Dospělí oblékající se v dětském oddělení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rineke
88 příspěvků 25.08.14 15:13
Dospělí oblékající se v dětském oddělení

Jak se stavíte k problematice stále se zvětšujících velikostí oděvů? Po dlouholetém útrpném neštěstí v nejedné „dámské“ kabince jsem se přesunula do dětské kategorie. Žel ani tam nemám největší velikost. Problémem však je, že dětská móda je jaksi odlišná od dámské - jakkoli je to logické, nemohu do práce nosit triko s potiskem palmiček, anebo sladkých nápisů. Kam chodíte hledat „seriózní“ dětskou módu (za přijatelné peníze)?
Ocením i obrázkové tipy. Potřebuji zcela obměnit šatník (staré oděvy jsou mi velké), a jelikož jsem v módě velmi neobratná, ocením rady jdoucí i tímto směrem.

Mým posledním úlovkem byla dětská košile v H&M.

Reakce:

euridike
1337 příspěvků 25.08.14 15:34

Nevím, jakou máte velikost, ale pokud opravdu musíte vybírat pouze v dětské konfekci, zkuste značky Benetton (mám odsud jednoduché pulovery, cardigany, sukně), Sisley či Marks and Spencer, pokud byste chtěla, mohu připojit odkazy na jejich webové stránky, kde mají náhledy katalogů, abyste si vytvořila lepší představu. Zkuste ale i „bezejmenné“ obchody s konfekcí, často v nich najdete neutrální kousky v menších velikostech (myslím tím bez zvířátek, třpytek apod.).

jekaterinka
74 příspěvků 25.08.14 15:53

Občas se dá něco najít v F and F v Tesku…

yanulla
767 příspěvků 25.08.14 17:41

Já mám pár kousků i z H&M

Betty J.
2031 příspěvků 25.08.14 18:07

Netuším, jakou nosíte velikost, ale osmatřicítka se rozhodně zmenšuje!

kayav  25.08.14 18:36

Já bych řekla, že se velikosti spíše zmenšují, než že by se zvětšovaly..

llolla
2102 příspěvků 25.08.14 19:40

@rineke
Moc hezky detsky veci ma zara. Ja jsem si tam sice nikdy nic nekoupila, protoze mi to prijde drahy, ale slusny sukne/halenky by se tam mozna sehnat daly. Otazka je, co jsou pro vas prijatelne penize. Mam pocit, ze ta detska „seriozni“ rada (proste slusnejsi obleceni) je kvalitnejsi nez to, co je v damskym oddeleni, ale mozna je ten pocit danej jen tim, ze jsem to nikdy nezkoumala z blizka. Jinak. HM se sem tam neco sehnat da, ale zadny velky terno, FF dtto.

noren  25.08.14 21:05

Zara Kids

maggot
10 příspěvků 25.08.14 22:40

Stejný problém - dřív jsem bez problémů kupovala 36, dnes i 32 na mně visí a přitom míry se mi nezměnily. Řešení jsem zatím nenašla, leda si to nechat šít, což není vždy v možnostech. V tom dětském HM mají občas dobrý věci, výhodu vidím v tom, že je tam daleko méně umělotin než v oddělení pro dospělé. Ale celkově mi přijde, že je ta móda v dětským hodně nárazová - chvilková vlna, kdy je trend oblékat děti jako dospělé a pak bum, kytičky, kočičky a jste bez šance. Takže chytat vlny a dělat zásoby:/
(A situace se asi jen tak nezmění, nedávno přišel nějaký výrobce s novou menší řadou, právě aby pidilidi jako my nemuseli kupovat v dětském, a hned byl nařčen z propagace anorexie.)

rineke
88 příspěvků 26.08.14 15:12

Děkuji za reakce. Pro ty, kdo se ptali (ptaly) na mou velikost, tak aktuálně nosím maximálně vel. 158, ale někdy i ta je mi velká.

@kayav Vážně? Já nevím. Dřív jsem neměla problém koupit si (v konfekci) šaty ve velikosti 34. Dnes mi jsou všechny velké. Výjimkou je jen jeden střih H&M Division, konkrétně ty šaty s kočičkama, co máte taky, ale ty jsou mi zase malé přes prsa.

@llolla Díky za tip, Zaru zatím nakoukanou nemám. Žel, trochu mne tam odrazují ceny. Jsem udřený pracující student, a tak se snažím spíše šetřit…

@maggot Vy jste mne ale vůbec nepotěšila. Dětské H&M vcelku sleduji, ale třeba ta trička, to je prostě problém. Stejně tak sukně. Viděla jste někdy v dětském třeba pouzdrovou sukni? Nebo jakoukoli sukni, která by kryla pozadí a neměla spoustu volánů?

123l
157 příspěvků 26.08.14 15:23

@rineke Kolik prosim merite a vazite? Já občas kupuju pekne letni veci v HM. Taky leginy. Já ale kupuju velikost 175 protoze jsem vysoka.

llolla
2102 příspěvků 26.08.14 15:31

@rineke
Asos ma radu petit, nezkousela jste kouknout tam? V zare se daj sehnat slusny veci, ale pouzdrovy sukne zrovna asi ne. Ja jsem si to detailne neprohlizela, ale za podivani nic nedate. Ja teda v detskym hm beru vetsinou taky velikost 158, ale treba veci z toho asosu jsou mi XS akorat… Nebo nechcete nekupovat na netu?

maggot
10 příspěvků 26.08.14 15:45

@rineke Tak nevím, kde to koukáte, ale zrovna trička jsou to nejsnažší, spíš košile a kabáty je peklo sehnat. Mívám taky pod vel. 158 a z HM dětského mám bílé basic trička s dlouhým a krátkým rukávem a jedno černé, vše bavlněné. Sukně jsem nějak nikdy nezkoumala, pravda, to ale zas není žádný problém si sám lehce zúžit z normální konfekce. (Oblíbila jsem si proto zavinovací sukně, tam stačí přešít dva knoflíky.)

Mallen  17.09.14 15:29

Já občas seženu pár kousků v H&M v Benetonu toho je hezkého spousty ale je to o něco dražší. Taky Lindex není špatný a Next, ale ten je taky trochu dražší.

711990
3200 příspěvků 18.09.14 06:59

Teď jsem nově objevila MANGO Kids - jsou v Palladiu a online a mají i střízlivější kousky. Zatím mám jen boty, ale mají například kožený křivák ve velikosti akorát na mě(měřím 158cm), i když rukávy jsou na dětské poněkud delší - a tím pádem i na mě. Jinak dětské F&F má hezké basic svetříky, obdobné jako v dospělém HM a přitom velikostně příčetné.
Zara kids se nosit nedá, zkrátili/zmenšili průramky i u největší velikosti tak, že se nedá obléct, ačkoliv v Tescu nosím vel. 11-12 let…dřív jsem si v Zaře kupovala trench coaty, ale po změně střihů to už vážně nejde:( ještě pak občas něco v H&M, mám odtamtud koženkový křivák, nějaké šaty, džíny…ale jinak nakupuju petite velikosti v dospělém GAPu online. Případně ASOS petite.

iga
1470 příspěvků 18.09.14 08:29

No mně to připadá spíš jako výhoda. Mám dvě dětské bundy nordblanc za tříčtvrtinovou cenu v porovnání se stejným zbožím v dámské velikosti. To že jsou dětské na nich není nijak vidět a přitom mi padnou skvěle. To samé H a M basic - ale letos jsem se dívala, že už ceny srovnali. Taky mě zaráží, že moje 36 konfekční dámská často odpovídá ne 170 dětské ale dokonce 158 a to i v průramcích a přes prsa. To přece není normální dětská velikost…

Ada Pekelná
971 příspěvků 19.09.14 18:50

Tally Weijl dělá hodně malé velikosti (XXS, i XXXS). Bohužel styl a kvalita často nic moc.

billie
369 příspěvků 20.09.14 03:41

@iga ja by som sa v casoch, ked som mala este len 170 cm do damskej 36 uz asi nevosla. To iste aj teraz - som sice stihla, mam ale 180cm a niektore veci potrebujem aj 44.
V detskom oddeleni si ale obcas kupim nejake chlapcenske tricko velkosti 170, lebo sa mi paci obrazok a ta velkost mi sedi.

llolla
2102 příspěvků 20.09.14 09:37

@Ada Pekelná
A hlavne tam za teplakovy saticky, ktery jsou chatrny uz na raminku, chtej 600… =]

anonymousse
28 příspěvků 08.11.14 12:59

Dětské oddělení H&M se hodí i nám normálně velkým :D mívají tam jednoduchá jednobarevná upnutá DOSTATEČNĚ DLOUHÁ tílka (pro mě naprosto nezbytný kousek) za 99 korun - takže se dají nakoupit do zásoby ve všech barvách - a jejich 164 sedí mojí 38 :)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit