Deštník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Hani
13 příspěvků 20.02.12 17:17

Zajímalo by mě, jak vnímáte barevnou sladěnost/nes­laděnost deštníku s

ostatním oblečením. Máte deštníků více, nebo máte jeden univerzální?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

seznam.mih  20.02.12 17:26

Já mám doma dva deštníky - jeden, když vím, že venku prší a druhej pro případ, kdyby déšť přepadl jen tak. takže mám jeden skládací, co jen strčím do kabelky a druhej klasickej velkej, který drží tvar. Oboje mám v černej barvě.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.02.12 17:43

Deštníky většinou zapomínám. Ale mám jeden milovaný ze Zary, černý s bílými puntíky (polka dots:-) a s takovou jakoby sukýnkou kolem dokola. Prostě je lemovaný kanýrem. Sladěnost moc neřeším, ale pokud je někdo sladěný celý včetně deštníku, má u mě velký obdiv. Většinou to vypadá skvěle

GreatSusan  20.02.12 18:37

Destniku mam pomerne dost, vetsina z nich se vali tam, kde jsem je zapomela, tj. u znamych, v univerzitni skrince, v praci, u manzela v praci, v kufru od auta nebo holt v autobuse nebo v hospode. Takze kdyz me prepadne dest, odeberu se do nejblizsiho dm nebo jineho lacineho obchodu a zakoupim ten nejlevnejsi destnik, ktery je k mani. Tim padem mam skutecne vetsinou vyladeny destnik a obleceni, protoze destniky kupuju operativne.
Barbucha: ten ze Zary jsem mela taky, v bezove s cernymi puntiky. Hrozne se mi libil a zapomela jsem ho v P&C ve zkouseci kabince.

anicka  20.02.12 18:49

Najlepsie dazdniky su podla mna farebne :-) Okrem klasickeho cierneho a tmavomodreho mam ruzovy, zeleny a oranzovy z Ikei (tie si beriem, ked si chcem v tej sedi vonku spravit naladu), a moj najoblubenejsi je zeleny s bledsimi zelenymi pruzkami/koleckami, akurat sa ho bojim nosit „len tak“ so sebou, lebo som ho uz parkrat tiez niekde zabudla :-/

Ani  20.02.12 22:26

Já nemám žádný, nebaví mě to nosit… většinou těch pár set metrů deště nějak přežiju, když lije hodně, tak se dá počkat.

Mori  20.02.12 22:53

Taky mám deštníky nerada. Podle mých zkušeností jsou stejně k ničemu, protože je beztak buď zapomenu, nebo se ve větru otočí naruby, nebo prší vodorovně a jsem mokrá tak jako tak. A pak taky ty rána, kdy člověk dorazí do laboratoře a je vděčnej, že se tam najde foukadlo horkýho vzduchu, protože má poněkud vlhčí počítač, mě při zpětným pohledu vždycky bavěj:-)

Dahllie
2222 příspěvků 21.02.12 05:50

Ladím dle nálady, deštníků mám víc. Co jsem začala jezdit do Anglie, tak mě začalo bavit je kupovat :-D Jeden mám totožný se vzhledem kabelky. Ale jinak mám hlavně barevné, modré, fialový, zelený (tu brčálovku z Ikea). Když jdu někam, kde vím, že bych ho mohla nechat, tak si beru ty nejlevnější z tržnic takové ty deštníky „na jedno použití“ v ceně do 50,–.

lindiste
347 příspěvků 21.02.12 08:31

Já mám ráda deštníky s motivy uměleckých děl, např. http://www.shop.munch.museum.no/Detailmf.aspx?… , je třeba si ale dát pozor na zpracování, občas je velmi tristní. Je pravda, že se hodí spíš k jednodušším a jednobarevným kouskům oděvu, to ale splňuji. Podle mě je to doplněk stejně jako kabelka, klobouk, šátek a tak je dobré, když je to aspoň sladěné s ostatním, ale jak každý asi běžně zažívá - spěch, pohled z okna - sakra, prší, tak deštník do ruky a rychle do práce/školy atd… a výsledek může dopadnout všelijak. Ale hlavně že nezmokneme :)

MP Hani
13 příspěvků 21.02.12 08:38

Děkuji za odpovědi :), Já to také moc neřešim, mám většinou nějaký tmavý deštník. Ale loni jsem dostala takový krásný béžovo-fialový, který mi ladil s kabátem a ten bylo radost nosit. Škoda, že se pak otočil a zlomil. Přijde mi, že ty skládací deštníky dnes vůbec nevydrží, ať si koupím za 50 Kč nebo třeba za 400 Kč. Na chatě máme jeden skládací nějakých 30 let starý a ten drží pořád :D. Nemáte tip na nějaký větru odolný deštník? Ty neskládací nemám moc ráda, nebaví mi je nosit v ruce.

gulietta  21.02.12 08:47

Hani ja mám z Marks & Spencer pánsky. Drží tretím rokom. Ale z pánskeho oddelenia,taký bytelnejší,ale skladací. A navyše u nich ide reklamovať aj to polámanie.

RenaLange  21.02.12 18:34
S pánským skládacím deštníkem mám taky historku ( kdo by v mém věku neměl plno příběhů ze života, že).
Před pár lety v létě jsem se chystala ráno v práci do Prahy a začalo lít. Kolega mi donesl krásný černý pánský skládací deštník " to tu někdo zapomněl,ber ".
V Praze jsem roztáhla deštník … šmarjá !
Deštník vystřelil a letěl přede mnou pár metrů a - zasekl se.
Vykouklo sluníčko, pršet přestalo a deštní nešel sklapnout.
Natáhla jsem ruku, přesvědčila se že neprší a roztažený ( nešel složit) jsem ho zapíchla do odpadkového koše, co s ním ? přece neponesu roztažený deštník celou Prahou když neprší?
Lehce nabyl, lehce pozbyl :-).
Ten šokovaný výraz kolemdjoucího pána když viděl jak lehkovážně zarážím krásný deštník do koše
jen proto že přestalo pršet bych Vám přála vidět:-).

MP Pafka
185 příspěvků 22.02.12 10:18

Já mám dobré zkušenosti s deštníky z Tchiba. Mám modrobílý pruhovaný a nějaké sladění s oblečením neřeším ani u sebe, ani u ostatních. Ale když by to bylo hezky sladěné, proč ne.

Carrie35
52 příspěvků 26.02.12 10:29

Já jsem nadšená z průhledných igelitových deštníků. Sice to není na nošení v ruce, ale mám jeden vždycky v autě. Stojí pár korun a vypadají skvěle. A navíc odpadá to, že by se k něčemu nehodila barva

MP Cotton
17 příspěvků 26.02.12 11:45

Nejlepší deštník (když se vykašlete na sladění s oblečením) je od Samsonite, vejde se do každé kabelky, a je nejen skladný, ale i lehký. Už mám druhý. Miluju praktické věci. Stojí asi 500,– ale vydrží mnoho let.

RenaLange  26.02.12 11:57
Cotton _ deštník Samsonite mi umřel v Irsku,stačilo jedno fouknutí(. tam jsem pochopila proč nosí kapuce.
Carrie : průhledné deštníky se mi líbí moc, poradíte kde se dá koupit? J8 to pořád vnímám jako nedostatkové zboží a tak bych ho chtěla.

gulietta  26.02.12 12:36

RenaLange a s kuframi značky Samsonite nemáte skúsenosť? Ja som si vybrala sadu od nich na dovolenku doma na SVK v máji. A teraz som na rozpakoch,kúpiť nekúpiť?

RenaLange  26.02.12 13:31
Guliettko rozporuplnou. Mám Samsonite s kterým jsem byla v Jižní Africe, Irsku a párkrát po Evropě letecky a dobrý.
Taky jsem měla Samsonite na který jsem před dvanácti lety bezmocně hleděla jak letí v Detroittu z výšky na zem ( měnili letadlo a co by se zdržovali s nějakýma kuframa že jo ).
Po přistání v Praze byl chudák prorvaný, zdeformovaný ale - tehdy jsem poprvé a NAPOSLEDY letěla s KLM ( nikdy více, jedině Lufthansa, Singapore Airlines apod.), a ti mi ho zaplatit nechtěli a reklamace se na něj taky nevztahovala.
Tak jsem si koupila neznačkový kufr a po pár letech se vrátila k Samsonite.
Pořád tahám taky už dvanáct let všude i když jedu jen autem jejich kosmetický kufřík a pořád je pěkný.
Syn si kdysi kupoval jen jejich batohy a co ty vydržely to by snad snesl jen nerezový plech:-).

gulietta  27.02.12 11:34

RenaLange ďakujem za odpoveď. A rozhodla som sa že si tu sadu predsa len kúpim. Páčila sa mi a to rozhodlo. Ja predsa len cestujem menej ako vy a Južná Afrika mi bohužiaľ nehrozí,tak uvidíme.:-) Ten moj starý neznačkový už drží pokope len silou mojej vole,tak keď už nový tak nech sa mi aspoň páči.

RenaLange  27.02.12 21:07
Guliettko o nic jste nepřišla, já tam nebyla jako turista. Už když jsem nastupovala v Mnichově do letadla mi došlo že tohle nebude legrace. I když s Lufhansou do Johannesburgu využívají služeb jihoafrických aerolinek, kulantně řečeno.
Všude Vás letušky i kdyby byly "stokrát volítaný " a unavené pozdraví.
Tady ne, tady stály tři pěkné tmavé mlčící sfingy . Během letu pouze asistovaly jednomu udřenému letušákovi který jediný kmital, trojsousoší ho pouze doprovázelo. Žádné nahřáté ručníky za ty prachy, před svítáním rozházel vlhčené ubrousky za deset centů a fertig.
Neměla jsem problémy s řekněme " lidmi s tmavší pletí ",absolutně ne, lidi kteří se motají kolem zvířat jsou všude stejní a dolar v každé totalitě dveře otvírá .
Kdo byl hnusný byli - já jsem si je překřtila na " rudý držky" ( od sluníčka), bílí v mém věku kteří jsou odsouzeni tam žít.
Vystrašené pohledy, ženy účesy z osmdesátých let a šílená závist že vy odtamtud můžete odjet.
Pravda je že jsem nebyla v turistickém letovisku, v těch to je asi jiné.
Zážitek ze zpáteční cesty " madam máte nadváhu", bude to v přepočtu 300 USD. Přitom z kufru mi ubylo něco kosmetiky a léků, přibyly jen dvoje korále pro maminku a tetu.
Pokus o vtip " já vím, celý život s tím bojuju " nevyšel a tak jsem zaplatila,co mi zbývalo?
Němci vztekající se že to je neslýchané v řadě za mnou tam asi stojí ještě teď.
Mám zážitky se zvířaty které mi nikdo nevezme, tak asi vypadá ráj, ale z toho ostatního tam mne mrazí.
Fakt je že člověk zvyklý na bolševika se tam umí pohybovat.

Carrie35
52 příspěvků 29.02.12 18:53
RenaLange ha detto : Carrie : průhledné deštníky se mi líbí moc, poradíte kde se dá koupit? J8 to pořád vnímám jako nedostatkové zboží a tak bych ho chtěla.
Zkuste hledat přes zbozi.cz nebo tady: http://www.heureka.cz/?…

Lachenauerin
544 příspěvků 29.02.12 19:38

Jo, průhledné deštníky já taky ráda, nejen proto, že se hodí ke všemu, ale hlavně taky rychle uschnou - steče to po nich, a je vystaráno.
Jinak s deštníkem od Samsonite mám taky špatnou zkušenost, taky stál asi 500 korun, a taky odešel při prvním středně prudkém větru. Štvalo mě to, protože fakt byl náramně lehoučký a složený vůbec nezabíral místo v tašce.
Ale popravdě deštník, který by vydržel velké větrobití, jsem zažila jen jeden, ještě někdy koncem osmdesátek na gymplu; byl neskládací, černomodře pruhovaný s volánkem na okraji, taková ta z dnešního pohledu hrůzověc, co měla dlouhé ucho jako kabelka a za sucha se nosila přes rameno. Od té doby jsem ve větru přišla o hezkých pár deštníků, včetně těch obrovských rodinných, co vypadají hrozně festovně.

ZlataMys
4 příspěvky 13.07.12 15:34

Nad tématem deštníku jsem přemýšlela dneska cestou z práce, když mě míjela pěkně oblečená slečna s postavou modelky, která si nad sebou nesla černý skládací šunkadeštník, ze kterého trčel drát bez látky - jak pěst na oko :)
Já osobně preferuju deštníky neskládací, jednobarevné, momentálně mám tmavě hnědý (nosím hodně hnědou barvu, takže obvykle ladím) z Rossmanna za 80 Kč. A pak ještě jeden náhodně koupený u Vietnamců nza stovku na svatební focení, béžový s krémovým ozdobným lemem, který jsme nakonec ani nevyužili a nosíme ho s manželem ven, když jsme pod deštníkem oba, protože je celkově širší. Na skládací deštníky mám špatné vzpomínky z dětství, kdy mi byl přidělen vždycky nějaký zánovní, který se obvykle za větru otočil naruby a já se cítila jak největší trapák. A pak asi v 17 letech jsem si hrdě za peníze z brigády koupila velký neskládací červený průhledný deštník (nebyl nejlevnější). Ten byl super, ale nevydržel dlouho, protože jsem ho zničila cestou z cykloturisťáku, když se mi (zavřený) za jízdy dostal do výpletu předního kola - takže jsem se málem vysekala a deštník se protrhnul. Schade!

Harmonika
244 příspěvků 13.07.12 21:24

Mám svůj oblíbený - bílý s černými puntíky. Chtěla bych jich mít víc (jednobarevné) a ladit je s oblečením, ale už tak jsem „magor“ (mám asi 10 látkových skládacích tašek, které se snažím barevně sladit k oblečením, abych ladila, když jdu s nákupem), takže přidat do toho ještě deštníky, to už by bylo se mnou fakt zlý. :-)
Pak mám ještě jeden růžový reklamní (pár měsíců zpátky byl přílohou jednoho časopisu), ale ten nenosím, tenkrát jsem si onen časopis koupila, protože zrovna začlo pršet a já byla bez deštníku. Mám ho tedy jako rezervní v práci, pokud si ten puntíkovaný zapomenu doma.
To však nic nemění na tom, že deštíky nerada nosím, musí opravdu pršet, lehký déšť vždy přeběhnu.

Harmonika
244 příspěvků 13.07.12 21:32
Průhledný deštník
@RenaLange píše:
průhledné deštníky se mi líbí moc, poradíte kde se dá koupit? J8 to pořád vnímám jako nedostatkové zboží a tak bych ho chtěla.

Průhledný deštník tady: http://www.stoklasa.cz/…boky-x129876 Dříve měli v nabídce i spoustu jednobarevných skládacíh za přijatelnou cenu, ale teď je to vzhledem k počasí nedostatkové zboží.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit