doporučte, prosím, krejčovou v Brně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

iron board
72 příspěvků 23.11.11 12:37

Ano, vím, že v záhlaví blogu je záložka Znáte dobrou krejčovou, ale mám trochu detailnější požadavky.
- V materiálech se nevyznám, když si kupuju oblečení, tak možná už trochu poznám, jak se to asi bude chovat, ale když si něco nechám ušít, tak chci, aby to bylo tip ťop, žádné kompromisy. Nechci po chvíli nošení zjistit, že to kouše, bude se to krčit, atd. Chtěla bych proto, aby dotyčná (dotyčný) šel se mnou v případě potřeby do obchodu a poradil mi s výběrem, abych nebyla odkázána jen na obsluhující personál
- Chtěla bych, aby se vyznala v tom, jaký střih je vhodný na moji netypickou postavu. Aby když jí např. donesu obrázek, střih nějaké halenky mi řekla, že v tomhle budu vypadat jako v pytli, v oblasti pasu si nemůžu dovolit kapsy, výstřih musím mít do V a ne kulatý atd. Spoustu věcí vím, co si můžu, nemůžu dovolit, ale občas mě ještě něco překvapí.
- Mám ráda klasické věci, žádné extravagance, jednoduché střihy, jednobarevné věci, max káro, proužek nebo třeba kostka. Žádné kanýrky, mašličky, batikované vzory nebo psychedelické květy a tak.
- Chtěla bych doporučit někoho, u koho jste si nechaly šít více oděvů, ne jen jedny šaty. Ale i sako, kabát, kalhoty atd. Někoho, u koho si necháváte šít už nějakou dobu.
Jsem velká konzerva, jak si něco oblíbím, tak to budu kupovat, dokud to budou vyrábět. To samé platí o službách. Plus dotyčného budu chválit, kudy budu chodit.
Zajímá mě cenová relace za práci dané osoby. Nějaké věci už jsem si šít nechala, takže představu trochu mám.
Prosím, nepište mi, ať si přečtu tento blog a budu vědět o materiálech vše, naučím se šít a ušiju si, co chci, sama. Já k tomu nemám vztah, mám rodinu a koníčka, který mi bere dost času a v kterém jsem, myslím, dobrá. Do krejčoviny fušovat nebudu. Jsem perfekcionista a zabralo by mi dost času dostat se úroveň, abych se svými výtvory byla spokojená. To ovšem neznamená, že je mi jedno, v čem chodím a jak to vypadá. Díky moc za Vaše tipy.

Reakce:

iron board
72 příspěvků 29.11.11 14:56

Fakt nikdo nikoho dobrého neznáte? Aspoň někoho, u koho jste si nechaly šít víc kusů oděvů a s klidným srdcem ho můžete doporučit? (aby to nebyla nějaká tvořilka z ateliéru, prosím;-) Díky.

marmota-b
529 příspěvků 30.11.11 22:00

Sestra má někde poblíž bydliště nějakou švadlenu, která zněla dobře - sice si u ní nenechávala šít, jen upravovat, ale znělo to, že věci rozumí a vyzná se i v látkách. Ptala jsem se jí e-mailem na detaily, zatím neodpověděla… asi budu muset zvolit přímočařejší postup. :-)

Kalcu
164 příspěvků 30.11.11 22:31

Zastavte se u nás na krámu Kalců, Běhounská 3, určitě Vám někoho doporučí, já jsem momentálně hlavně v Praze a z hlavy mě nikdo nenapadá, ale máme tam vizitky mnoha krejčích, kteří k nám chodí.

iron board
72 příspěvků 01.12.11 06:58

děkuju oběma:-)
Marmota-b - i na ty úpravy by se někdo hodil, už jsem tady zaregistrovala v diskuzích nějakou paní v Domě pánů z Lipé. Naprostá většina věcí, co si koupím, úpravu potřebuje a paní, která mi úpravy dělá, mám v místě bývalého bydliště, což je dost z ruky a nejezdím tam často.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit