Denní líčení?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 22.10.12 20:21
Denní líčení?

Jak se líčíte každý den, když jdete do školy/práce? Máte odvahu nosit rudou rtěnku i ve všední dny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

Ceresa
465 příspěvků 22.10.12 20:29

Ne, nemam, omatlala bych ji nekde. Nejlepe do satku nebo kamkoli jinam. Me liceni je make-up, rasenka, pudr a vazelina misto balzamu na rty. Lip masti a navozuje dojem lesku na rty;)

kacenka.smile
427 příspěvků 22.10.12 20:34

Mám problematickou pleť, takže od toho se odvíjí i líčení. Mám dvě varianty:
1. vyčistit a ošetřit pleť, korektor na problematická místa, bb cream, tvářenka, řasenka, oční linky, tónovaný balzám na rty
2. vyčistit a ošetřit pleť, hydratační krém, podkladová báze, korektor, makeup, tvářenka, pudr, řasenka, přirozené hnědé nebo bronzové stíny, oční linky, rtěnka (spíše světlejší odstíny růžové, lososové, nahnědlé)

Rudá rtěnka mi na den přijde OK, ale chce to bezchybnou pleť (což já nemám) a jen decentní líčení očí.

Cheeky
181 příspěvků 22.10.12 20:35

Krém, podkladová báze, make up, pudr, (podle času tvářenka a rozjasňovač) a ten zbytek podle oblečení a nálady. Líčení je můj koníček, výraznějšího líčení na den se nějak nebojím, takže výrazná rtěnka třeba rudá nebo výrazně růžová mi problém nedělá. Stejně tak i líčení očí.

Rosalyn
925 příspěvků 22.10.12 20:36

Jen make-up, jinak nic. Nepotřebuju a nechci to.

renoarko  22.10.12 20:36

U mňa je to tónovací krém, púder, plus riasenka, jemne farbiaci balzam na pery a vyčešem obočie :) som za upravenú prirodzenosť asi ako väčšina :) a na červený rúž som ešte nenašla odvahu, hoci mi stojí na poličke :)

lucenka
22 příspěvků 22.10.12 20:36

Běžně na den řasenku, stíny, lesk, někdy linky. Na větší příležitost ještě sjednocující krém a pudr. Rtěnku nesnesu nikdy a ani se mi na mě nelíbí (i kosmetička mi jí nedoporučila).

Jetthro
1129 příspěvků 22.10.12 20:40

Ja se maluju vlastne furt stejne at jdu kamkoliv..vyjimkou jsou udalosti ktere se fakt neopakuji, typu maturitni ples a tak, to se necham nalicit v salonu. Pouzivam rasenku a cerny linky ve fixe, pokud je potreba schovat nejakej pupinek tak korektor, obcas jeste vemu trosku hnedejch stinu a lehce si ztmavim oboci, jinak nic jinyho - jednak to neumim a druhak to nepotrebuju. Se stinama poradne neumim, takze holky a zeny co maji na ocich krasne vyvedeny prechod 3 barev jen tise obdivuju ze jsou sikovny. Makeupy pouzivat ani nemuzu kvuli suche pleti a ekzemu. O tvarence radsi ani nemluvim, pri svy sikovnosti bych vypadala jak Marfusa :D a rtenky mi jsou nejak neprijemny a stejne bych to hned nekde opatlala.

Roseline
2319 příspěvků 22.10.12 20:47

Make-up + průhledný fixační pudr a řasenka, potom různě střídám světlé oční stíny, horní linky, spodní linky (většinou je maluji stíny nebo světlou tužkou).
Rtěnek mám spoustu, různé odstíny, většinou výraznější - mám tmavší barvu rtů, takže světlejší nebo tělové rtěnky pro mě nejsou to pravé.
Rudou rtěnku nenosím, opticky velmi zmenšuje moje rty. Ale jinak na ostatních mi nevadí ani na denní nošení, za předpokladu, že daná osoba ví, jak na to.

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 22.10.12 21:03

@Heartless Girl mám za to, že to záleží na kvalitě pleti, barevném typu a stylu/účelu oblékání konkrétní ženy, takže takto položená otázka, pokud by vám měla sloužit k něčemu jinému než jen statistice zvyklostí uživatelek MP, je celkem k ničemu.
pro účel statistiky takto:
korektor, tvářenka, pudr, tužka na obočí, řasenka, rtěnka (ta až v práci, po cestě bych ji ošmudlala, a průběžně doplňuju) červená na den klidně, ke konkrétnímu modelu, a jen jemná lesklá (s balzámem pod ní, ten to hezky zjemní), matná s konturkou jen na večer. ale byly i časy, kdy jsem nosila silné černé linky a rudou rtěnku do školy - za nás byly zakázané jen anglické nápisy na triku a rifle;-))

Harmonika
244 příspěvků 22.10.12 21:04

Tónovací krém plus fixační pudr, tvářenka, oči nude barev (světlé stíny), voděodolná řasenka (dost mi slzí oči) a hlavně musím maskovat kruhy pod očima, to je moje naprostá nutnost. Ráno mi líčení nesmí zabrat více jak 10 minut. Rtěnek mám spoustu a bez ní skutečně ráno nevyjdu.
Nouzovka, pokud fakt ráno nestíhám, je jen řasenka, korektor na kruhy pod očima a výraznější rtěnka. O víkendech se nelíčím vůbec.
Nejvíc mě baví se líčit, pokud je skutečně čas (tzn. na večer do baru s kámoškou apod.) jednak oči už jsou probuzené, tzn. neopuchlé, a to si vyhraju i s rozjasňovačem, linkami i kouřovým líčením očí, make-upem i s bází, úpravou obočí atd.

gulietta  22.10.12 21:11

@viktorka_od splavu čierne linky a krvavo červený rúž som nosila aj ja, k tomu čierne vlasy po ramená a vyzerala som ako Morticia Adams z Adams familly. :-D

Já První  22.10.12 21:34

Mám suchou pleť, takže mi každý makeup nesedí. Tuhle jsem ale dostala vzorek makeupu od Diora s nějakou přísadou a ten je fakt dobrej! Dívala jsem se na cenu a jsou to bratru 2,5 kKč, žádná lidovka.
Když už se líčím, tak makeup, tvářenka, řasenka, rtěnka. Rtěnku rudou nemám, nevypadá to na mně dobře. Obočí mám výrazné a husté, takže spíš vytrhávám a už nezvýrazňuju. Stíny nepoužívám a ani linky, nesluší mi to.

VeronicaMP
53 příspěvků 22.10.12 21:34

Do práce používám make-up, korektor na kruhy pod očima, pudr, řasenku, tvářenku, rtěnku a paletku na obočí. Ale když jdu někam „ven“ (nákup, procházka, apod.) tak používám jenom řasenku a balzám. Rudou rtěnku občas použiji, ale moc často se to nestává.

Olinka
2582 příspěvků 22.10.12 21:39

Určitě bych ven nevyšla bez řasenky, vypadám pak dost nemocně. Někdy přidám linku klasickou (i barevnou - fialová, modrá, nejradši asi šedou), někdou černou ve fixe, zřídka stíny. Rtěnky mám, ale běžně nepoužívám, spíš jen když někam jdu večer. V poslední době si občas zamaskuju kruhy pod očima na spoustě blozích vychvalovaným makeupem od Dermacolu (původně koupený pro zakrytí modřin na ples), stačí jen pár poťupkání a hned vypadám o něco vyspaleji:-)
Popravdě řečeno jsem ráda, že mám docela hezkou pleť a nemusím ji matlat makeupem a tvářenkou. Jednak na to nemám po ránu čas a druhak by mě to absolutně nebavilo. Na ples jsem se pokoušela takhle spravovat a na fotkách vypadám úplně stejně, jako jindy. Na druhou stranu, taky jsem mohla vypadat hůř, než bez makeupu:-D

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 22.10.12 21:49

@gulietta a výhradně černé oblečení:-) ale Mortišu jsem tehdy neznala - pak se ale stala jednou z mých nejoblíbenějších filmových postav - když nepočítám Ruku:-)

Adivey
182 příspěvků 22.10.12 21:57

Když nestíhám nebo jdu jen do sámošky za rohem, tak jen řasenka. Do školy oční linky, stíny, řasenka, pudr, výjimečně tvářenka.
Make-up nepoužívám a ani si to nedovedu představit. Mám pihy, které by make-up zakryl a to bych si připadala strašně divně a uměle a bála bych se, že si ho třeba částečně setřu a budu mít na jednom místě na tváři pihatý flek. Navíc mám pocit (vím, že je to jen subjektivní pocit), že to zacpe póry a pokožka nemůže dýchat atd.

gulietta  22.10.12 22:02

@viktorka_od splavu ja som ju poznala, ale mama mi nechcela dovoliť tie obtiahnuté šaty do školy, že sú spoločenské a nosia sa vraj len na svadby. Našťastie sa v tom období nikto z rodiny nevydával ani neženil, neviem ako by ma bola ukecávala, že takto na svadbu nie. :-) Ja som navyše nosila na hrubej čiernej stuhe na krku veľký strieborný kríž. Mama sa tak na mňa každé ráno smutne pozrela so slovami : ešte šťastie, že si pekná a múdra, takže ti to velmi neublíži a aj napriek tomu ako som vyzerala mi dala zabalenú svačinu. :-D

klubo  22.10.12 22:03

Kromě trojkombinace - make up, pudr, tvářenka - nosím jen výrazné horní linky a řasenku (přes den i na večer). Jinak se barvám, třpytům a leskům vyhýbám. Když výjimečně linky vynechám (třeba do přírody), většinou se mě nakonec někdo zeptá, jestli mám nový účes nebo jdu rovnou z večírku… ale, že nemám ty linky, to nikoho nenapadne.

TinkaH
916 příspěvků 23.10.12 06:56

Přes den používám krém, korektor, pudr a tvářenku. Většinou hnědou oční linku a řasenku. Na rty buď tónovací balzám nebo právě tu rudou rtěnku. Pokud se mi hodně chce, dám si i jemně hnědé oční stíny. Ale pokud jdu někam na večer, to si líčení opravdu užiju, hlavně oči a vyhraju si s barvama většinou tmavýma.

Modrý vrabec  23.10.12 08:04

Korektor na kruhy pod očima, korektor na případné pupínky, pudr, řasenka, paletka na zvýraznění obočí a tvářenka. Když trochu víc stíhám, tak oční stíny nebo linky… Na rudou rtěnku odvahu nemám, ani nevím, jestli by mi neslušela, spíš občas jemnější růovou rtěnku nebo lesk.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 23.10.12 08:19

Přes den se maluji pokud mně děti a čas dovolí, což není každý den :-) Používám korektor, make up, pudr, tvářenku, tužku a stíny (hnědé, zlaté nebo perleťově růžové), lesk na rty a řasenku. Pokud děti nedovolí tak jen lesk na rty a řasenku, ty stihnu nanést i ve výtahu :-D

EDIT: Rudá rtěnka mně nesluší. Jsem blond a mám nezdravě bledě-zelenou pleť :-P

Ems
1482 příspěvků 23.10.12 09:21

Moje líčení se dost odvíjí od nálady, od toho jak stíhám a kam se chystám.
Většinou se ale skládá z toho samého : makeup, tvářenka, linky, řasenka, rtěnka. Když je čas tak domalovávám i obočí. Spíše to usměrňuji barvou rtěnky a těmi linkami, rudou rtěnku klidně i do školy jen si musím dávat bacha protože od ní mám pak celý hrníček na kafe…:D A poslední dobou už se maluji dost francouzsky, člověk by skoro neřekl že tam něco mám…takový ten nude style..:)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 23.10.12 09:29

Já každý den nosím řasenku, ale jinak si oči nemaluju, jenom výjimečně, když se mi chce nebo na zvláštní příležitosti. Nosím ale hodně rtěnky, jenom tmavé - červenou, vínovou, třešňovou, tmavě růžovou. růžovofialovou. Světlé barvy na mně nevypadají dobře. Moje denní líčení vypadá asi takto:
podkladová báze - korektor - tónovací krém - pudr - řasenka - rtěnka.

Curlygirl
1901 příspěvků 23.10.12 09:47

Jsem hrozně světlá, takže si každý den zvýrazňuji lehce obočí a řasy. K tomu ještě většinou (do práce, na schůzky atd.) tinted moisturizer, korektor a tvářenku. Pokud stíny, tak nějaké nude. Na rty používám jen zabarvené balzámy atd. Všehovšudy mi líčení trvá tak 10min, ale pokud nestíhám nebo jdu jen nakoupit, vykašlu se na to.
Veškerá má snaha snad úspěšně směřuje k upravenému nude looku, většina lidí si myslí, že nejsem namalovaná vůbec :-)
Jinak mně ale kosmetika hrozně baví a zajímá, ráda ji kupuji a kupím doma - především tu od dražších značek.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit