Doplnění šatníku pro vysokoškoláka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šmoulínek
18 příspěvků 25.12.13 16:17
Doplnění šatníku pro vysokoškoláka

Dobrý podvečer vespolek,
po době „přežívání“ na střední, kde mi upřímě řečeno bylo nějak fuk v čem tam přijdu, nosil jsem klasicky džíny a košili celé roky. Ale nějak jsem se teď začal zajímat o módu, spíše formálnější módu (z laického pohledu-zasvěcení by mi určitě oponovali že to není až tak formální). Když pominu suit time (mám pěkný oblek na míru) tak dále bych potřeboval trochu doplnit šatník. Nosím teď černé plátěné kalhoty, pásek, hodinky, košili s ohrnutýmy rukávy a kožené elegatní boty.
Chtěl bych doplnit nějaké elegatní svetry či mikiny i kalhoty a boty v hnědé a ideálně i přiléhavější jarní/podzimní kabát.
Jsem Plzeňák a mám trochu problém že v levnějších buticích si většinou moc nevyberu a abych si kupoval košile za 2k zatím nemám, trochu se obávám nakupování přes internet co se týče oblečení, obzvláště protože mám trochu netypickou postavu, 185cm, 120 hrudník a 80 pas.. Ocením jakékoliv postřehy i povzbuzení :-)

Reakce:

nanjua
960 příspěvků 25.12.13 17:21

Já nevím, mě to příjde jako takové klišé, které přetrvává v představách některých lidí (u mě to byla babička, naštěstí jen během mého prváku, pak jsem jí to vysvětlila). Je nutné si uvědomit, že vysokoškoláci jsou studenti a ne podnikatelé. Spíš než eleganci bych vyhledávala osobitost. Myslím si, že teď je na to ten vhodný čas a věk.

Šmoulínek
18 příspěvků 25.12.13 17:34

Nemluvím o tom že mám pocit že se to ode mě vyžaduje, říkám že se mi začal líbit tenhle styl a nosím ho raději než nějaké sportovní co nosí dnes každý..

nanjua
960 příspěvků 25.12.13 19:00

Já nemám namysli sportovní, to určitě ne. Spíše ležérní. Nic upjatého a příliš „tip ťop“. Nebát se barevných zezačátku alspoň akcentů. Spíš si s modou hrát než o ní moc přemýšlet. Nebála bych se koupit „neformální“ sako, barevné košile, a vždyť ani svetry nemusí být hnědé. Z doplňků teď na zimu pletená šála, bekovka…

volfish
904 příspěvků 26.12.13 10:16

Já se omlouvám, ale musím.
Zajímáte se o elegatní, vyspělou módu a přezdívku si dáte Šmoulínek??? To jako fakt? :lol:

Šmoulínek
18 příspěvků 26.12.13 10:35

Jsem si svou mužností velmi jist že si to mohu dovolit :-) Navíc internet stále ještě považuji za dostatečně anonymní a svobodné moře :)

dagino
483 příspěvků 26.12.13 11:44

Urob si výlet do Parndorfu

Pavel
106 příspěvků 26.12.13 20:59
Konkrétní doporučení

Myslím, že se oblékám podobně jako vy, zkusím tedy dát několik tipů. Svetry a kalhoty podle mě nejsou problém koupit. Svetry proto, že se dobře nakupují přes eshopy - nemusí sedět úplně na centrimetry přesně. Kalhoty proto, že je jich slušná nabídka i v rámci českých obchodů. Já mám svoje bavlněné chinos z obchodů Charles Voegele, Marks and Spencer a z eshopu Zoot a Topman - ty z Topmanu ale úplně nesedly, a ty Zootové jsou sice hezké, ale obávám se, že poněkud hadrozní. Takže jak už jsem napsal, s kalhoty na netu opatrně.
Pro svetry bych se vypravil do řetezců - dva mám z C&A, dále bych zkusil eshop - jeden mám z Banana Republic a další z Woolovers - otázka ovšem, jak s vaší postavou. Zaměřte se asi na hodně slim svetry ve větších velikostech. Rozhodně taky doporučuji sekáče - na svetry jsou vynikající.

Kabát: podzimní trenchcoat jsem koupil v e-outletu Manga, nabídka se tam ale mám pocit čím dál tím víc zužuje, tak nevím, jestli tam budou něco mít.

Boty jsou asi nejobtížnější. Na boty za x tisíc taky nemám, takže jsem doposud vše ulovil v Baťovi a Humanicu, a jsem spokojen. V Baťovi mají občas velmi hezké hnědé kožené boty, ale musíte se pořádně prokousat jejich eshopem.

Šmoulínek
18 příspěvků 26.12.13 21:07

Díky Pavle, ty jsi to konstruktivitou rozříz :-)
Určitě na obchody kouknu, jinak co se týče toho kabátu co myslíte že se hodí nejvíc? Tak orientačně. Jak jsem psal, mám 185cm, velký hrudník, úzký pas a cestuji buď autem či mhd takže většinou nosím rozepnuto napůl či úplně (protože některé kabáty vypadají rozepnuté lépe, některé naopak). Nenašel jsem lepší přehled kabátů tak to neberte zle :) http://panske-kabaty.heureka.cz/

Lola  27.12.13 10:52

Konkrétní radu bohužel nemám, protože manžel si nechává košile šít na míru a něco nakupuje v zahraničí, a oba synové ještě nedorostli tohoto věku. Takže vám jen chci říct, že vám fandím.

jumbeee  27.12.13 12:02

@Šmoulínek Na rozepnutí rozhodně radši kabát jednořadý.

elesse
102 příspěvků 29.12.13 15:25

Mrkni na muzivcesku, rad tam není úplně málo… na košile máme nejradši asi tm lewin, výměna z eshopu v praze v pohodě, při koupi více ks i dobrá cena

kubasvoboda
2 příspěvky 04.01.14 13:36

No, já se osobně dost spoléhám na zaru, především ve výprodejích se tam dají sehnat zajímavý kusy za slušnou cenu (i když vyžadují štíhlejší postavu). nebál bych se počkat do konečné fáze letošních slev, tam si určitě vyberete.

pokud jde o řetězce, myslím, že se v poslední době dost zhoršily, a většina kousků, které tam dostanete, jsou spíše docela aušusové hadry. ale i tak bych se nebál zajít do zmiňovaného c&a, alespoň pro pár košil, které se tam dají sehnat i pod 200. saka bych tam ale rozhodně nekupoval.

hlavně jsou ale pořád strašně podceňovaný doplňky - stačí si vzít jednoduchou kravatu ke košili, na kterou hodíte svetr do véčka, a i s teniskama budete fešák (tohle by mohl být ten nedbalý studentský šmrnc). nemáte třeba přístup k šatníku vašeho dědy? ten by vám určitě mohl přihrát nějaký fajn kravaty - záleží ovšem, jestli se s nimi bude chtít loučit. já jsem zdědil po dědovi asi 15 kravat, protřídil je, a dobrou polovinu pravidelně nosím. ne jen ze sentimentu, ty z hedvy fakt pořád vypadají dobře.

no a samozřejmě neváhejte skočit do dobrého sekáče - když nic, tak aspoň pro pár zmiňovaných karavat, jsou tam za babku. nick stranou, samozřejmě taky fandím!

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit