Délka kabátu k sukni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Jezerel Vaniva
2 příspěvky 21.11.11 08:02

Jaký je váš názor na vhodnou délku kabátu k sukni - má/může pod kabátem koukat kousek sukně?
Nosím sukně v délce ke kolenům (kratší si nemůžu vzhledem k postavě dovolit) a mně tedy nevadí, pokud zpod kabátu kouká nějakých 5-10cm sukně. Ale setkala jsem se už s názorem, že k dobrým mravům patří, aby kabát zcela překryl sukni. Je na to nějaké obecné pravidlo?

Reakce:

zelitschko  21.11.11 08:14

je jedno pravidlo, ale je poměrně zastaralé. Prý má kabát krýt sukni, protože kdysi se nosívaly pod kabáty sukně a šaty z jemných materiálů a nevypadalo to dobře. Ale to jsem četla, nevím co je na tom pravdy. Ale Špaček tvrdí, že už se na tom tak nelpí. Já to nosím tak i tak (mám dva kabáty a oba jen v délce mini), takže záleží na délce sukně. Ale mám jednu pod kolena, která vypadá jak plisované, které se nosily ve 40. letech a vypadá výborně s rozšířeným kabátkem a to z ní kouká tak 30 cm,,

seznam.mih  21.11.11 08:32

Podle mě na tom záleží a dost. Neplatí to samozřejmě u kabátu, které končí na sedu a že potom kouká sukně. To je samozřejmý, pokud nechcete ukazovat zadnici všem na okolí. Ovšem bacha na délku kabátu ke kolenům. Pokud z ní kouká sukně, tak postava potom vypadá tak strašně zdeformovaně a je jedno, jestli je vysoká, malá, tlustá, či hubená, padnoucí, či nepadnoucí. Opticky to strašně prodlouží trup a zkrátí nohy. Právě kvůli tomuhle chci zkrátit jednu sukni, které mám pod kolena a opticky mi to zkracuje nohy (mám 157cm)

pixie
232 příspěvků 21.11.11 09:15

seznam.mih: Sukně, které jsou mi pod kolena zkracuju automaticky, protože zkracují nohy i bez kabátu (já mam 160, takže jsme na tom podobně). Já mam kabát do půl stehen a když mi zpod ní kouká sukně ke kolenům, nepřijde mi to nepěkný. Asi by se mi to nelíbilo, kdyby mi koukalo jen takových půl centimetru, ale 5-10 cm už je podle mě v pohodě:)

Lachenauerin
544 příspěvků 21.11.11 10:08

Taky mi připadá, že už je to spíše přežité, zvlášť vezmu-li v úvahu kratší kabáty. Těch 5-10 cm vykukující sukně, co uvádí Pixie, mi přijde mnohem hezčí, než když pod kratším kabátkem pokračují rovnou punčocháče, to se mi opravdu nelíbí. Dokonce bych řekla, že při dobrém barevném a materiálovém ladění takový proužek sukně funguje jako zajímavý stylistický prvek.
Ale dřív to pravidlo o nekoukající sukni platilo, ještě pamatuju, jak máma pečlivě vybírala sukně tak, aby nevyčuhovaly. Možná to ale souvisí i s tím, že dříve bývaly kabáty spíš dlouhé. Osobně takový nevlastním, takže tento případ neřeším.

MP Ava
248 příspěvků 21.11.11 10:14

Osobně nemám ráda, když pod rozšířeným kabátem kouká ještě rozšířená sukně - to pak člověk vypadá jak dvojitej zvoneček :) Podle mě to opravdu nevypadá dobře. Takže k áčkovým sukním něco úzkého do pasu/na boky, k áčkovým a podobným kabátům zase úzký spodek - tj. kalhoty nebo úzkou sukni.

seznam.mih  21.11.11 11:48

pixie: Nevím, jestli si dobře představuju kabát, který končí v polovině stehen, ale jestli jo, tak to opravdu není špatné, protože to už je pro mě opravdu krátká délka, aby z toho sukně nekoukala. Já myslela, že se tu bavíme o dlouhých kabátek a pod pojmem dlouhý kabát si představím nejkratší délku lehce nad kolena. Oo se to možná zdá jako blbost,. že tak malej rozdíl udělá hodně, ale je to tak.
Samozřejmě záleží taky i na jiných věcech, jako siluetu oděvu, délka, barvy, „kompozice“ a jiný věci, které mě momentálně nenapadají.
Možná bych to shrnula jako čím delší kabát, tím méně přípustné, aby z kabátu koukala sukně.

Karoleenah
2322 příspěvků 21.11.11 12:14
Já mám jeden áčkový kabátek v délce někam pod zadek, možná do půlky stehen maximálně. Zásadně k němu nosím jen pouzdrové mini, ze kterých kouká právě ten 5-10cm proužek a vypadá to dobře, ale jakákoliv jiná délka ani střih sukní se mi k němu nelíbí, hrozně to deformuje - dělá to právě ten dvojitej zvoneček, jak píše Ava. Ale k druhému kabátu co mám, ten je rovně střižený v délce ke kolenům, nosím všechny zimní sukně co mám bez rozdílu, protože ten rovný kabát opticky na sukni tak nějak líp navazuje. Ale je fakt, že má nejdelší sukně je do půli lýtek, jinak mám samé ke kolenům, takže tento problém ani moc řešit nemusím.
Jediný případ, kdy mi lezoucí sukně z kabátu připadá vyloženě divná, jsou plesové šaty. Jednou si nějaký hezký večerní plášť speciálně na plesovou sezónu pořídím, až na to ovšem budu mít dost peněz. :)
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit