Délka nohavic u kalhot

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harmonika
244 příspěvků 18.04.12 12:29
Délka nohavic u kalhot

Chtěla jsem se zeptat, jak řešíte délku kalhot. Pořád se (právem) nadává u džín na odrbané nohavice (tzn. vorvaně), předpokládám, že ohrnuté džíny také vypadají, že si majitelka neumí koupit správnou délku kalhot.

Co dělat v případě, pokud mám tmavěmodré džíny (bez zdobení, děr, šisování atd.), tzn. dají se považovat za univerzální kousek (v práci máme džíny povoleny). Někdy si k nim vezmu boty na 5 cm podpatku (tehdy je délka nohavic ideální), někdy boty na „běhacím“ podpatku 3 cm (kdy už musím nohavice maličko ohrnout) a někdy si k nim ráda vezmu sneakers (pokud jdu o víkendu na nákup).

To si mám kupovat troje stejné džíny různých délek? Nejsem typ, co by denně nosil stejnou výšku podpatku, abych džíny mohla napevno zkrátit a měly tedy ke všem botám ideální délku. Ano, občas nosím i jiné kalhoty než džíny, ale pořád u mě džíny převažují a boty k nim střídám. Tak co s tím?

Reakce:

Sépia
334 příspěvků 18.04.12 12:35

Je to jednoduché - dĺžka sa meria tak, že bosej ti siahajú nohavice presne po zem. Potom to sedí k hociakým opätkom;-)

Robena
1257 příspěvků 18.04.12 12:52

No vida, tahle rada se mi hodi - doted mely kazde me kalhoty svoje boty. Diky, zkusim!

DanielaS
4599 příspěvků 18.04.12 13:56

Ja nosim i podpatky tak vysoke, ze kalhoty „naboso po zem“ jsou proste kratke, u sirokych nohavic to vypada obzvlast blbe. Ne ze bych mela ke kazdym botum extra kalhoty, ale mam serii kalhot k vysokym podpatkum a serii k nizkym.

Konvalinka
244 příspěvků 18.04.12 14:36

Kupovat kalhoty podle délky na centimetr přesně může akorát malé procento žen s konfekční délkou nohou. Ostatní zkracují a přidávám se k názoru, že nejlepší, univerzálně použitelná je délka k zemi na boso. Ale u placatých balerínek i toto může být hodně, tam by se mohly nohavice trošku otírat o zem. Mám doma dvoje kalhoty tak o 2 cm delší než bych potřebovala, nechtělo se mi je nosit ke švadleně na zkrácení a tak je nosím jenom s podpatky :)

Tippi
19 příspěvků 18.04.12 16:58

No já nevím, nenosím slimky ani skinny, spíš rovné či rozšířené nohavice a sice mě to štve, ale kalhoty musím mít holt různé k různě vysokým podpatkům. Jinak to prostě podle mě vypadá blbě… http://www.supervizaz.net/blog/čo-nenosiť-nevhodná-dĺžka-nohavíc

seznam.mih  18.04.12 18:20

já mám teda jednotnou délku kalhot, kterou si sama určím. Měřím 157cm takže většina kalhot, které mi sedí přes sed, jsou dlouhé. automaticky sednu ke stroji a zkracuju. Ale u mě je to snadný buď nosím spíš placatý boty, nebo na mírným podpatku.
A dle mýho názoru ty vysoká štekle se k širokým kalhotám opravdu nehodí, i kdyby měli prodlouženou délku. Viděla jsem to takhle několikrát a ty ženský vypadali spíš jak kdyby chodili na chůdách a to s emi nelíbí. Takže když vysoký podpatky, tak jedině úzké a na ně mít takovou tu délku, kterou se dá přetáhnout.

Harmonika
244 příspěvků 18.04.12 20:57
@seznam.mih píše:A dle mýho názoru ty vysoká štekle se k širokým kalhotám opravdu nehodí, i kdyby měli prodlouženou délku. Viděla jsem to takhle několikrát a ty ženský vypadali spíš jak kdyby chodili na chůdách a to s emi nelíbí.

Přesně tak, se svou postavou musím být bootcut džíny, takže pokud kouká větší délka podpatku, vypadá to opravdu blbě, proto jsem vznesla svůj dotaz. Každopádně díky za rady, už vím, že: 1)Dvě série kalhot, jedny k běhacímu podpatku či rovné podrážce a druhá série k podpatkům vyšším, aby z boty koukal tak 1-2 cm podpatku. 2)Kalhoty zkoušet naboso tak, aby se lem nohavice dotýkal země a pak to snad bude ideální téměř ke všem botám. Tenhle trik jsem netušila, pamatuju si, jak mi mamka říkala „Kalhoty zkoušej podle toho, ke kterým botám je budeš nosit“ a to právě moc univerzální rada není, protože málokdy nosíme jedny boty k jedněm kalhotům.

Harmonika
244 příspěvků 18.04.12 20:59
@Tippi píše:
http://www.supervizaz.net/blog/čo-nenosiť-nevhodná-dĺžka-nohavíc

Díky za odkaz.A hlavně tip, jak džíny zkrátit, aby zůstal původní lem. Skvělé.

kalivrata
272 příspěvků 25.04.12 09:19

Mně moje úžasná paní švadlena (v Brně poblíž Tvrdého, nešije, jen opravuje) vždycky do kalhot našívá dospod takový kousek látky, který brání tomu, aby se spodek kalhot roztřepil, takže můžou být i delší.

Zuzan7  28.04.12 11:37

Holky, kolik vám měří nohy od pasu k zemi? Jenom tak pro zajímavost? Moc díky.

seznam.mih  29.04.12 08:58
@Zuzan7 píše:
Holky, kolik vám měří nohy od pasu k zemi? Jenom tak pro zajímavost? Moc díky.

Od pasu k zemi mám nějakých 103cm a jinak měřím 157cm.

Zuzan7  01.05.12 09:11

Tak jsem zjistila, podle návodu zde, že mám všechny kalhoty krátké… :-(

Sépia
334 příspěvků 11.05.12 14:04

Bežná dĺžka na konfekčnú postavu v Burde bývala 106 a to mi sedí, meriam 168 cm. Inak meranie po zem bez obuvi je profesionálny postup, môžete s tým súhlasiť či nesúhlasiť, ale tak máte nohavice vždy po spodnú časť päty a môžete striedať obuv. Ak nosíte rady vysoké opätky a chcete nohy trošičku predĺžiť tak dĺžka môže byť malinko viac, ale tým pádom k tým nohaviciam musíte nosiť len vysoké podpätky.

berka775
2 příspěvky 06.10.15 14:16

Jak dlouhé mít kalhoty k botám na podpatku cca 12cm na platformě 2cm? Kolik podpatku má z kalhot čouhat? jsou kotníkové…nebo má koukat celý podpatek - celá bota a kalhoty jen ke kotníkům? konkrétně tahle bota…

elesse
102 příspěvků 06.10.15 21:58

@berka775 kalhoty az po zem, aby tahle bota nebyla vubec videt. Kam se to nosi?

berka775
2 příspěvky 07.10.15 09:01

@elesse kamkoliv

viktorka_od splavu
7435 příspěvků 07.10.15 11:25

@berka775 já bych k nim kalhoty nenosila, maximálně takový  :P

stricc  09.10.15 20:27

@berka775 já bych široké kalhoty dala dlouhé, asi někam k hornímu okraji té platformy, a úzké naopak nad kotníky. Když už, tak už :-)

Phantasy
38 příspěvků 10.10.15 16:07

Budu mimo téma, ale co délka dlouhé sukně? Čím se při nákupu řídíte? Mám jednu teplejší černou sukni, dlouhá je ale jen ke kotníkům (spíš lehce nad). Dala by se nosit např. ke kozačkám? Ideální by byla délka až na zem, ale hlavně na podzim/zimu je to nepraktické.

stricc  11.10.15 11:46

@Phantasy já se teda řídím jen tím, jestli se mi líbí ta sukně. Nosím všechny délky od kolen až po zem a cokoliv mezi tím. Kozačky k sukni ke kotníkům vypadají dobře.

Karla Ku
55 příspěvků 13.10.15 15:50

Oblíbila jsem si kalhoty, které končí nad kotníky…Dají se k nim nosit kotníčkové boty, tak i balerýny a vypadá to velmi dobře…alespoň myslím:)

Anickaa6
8 příspěvků 13.10.15 18:52

@Karla Ku Také jsem si je moc oblíbila :), jen teď moc nevím jestli je budu moct nosit i na zimu

Karla Ku
55 příspěvků 14.10.15 19:19

@Anickaa6 já k nim nosím kotníkové boty a nechá se to i v zimě:) A pokud máš hezké boty, alespoň jsou celé vidět…

MP blanka
224 příspěvků 14.10.15 21:04

Práve dnes som videla dôkaz toho, že správna dĺžka nohavíc je fakt dôležitá. Pani mala na sebe nohavice trošku širšie, ako je práve považované za módne. Mala členkové topánky a nohavice dobrých 5 cm nad nimi. Som si istá, že keby boli nohavice užšie, alebo dlhšie, nemalo by to chybu.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit