Dítě v šátku - jak obléci matku?

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

InTheMiddle
171 příspěvků 04.09.13 12:36
Dítě v šátku - jak obléci matku?

Půlroční dceru často nosím v šátku. Uvítala bych zkušenosti, tipy a odkazy, s čím tento etno prvek kombinovat. Etno není můj styl, nechci taky vypadat jako chodící pytel s hlavou a hlavičkou nahoře ani být overdressed.
Pro představu - šátek na mimino mám stejný jako paní na téhle fotce (ne, nejsem to já):
 http://www.casadiophoto.blogspot.cz/

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

stricc  04.09.13 12:43

Mně se líbila tahle paní v galerii
http://www.modnipeklo.cz/…il/bodlinae/

adelaide k.
277 příspěvků 04.09.13 12:58

Těžko, pokud teda mluvíme o nějaké eleganci :-) on šátek dost deformuje siluetu, navíc nebývá jedno barevný a je pak těžké ladit.

Ja jsem nosila zásadně kalhoty, u dlouhé sukně jsem měla obavu že zakopnu, u krátké, že ji nemám pod kontrolou a šaty se mi vetsinou mely tendenci sunout nahoru.

Z těch praktických věci doporučuju vlněnohedvábna trička (i pro mimčo) a budu na nošení, daji se sehnat pěkné kousky a v chladnější počasí je to neocenitelná věc.

InTheMiddle
171 příspěvků 04.09.13 13:14

@stricc Děkuju. Ještě tu postovala tato paní: http://www.modnipeklo.cz/inspirace/642/
(slušné, ale bundu raději nee).
@adelaide k. Dlouhým sukním se také vyhýbám. Vlastně jsem dámu s miminem v šátku v zajímavém outfitu potkala jen jednou. Šátek byl hodně barevný, měla s ním sladěnou minisukni (krásné nohy, což bohužel není můj případ) a náušnice, jinak byla do černa. Pro mě důkaz, že to jde zajímavě, dost elegantně a málo etno :)

cinnnamon
216 příspěvků 04.09.13 14:19

Ja som nosila v baby satkach vsetkych 3 chalanov a teda etnolesanovitost tiez nebol moj styl. Mala som satky 3 jednu svetlomodru a druhu pasikavu ruzovofialovu (hoc mam chlapcov:). K satke som nosila presne to iste, co aj predtym, ako som mala deti. Ked bolo oblecenie vyrazne farebne tak jednofarebnu, ked oblecenie nevyrazne, tak tu farebnu. Mala som aj jednu tmavomodru elasticku, ta sa nosila najlepsie, ale kratko:) Satka vobec nemusi byt etno prvok, ale treba rozmyslat pri kupe prip. si kupit viac:)Snazila som sa najst nejake svoje fotky so satkami, ale vsetky su len z nejakych vyletov, kde som mala vibramy a mikiny. Teraz, ked pozeram tie fotky, tak mi je za tymi casmi aj luto. Trva to kratko, uzite si to a je aj tak trochu jedno, co budete mat nas sebe:) Satka, ktoru mate vybratu je krasna a budete s nou vyzerat uzasne.

Lettie
426 příspěvků 04.09.13 15:07

Jsem vsechno, jen ne Lesana, takze jsem chodila oblecena normalne a satky jsem ladila k obleceni /jejich nakup byla moje vasen, nutne jsem musela vyzkouset vsechny druhy primesi i barev/. Rekla bych, ze jsem se snazila i o neco vic, nez bez ditete, protoze jsem si rikala, ze nemuzu dceri udelat spatnou vizitku.
Didymos, ktery jste vybrala je dobra volba, ma hodne vyrazne barvy /taky jsem ho mela/, takze bych si vybrala jednu z nich a do te ladila zbytek obleceni. Hlavne bych nebrala jako zavazadlo zadny batoh.
Kupodivu dobra inspirace v obleceni versus noseni deti jsou Rusky. Ty dbaji i s detmi na make-up, podpatky, doplnky, fakt se na ne pekne kouka, prestoze jinak mi jejich bezny styl neoslovuje.
A pak samozrejme reklamni fotky firmy Ellevil, ti to maji pekne nafocene a nelesanovite - napr.
http://www.ellevill.com/…ara-aubergin
nebo
http://www.ellevill.com/…cts/zara-ash-

Katjinka
177 příspěvků 04.09.13 21:26

Takhle se oblíkám já k nosítku. V létě nosím nějakou dlouho ne-etno šifonovou sukni nebo volnočasové šaty ke kolenům+ sandály. Když je chladno, tak Woolovers kašmírovovlněný přehoz, který zabalím kolem dítěte, takže ho nemusím zbytečně oblékat - na bříšku by nemělo mít moc vrstev, jelikož se tam hodně potí, lepší je obalit zvenčí. Ted' jsem si navíc pořídila kvalitní Gabor baleríny.

Pavlena
778 příspěvků 05.09.13 09:57

Jak se obléci k šátku? Definitivně rezignovat na vzhled. Šátky, které potkávám (vícebarevné, něco-jako-tkané) vůbec nevypadají dobře. Vizuálně akceptovatelný je pro mě pouze jednobarevný šátek pro dítě maximálně 2 měsíce staré a ještě v letním období. Pokud matka nosí dítě starší, případně nabalené v kombinéze, a sama má například přes šátek zapnutý svetr či bundu, vypadá to příšerně.
Nosítka vypadají o málo lépe, ale zase prý nejsou tak vhodná pro podporu miminčí páteře.
Nikomu do transportování dětí nekecám, ale nepřesvědčíte mě, že nošení dětí je estetické. Nechci zde rozpoutat hádku, ale takhle to cítím.

Doudou
1231 příspěvků 05.09.13 10:02
@Pavlena píše:
Jak se obléci k šátku? Definitivně rezignovat na vzhled. Šátky, které potkávám (vícebarevné, něco-jako-tkané) vůbec nevypadají dobře. Vizuálně akceptovatelný je pro mě pouze jednobarevný šátek pro dítě maximálně 2 měsíce staré a ještě v letním období. Pokud matka nosí dítě starší, případně nabalené v kombinéze, a sama má například přes šátek zapnutý svetr či bundu, vypadá to příšerně.
Nosítka vypadají o málo lépe, ale zase prý nejsou tak vhodná pro podporu miminčí páteře.
Nikomu do transportování dětí nekecám, ale nepřesvědčíte mě, že nošení dětí je estetické. Nechci zde rozpoutat hádku, ale takhle to cítím.

„nepřesvědčíte mě, že nošení dětí je estetické“??? To přece nemá být estetické, ale funkční. A teď jak se k té funkčnosti popasovat s estetičnem.
Určitě na vzhled nerezignovat.

Roza
31 příspěvků 05.09.13 10:11

@InTheMiddle
Nosila jsem k šátku oblečení, které nosím normálně. Šátky jsem měla pouze dva, ale luxusní… Kdo se v šátcích vyzná, zná např. šátky Didimos a jejich běžné a zejména limitované edice jsou nádherné. Znám šátkařy, které mají např. 10 šátků a to pak se to ladí. Těžko na toto téma diskutovat s laiky :-))).Z počátku jsem také nechápala, jak může mít někdo víc než jeden šátek… a ta cena! Je pravda, že limitovaný šátek jsem prodala za cenu nového po dvou letech užívání a mohla bych jít i víš, zájem byl velký.

Lettie
426 příspěvků 05.09.13 10:52

@Pavlena Hlavni je nezamenovat klokanku a ergonomicke nositko. Klokanka je nezdrava pro jakkoli stare dite, naopak ergonomicke nositko s novorozeneckou vlozkou lze bez zdravotnich rizik pouzivat uz od narozeni. I kdyz my jsme /tj ja a manzel/ davali prednost satkum, asi proto, ze nositko nam popruhy asociovalo batoh, ktery ani jeden nemame radi, coz je ale ciste osobni preference.
Jinak libit se vam to samozrejme nemusi.
P. S. Dite v satku v kombineze a jeste pod bundou matky, to bych videla tak maximalne na velmi studene hory, do mesta urcite ne. Ono je totiz obema dost teplo, takze nejake nabalovani moc nejde ani na jedne strane.

Pavlena
778 příspěvků 05.09.13 11:06

@Lettie Rozdíl mezi klokankou a ergo nosítkem samozřejmě znám, ale z hlediska vzhedu… Pro mě bohužel všechno jedno. :-)

Morže
1091 příspěvků 05.09.13 11:19

Dítě nemám, tak by mě zajímalo - nebolí z toho záda? Líbilo by se mi takhle svoje budoucí dítě nosit, ale vzhledem k tomu, že se na mě příroda v oblasti hrudníku vyřádila, nevím, jestli to moje záda můžou přežít…
A jaké šátky kupujete? To vemete jakýkoliv velký šátek?

InTheMiddle
171 příspěvků 05.09.13 11:31

@Morže Bolest zad - to bude velmi individuální. V těhotenství poznáte, jak vaše tělo snáší zátěž vpředu. Šikovně uvázaný šátek tu váhu rozloží.
Používají se šátky určené k nošení dětí, je to vlastně spíš dlouhá a široká šála. Já mám od zmíněné značky Didymos , koupený před šesti lety. Je kvalitní (nejen co se týče funkce, ani se nevytahuje a neztrácí barvu - a po vyprání a vyžehlení vypadá jako nový), ale dokud byly děti hodně malé, byla jsem v pokušení ušít si něco podobného z tenčího materiálu, vadily mi ty velké uzly.

Lettie
426 příspěvků 05.09.13 11:32

@Pavlena OK,na svuj nazor mate samozrejme narok.

Lettie
426 příspěvků 05.09.13 11:40

@Morže Take jsem hodne obdarena v oblasti hrudniku, ale pri noseni to nebyl na skodu. Davala jsem prednost satku kvuli tomu, ze uvaz bylo snadne dotahnout tak, aby dite bylo uvazane dobre a pevne, coz je zaklad toho, ze vas zada neboli. Az to bude u vas aktualni, doporucuji absolvovat nejaky dobry kurz na zaklady noseni - ja chodila napriklad k pani Smolikove, ktera u nas dovazi prave ty Didymosy a ktera je od Trageschule dobre proskolena jak na noseni, tak i na predavani zkusenosti dal. V Nemecku je totiz tradice noseni deti daleko zivejsi nez u nas byvala v dobe komunismu.
No a k vyberu satku - urcite doporucim overene znacky a nechat si poradit treba na strankach, kde se nosnice sdruzuji. Zjistite, ze se delaji z ruznych materialu, v ruznych delkach a hlavne tloustkach, takze na male mimino muzete mit satek, ktery je kratsi a tenci, tj udela i malinky uzel /napr. z primesi hedvabi ci tenky len/, na tezsi dite je lepsi nosnejsi satek. Nebo neni spatne mit kamaradku, ktera vam na zacatek satek pujci, abyste si zjistila, zda vubec nosit chcete a pak teprve zainvestujete.
Ja jsem kdysi koupila prvni satek z druhe ruky, pak zatouzila po dalsim a uz se to vezlo. Ve finale jsem jich mela pres 40, ale po skonceni noseni jsem je vsechny s uspechem prodala, takze to nebyla zadna financni ztrata.

InTheMiddle
171 příspěvků 05.09.13 11:42

@Lettie Nosnice… :))
Pane jo, 40 - a já řeším, jestli nejsem marnivka, když mám chuť si pořídit druhý.)

Edit: tak jdu do toho, díky za povzbuzení. On je ten můj hodně výrazný, tyrkysovo-petrolejovo-zelený, tak by se mi hodil nějaký neutrální odstín.

Lettie
426 příspěvků 05.09.13 11:49

@InTheMiddle Tak to doporucuji nekdy zavitat na www.nosenideti.cz, tam vam vysvetli, ze dva satky rozhodne marnivost nejsou :-) Doporucuji nahlidnout do sekce fotek - kominky, tam uvidite, ze v tom clovek neni sam.
Ne, vazne, samozrejme lze odnosit vse v jednom, ale pokud clovek nosi casto a dlouho, tak je vyhodnejsi mit moznost to stridat podle uvazu a velikosti mimina/ditete. Podle mne je obtizne novorozence navazovat do dekoviteho supernosneho satku, naopak vazat 15kilove dite do tenouckeho lnu taky nic moc, takze vyber se hodi.

Garfie
4451 příspěvků 05.09.13 12:48

@Morže Chce to vyzkoušet. Já si třeba nosení moc neoblíbila, ale manžel nosil děti rád. Ale já měla velmi klidné, spavé děti, které nevyžadovaly houpání, takže mě to ani „nenutilo“.

adelaide k.
277 příspěvků 05.09.13 13:34
@Morže píše:
Dítě nemám, tak by mě zajímalo - nebolí z toho záda? Líbilo by se mi takhle svoje budoucí dítě nosit, ale vzhledem k tomu, že se na mě příroda v oblasti hrudníku vyřádila, nevím, jestli to moje záda můžou přežít…
A jaké šátky kupujete? To vemete jakýkoliv velký šátek?

Dobře uvázaný šátek by ti neměl výrazně měnit těžiště ani přetěžovat záda. Rozhodně trpí míň než když je ditko v náruči :-)

Edit: překlepy

Příspěvek upraven 05.09.13 v 13:38

adelaide k.
277 příspěvků 05.09.13 13:37

@Pavlena Ono dítko je pro matku vůbec estetický problém… nejdřív těhotenství (otoky, tloustnutí, problematická pleť, mastící se vlasy…), pak šestinedělí (postěhotenské břicho, pocení, kruhy pod očima z nevyspání), kojení. O patlajících, blinkajících a slintajíích dětech ani nemluvě.
Doporučuju nepořizovat je to rozhodně estetičtější :-D

Pavlena
778 příspěvků 05.09.13 14:20

@adelaide k. Už mám pořízeno, s tím už nic nenadělám. ;)
Vše se dá vyřešit tak, aby to pro (na estetičnosti lpící) matku bylo schůdné, tj. necpat se, použít make-up, po porodu cvičit, pod dítě podkládat látkovou plínu, užívat bryndáček atd. Dilema šátek v. kočárek jsem vyřešila také co nejchůdněji. :)
A už nebudu plevelit, protože k původní otázce jsem už svůj názor řekla.

mikita.miki
1931 příspěvků 05.09.13 18:55

No upřímně, nedočítám, tak nevím, zda to bylo zmíněno, ale dospod, jako oblečení, na kterém si šátek uvážete, bych nepořizovala kostým od chanela, páč dostane sakra zabrat. mě teda ten pevný úvaz a to mnutí látky, či jak to nazvat, zničilo několik triček, jsou tak zvláštně vytahané hlavně na ramenou, vlákna jsou evidentně poškozená, takže bacha na nějakou jo kor velkou eleganci a dražší kousky si nechte, když jedete s kočárkem

Ustica
69 příspěvků 05.09.13 21:33

Souhlasím s již výše zmiňovaným: pro nošení jedině šátek nebo manducu, nikdy ne klokanku a jim podobná nosítka (např. všude opěvovaný BabyBjorn je akorát tak mučící nástroj na kyčle těch nebohých miminek, vůbec nechápu, jak to mohlo dostat vůbec povolení na prodej. Kdo má všech 5 pohromadě, tak si na googlu najde WHO doporučení dětských ortopedů na to, jak se správně mají malé děti nosit - s akcentem na oblast kyčelního kloubu, jamky a hlavice kloubu - a zvěrstvům jako je BabyBjorn a jemu podobným výrobkům se obloukem vyhne).
Jinak osobní zkušenost má je tato: Syna jsem venku v prvních měsících vozila v kočárku, protože v něm krásně spal a měl rád vození se v něm, navíc se narodil v říjnu, takže v té pekelné zimě, co byla, jsem to docela uvítala. Šátek jsem ale hodně užila doma, tam se zas nosil velmi rád. Od cca 4. měsíce zase spíše používám manducu, spíš na krátké tratě, protože syn i nyní (10 měs.)upřednostňuje kočárek, ze sporťáku má krásný výhled a baví ho se koukat ven.
Takže na závěr: Šátek a manducu jsem zatím nejvíc využila doma, ven jezdím převážně s kočárkem - synek je holt spíš kočárkový typ. Ale maminám s šátky fandím, je to super věc a doufám, že ten můj šátek ještě aspoň jednou v budoucnosti využiju :-)
Jo ještě k tomu BabyBjornu - taky jsem ho dostala, bohužel, danajský dar. Nikdy jsem ho nepoužila a nehodlám ho ani prodávat dál (ačkoliv je nepoužitý), protože nechci kazit kyčle dalším dětem.

RehanaJ
1 příspěvek 05.09.13 21:39

A co třeba tohle? A bude toho víc…

Pravda, nožičky dítěte pod jakýmkoli svrškem deformují klasickou siluetu, ale i tak přese můžeme vypadat elegantně…

Jinak letní oblečení doporučuji prohlédnout ve fotogalerii nosenideti.cz je třeba se tím trošku probrat, ne všechny mají dobrý vkus, ale i s dítětem v šátku může maminka vypadat nádherně.

překrásné fotky jsou pak na stránkách ellevill

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit