Dědí děti ještě dnes oblečení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Linie
1704 příspěvků 27.08.12 11:58
Dědí děti ještě dnes oblečení?

Kupujete svým dětem vše nové, nebo ještě existují výměnné burzy?
 http://valicek.blog.idnes.cz/…trenici.html

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

MUDr.Lant
389 příspěvků 27.08.12 12:11

Myslím si, že dědění obleční stále funguje, můj teď již 16ti letý bratr chodil celé dětství v oblečení po sousedovic klucích - bylo luxusní a zachovalé, nikdo takové neměl (malá vesnice, soused hodně cestoval po světě a přijmy měl nadprůměrné). Kamarádky teď mezi svými dětmi také točí oblečení, takže si myslím, že stále ještě funguje dědění oblečení a myslím si, že je to i dobře.

Panaj
29 příspěvků 27.08.12 12:19

Určitě se dědí. Naši 3 kluci dědí jednak po sobě, jednak po klucích kamarádky. Nezacházíme do extrémů, jako se píše v článku. Takže ne oblečení po holkách, nehezké, nesedící, poškozené atd. Myslím, že to je úplně normální a běžné.

Diankenstein
1891 příspěvků 27.08.12 12:25

.

Příspěvek upraven 01.08.13 v 19:52

Robena
1257 příspěvků 27.08.12 12:32

Proc by deti nededily, kdyz je tomu tak i u dospelych (viz seconhandy)?

GreatSusan  27.08.12 12:34

Urcite, i tady v Nemecku - pozoruju to na detech od sousedu (3 kluci, ca. 1 az 2 roky od sebe), bylo mi porad divne, ze ten jeden nosi porad stejnou bundu, az mi doslo, ze bunda je sice stejna, ale dite se meni.

Jetthro
1129 příspěvků 27.08.12 12:40

Ja jsem nikdy nededila, ale to bylo tim ze jsem nemela po kom, protoze vsichni znami rodicu maji deti mladsi, takze jsem naopak byla zasobarna obleceni :) Doted mama obcas dava moje vyrazeny obleceni jednem znamym kteri maji 12 letou dceru (ktera je skoro stejne vysoka jako ja :D).

Vé-Vé
76 příspěvků 27.08.12 12:42

Sestra je o 4 roky mladší a dědila a do dneška po mně dědí spoustu věcí. Já třeba s oblibou dědím taťkovo domácí kraťasy :D

ad. Adéla
163 příspěvků 27.08.12 13:32

Já sama hodně dědím. Hlavně po dceři mamčiné kamarádky. Jinak článek mě velice pobavil :D

majam
271 příspěvků 27.08.12 14:07

Díky za odkaz, dočetla jsem článek a s mojí bujnou fantanzií - jsem se smála nahlas až jsem slzela.
K tématu - dědím na roční holčičku od kamarádek, naštěstí máme po kom. Strašně ráda se přehrabuju v děděných hadřících, většinou dostanu velký tašky z Ikey plný hadříků téměř nenošených /po dvou holčičkách/, nejsou to naštěstí velurový kožichy.

eveK
333 příspěvků 27.08.12 14:13

I my jsme pro synáčka lecos zdědili. Nakupuji hodně v sekáčích a teď se tady u nás chystá burza dětského oblečení, tak už se na to třesu. A mám spoustu věcí od kamarádek a dokonce i nějaké historické kusy po mě a sestře a některá ta třicet let stará trička vypadají lépe, než třikrát vypraný nový kus.

firefly
527 příspěvků 27.08.12 14:18

Jasně. Zrovna nedávno jsme se na rodiné sešlosti zasmáli. Popisovala jsem dcerce své sestřenky, jaké jsem měla v dětství oblíbené šaty. Ona říkala, že je to náhoda, že má podobné a dokonce mi ukázala i fotku. Byly to ty po mě! Pak ale přišla sestřenka a řekla mi, že už já jsem je měla po ní. A ještě je pak nosila její mladší sestra. (Složité rodinné vztahy, chápu… ale důležité je, že šaty jsou 4× zděděné, pořád hezké a dokonce pořád šmrncovní.)

Yoana
12 příspěvků 27.08.12 14:31

Dědí se určitě, vidím to mezi přáteli, kde právě probíhá už nějaký rok babyboom a dětské oblečení se přelévá. Pro novorozence máme tak z 95ti procent vše nové (ono to opravdu hodně svádí, koupit vše nové a naprosto podle svých představ), ale od věku cca 6ti měsíců máme už poděděných kousků od kamarádek mnohem více. Na to, že doma (později venku) dítě vytře každý kout nemusí mít všechny kousky šatníku fungl nové, pokud jsou ty podarované čisté, vkusné a „nesežvejkané“, samozřejmě bude mít i věci nové, o tom žádná :). Narozdíl od dospěláků děti příšerně rychle rostou do výšky i šířky, nevěda jak moc, jsem nákupy pro novorozence přehnala a teď ve skrytu duše doufám, že ty nejmenší kousky unosí každý alespoň dvakrát.

Alizon
1233 příspěvků 27.08.12 15:09

Haha, clanek me dostal. Vzpomnela jsem si jak tata vzdycky domu dotahl tasku obleceni po dcerach sveho kolegy a „dedilo se“. Pani na holcicky sila, bylo to neco uplne jineho nez nosily ostatni - takze teoreticky jsem mela byt za hvezdu, ale tenkrat jsem to nesnasela a pripadala si v tech „jinych“ vecech divne a spoluzacky taky koukaly divne. Pritom kdyz se dnes divam na fotky, byla to opravdu pekne veci.
Moje dcera par veci podedila a ted po ni bude dedit jeji sestrenice. Nakoupila jsem ji v nakoupnich zachvatech spoustu obleceni, ktere ani neunosila, takze proste (skoro nove) putuje dal.

skuran
44 příspěvků 27.08.12 16:52

U nas se tedy dedi - a jak! A je to cim dal lepsi. Jako mala jsem z klucicich mansestraku a umelohmotnych kosil po starsich bratrech moc nadsena nebyla, ale jak jsem podedila koktejlky McQueen (tedy ne po nich, po tatove sestre), beru posouvani obleceni v nasi familii jako jednu z jejich nejvetsich prednosti:)

stará
68 příspěvků 27.08.12 17:17

Dědím často a ráda, navíc i pro kamarádky je to pěkné deja-vu občas. Praktikujem v poměrně širokém kruhu kamarádek a příbuzných a je to příjemné ulehčení při nákupu na novou sezonu, navíc většinou se posouvají dál osvědčené a praktické kousky.
Dřív i dědil mladší po starším, ale už se dorostli, takže nic.

defilenaiguille
2677 příspěvků 27.08.12 18:23

Po dětech se dědí i ve Francii. Na syna dědím po sousedovic dvojčatech, takže nemusím kromě botiček a bačkůrek (ty chci nové) nic kupovat. A oni prý také spoustu věcí už podědily, takže věcičky pěkně obíhají. Naštěstí jsou od sebe o rok, takže jejich zimní věci nám vychází na zimu, letní na léto. V celé Francii je zaběhlý systém bleších trhů, často specializovaných jen na dětské oblečení a hračky. Takže i hračky máme z druhé ruky.
Na svoje dětství prožité v poděděných věcech nevzpomínám špatně, asi jsem byla opravdu skromná.

janiiiv
781 příspěvků 27.08.12 18:54

Mám starší sestru a mladší sestřenici, takže dědíme celý život dodnes :) Naposledy jsem „vyfasovala“ po sestřence župan (dostudovala VŠ a stěhovala se domů) a po sestře džíny (zašité na zadku, takže stejně budou nakonec leda tak k ohni a do lesa). Sestřenka má staršího bráchu, předpokládám, že taky něco jako malá podědila. A aby toho nebylo málo, naše matky jsou sestry a teta taky občas něco přinese, jestli to mamka nechce :D

Nitty
112 příspěvků 27.08.12 18:55

Dědí se pořád a nejen mezi dětmi. Nedávno jsem udělala nájezd do mamčiny skříně a odnesla odtud šaty a sukně, které nosila jako mladá a mně by se s menšími úpravami hodily :)
Na jednu stranu je dědění fajn, na druhou si vzpomínám, jak jsem zděděné věci nesnášela, protože 90% věcí jsem měla po svém starším bratrovi. Obrovité mikiny, svetry, vytahané gatě, bundy, už zmíněné punčocháče… no tenkrát hrůza :D

Dalmitka
1305 příspěvků 27.08.12 19:11

@firefly -pripomenula mi krásnu spomienku a moje najkrajšie detské dievčenské šaty - strašne dávno - keď som mala 10 rokov - som bola prvýkrát v živote sama mimo rodiny a to hneď v Budapešti, u svojej vzdialenej tety. Moja „garderóba“ bola primeraná „zúriacemu“ socializmu a tak teta usúdila, že ma musí primerane obliecť. Vytiahla všetky veci po svojej o pár rokov odo mňa staršej dcére a ja som tých 14 dní v Budapešti chodila ako princezná. Dodnes mám v pamäti krásne šatôčky z jemnej, ale pevnej bavlny, s čipôčkami, ušité presne ako pre Karkulku - zvislé ružovo-biele pásiky, v pásikoch jahôdky a k tomu červená zásterka, tiež s jahôdkami. K tomu úsmevná príhoda - išli sme v nedeľu do Vidám parku a tam sme sa mali stretnúť s ďalšou vzdialenou sesternicou /dieťaťom/. Z počutia viem, ako sa na mňa chystala /ako na úbožiatko zo Slovenska/ a chcela ma ohúriť svojimi šatami. Keď ma zbadala - mala presne tie isté šaty ako ja! /netušila, že teta mi oblečie to najkrajšie po svojej dcére/ - rozplakala sa a museli s ňou odísť preč. Ináč - tie rozkošné šatôčky /okrem ďalších vecí samozrejme/ so mnou doputovali domov, nosila ich po mne moja mladšia sestra, potom po rokoch moja dcéra, potom sestrina dcéra, vždy boli naozaj krásne a akoby nové, len mi je ľúto, že už netuším, kde skončili.
A ešte - moja ďalšia vzdialená teta - tentokrát z Viedne - v časoch hlbokej totality nám občas tiež poslala balíky s oblečením - dnes viem, že to boli krásne veci - farebné, kvalitné šaty, svetríky, - ale viete si predstaviť - bolo to v čase mojej puberty - ja som mala problém obliekať si to, lebo to tak výrazne vyčnievalo nad tou smutnou šedou úbohosťou tých čias, že len málokedy ma mama donútila obliecť si niečo z toho a radšej som splývala s davom. Ale myslím si, že ak sú veci pekné a kvalitné, škoda ich vyhadzovať, niekomu poslúžia a urobia radosť, aj keď samozrejme tým nemyslím lacné tržnicové handry.

Atlacoya
2146 příspěvků 27.08.12 19:41

@Nitty Já po bráchovi dědila mikiny ráda. Akorát byl trapas, když jsem ve 2. třídě měla stejnou mikinu jako spolužák.

ad. Adéla
163 příspěvků 27.08.12 19:44

Moje nejoblíbenější šaty nosila babička na začátku šedesátých let. já je bez jakékoliv úpravy nosím dnes. Alespoň jde vidět, že se dřív nevyráběly „šmejdy“. :)

Chany
872 příspěvků 27.08.12 19:51

Dědila jsem coby dítě občas. Moje děti taky- hlavně bundy, zimní kombinézy. Co by se dědit nemělo jsou boty- každý máme nějaké postavení a rozložení chodidla a podle toho vyšlápnutou obuv. Chudák mladší „dědic“ z toho může mít tak akorát problémy. Na milost by se daly vzít boty jen párkrát vzaté na nohu, ze kterých dítě rychle „vylítlo“.Jo, botičky jsou drahé, ale zdraví nohou přednější. Kdo si někdy užil s klenbou či jinými deformacemi, ví své. ;)

Nitty
112 příspěvků 27.08.12 23:54

@Atlacoya Když jsem i ve 13 letech měla bráchovy vytahané mikiny, tak se mi to opravdu nelíbilo:D A s tou mikinou jste mi připomněla šusťákovky. Stejný typ i střih jen jiná barva, to byly doby :D

seznam.mih  28.08.12 09:44

Mám dvě starší sestřenice, starší sestru a jinak mám 7 mladších sestřenic a bratranců a u většiny jsme byla u toho, jak si po sobě dědili oblečení i některé hračky a plyšáky - myslím takové ty miminkovské věci. Moje sestřenice, který jí bude teďka 14 let po mě zdědila asi dva obrovský pytle hadrů, když jsem třídila skříň :D taky jí mám poloprázdnou a některé moje věci nosí a taky zdědila něco po ségře :) A až to bude malý jí, nebo jí konečně praští puberta a řekne si, že ty hadry jsou hnusný, tak je zdědí zase moje dvě mladší - jedný je nyní tuším 7 let nebo 6 (jde do první třídy) a druhý je teprv 4 roky. Ostatní jsou to kluci a ti by moje hadry nechtěli :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit