Diskriminace světlých lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 16:32
Diskriminace světlých lidí

Zdravím,

k založení tohoto téma mě vedl můj dnešní zážitek. V pátek mě po roce zase čeká ples, šaty z výprodeje za dvě stovky už se hezky hřejí doma, doplňky mám, teď už jen silonky. Vzhledem k tomu, že jsem zrzka s pletí jak ředitelka vápenky, chci světlé punčochy, kdy nebude výrazný rozdíl mezi mýma nohama a zbytkem těla. A zjistila jsem: Mission impossible. Jediné světlé punčocháče, které jsem našla, stály 250,– Kč, ano, dražší než moje šaty. A to jsem musela pořádně hledat.

Opravdu, to nikdo z výrobců silonek neví, že nejsou jen lidé opálení? Nebo že někdo má citlivou kůži a nechodí tedy do solárka? Nebo se prostě nerad opaluje a nelíbí se mu to? S mým studentským rozpočtem by mi tyhle silonky měly vydržet alespoň rok…

Co vy? Také bojujete s tím, že výrobci neakceptují světlé lidi?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Gräfin
2634 příspěvků 27.02.13 16:33

@Kateff chtěla bych vidět ty šaty, které stály pod 250 Kč

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 16:36

Povánoční slevy v Promodu. Na stránkách už je nemají.

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 16:40

@Gräfin Tak jsem je našla :)

kudka
77 příspěvků 27.02.13 16:40

@Kateff ja mam opacny problem, telove silonky se mi vzdycky zdaji svetlejsi nez moje kuze

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 16:42

@kudka Vážně? Mě přišlo, že pro tmavší odstíny tam byla miliarda možností společně s tím, jestli jsou silonky napuštěné aloe vera nebo parfémované nebo stahovací, formující…

Olinka
2582 příspěvků 27.02.13 16:42

Jednou jsem takové silonky měla, na mě vypadaly až bíle, ale nebyly bílé, jen hodně světlé. Takže já jsem je mohla nosit jen jako podvlíkací. Jinak zatím nejsvětlejší a nejpřirozeněji vypadající, co mám, jsou bokové od Belindy - mají míň DEN, takže jsou tenší a tím nemění barvu kůže. Nicméně já ředitel vápenky nejsem, takže možná že na vás by i přes to byly tuze tmavé.
Jo, tak jsou to tyto .

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 16:48

@Olinka Ty jsem zkoušela, na mě pořád tmavé :/

Gräfin
2634 příspěvků 27.02.13 16:59

@Kateff tak já spolknu to, že pokud hodláte plesat, tak se nehodí. Hodně světlé se mi zdají i silonky v tescu

Zavan smradu  27.02.13 17:04

Som taky blb, furt sa necham nachytat..ja ked pocujem slovo „ples“ tak sa mi vybavi dlha roba a topanky s uzavretou spickou..takze co tam po farbe pancuch…

ach jo..tusim, ze v cestine slovo ples = hocijaka tancovacka

Gräfin
2634 příspěvků 27.02.13 17:10

@Zavan smradu proto jsem psala, že bych ty šaty za 250 Kč chtěla vidět..

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 17:13

Je to maturitní ples, ne můj, a dlouhé šaty mi nesluší.

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 17:15

A abych to ještě trochu rozvířila, tak na svém maturitním plese jsem také neměla dlouhé šaty, měla jsem balónové ke kolenům. To je, co? Není to topic tohohle tématu, hledám silonky pro světlou pleť, ne radu, že na ples se chodí jedině v dlouhých šatech.

Gräfin
2634 příspěvků 27.02.13 17:30

@Kateff nejde o krátké vs. dlouhé, jde o to, že tyto jsou tak úzké, že se si nedovedu představit jak se v nich tančí aniž by se vyhrnuly až ke kyčlím. Na ples se obvykle za účelem tance chodí.

Na otázku, kde jsem viděla silonky, které jsou pro mě příliš světlé a myslím si, že by vám mohly vyhovovat, jsem odpověděla. Že by byli lidé se světlou pletí diskriminováni si nemyslím.

Atlacoya
2146 příspěvků 27.02.13 17:39

Zkuste Tesco.

Daniela1991
37 příspěvků 27.02.13 17:46

Světlé silonky mají v rossmanovi. Nějaká německá značka, název si nepamatuji. Samodržící punčochy se skoro nezesílenou špičkou stojí 99 Kč, Punčocháče mají taky, cena je myslím o něco málo nižší.

Audrey.Piper
412 příspěvků 27.02.13 17:52

Mám podobný problém. Všichni prostě asi předpokládají, že lidé chtějí aspoň vypadat opálení. Mě nakonec máma někde v Praze koupila silonky tak tenké, že se ta tmavost ztratila.

DanielaS
4603 příspěvků 27.02.13 17:57

Ja mam moznost nakupovat ve dvou obchodech. Maji barvy: cerna, pisek, antilopa, svist, danek. Ja bych ocenila barvu „lidska kuze“, ale tu nevedou.

mescaline
238 příspěvků 27.02.13 17:58

Ja mám ten istý problém, málokedy nájdem dosť svetlé silonky :( tiež nerozumiem tomu, či výrobcovia nechápu, že nie všetci sú opálení..
edit: teraz som si prehrabala silonky a najsvetlejšie mám z tesca. niesú až tak svetlé, ako moje nohy, ale rozdiel aspoň tak nebije do očí :/

Příspěvek upraven 27.02.13 v 18:08

Kateff
109 příspěvků 27.02.13 18:05

@Atlacoya Tam jsem právě vybírala, My Národní. Nadlidský úkol, stála jsem tam půl hodiny a bezradně přecházela, porovnávala, natahovala… Ty, co jsem vybrala, měly jen ve velikosti XL, ale pořád lepší než drátem do oka, tak jsem je vzala…

Betty J.
2031 příspěvků 27.02.13 18:10

Jednou se mi podařilo strčit omylem do pračky k ložnímu prádlu punčochy, po vyvářce měly právě tu vápenko-ředitelskou barvu, z funkčnosti neztratily nic. Neberte to prosím jako návod, pokus jsem neopakovala, za výsledek nelze ručit.

real.blond
6688 příspěvků 27.02.13 18:44

@Gräfin taky kupuji svetle silonky v f&f v tescu.. Mam take velice svetlou kuzi a a jejich silonky mi vyhovuji, ne ty uplne obyc, ale stoji kolem stovky myslim a docela vydrzi

KajčaLiška
79 příspěvků 27.02.13 18:44

Nevšimla jsem si, že by byl problém sehnat oblečení pro světlé lidi. Silonky jsem zatím sehnala vždycky bez problému, na rozdíl od ostatního oblečení (nekonfekční postava). Ovšem kdysi jsem si užila hodně řečí od okolí, že jsem moc,,bílá". To ještě v době, kdy opálení frčelo. A když jsem řekla, že se mi kůže opálená do hněda ani nelíbí, byla jsem už úplně za vyvrhela :-D Jo a ty silonky kupuju u Deichmanna.

kiwi  27.02.13 18:50

No tak neuměj udělat tělovky, no. Ale musej mít všechny punčochy ten hnusnej odstín do oranžova, že pak člověk vypadá, jako že to přehnal s laciným samoopalovákem?! To mě může čert vzít…

Karoleenah
2322 příspěvků 27.02.13 18:59

No, já jsem taky totálně bílá zrzka a Bellinda Transparent 15 DEN v odstínu almond mi sedí hezky, asi právě proto, že jsou fakt tenoučké a transparent, jiné už si vůbec nekupuju… Smutné ale je, že jsou fakt jediné, u kterých vím, že v nich moje nohy nebudou oranžové jak dvě mrkve, když je náhodou nemají (a okolnosti to dovolují), tak si radši vždycky rovnou vezmu nějaké černé, protože podivně zabarvené končetiny nehodlám riskovat. :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit