De-erotizující módní styl

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 31.08.12 00:39
De-erotizující módní styl

Tohle je dost zajímavé:
Celé desetiletí probírám se svými dospělými syny, proč nemohou najít tu pravou. Mají snad vysoké požadavky na inteligenci, povahu nebo ženskou krásu podle symetrie dnešních reklam? Možná. Ale také všude vidíme ženy narvané do přilnavých tepláků (leggins), jedno kilo hezčí než druhé, nahoře obnaženo, co se dá vystavit, a když na to přijde, řeknou si i o postel. Nevědí, že se „má erotika k sexualitě jako zisk ke ztrátě“. Mí synové se zřejmě žen podvědomě bojí. Máme už jedno procento mladých lidí, kteří dokonce odmítají sex, a jejich počet prudce stoupá. Zdá se, že i s tou tradiční veřejnou exhibicí nahoty něco v nepořádku bude. (A. Tomský)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 43 Další »

Reakce:

kimnie
411 příspěvků 31.08.12 01:06

Zajímavé téma. Zkusím tak trochu shrnout svůj názor. Mám trochu pocit, že dnešní muži mají dost těžkou pozici. Já osobně samozřejmě jsem pro emancipaci, především co se pracovních podmínek týče. Nicméně mi připadá, že ta někdy až přílišná emancipace nutí může balancovat. Muž je podle mě od přírody lovec a má potřebu ženu nějak dobývat. Jenže najednou mají i ženy potřebu lovit, aby si něco dokázaly. Z toho vyplývá způsob oblékání ( když to máš, tak to ukaž ) i způsob chování.

Když jdu třeba někam do klubu a vidím ty útoky, co tam holky podnikají, je mi těch kluků skoro až líto. Samozřejmě, nechovají se tak zdaleka všechny, ale ono stačí pár takových případů. Chápu, že to ty chlapy pak nebaví. Přece jen, co můžou „objevovat“ na holce, kterou hned poprvé vidí v tílku s holými zády, hlubokým výstřihem a v minisukni? Není lepší trocha tajemství? ( A tím samozřejmě nemyslím halenku se stojáčkem a dlouhou sukni, spíš něco rafinovaného. )

Snad má to, co jsem splácala, aspoň trochu hlavu a patu.

razitko
14 příspěvků 31.08.12 01:24

@kimnie treba na ni muzou objevovat jeji zajmy, osobnost, nazory…

razitko
14 příspěvků 31.08.12 01:46

@kimnie musim reagovat jeste jednou, omlouvam se. Ja naopak spis vidim ty utoky co podnikaji kluci v klubu (na ulici, v mhd…) na holky, a to se mi pak chce kolikrat kricet. Nejen, ze je vas nazor silne proti zenam, ale i proti muzum, ktere jste vykreslila jako agresivni lovce, kteri stoji prave jen o korist - zena sexualne pristupna a otevrena neni tak atraktivni, jelikoz k sexu prece patri urcita davka „pokoreni“ nebo jak to napsat. Ne kazdy muz chce dobyvat a ne kazda zena touzi byt dobyvana.

firefly
527 příspěvků 31.08.12 02:58
@kimnie píše:Když jdu třeba někam do klubu a vidím ty útoky, co tam holky podnikají, je mi těch kluků skoro až líto. Samozřejmě, nechovají se tak zdaleka všechny, ale ono stačí pár takových případů. Chápu, že to ty chlapy pak nebaví. Přece jen, co můžou „objevovat“ na holce, kterou hned poprvé vidí v tílku s holými zády, hlubokým výstřihem a v minisukni? Není lepší trocha tajemství?

Mám hned dvě připomínky.
K první části: Víc než půla mých přátel - mužů si vždy posteskne, jak to mám jako žena snadnější, protože mě muži někam zvou a jinak oslovují, zatímco oni se musí snažit, neustále vystavovat možnému odmítnutí atd. Nejsou to zrovna typy, co by stály o dívky, které se na ně připilé vrhají někde v klubech, ale jistě by ženu, která v seznamování nějakým inteligentním způsobem převzala iniciativu, ocenili. (Koneckonců většina holek taky nestojí o chlapy, co se po nich přiopilé vrhají v klubech, ne?)
K části o oblečení: Podle téhle logiky by nemohl mít šanci např. pár, který by se poznal třeba na koupališti v plavkách. Co objevovat pak že?
(Můj osobní názor je takový, že pokud někdo uvidí moje prsa v hlubokém výstřihu, skutečně mě „neobjevil“.)

Příspěvek upraven 03.09.12 v 00:19

LadyPapajka  31.08.12 07:19

1/ Již někde padlo, že většina dnešních mladých žen se neumí chovat adekvátně ke svému oblečení. (Mluvím nyní o kategorii, která již vyla z puberty). Vezmou si šatičky a lodičky a sedí s roztaženýma nohama, mluví sprostě, a nadávají nahlas a tak podobně. Ten konrast je do očí bijící.
2/Straně mi u většinymužu chybi galantnost. Pouhé podržení dveří a pomoc do schodů s kufrem a byla bych v sedmím nebi. Ale na druhou stranu ženy musí muži umožnit, aby se jako gentleman mohl chovat, takže se necpe do dveří a tak podobně.

Asi to neni uplně k tematu, ale to je to co mi ted zrovna přijde nejvic de-erotizující.

opona
147 příspěvků 31.08.12 07:52

Ano, ruku v ruce s oblékáním jde i chování.
„Slečny“, pro které slovo „vole“ patří do těch slušnějších, v jedný ruce s přihláškou na střední a v druhé s cigárem… to už jsme s chlapama řešila a je to i podle nich děs… no nezbývá než doufat, že většina z toho vyroste.

Diankenstein
1891 příspěvků 31.08.12 08:05

@razitko jako, že muži, co chodí „balit " holky na diskotéky, mají zájem o jejich "duši“? Leda by to byl Doktor Solfernus.
Je vidět, že máte čistou duši a hlavu plnou ideálů. :)

nick_ita
32 příspěvků 31.08.12 08:12

Já teda neznám nikoho, koho by zajímaly názory a zájmy nějaké „vykozené“ děvenky. U takové je zájem zaměřen jen jedním směrem. A o co se ctěné osobnosti týká, tak tu přece děvčátko vyjádřilo už tím, že se obléklo tak, jak se obléklo…

Sibyla
2639 příspěvků 31.08.12 08:43

Já jsem si už několikrát všimla, jak muži před příliš (sexuálně) agresivní ženou zrozpačitěli a snažili se vycouvat. Jo, na rafinovanou vyzývavost, kdy se dávalo najevo, že je jím dotyčná okouzlená, že je z něj slabá v kolenou, na tu letěli jak blbí! Vlastně jsem sem ten úryvek dala kvůli oblékání, ale ono to souvisí: ženy se oblékají unisex, chovají se unisex, a pak se diví, že muži se chovají taky unisex - po žensku couvají.

blacken
2320 příspěvků 31.08.12 08:45

Nebylo by lepší zamyslet se nad tím také z druhé strany? Většina mých vrstevníků - tedy cílová skupina, se kterou bych jakože jednou měla zakládat rodinu - sedí u počítače nebo s kámošema v hospodě a prakticky nejsou schopni holku oslovit. Ani nemají zájem, raději sní o nedostižném ideálu a hrají WOW. Mladší jsou na tom asi ještě hůř. Nejsem zrovna lovkyně, ale nedivím se, že to holky berou do vlastních rukou. Popravdě těch, co jsou schopní se aspoň odstěhovat od maminky a samostatně si vyprat je zoufale málo. Nejsem až taková feministka, ale zaráží mě, jak se tu brojí proti tomu, aby byla holka sama sebou. Takže dívky si mají hrát na cudné slušně mluvící bytosti, aby si kluci mohli vybrat? V tom to přece není. Ani nevěřím, že to má něco společného s oblečením, protože je pořád dost cudných holek až za hrob a ani ty nejsou v tomhle o moc úspěšnější. Přijde mi to trochu pokrytecké - očekávat od holek, že budou jako dívky let minulých - tedy ženské, pro rodinu založené, inteligentní a sám být v dětským pokoji zalezlej ňouma.

LadyPapajka  31.08.12 08:51

@blacken Nutno tomuhle něco přiznat. Většina „mužů“ bydlí s maminkou dokud může (píše vám to holka, která bydlí s přítelem u jeho rodičů) a barák jim po dobu 14ti denní dovolené rodičů div nespadne na hlavu.

Diankenstein
1891 příspěvků 31.08.12 08:57
@blacken píše:
Nejsem až taková feministka, ale zaráží mě, jak se tu brojí proti tomu, aby byla holka sama sebou. Takže dívky si mají hrát na cudné slušně mluvící bytosti, aby si kluci mohli vybrat? V tom to přece není. Ani nevěřím, že to má něco společného s oblečením, protože je pořád dost cudných holek až za hrob a ani ty nejsou v tomhle o moc úspěšnější. Přijde mi to trochu pokrytecké - očekávat od holek, že budou jako dívky let minulých - tedy ženské, pro rodinu založené, inteligentní a sám být v dětským pokoji zalezlej ňouma.

Dívky mají být cudné, slušné bytosti. Nemá smysl si na nic hrát( v dlouhodobém hledisku) :)
Pořádných chlapů je málo, to je smutné a pravdivé… stejně jako těch dívek z dávných dob. Ale drsné holky, co si " se vším poradí" si koledují právě o zalezlého ňoumu.
Chlapi, jako bylikdysi, totiž povětšinou raději ty cudné, co za nimi nepřijdou a nenabídnou hned společně strávenou noc.

kacenka.smile
427 příspěvků 31.08.12 09:00

Jedna věc je oblékání, ale to bych teď nechala stranou. To zavání jistou laciností.

Druhá věc je ta, že nevím, proč by ženy musely být jen ty, co čekají na toho, kdo je osloví. Jsou takové, co nechtějí být dobývány a takové, které chtějí. Na obou stranách jich je dost a netuším, proč by si samy nemohly říct o to, co chtějí.

Nějak mi to připomíná jednu starou hlášku: Když loví chlap, je to borec, když žena, je to děvka.

blacken
2320 příspěvků 31.08.12 09:02

@LadyPapajka No, já to chápu u studentů (dejme tomu), ale u dva - tři roky pracujících? Je to něco, s čím mám problém - bydlím v bytě a mám štěstí na spolubydlící - kluky. A většina z nich si neumí uvařit (je to ženská práce, dělala to maminka) a i když máme pračku, vozí si špinavý prádlo k mamce (taky ženská práce). A zároveň neumí ani vyčistit odpad v koupelně (mužská práce). Působí to na mě dojmem, že jsme uvízli někde na pomezí - holky nejsou dost emancipované, aby zvládly mužskou roli a ani dost ženské a kluci toho využívají a vyhýbají se všemu (jak „ženským“ tak „chlapským“ činnostem). Nechci říct, že takoví jsou všichni, ale čím déle někdo čeká na osamostatnění, tím déle to pak bude trvat. Docela by mě zajímal názor nějaké matky, která má dospělého syna?

Sibyla
2639 příspěvků 31.08.12 09:02
@blacken píše:
Takže dívky si mají hrát na cudné slušně mluvící bytosti, aby si kluci mohli vybrat?… Přijde mi to trochu pokrytecké - očekávat od holek, že budou jako dívky let minulých - tedy ženské, pro rodinu založené, inteligentní a sám být v dětským pokoji zalezlej ňouma.

Nezlobte se, ale pro mě je přirozené chovat se jako cudná, slušně mluvící bytost. Opravdu nemám potřebu projevat se se stylem: hej ty, mám chuť si štrejchnout, nechceš taky! Nevěřím, že ženské chování patří do dob minulých, současný unisex styl je přechodný, stejně jako bylo hodně podobné chování flappers ve dvacátých letech, aby bylo o deset let později vnímáno jako trapné. A původní příspěvek byl, myslím, o tom, že právě agresivní ženské chování muže zahání do defenzívy.
Jinak: já jsem si myslela, že budete studentka nebo v podobné věkové kategorii. Čili: to jsou problémy věku, nemá to trvalou platnost, za pár let budete potkávat docela jinak neschopné muže.

LadyPapajka  31.08.12 09:07

@blacken No já s jednou bydlím. Synovi poskytovala silnej mama servis (já studuju dvě školy, on pracuje, ale ani jednomu z nás se nechce platit 12k nájem v bytě, protože by nam pak moc nezbylo). Co sem tady, nechodí sem do pokoje, nestará se, vařim občas já, občas ona. Ale přítel je zvyklej. Ne že by se neuměl o sebe postarat, vyprat si a tak dál. On to umí, aleproč by to dělal, když to udělá maminka. A tak se po pokoji valely ze začatku ponožky a prazdne pet lahve a špinavé oblečení, protože když on odešel do práce, ona uklidila pokoj. Ja jsem mu durazně řekla že to dělat nebudu, ponožky mu v extremních případech davat na polstár. On je flegmatik, bere to, snaží se. Ale umí to.

blacken
2320 příspěvků 31.08.12 09:15

@Sibyl No, to Vám nikdo nebere, ale pokud ta dotyčná taková není? Nějak (ač to teda sama nedělám) nemám dojem, že je na tom něco špatného, když může nadbíhat chlap, proč ne holka? Co je vlastně cudná? Panna až do svatby? Nebo je to na určitý počet partnerů? Jen si nemyslím, že je dneska doba na cudné pomrkávání a upouštění kapesníčků. Taky jsem slušná (nevím jestli cudná), dostatečně se zahaluju, ale nemám vůbec nic proti holkám, co mají svůj vlastní způsob. Ono kdyby nebyla poptávka, nebude ani nabídka. Nechce se mi věřit, že kluk, kterej chce holku určitých kvalit, nebude schopen ji najít. Jenže tomu musí přizpůsobit místo působiště. Pokud cudnou laň hledá ve tři ráno na diskotéce, tak asi nebude mít úplnej úspěch :-D. A pokud se nechá zahnat do defenzívy pár veselejšíma holkama, tak to asi nebude zrovna chlapák. A mimoto ona cudná slušná dívka bude asi čekat, že ji ten chlapec osloví první, což dost dnešních kluků už ani neumí.

Diankenstein
1891 příspěvků 31.08.12 09:16

.

Příspěvek upraven 28.03.13 v 12:15

Diankenstein
1891 příspěvků 31.08.12 09:21

@blacken pokud dotyčná není „cudná“ a nechce si na ni hrát, je to jenom její věc! Ale pokud čeká, že se jí podaří klofnout(jak říká moje babička :D) nějakého gentelmana z minulého století, je stejně naivní, jako ten chlapec, co hraje WOWko a čeká na Sněhůrku. (mimo virtuální realitu)

MP MS61
124 příspěvků 31.08.12 09:23

@Sibyl Skvělé - dal bych i víc zelených. :-)

M.

kimnie
411 příspěvků 31.08.12 09:29

Já jsem tím svým příspěvkem nemyslela, že by se dívka měla chovat ve stylu „sedávej panenko v koutě, když budeš hodná, najdou tě“. To už je, pravda, trochu pasé. Klidně ať loví, ale ať to dělá trochu rafinovaně, žensky. Když se na toho chlapa bude vrhat, tak ho to taky za chvíli přestane bavit a navíc se přestane snažit být galantní.

Ad oblečení: Nevím, jestli jsem to špatně vyjádřila, nicméně si myslím, že je trochu rozdíl, když se pár potká u bazénu v plavkách, kde to je oblečení odpovídající příležitosti, nebo v baru, kam si člověk může vzít prakticky cokoliv. Když si vezmu top s výstřihem, nebudu už si brát minisukni a naopak.

blacken
2320 příspěvků 31.08.12 09:32

@Sibyl Ráda bych tomu věřila, ale obávám se, že to není otázka věku. Bohužel znám takové i 30. Dokonce i starší - kolegy z práce atd.

@Diankenstein Tak to je jasné :-D, asi je určité procento dívek, které si to neuvědomují, ale myslím, že většině těch otevřených to jasné je.

Ruchie
32 příspěvků 31.08.12 09:41

Myslím, že je to hodně i o výchově jak žen, tak mužů. Mně mamka naučila v pubertě uklízet, prát, žehlit, trochu vařit. Můj manžel to ale umí také a pravidelně to dělá. Dokonce nádobí umývá prakticky jen on. Když je potřeba jednou za čas velký úklid, pustíme se do toho společně a je to za chvilku hotové. Ne že bych si ho vybrala jen kvůli tomu, ale určitě mi to na něm imponovalo. Nebojí se práce a „ženskou“ práci nepovažuje za ženskou, ale za normální věci, které se prostě musí udělat. Když chodí do práce/do školy oba dva partneři, tak je (nebo by mělo být) normální, že budou oba dva dělat také domácí práce. Bohužel, většina ostatních mužů se toho štítí a slušné holky to potom může odradit. Mě to teda odradilo vždycky, než jsem potkala svého manžela. Kluků, co nic nedělali a jen hráli počítačové hry, jsem znala dost. (Sama si ráda občas něco zahraju a manžel taky, ale ne pořád.) A co se týče oblečení - nevím, kam chodíte, ale já sice ve městě občas vidím holku, která je oblečená jako lehká děva, ale určitě to není většina. Většina dívek a žen je oblečena slušně. Jen to chce nevybírat partnerky v barech a na diskotékách, ale spíš v normálním životě.

Jiná Realita
13791 příspěvků 31.08.12 09:54

@Sibyl
Můžu jen přidat pohled z druhé strany - aneb co je špatně, že si dnes žena nemůže najít přítele, který by za něco stál.
Všechny mladé ženy v mé vesnici chodí s nějakým naprosto příšerným jedincem - piercing, hulení, hospody, číro, vzdělání víceméně základní. vzhled svých partnerek naprosto neřeší, jinak by jim přece snad vadilo, že většina z nich má typickou dnešní nadváhu = velké břicho v uplých džínách, tanga ven, neučesané vlasy 6ti barev, šílený makeup, šílenou mluvu, že se ty holky opíjejí a válejí po zemi při návratu z diskoték. jaký asi může být muž, má-li takovou partnerku?

Pokud bych měla řešit jen oblékání a povrchnější stránku věci, pak momentálně neznám v okolí ani jednoho mladšího muže, který by se uměl hezky obléct, uměl tančit, uměl se trochu chovat, nechodil se jen tak z nudy opíjet každý víkend do hospody…nedejbože, abych řešila osobnostní a obdobnou stránku věci a přála si třeba někoho vzdělaného, laskavého nebo tak něco.

Muži, které znám (a nejsou už zadaní od základní školy a honem ženatí, protože jejich partnerky měly strach, že jim takový super chlap uteče :) ) jsou buď hloupí, vulgární, oplzlí, líní, nebo naopak nemožně arogantní, povýšení, upjatí, šprťáčtí a sucharští. samozřejmě kombinacím těchto nešvarů se meze nekladou.

moje zážitky ze seznamovacích pokusů jsou otřesné - na první schůzce se opil, na první schůzce se opil a byl oplzlý, na první schůzce se choval jako mafiánský podnikatel z 90.let…hrůza.

a opravdu znám normální muže, nemám žádné nereálné pohádkové představy. mám třeba několik super bratranců, o kterých si myslím, že s nimi jejich ženy určitě musí být spokojené, protože jsou prostě takoví fajn normální. jsou hodní, milí, vzdělaní, zajímají se o svět kolem sebe, o přírodu, hezky se starají o děti, doma si hledí domácnosti a mužských prací, nemachrují, jsou společenští. navíc dobře vypadají, nejsou otylí ani plešatí ani rachitičtí, což je dnes taky nový trend - chlap jak tyčka, aby se o něj jeden bál opřít.

zase dostanu milion červených :) jako vždy, když se vyjadřuji o mužích :D ale já jsem z nich prostě už úplně zoufalá. nebo spíš už jsem rezignovala.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 43 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit