Dlouhé šaty pro ženy pod 160 cm

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bioložka  22.11.13 08:57
Dlouhé šaty pro ženy pod 160 cm

Ahoj,
zajímal by mě váš názor na to, zda i slečny/ženy pod 160 cm můžou (případně jaké) nosit dlouhé šaty (klasické až po zem). Nejenže se na tuto výšku nešijí, ale i po případném zkrácení by mi přišlo, že budu v šatech „utopená“.

Reakce:

Konvalinka
244 příspěvků 22.11.13 09:36

Jasně že můžou, tato délka je pro ně určitě mnohem vhodnější než jakákoliv jiná délka, která končí pod koleny. Akorát by šaty neměly být moc široké, spíš splývavější. Jediný problém je v tom co píšete, sehnat je. V obchodě jsem ještě žádné neviděla. Zkrácení moc nedoporučuje, u některých šatů to může vyjít, ale většinou vznikne paskvil, protože střih počítal s úplně jinými proporcemi. Nejlepší řešení je nechat si šaty ušít na míru nebo se porozhlédnout v zahraničí, kde prodejci s různými postavami počítají, narozdíl od tuzemska.

Lenka M.  22.11.13 09:52

@bioložka Ešte pred pár desaťročiami to bola uplne normálna výška a ženy sa v strihoch a dĺžke nijak nemiernily a vypadaly skvele ;)
Ako spomenula @Konvalinka, ide len o to, že šaty na výrazne vyššiu postavu si po skrátení nezachovajú svoje proporcie a vetšinou poriadne nesedí ani vrchná časť tam, kde by mala, takže to kazí dojem..
Riešením je samozrejme nechať si šaty ušiť na mieru, alebo sa obzerať po petite kolekciách, ale tuším, že to s nimi bude v našich končinách mizerné so všetkým-nielen dlhými šatami..

Lamicka  22.11.13 15:01

@bioložka Mam 158 a plesovky jsem mela vzdy dlouhe (site). Chce to spis splyvave. S dlouhou sirokou sukni mam pocit, ze vypadam jak figurka z Clovece, nezlob se. Dlouhe saty + vysoke podpatky = pocit, ze jsem o par cisel vyssi :).

DanielaS
4599 příspěvků 22.11.13 15:18
@bioložka píše:
Ahoj,
zajímal by mě váš názor na to, zda i slečny/ženy pod 160 cm můžou (případně jaké) nosit dlouhé šaty (klasické až po zem). Nejenže se na tuto výšku nešijí, ale i po případném zkrácení by mi přišlo, že budu v šatech „utopená“.

Konfekce byva sita na minimalne 165 cm, to pak nebude sedet nikde. Zkratit je potreba uz strihove dily. Jednoduche saty si, myslim, poridite na miru za stejnou cenu jako mnohou konfekci a BUDE to rozdil.
Zalezi, jestli je chcete jen na spolecenske popochazeni ci sezeni - pak muzou byt uzke - nebo na tancovani, pak je trochu sirsi sukne potreba.

pilotDodo
718 příspěvků 22.11.13 18:21

Mám 157 cm a maxi sukně a šaty s klidem nosím, úzké i kolové. Když si pod sukni nevrznete širokou spodničku a nevyrobíte si tím ze spodní části těla stan, zvolíte materiály tak nějak spíše splývající volně dolů, nehledala bych problém ;-)

bioložka  22.11.13 21:55

Právěže, když si zkouším nějaké dlouhé šaty na ramínka, tak ramínka končí a „šaty“ začínají až tam, kde už mám dávno podprsenku :-/ a kolekce petite jsem viděla v ČR max.2×…
No nicméně mi šlo hlavně o to, zda v nich se svými 157 cm nebudu vypadat divně (tak jak si vzpomínám na obdobně vysoké spolužačky a maturitní ples, i když ty měly „šlehačku“). Přemýšlím totiž o dlouhých šatech na magisterskou promoci a konference, kde se občas objevím. Takže pokud by byla šikovná švadlena, mohla bych do nich investovat +- 3000 korun, za což by nějaké jednoduší snad šly ušít.

wednessday  05.12.13 15:51

Zadejte si do googlu salma hayek long dress, hledat obrázky a uvidíte.
Jeden příklad za všechny:

drENT
593 příspěvků 05.12.13 17:26

@bioložka Myslím, že se dlouhých šatů správného střihu vůbec bát nemusíte. Já jsem ještě větší (resp. menší) prcek než Vy; měřím 155 cm a na plesy nosím dlouhé šaty zcela běžně - když si dám vyšší podpatky, tak mi většina šatů i z konfekce je tak akorát na zem. A svatební šaty jsem taky měla dlouhé a divně jsem si nepřipadala (naopak to byl jediný den mého života, kdy jsem si připadala fakt krásná, tak snad mě místní pekelnice nevyvedou z tohoto sladkého omylu :)))

Konvalinka
244 příspěvků 05.12.13 17:42

@drENT No teda, fakt vám to sekne! Takové dlouhé nohy, tipovala bych vám tak o 15 cm víc. Prozradíte, jak vysoké jste měla podpatky?
S těmi padnoucími šaty z konfekce vám ale nedokážu věřit, do kterých obchodů chodíte?

drENT
593 příspěvků 05.12.13 18:01

@Konvalinka Chachá, že dlouhé nohy :D To jsou jen velmi dobře ušité šaty :) Ale každopádně mockrát děkuji za kompliment. Boty jsem měla tyto, podpatek cca 10 cm (bez cingrlat - dají se odepnout): 

Jinak po plesových šatech jsem se naučila pátrat v neřetězcových buticích, mimo nákupní centra anebo v sekáčích. Konkrétně jedny velmi krásné jsem ukořistila v Liv Módě na Štefánikově ulici ve Zlíně.

bioložka  05.12.13 19:56

Wednessday : Děkuji! Skvělá inspirace, i tím, že jsem podobný typ, jen o něco drobnější.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit