stolu)… Já tedy většinou kupuji oblečení, doplňky a kosmetiku, protože si to partner žádá a pak taky knihy, cd a dvd a pochutiny.

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 15:18

Z ruznych podpurnych, adoptovacich a sponzorovacich cinnosti jsem jako celkem duveryhodne vyuzila tri:
- adopci v ZOO Brno
- sponzorovani v ZOO Lesna
- zakoupeni kousku pralesa pro World Land Trust http://www.worldlandtrust.org/…e-rainforest

kolasice
138 příspěvků 23.11.11 15:18

Alena: To bych se tedy Milému poděkovala, kdybych místo parfému obdržela certifikát:)))

Alena Cechova  23.11.11 15:26

Já vloni certifikát dostala a měla jsem radost.

kolasice
138 příspěvků 23.11.11 15:30

Alena: A byl to jediný dárek, který jste dostala?

sasha
171 příspěvků 23.11.11 15:31
certifikat mozno vo vsedny den, ale mam pocit, ze si skor tymto niekto upokouje svedomie. ja som tiez certifikat dostala a bola som sklamana. som materialistka aspon na sviatky, pretoze inak nic nedostava,

GreatSusan  23.11.11 15:32

zrovna muj muz je v charitnich vecech sam aktivni, takze dalsi prispevek nejake dalsi organizaci by byl spis neoriginalni…

ZetKa
289 příspěvků 23.11.11 15:49

Ještě mně napadlo, existují sběratelské edice českého nožíku rybička. To je ten, co měl v dětsví snad každý kluk a spousta holek taky :)

MP Zuzan
26 příspěvků 23.11.11 17:09

Sponzorský dar je zajímavý tip, ale u mě by asi taky neuspěl. Přijde mi to neosobní. A co se těchto charitativních věcí týče raději bych se angažovala sama ze svý vlastní vůle. Ale věřím, že spoustu lidí velmi potěší.
Pro táty bych doporučila podívat se do M&S, tam vždy něco na Vánoce vyberu, smíš menší věci, ale milé nebo praktické. A pro přítele se to hodně odvíjí od jeho zájmů a našich společných zájmů. Radši mám věci, které poskytnou nějaký zážitek. Třeba lístky na koncert, společenské hry…

Lenka M.  23.11.11 18:56

Ja si napr. cez rok nenápadne zapisujem po čom si ten moj vzdychne,ale nekúpi pretože je desne šporivý a všetko mu pripadá drahé :) Tak tento rok dostane natahovač hodiniek, prídavnú lampičku na čítačku kníh, kožené obaly na knihy čo často číta a vrtulníček na dialkové ovládanie plus koženo-ocelový náramok, podobný takému čo pred 3 rokmi dostal v práci a do chvíle než ho pri stahovaní stratil aj rád nosil :) Ešte z histórie ma napadá predplatné oblúbeného časopisu, lístky do divadla, kvalitné pero, „poukážka“ na ušitie košele na mieru / na zaplatenie obleku som sa nezmohla :D /, víkend v kúpeloch…atd atd :)

Alena Cechova  23.11.11 19:04
kolasice ha detto : Alena: A byl to jediný dárek, který jste dostala?
Vlastně ano, já jsem všem řekla, že nic nechci a ať to dají na dobročinnost. Ale toto byl jediný s certifikátem :-)
Já se subjektivně domnívám, že mám všechno a další předměty mne nijak netěší. A opravdu si myslím, že o vánocích bychom si měli připomínat ty, co takové štěstí jako my nemají.
Fakt ale je, že koule na to, abych šla třeba dělat společnost bezdomovcům do Armády spásy, zase nemám. Ale třeba se k tomu jednou propracuju, vřdycky je kam růst, že.

Jen doufám, že si to zase někdo nevysvětlí tak, že pohrdám těmi, co si dávají dary. To vůbec, píšu jenom o sobě a svých pocitech.

Alena Cechova  23.11.11 19:07

Zajímavou zkušenost jsem udělala u svého šéfa. Tomu jsem jednou koupila docela slušné víno ze Šobesu, on byl velmi dojatej a zaskočenej. Pak jsem usoudila, že to bylo proto, že od něho se vždycky čekalo, že něco dá-odměny, pozornosti a tak, a sám nebyl zvyklý nic dostávat.

Karoleenah
2322 příspěvků 23.11.11 19:09

Já u přítele uspěju vtipným nebo zajímavým tričkem (nejradši má asi plazmalab a youngprimitive), pak loni měli u Markse celou dárkovou řadu Top Gear a tak jsem mu jako velkému fandovi koupila plastového Stiga (vevnitř je sprchový gel, ale přítel tu figurku má vyloženě jako dekoraci), pak ode mě dostal knížku - Koralinu od Gaimana, o které jsem věděla, že si ji chce přečíst, motokáru na ovládání (protože je autíčkový modelář), letos to vidím možná na něco spojeného se šipkama, které pár měsíců dost vášnivě hraje. Mít víc peněz, určitě bych mu dala nějaký zážitkový dárek - třeba jízdu nějakým supersportem, případně čtyřkolky nebo vojenský speciál na polygonu, to by mělo určitě obrovský úspěch. :) Určitě bych mu neudělala radost žádným „seriózním“ oblečením, jako je třeba kravata, svetr nebo košile, šperkem ani žádnou pánskou kosmetikou. A to jsou zrovna věci, které vybrat umím a tak ráda bych mu je pořídila. :))

GreatSusan  23.11.11 20:31

Alena Cechova: ja jednou vzala bezdomovkyni sebou na silvestrovskou party. Musim priznat, ze omylem - party byla v cizim (velmi velkem) meste, bylo uz kolem 10 vecer, kdyz jsem hledala adresu a ona byla jedina na ulici, takze jsem u ni zastavila, ona rekla, ze vi kde ta adresa je a ze mi to ukaze, kdyz ji vezmu do auta, ze jde tim smerem. No, tak jsem ji vzala. Pred cilovym domem jsem ji nabidla, ze ji odvezu, kam potrebuje a tim vyslo najevo, ze je homeless a planuje celou noc chodit po ulicich. Byla to mila pani a bylo mi ji lito, tak jsem ji pozvala dovnitr - hostitelka sice nebyla moc amused, ale nakonec to bylo fajn, pani se najedla, ohrala, pripitek odmitla a odesla do noci. Nekdy na ni myslim a doufam, ze se ji dari aspon nejak prijatelne. Je fakt, ze mi tenkrat bylo 21 a nemyslela jsem na nebezpecnou stranku veci, dneska bych to pravdepodobne neudelala, protoze bych mela strach, ze se mi neco stane.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit