Dobrá galanterie Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CatherineL
5 příspěvků 03.01.13 21:13
Dobrá galanterie

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, do jakých pražských galanterií chodíte nakupovat, popřípadě mi poradili nějakou opravdu dobrou, kde to není jako u snědeného krámu. Navštívila jsem zatím pár galanterií, ale není to ono, starší prodavačky sice poradí, ale výběr není nijak valný, a navíc zboží je takové nijaké, špatná kvalita… A ještě jeden dotaz, kde se dají koupit nějaké pěkné knoflíky?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Harmonika
244 příspěvků 03.01.13 21:18

Chodím do galanterie v Palladiu (hned nakraji při vstupu z metra), kde mají třeba zrovna velký výběr knoflíků. Pravda je, že nešiju, takže neposoudím, jesti tam seženete úplně všechno, ale krajku jsem tam vždy vybrala a knoflíky taky.

CatherineL
5 příspěvků 03.01.13 21:20

Děkuji. :) Určitě tam tedy zajdu.

Cotton
44 příspěvků 03.01.13 21:24

V Palladiu jsem byla před pár týdny s malou dcerou a ta byla zcela unešena nabídkou knoflíků a spoustou jakýchsi třpytivých serepetiček. Mají tam i střihy. Dobrá galanterie.

pehot
685 příspěvků 03.01.13 23:31

Taktéž chodím do Palladia a vesměs seženu, co potřebuji. Prodavačky ochotné, akorát jednou jsem měla smůlu na nějakou - asi novou - ta vůbec nevěděla, která bije. Dále ráda chodím do Holešovic ke Stoklasovi a super Švadlenka je v Praze 6 kousek od metra Dejvická. Tam je sice pultový prodej, je to tam malinké, ale mají tam snad úplně všechno, na co si vzpomenete a ty prodavačky - super.

catherinne
12489 příspěvků 04.01.13 00:08

Škoda, že tyto rady nepřišly o týden dřív. Sehnat smetanové knoflíky na kabát byl skoro zázrak. Palladium si budu pamatovat. Ještě je takový velký obchod s galanterií a látkama v Ječné, ale to mám z ruky.

Alexine
25 příspěvků 04.01.13 09:08

Já chodím také do Palladia a docela spokojená jsem zatím byla i v Kotvě - galanterie je tam ve třetím patře.

yourcandy
476 příspěvků 04.01.13 09:12

@Harmonika @Cotton Galanterie v Palladiu zas tak super není. Občas se tam zastavím, když rychle potřebuji zachránit a jsem právě v Praze. Výběr knoflíků mají fajn, ale to je asi tak vše. Veškerý sortiment je o 30-50% dražší než jinde. Nemluvě o tom, že mě tam minule špatně napočítali ozdobné šnůry a okradli mě. Ještě jsem se ptala, kolik stojí metr, když mi to vzadu stříhala. Když jsem se u pokladny bránila, tak druhá paní šla a přepsala cedulku na roli. (?)Pro toho kdo šije pravidelně doporučuji Flextex, Mráze a Stoklasu. Odcházím odtamtud s taškami, které ani unést nemůžu :-)))(hlavně látky)

Příspěvek upraven 05.01.13 v 21:59

Linie
1702 příspěvků 04.01.13 09:17

Nejlepší galanterie v Praze je ve Spálené ulici Karolina /pobočka v ul. Tržiště na Malé straně/. Malá prodejna, pultový prodej, starší prodavačky, opravdové odbornice, mají snad vše.
Velký sortiment má také paní Kalců v prodejně látek v Žitné ulici.
Prodejny Filium v Kotvě a v Paladiu jsou také dobré - velký sortiment vlizelinů.

Anonymní  04.01.13 09:21

No, ale zase to, co si odnáším ze zmíněných galanterií právě za moc nestojí, je to sice levné, ale o kvalitě se moc mluvit nedá.

yourcandy
476 příspěvků 04.01.13 09:23

@Linie Díky za tipy, to se bude hodit :-)

coralline
822 příspěvků 04.01.13 10:09

V Palladiu mají hodně věcí, ale připadá mi to drahé. A když jsem tam byla naposled, nechala se prodavačka slyšet (ke své kamarádce, ale slyšeli to všichni): „Teď se sem všichni nahrnou, když kolegyně šla na svačinu.“ Tak jsem si říkala, jestli se nemám omluvit, že obtěžuju…

volfish
905 příspěvků 04.01.13 10:09

Nakupuju nejčastěji u Mráze, u Kalců, v Palladiu, u Stoklasy. Občas zabrousím (ale spíš okouknout látky) do Flex-texu. A občas něco koupím na ebay - naposledy nějaké saténové stuhy.

Linie
1702 příspěvků 04.01.13 10:16

Právě saténové stuhy byste měla kupovat tady, v nějaké normální galanterce. Vyrábějí se v Čechách ve vynikající kvalitě - Stuha Dobruška. Stoklasa a Flex-tex kupují většinou kvůli ceně zahraniční /turecké a jiné asijské/ zboží, pak se nedivte té kvalitě. Cena není vše.

volfish
905 příspěvků 04.01.13 12:34
@Linie píše:
Právě saténové stuhy byste měla kupovat tady, v nějaké normální galanterce. Vyrábějí se v Čechách ve vynikající kvalitě - Stuha Dobruška. Stoklasa a Flex-tex kupují většinou kvůli ceně zahraniční /turecké a jiné asijské/ zboží, pak se nedivte té kvalitě. Cena není vše.

Normální galanterkou myslíte takové ty co otevírají v 9 a v 5 zavírají, o víkendu zavřeno a metr stužky tam stojí jako na ebay 10m role včetně poštovného?
Potřebovala jsem stužky na konkrétní jednorázové použití, za to opravdu nebudu platit desetinásobek a navíc si brát dovolenou, abych stihla otevírací dobu obchodu.

LadyPapajka  04.01.13 13:32

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:21

yourcandy
476 příspěvků 04.01.13 13:40

@LadyPapajka Lysou taky doporučuju, mám to 5 minut vlakem, jsem tam každou chvíli. Jsou tam skvělé prodavačky. Obrovský výběr galanterie, nití, zipů. Co nemají objednají. Látky mi, ale přijdou levnější u Mráze.

CatherineL
5 příspěvků 04.01.13 14:52

LadyPapajka: Tak to by mě zajímalo, jak jste těm pravačkám sloužila? :)

Arius
5 příspěvků 04.01.13 15:28

@volfish Já bych tyto galanterky spíše preferoval, neboť materiál něco vydrží a i se s ním lépe pracuje.

Příspěvek upraven 06.01.13 v 18:01

volfish
905 příspěvků 04.01.13 15:56

@Arius
Předpokládám, že drtivá většina diskutujících tady má stejně jako já zaměstnání, ve kterém jsou přes den a které je živí :-D na rozdíl od šití, které je koníčkem.
Ale profesionální švadleny/krejčí bych v malých galanterkách taky nehledala - ti snad půjdou spíš do velkoobchodu nebo budou objednávat přímo u dovozců a výrobců, nikoliv přes maloobchod?

jenja
18 příspěvků 04.01.13 16:06

V Kotvě nahoře je galanterie, a ne tak špatně zásobená. Pokud ji už nezrušili. Hledám teď nějakou na jižáku a nemůžu se dohledat. Asi budu muset minimálně do centra… :(

trnk
295 příspěvků 04.01.13 16:46

V Palladiu mně připadá švadlenka drahá, nejlepší je v ul. Spálené a Tržíště, jak zde bylo zmíněno. U Mráze mají galanterii úplně stejnou.

Arius
5 příspěvků 04.01.13 17:00

@volfish Bohužel to tak je že i profesionální krejčí musí nakupovat v maloobchodě (někde se slevami) protože kvalitní velkoobchod zde neexistuje a výrobci vás nutí nakupovat třeba 20ks zipů od jednoho druhu, velikosti a barvy což dost dobře nejde. Většinu krejčích dnes živí opravy a na ty je spotřeba různorodé galanterie opravdu široká.
Nejlepší uspořádání prodejen udělala Ada ve svém příspěvku zde a dle jejího i mého názoru je nejlepší galanterie v Praze U Kalců na Žitné

Helena8
26 příspěvků 04.01.13 18:58

@jenja zkuste nákupní centrum růže u metra chodov. Galanterie je tam v posledním patře, myslím, ale neděste se, to nákupní centrum je takové komunistické a naprosto vylidněné - hned naproti postavili klasické moderní.

TadyATed
65 příspěvků 05.01.13 07:35

@Arius Tak třeba Kalců je docela drahá galanterie a není to o tom, že mají kvalitnější a tudíž dražší věci, ale že ty stejné věci mají dražší než jinde. Například nitě Gutterman se liší i o víc než deset korun na špulku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit