Doporučte pračku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bertulka  06.11.14 10:59
Doporučte pračku

Chtela bych novou pracku, moje je stara skoro 15 let, za tu dobu urcite umi pracky hodne novych funkci. Proto se ptam, co byste doporucily, jaka funkce vychvalovana vyrobcem je na nic, kterou naopak ocenujete. Klidne doporucte i konkretni pracku, cena zatim neni meritko, susicku nepotrebuji, peru s tekutymi pracimi prostredky, potrebuji i program na rucni prani. Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 06.11.14 11:06

Hm, já bych spíš uměla říct co nebrat nebo co mi u pračky chybí, pokud bych měla vyšší fin. možnosti šla bych rozhodně do Miele, určitě se vám ozvou i její majitelky, pár jich tu bude:-)
edit: ale tu sušičku bych zvážila, pokud na ni máte aspoň trochu místo (ne dva v jednom), je vážně užitečná

bertulka  06.11.14 11:17

@viktorka_od splavu misto na ni nemam, pouze prichazi varianta dva v jednom, ale zatim mne nejak nechybi ( u prvni pracky jsem ji mivala)ale ted se bez ni celkem v pohode dokazu obejit. Rozhodne to neni hlavni kriterium.

Haniccino
66 příspěvků 06.11.14 11:54

Pokud nejsou finance problém tak je asi opravdu nejlepší Miele. Z levnějších Indesit, Hoover taky dobře praly, měla jsem obě v nájemních bytech a byla jsem spokojená. A rozhodně ne Whirlpool. Kupovali jsme novou minulý týden, hledělo se především na cenu a je to katastrofa! Čudlíky z levného plastu, musím je zmáčknout několikrát než to pračka zaregistruje, na prádle jsou zbytky prášku - a to už dávám míň než mi pračka doporučí. I po dvojím máchání navíc jsou na prádle zbytky pěny. Bývala to dobrá značka ale prý je teď vyrábějí v Itálii a kvalita nanic.

Pinot Noir
8560 příspěvků 06.11.14 11:57

@Haniccino Mám 7 let starou Whirlpool a nemůžu si stěžovat. Myslíte, že v tom mezidobí se teda zhoršili?

catherinne
12502 příspěvků 06.11.14 12:12

@bertulka my máme měsíc novou Bosch a zatím jen spokojenost. Využívám klasiku na 60 a 90 `. Dále program na 30 minut, program na košile, tuhle jsem zapla program na sportovní prádlo, hodila se mi délka programu, a až bylo vypráno, tak se dívám, že si to nevzalo aviváž. No bodejť by jo, že. Na sportovní věci aviváž nepatří…říkám tenkrát, chytrá pračka…přizpusobuju občas teplotu a otáčky při odstřeďování…je­diné, co mě štve je zvukové upozurnění po doprání, nevím, jestli se dá vypnout, zatím jsem to tam nenašla, píp, píp, píp v pravidelných intervalech dokud to nevypnete (teda déle než čtyřikrát jsem čekat nevydržela, třeba to po 10 minutách skončí :-)
Já jsem teda spokojená.

Judith11
1134 příspěvků 06.11.14 12:13

@bertulka, ze svých zkušeností bych doporučila AEG, pokud nechcete vydat více peněz za Miele, která je určitě výborná.
Mám AEG a co oceňuji nejvíc:

• funkce sprchování (prádlo se klasicky podle zvol. programu motá v bubnu, k tomu přídavné čerpadlo z vrchu bubnu pouští proud vody)
  • pohlídat otáčky. 1200 je podle mě naprosté minimum. 1600 není nezbytně nutné, ale využívám např. na utěrky, ručníky, prostě věci, které nejsou tak choulostivé. Pak prádlo vytahuji téměř suché z pračky
  • pro mě nesmírně důležitá funkce (určitě ne pro každého), ale já na ní trvala, a to možnost zkrátit nebo prodloužit každý program. Takže- pokud peru běžné věci (nic choulostivého, nic extra špinavého, prostě letní věci např. po 1 dnu nošení, kdy nejsou špinavé, ale nechci je bez praní znovu nosit), pak zkrátím klasický program na 40st., který by jinak pral např. hodinu, na půlku. Oceňuji to, protože nevidím důvod, aby se jen lehce „upocené“ prádlo motalo v pračce do zblbnutí
  • samozřejmě pohlídat si spotřebu vody a el.
  • pokud máte kašmírové svetry, tak možnost prát je na nějaký speci program v pračce, ne v rukách
  • odložený start (pokud má pro vás smysl)

Bara06
1993 příspěvků 06.11.14 12:24

My jsme kupovali indesitku.

Příspěvek upraven 17.12.14 v 22:39

Liesel  06.11.14 12:30

Já mám LG - kombinaci pračky a sušičky. Zatím jsem spokojená, po 15 letech s Gorenje se to nedá srovnat. Je to o několik generací jinde. Tiše doufám, že alespoň 7 let vydrží.

Moir
1808 příspěvků 06.11.14 12:49

Mám dva roky Beko, jsem naprosto spokojená, program ruční praní, na vlnu, přeprání rychlé, všechny možné varianty, skoro u všech programů jde změnit teplota i síla odstředění, přidat máchání atd, odložený start…
Miele mám doporučovat nebudu, dle mého soudu není tolikrát lepší, kolikrát víc stojí. Moje pračka stála si osm tisíc. Otáčky má 1200 a je to akorát, míň bych nebrala víc nevím, podle některých názorů to ničí už prádlo a ztěžuje žehlení.
Whirlpool jsem měla předtím a byla jsem s ní spokojená, nemuset kvůli stěhování a jiným dispozicím prostoru pro pračku, tak ji mám stále. Kamarád, co ji ode mne koupil s ní byl též spokojen.

Haniccino
66 příspěvků 06.11.14 12:56

@Pinot Noir Asi ano, máma měla kdysi Whirlpool, kupovaná byla tak před 15ti lety a i ta byla lepší než to co mám teď doma. Ty čudlíky jsou fakt šmejdy, tvrdý plast a takové vachrlaté. Zmáčkla jsem start a ono nic, myslela jsem si že je tam špatný kontakt ale dělají to všechny čudlíky…na extra propláchnutí, čudlíky na úpravu teploty a otáček atd.

muslik
47 příspěvků 06.11.14 13:06

@bertulka

Já mám doma necelý rok AEG Lavamat, jeden z těch novějších modelů, a nedám na ni dopustit (k tomu sušičku téže značky, ale to nehledáte). Samozřejmě má spoustu „chytrých“ funkcí (co člověk ani nevyužije a stejně je dnes mají skoro všechny pračky), takže jsem sledovala spíše objem, spotřebu a hlučnost. Samozřejmě lze nalézt levnější pračky, ale poté co jsem na internetu všechno možné důkladně pročetla (jdu na vše hrozně vědecky, takže u mě je každé vybírání tak min. na týden intenzivní práce, haha), zvolila jsem tohle. Za mě spokojenost.

Tebah
4255 příspěvků 06.11.14 13:15

@bertulka Já mám LG a jsem spokojená - taky si můžu nastavit teplotu i otáčky pro každý program, navíc má rychlé praní, kdy je vypráno za 30 minut. Tenhle program používám nejvíc.

Při výběru jsem se dívala i na to, jestli některá značka nabízí prodlouženou záruku - LG ano, 5 let na motor.

A pozor na kapacitu - rodiče si kupovali větší pračku (na 8 kilo), jenže teď to extra prádlo nemají kam pověsit :-)

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 06.11.14 13:48

@Tebah no a kdyby to vyprali nadvakrát, tak by to měli kam pověsit?

Tebah
4255 příspěvků 06.11.14 13:51

@viktorka_od splavu Nechápu dotaz. Normálně se pere jedna pračka - když je menší, vleze se do ní míň prádla. Nadvakrát (dvě pračky za sebou) peru snad jen tehdy, když to mám kam pověsit, ne?

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 06.11.14 13:57

@Tebah aha
já peru, co potřebuje vyprat, jestli se to vejde do jedné pračky nebo do pěti to fakt neřeším, vyprat se to přece musí. pokud budu špinavý prádlo schovávat na pak, tak mě zasype. no, u nás to teda není otázka jedné nebo dvou…;-)

Tebah
4255 příspěvků 06.11.14 14:02

@viktorka_od splavu Máte sušičku? Nebo jak řešíte sušení? Já peru po jedné pračce právě proto, že větší množství nemám kde usušit. Navíc jsme dva, takže toho prádla taky zas tolik není.

bestia
2296 příspěvků 06.11.14 14:03

@Tebah mam pracku na 8 kilo a za starych cias som v pohode na susiak vyvesila aj dve varky pradla. ziadny problem
(ale ano, ja som uchylna a mam v tom tak premakany system, ze by jeden cumel. este aj kolicky farebne ladia a pradlo visi podla druhu atd. :D)

Pinot Noir
8560 příspěvků 06.11.14 14:04

@Haniccino Díky za info.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 06.11.14 14:05

@Tebah momentálně mám sušičku, díkybohu
ale i když jsem neměla, prostě někam se to dát muselo, balkon, v zimě na topení - to kolikrát uschne i než se vypere další várka (teda na litiňákách:-)
samozřejmě nepustím se do praní ložního prádla z nevimkolika postelí naráz když to nemám pak kam dát, to počká, ale běžné prádlo holt jak to přijde pod ruku
ve dvou, nojo, to bych spíš měla problém tu pračku zaplnit:-)
edit: @bestia jj, vlastně si neumím představit kam se nevejde prádlo ze dvou praček

Příspěvek upraven 06.11.14 v 14:08

Tebah
4255 příspěvků 06.11.14 14:06

@bestia V tom případě chci vidět váš sušák :-)

Mylady2
12409 příspěvků 06.11.14 14:14

Za mne
Ne - Whirpool, electrolux, candy, indesit
Ano - AEG a Miele
Dle zkušeností :-)

ionicera
4561 příspěvků 06.11.14 14:28

Dle osobních zkušeností, bohatých, jedině miele

Schatz
81 příspěvků 06.11.14 14:45
@Tebah píše:
@bertulka

Při výběru jsem se dívala i na to, jestli některá značka nabízí prodlouženou záruku - LG ano, 5 let na motor.

Ano, na motor dávají prodlouženou záruku, ale již nejednou(dokonce i samotným prodejcem) mi bylo sděleno, že motor sice vydrží, ale displej na pračce většinou odejde mnohem dříve. A oprava displeje- tak to prý je docela drahý špás…
Pokud bych si měla v dnešní době kupovat pračku já, tak volím Miele či AEG.

bestia
2296 příspěvků 06.11.14 14:48

@Tebah nedavno som ho zrekonstruovala, tak az budem najblizsie robit vystavu pre verejnost, dam vediet
p. s. neverte, ze ta-ktora mycka pojme len tolko sad riadu, kolko je v navode. to pisal niekto, kto ma nepozna :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit