Dokážeme být štastní - dotazník

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KrysS
12 příspěvků 01.12.14 19:09
Dokážeme být štastní?

Ahoj :) Kdybyste někdo měl náladu, můžete mrknout na můj dotazník. Mimochodem by mi to taky moc pomohlo - potřebuji to do školy. :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Okavango
114 příspěvků 01.12.14 19:19

Možná by to chtělo vyfotit tak, aby písmo bylo ostré (nebo naskenovat…).

Chamonix
650 příspěvků 01.12.14 19:26

@KrysS
přečíst to jde, ale kdybych vám ho chtěla vyplnit, tak není jak

Mirt
422 příspěvků 01.12.14 20:21

Nebylo by lepší zadávat dotazník vyloženě elektronicky? Třeba jako formulář ve wordu aspoň… Když to chcete šířit přes internet, takhle se Vám přece budou i špatně zpracovávat výsledky, pokud Vám sem někdo jen tak napíše odpovědi nebo jak to myslíte…

panvi
249 příspěvků 01.12.14 20:48

Google it „vytvoření dotazníku online zdarma“

pokochejte se možnostmi internetu!…pokud jste na vysoké škole, tak se nezlobte, ale přijde mi to smutné. Stejně tak jako já z technického oboru vím základní žvásty o lidském štěstí, tak vy byste měla vědět o základech práce s PC ať už studujete kdovíco.

(BTW tyhle dotazníky mají hodně zkreslené výsledky, jelikož neprovádíte náhodný výběr, ale to hádám na vaší škole nikoho trápit nebude)

PS:
Pardon, jestli vám to přijde moc ostré, ale nemůžu reagovat jinak… tohle je podobný způsob prezentace, jako kdyby jste to pověsila na chodbě na nástěnku.

stricc  01.12.14 20:56

Mě by docela zajímalo, k čemu je dobré vědět, jestli jsou lidé šťastní nebo ne

Grete
797 příspěvků 01.12.14 23:04

@stricc Regulujou se podle toho dodávky antidepresiv do různých zemí, krajů a okresů ;)

stricc  01.12.14 23:24

@Grete :-D

LCH  02.12.14 01:01

@Grete Aha, u nás je docela dost sebevražd, ale dodávky antidepresiv jsou podmíněné sjízdností dvou sedel…konkrétně ráno nedorazí ani jeden Cipralex :)

@KrysS :)Dotazník Vám klidně vyplním, ale za předpokladu, co uvedla @panvi

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.12.14 01:51

Já jsem smysl těchto dotazníků nikdy nechápala, protože způsob položení otázek vždy předkládá jen určité možnosti, tudíž vyplňující osobou určitým způsobem manipuluje/staví ji před hotovou věc/dává jí na výběr z věcí, kde ani jedna možnost není správná. tudíž činit z nich závěry nemá valnou vypovídací hodnotu. pokud už předem nechcete nějaké určité vypovídací hodnoty docílit a podle toho si naformulujete otázky.

třeba bod 9, 12 a 14.

spolubydlící na koleji dělala dotazník snad k bakalářce nebo něčemu podobnému, a měla tam otázku: kdo je váš nejoblíbenější politik určité (už nevím které) polit. strany. každý napsal nějaké jméno. následně se zjistilo, že u většiny lidí to byl v podstatě jediný politik, jehož celé jméno si pamatovali. proč je neoblíbenější, nedokázal říct nikdo. uvedli ho jen proto, že ho znali. dotazník ale po důvodu oblíbenosti ani nepátral…k čemu to pak je?

Pinot Noir
8544 příspěvků 02.12.14 09:01

Říkala jsem si, že to bude zajímavé téma, a taky jsem byla zvědavá, kdo a proč pokládá takový dotaz, a on je to jen nepovedený dotazník :(

Akitaken
4960 příspěvků 02.12.14 09:07
@Pinot Noir píše: Říkala jsem si, že to bude zajímavé téma, a taky jsem byla zvědavá, kdo a proč pokládá takový dotaz, a on je to jen nepovedený dotazník :(

Já myslím, že o tom tématu můžeme v pohodě i diskutovat, dotazník x nedotazník :)

Hořáč
1497 příspěvků 02.12.14 09:12

@panvi kdybyste!

Morže
1091 příspěvků 02.12.14 10:00

Zjistila jsem, že nedokážu být šťastná. Dotazník nedotazník. Ráda vyplňuji různé dotazníky nebo ankety, ale tohle muselo dát větší práci, než kdyby si tazatelka našla stránky, kde se takové dotazníky dělají.
A zpátky k tématu - Nedokážu být šťastná. Pořád nacházím něco, co mi vadí a v hlavě to přetavím úplně tak, že mi to neskutečně vadí a to se může jednat o drobnost.

Příspěvek upraven 02.12.14 v 10:30

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 02.12.14 10:28

No, to je otázka…
ve chvíli, kdy jsem opravdu šťastná, všechno jde hladce, život je nádherný… mi to malinko ruší vzadu v hlavě takový varovný hlásek, a čím dýl to trvá stává se z něj pořádný hlas: Bacha, tohle nemůže vydržet dlouho, přijde průser, měj se na pozoru!
no, a samozřejmě přijde, jak jinak
a pak jsem konečně spokojená;-)

Go-lightly
3428 příspěvků 02.12.14 10:36

@Jiná Realita Máte pravdu, je to manipulativní. Třeba tento: už ten titul: Dokážete být šťastní - čili: pocit štěstí je zvládnutelná dovednost, fuj tomu, kdo ji neovládá. I ty dotazy jsou skrytě hodnotivé: přejete lidem štěstí = jste dobrý člověk… Není mi to sympatické. Ale já nesnáším dotazníky obecně, většinou slouží nějaké manipulaci.

Chamonix
650 příspěvků 02.12.14 10:38

@Go-lightly
no jo, ale na školách věčně chtějí po studentech vyhodnocení nějakého dotazníku :-( ale udělat dobrý dotazník je strašně těžké

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.12.14 10:42

@Go-lightly
nejen manipulativní, ale často úplně blbě. třeba 14: předpokládá, že člověk po probuzení nějak přemýšlí nad novým dnem. v životě jsem nad tím, jestli se těším na nový den, nepřemýšlela, přemýšlím, co si udělám k snídani :D ovšem taky nemám chmurnou náladu. co bych asi tak měla vyplnit?

stricc  02.12.14 10:58
@Morže píše:
A zpátky k tématu - Nedokážu být šťastná. Pořád nacházím něco, co mi vadí a v hlavě to přetavím úplně tak, že mi to neskutečně vadí a to se může jednat o drobnost.

A co je štěstí (muška jenom zlatá)? Nikdo není nerušeně a nezkaleně šťastný, to je nesmysl. Stačí brát na vědomí, že by mohlo být hůř, což by vždycky mohlo.

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.12.14 10:59

Navíc se obávám, že onen dotazník především předpokládá, že každý zná definici štěstí, tudíž může hodnotit, jestli ji naplňuje. a že štěstí je definovatelná věc, tudíž se může srovnávat a hodnotit u více jedinců.

já se domnívám, že třeba existuje rozdíl mezi štěstím a spokojeností a znám pár lidí, kteří už hodně dlouho nejsou šťastní, ale protože nic lepšího nemají, tak by pro tento dotazník za štěstí vydávali momentální spokojenost.

také nechápu bod 9, protože štěstí pro naplnění pojmu vyžaduje bezpodmínečnost, naprostý kladný stav, tudíž ze své podstaty se nemůže vyskytovat současně s „těžší chvílí“. maximálně tak někdy během dlouhodobějšího špatného životního období může problesknout krátkodobá chvíle štěstí.

KrysS
12 příspěvků 02.12.14 11:06

Ráda bych přiložila soubor, ale nevím, jak se to dělá :(

Akitaken
4960 příspěvků 02.12.14 11:11
@KrysS píše:
Ráda bych přiložila soubor, ale nevím, jak se to dělá :(

Tady to nejde, takže to musíte buď dát někam na internet a sem hodit link a nebo si fakt radši vytvořte online dotazník.

SweetPotato  02.12.14 13:50

@LCH Že by Ramzovské a ČH? To Vám nezávidím.

LCH  02.12.14 14:09

@SweetPotato Přesně :) Naštěstí jsem dnes v průjezdné Praze. Ramzovou ještě dáváme, ale ČH jsem už jednou „běžel“ svahem a dobíjel Bělou jak Stalingrad :)

SweetPotato  02.12.14 14:39

@LCH
Jj, Pražákům, těm je tu hej… :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit