Design blok 2012

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chari
541 příspěvků 05.10.12 01:38
Design blok 2012

Zajímalo mě, jestli jste někdo navšítvil letošní Design blok, obíháte každé odpoledne nebo se chystáte. Co se vám líbilo a nelíbilo? Co doporučujete k návštěvě?
Já zrovna trávím zážitky, zpracovávám fotky a prohlížím katalogy.
Z oblasti módy u mě zatím vítězí arménská expozice ve Šporkově paláci. Šperky - klícky/ sítě/ spirály? Vyrobené na 3D tiskárně doplněné stříbrnými kuličkami. A líbí se mi i puntíkovaná edice LV (nejvíc tedy výloha s puntíkovanými chapadly).
Líbila se mi i expozice dětských tonetek vznášejících se v temnotě, provedení výstavy Akty X a sál „Luxus“ v K-G. paláci.
Z bytových doplňků a spotřebičů si mě získala varná konvice Icona Vintage, kterou asi nutně potřebuji.

Musím si to všechno utřídit postupně v hlavě, těch vjemů je vážně moc. Máte někdo tipy na zajímavá místa a věci v rámci Design bloku, které stojí za návštěvu?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

chinin
2788 příspěvků 05.10.12 11:24

@Chari
Já se na Design blok chystám o víkendu, takže děkuji za tipy.

Zoe
316 příspěvků 05.10.12 13:32

Jsem profesně i rodinně tak vytížená, že se na Design blok nedostanu. Ale budu vám vděčná za vaše postřehy, dojmy a zkušenosti.

Chari
541 příspěvků 05.10.12 20:43

@Zoe Dneska jsem dokončila průzkum všech tří hlavních paláců a některých dalších menších expozic, tak se budu snažit zprostředkovat nějaké dojmy.
Moc se mi líbila expozice šperků www.antipearle.cz Jejich fotky korespondují s tématem. Přes jednu stranu místnosti mají veliké zrcadlo a šperky chráněné plastovou bublinou plují (doslova:)) v nádržce, která je vířena vypouštěnými bublinami nebo návštěvníky. Samozřejmě tam mamjí i kousky na vyzkoušení, je to extravagantní a krásné.

Objevila jsem firmu Materio, která poskytuje designérům, studentům i veřejnosti „knihovnu“ materiálů, semináře o materiálech všeho druhu i databázi dodavatelů. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje a moc se mi to líbí.

Krásné mi připadaly i tašky a šaty http://www.lafemmemimi.com a http://www.fler.cz/la-femme-mimi některé tašky jsou tak trochu kýč, ale výšivky i šití je precizní.

Líbil se mi 3D tisk - šperky tam jsou zastoupeny několikrát v různých provedeních. Holandská firma, jejíž název si nevybavím a vizitku nemůžu najít:) předváděla i paravány, lampy, nábytek a boty vyrobené touto technologií. Přijde mi, že tohle je úžasná věc, která se bude časem rozvíjet a možnosti jsou určitě ohromné. Na obrázcích jsou české šperky od studia blueberries.

chinin
2788 příspěvků 08.10.12 18:47

Ja jsem se nakonec bohuzel na Design blok nedostala, tak budu vdecna za vsemozne informace a dojmy.

P. S. Pro stouraly: ano, timto zcela nezajimavym prispevkem (vedome) posouvam nahoru diskuzi, ktera me zajima.:-)

666mahu
1490 příspěvků 08.10.12 19:11

@Chari, tyhle konvice DeLonghi se mi líbí už delší dobu. Skvělý vkus. ;-))
Antipearle jsou krásné, kolekce Fritti di mare kouzelná.

MP Barbucha
3716 příspěvků 08.10.12 21:12

Bohužel jsem to zdaleka nezvládla projít celé. Líbilo se mi toho dost, už tradičně šperky trashmade.cz, letos poprvé jsem si i něco koupila, nábytek, hračky atd. už ani nevím, splývá mi to.
Co se mi ale nelíbilo byl přístup některých vystavovatelů, respektive najatých lidí, kteří měli výrobky prezentovat. Na designbloku mě baví i ta atmosféra plná inspirace a hravosti a nestojím o to, aby na mě někdo koukal jako na vraha, protože se ho jdu zeptat na instalaci, kterou má prezentovat.
Nechápu, že firmy, které tam vystavují si na prezentaci najmou arogantní mladé studenty, kteří o výrobcích nic neví a jdou si to tam v podstatě odsedět. Na to jsem na designbloku narazila poprvé.

Karoleenah
2322 příspěvků 08.10.12 21:36

Já stihla projít obě superstudia i openstudio ve Šporkovském paláci a v posledním zmíněném místě se mi líbilo zdaleka nejvíc. Jinak já si pořídila střih na šaty ODBABI od Posedlých, a to včetně látky. Sice to je (nebo spíš bude) takový docela obyčejný teplákovitý tubus s obřím límcem, ale když mě ta jejich do puntíku promyšlená filozofie celého produktu vždycky strašně pobaví a nadchne. :) Teď trochu lituju, že jsem si od nich nepořídila i stromečkové záplaty.
Pak se mi taky líbily takové ty retro kelímky, pak taky spotřebiče Delonghi a i všechny ty barevné Kenwoody. Jo a šedivá obrpsaníčka od Belky. A taky tam kde měli tu modrou botu s integrovaným pouzdrem na iPhone jsem objevila boží čtyřdílné magnetické prstýnky, nemůžu si vůbec vzpomenout, čí to byla prezentace, vím jen, že ten pán nebyl Čech…
Mám asi trilion fotek, nejspíš z nich vyberu ty nejhezčí a plácnu si je na blog, nemůžu pořád jen tlachat o jídle. :D

MP Barbucha
3716 příspěvků 08.10.12 21:39

@Karoleenah
Výborně, tak potom bouchni odkaz na článek i sem:-)

chinin
2788 příspěvků 08.10.12 22:08

Pripojuji se vsemi deseti!

@MP Barbucha píše:
@Karoleenah
Výborně, tak potom bouchni odkaz na článek i sem:-)

Chari
541 příspěvků 08.10.12 22:30

@Karoleenah Posedlí mě taky nadchli nápadem i prezentací, povídali by si s námi snad hodinu, kdyby jsme měli víc času.
Ten retro robot Kenwood máme v červeném (od těch pruhovaných se liší jen barvou) a můžu říct, že je to naprosto skvělá věc. Není na tom ani kousek plastu, zvládne to udělat i těsta, co se špatně zpracovávají a je krásný.
Ten pán u těch čtyřdílných prstýnků a bot s iphonem byl Holanďan v místnosti s ukázkami využití 3D tisku.
@chinin @MP Barbucha Taky se připojuju, muž se mnou sice zvládne všechno projít a baví ho to, ale sdělovat si dojmy týden ho už nezajímá:))

Tahle sedačka se mi dost líbila, v červené vypadala na živo moc pěkně, a jak jsem se na ní posadila, tak mi bylo jasný, že bych si na ní dovedla číst hodiny :D

Pak se mi líbila instalace šatů, kde měli místo hlav zrcadlové kvádry, aby si člověk mohl šaty „vyzkoušet“.

Upřímně řečeno jsem nepochopila, co tam dělalo to biooblečení. Instalace pěkná, ale o designu bych u něj nemluvila. http://www.ceskabiomoda.cz

Karoleenah
2322 příspěvků 08.10.12 22:59

@Chari Jojo, díky, už jsem to našla, FOC - Freedom of Creation se jmenovali. Ale na jejich webovkách jsem ten prstýnek bohužel nenašla, škoda, že zrovna ten jsem si nestihla vyfotit, tak dlouho jsem s ním blbnula, až se za mnou utvořila menší fronta, tak jsem pak raději rychle utíkala pryč. No a tu červenou pohovku od ligne roset bylo taky nemožné vyfotit, pořád se na ní někdo rozvaloval! :D
A ještě jsem si vzpomněla na pěknou prezentaci Qubusu, tu vtipně jakoby industriální, a pak i některé objekty na téma Zrcadlo mě zaujaly, obzvlášť ten od Velčovského, jenže v tomto jsem asi zaujatá, mám pro jeho věci slabost. :)

bestia
2296 příspěvků 08.10.12 23:09

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:20

Jetthro
1129 příspěvků 08.10.12 23:11

@Chari Otazka trochu mimo - zarazil me ten Sporkuv palac. To myslite ten ruzovy v Hybernske nebo je v Praze jeste nejaky dalsi Sporkuv palac?

Chari
541 příspěvků 08.10.12 23:36

@Karoleenah Na Qubus bych úplně zapomněla, díky, :)
@Jetthro To je přesně on.

Chari
541 příspěvků 09.10.12 00:08

Blog nemám, ale pár fotek taky přidám.
Edit: doufala jsem, že se k nim objeví nadpisy, ale ne. Takže v řadě tonetky, originální pivo by LV a arménská expozice ve Šporkově paláci. (Jejich katalog je vážně super, krásná grafika, nějaké fotky a spousta kreseb z tvůrčího procesu)

Chari
541 příspěvků 09.10.12 21:22

Prohlížím vizitky a katalogy (máma letos návštěvu nestihla, tak jsem jí aspoň posbírala spoustu katalogů:)), tak se ještě naposledy se vrátím k tomu, co se mi líbilo
Svítidla Brokis.eu  

Bytelný velký nábytek pro panenky od emagame.cz - kdysi by mi ladil s domkem pro panenky, který nám vyrobil táta. :)

Sklenička s punčochami od De-sign.cz

Tahle lampa /skleník od K. Pojerové- loni se mi líbila v soutěži studentského designu na obrázku, a naživo nezklamala.

od mabele.it mě zaujal vešák ve tvaru ramínek, bohužel na stránkách ho nemají v zelené, který visel na místě 

Stolní lampa Miranda od luceplan.com

Na předaukční výstavě designu, která v rámci DB probíhala v Gate g. bych si klidně vybrala porcelán A líbial se mi i tahle kožená klubovka 

Jakub Polanka byl v butiku Swarovski.

Barevné ušáky od sits.eu byly taky fajn.

A docela dlouhou dobu jsem strávila v expozici o rekonstrukci Tugendhatu.

Jo a ještě si vybavuju, že mi lehce zvedly žaludek veselé urny na půdě Open studia, a nábožensky laděná svítidla ve vedlejší místnosti mi nebyla o moc sympatičtější.

janiiiv
781 příspěvků 09.10.12 22:03

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 01:07

Já První  09.10.12 22:10

Já bych chtěla ten diamant z popela. Přijde mi to jako úžasný nápad, mít svého blízkého pořád u sebe, jako šperk.
Ale je možné, že zrovna mne by nikdo nosit nechtěl…

Chari
541 příspěvků 10.10.12 11:03

@janiiiv @Já První My jsme nedávno pohřbili otce, na smrt byl vážně příliš mladý a vůbec to bylo nečekané a děsivě nespravedlivé, protože žil zdravě a naši měli ještě dvě malý děti… prostě je to tragédie. Tragédie je to vždycky.
Těch diamantů jsme si všimli v pohřebním ústavu, měli to tam na stole- vyvolalo to ve mě děsivě černý humor typu (a to by ho rozdělili na x dílů, pro maminku největší?) a chtělo se mi z představy těch šperků zvracet.
A mít stylovou urnu v nějakém hájku ok. Ale tohle mi přijde jako interiérová věc a to pro mě prosím ne. Když někdo umře, tak je prostě pryč, co já vím jestli v nebi nebo se to všechno prostě jen vypne. A když si člověk uchovává zbytky doma nebo na krku, musí se s tím mnohem hůř vyrovnávat. Takže za mě prosím ne. Mrtví nemůžou žít s živými.
Pokusila jsem nějak zformulovat tu základní myšlenku, jestli je to zmatené, tak se předem omlouvám, ale číst znovu a přepisovat to nebudu.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 10.10.12 11:34

@Chari Záleží na každém, já to mám přesně naopak, svoje blízké bych měla radši u sebe, není to pro mě morbidní a ani to neznamená, že bych se s nimi neuměla rozloučit. Jako kámen asi ne, ale v urně ano.

Zoe
316 příspěvků 10.10.12 11:55

@Chari Ta kožená klubovka je nádherná, úžasná, přímo láká k posezení. Díky.

chinin
2788 příspěvků 10.10.12 13:00

@Chari Zformulovala jste to vystizne. Naprosto Vam rozumim, vnimam to stejne.

A diky moc za informace a fotky z DB.

666mahu
1490 příspěvků 10.10.12 15:34

@Chari, mám stejný pocit. Diamanty mám ráda, ale tohle mi připadá otřesné.
Když jsem četla poprvé, že to někde vymysleli, brala jsem to jako šílený nápad. Nečekala jsem, že se to může chytit.

janiiiv
781 příspěvků 10.10.12 16:16

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 01:07

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit