Dotaz - pohovor

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Totoro
7 příspěvků 29.10.13 17:44
Dotaz - pohovor

Chci se zeptat, v čem je vhodné jít na pracovní pohovor na finanční úřad? Abych nebyla moc overdressed, ale zase abych to nepodcenila. Plánují vzít si přiložené šaty, šlo by to? Jsou přiléhavé, délka kousek nad kolena, v podstatě bez výstřihu. K nim pak obyčejné černé lodičky a asi šedé nebo černé sáčko. Nebo raději jen nějakou sukni a slušnější top/halenku? Díky (zeptala bych se normálně v sekci „peklo radí“, ale protože jsem registrovaná méně než 24 hodin, tak to nelze)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

SkyP
170 příspěvků 29.10.13 18:29

Myslím, že tyhle šaty, lodičky a sako budou ok. Overdressed nebudete a kdyby náhodou, tak si myslím, že to u pohovoru na úřadě neškodí. Přeju hodně štěstí ;)

Mylady2
12409 příspěvků 29.10.13 19:24

Taky se mi ty šaty líbí…myslím že budete vypadat lépe než většina dam na tomto úřadě :-) (otázka jestli to není na škodu :-D )

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 29.10.13 19:50

Šaty se mi líbí moc. Hlavně barva :-) Na pohovor jsou vhodné ;)

Syslik1
95 příspěvků 29.10.13 20:57

V kombinaci, kterou popisujete, budete oblečena velice vhodně. Dobře budete vypadat i při odložení sáčka. Připravte se stejně pečlivě i na otázky, které mohou být při pohovoru položeny a výsledek bude zaručen. Přeji úspěch!

Harmonika
244 příspěvků 29.10.13 21:00

Možná se pletu, ale snad se mi to podaří dostatečně vysvětlit. A hned z kraje říkám, že se mi vaše šaty moc líbí - to aby nedošlo k mýlce. S pohovorem mám ty zkušenosti, že si beru sukni a halenku v nevýrazných neutrálních barvách, prostě černou sukni, šedivou halenku, černé sáčko a barevné mám jen doplnky, třeba náušnice či šátek. Prostě něco elegantního, ale barevně nevybočujícího z normálu. Setkala jsem se totiž s tím, že „komise“ byla oblečena casual nebo elegantně, avšak barevně nevýrazně. Já tam pak v barevných šatech dostala nálepku té, co se zajímá víc o módu než o práci. Jakmile jsem byla overdressed víc než ten, co pohovor vedl (zejména pokud šlo o ženy), věděla jsem, že mi to uškodí, i když jinak jsem byla oblečena vhodně (až na ty barvy). A uškodilo. To prostě poznáte… Zejména starší generace není na barvy zvyklá a čemukoliv barevnému dává nálepku neserioznosti (čímž nechci paušalizovat a nikoho se dotknout). Moc ráda bych se pletla, ale nedává zkušenost mě v tom utvrzuje. Ucházela jsem se o pozici administrativního charakteru, kde jsem měla 6 let praxe v oboru, komise dvou starších dam než já v džínách, halence a svetru. Já v tmavězelených šatech pouzdrovkách, lodičkách, černé sáčko, drdol. Dneska při pohovoru hraje roli takových věcí a být overdressed se lecky bohužel neodpouští. Zvažte to, zamyslete se, jak by mohli být oblečeni ti lidé, kteří s Vámi budou pohovor vést. A zkuste se trefit, abyste byli oblečeni zhruba na stejné úrovni. Držím vám palce.

real.blond
6688 příspěvků 29.10.13 23:21

@Totoro saty moc pekne! Nevim, v jak velkem meste se bude pohovor konat.. aby mistni osazenstvo nepuklo zavisti:-) barva je vyrazna, budete zarit! Pokud pujde o mesto do 50tis obyvatel, overdressed budete na 1000%

real.blond
6688 příspěvků 29.10.13 23:23

@Harmonika souhlas!!! vystihla jste to dokonale

Turako
501 příspěvků 29.10.13 23:26

@Harmonika Nenapsal bych to lépe.

Na finančáku budou nad zelenýma šatama ty baby taky zelené. Kdybyste měla stejné, ale béžové nebo šedé, ok. Pokud nemáte, vemte halenku a sukni v nějakých neutrálních barvách. slyšel jsem o podobných neblahých zkušenostech jako Harmonika. Kor finančák… škoda mluvit.

gummybee
4595 příspěvků 29.10.13 23:34

Zaleží jestli s váma bude dělat pohovor chlap nebo ženská.. jestli chlap, tak super, jestli ženská, tak se s váma možná nebude ani bavit :D
ale ne, vážně - souhlasím co bylo napsáno výše, šaty jsou krásné, ale možná by bylo vhodné trochu splynout s prostředím.. nepíšete ani věk, tak těžko říct, v mladším věku si můžete dovolit víc, ale na pohovoru by vám to mohlo tím spíš uškodit..

Gatita
302 příspěvků 30.10.13 08:35

Šatům v kombinaci se sáčkem v tlumených barvách rozhodně není co vytknout, i když mezi zaměstnanci FÚ budete s velkou pravděpodobností dost vyčnívat. Ale trochu se bojím, že byste vyčnívala i v šedých nebo jakýchkoli jiných šatech…Sama jsem se kdysi ucházela o místo na ministerstvu. Černá pouzdrovka, bílá halenka, černé lodičky…Šéfka odboru (mladá vzdělaná ženská) měla nějaké kalhoty a tričko, ostatní tam pobíhali v džínách a zdravotních pantoflích :-) Kdybych to měla absolvovat znovu, volila bych tmavé kalhoty a pěknou košili, slušné boty, pěkně bych se učesala a víc bych to neřešila.

arpa
1236 příspěvků 30.10.13 08:39

Zkrátka a dobře, závist světu vládne. :-)
Na druhou stranu, pohovor je v tomto směru prakticky vždycky neobjektivní, lidi dávají v podstatě na první dojem a vždy uchazeče hodnotí více nebo méně subjektivně (a subjektivisticky).

Juliect
301 příspěvků 30.10.13 09:24

Člověk nakonec ztroskotá na tom, že chce dodržet nějaká pravidla a tedy chce se na pohovor obléct slušně. protože z mně nepochopitelných důvodů lidi co ty pohovory vedou na to často kašlou, nakráčí vám tam týpci v riflích, nebo krasavice v legínách, tak to je pak těžko…a to, jak se vám obleče protějšek tím pádem prostě nemáte šanci odhadnout. A nepříjemné je obojí, tedy být oblečená moc nebo málo…

SkyP
170 příspěvků 30.10.13 10:50

Když tak nad tím přemýšlím, máte pravdu. Velkou roli taky hraje to, v jak velkém městě pohovor bude. A taky asi ne všichni jsou takoví mmódní nadšenci jako místní pekelnice. Pokud je pohovor s paní v barevné haleně, riflích a zdravotních pantoflích, tak se člověk pravděpodobně odepíše už ve dveřích. Ale to se nedá dopředu vědět…

kikulienka19
182 příspěvků 30.10.13 11:05

Ja som pohovor na finančák vyhrala v úplne obyčajných čiernych nohaviciach z Orsay a v tej dobe trendy pásikavej blúzke. Obuté som mala nižšie čierne lodičky. Nič extra, úplná klasika. Všimla som si ich posmešné pohľady na pani, ktorá tam prišla moc farebne vyladená a nalíčená. Inak sa mi tie šaty páčia. Dala by som k nim už len klasické čierne sako, jednoduchú kabelku a nie príliš výrazné topánky. Jednoduché jemné líčenie, nič rušivé. Hlavne sa vy musíte cítiť dobre a ten dobrý pocit by z vás aj mal vyžarovať. Prajem veľa úspechov. :D

kikulienka19
182 příspěvků 30.10.13 11:09
@arpa píše:
Zkrátka a dobře, závist světu vládne. :-)
Na druhou stranu, pohovor je v tomto směru prakticky vždycky neobjektivní, lidi dávají v podstatě na první dojem a vždy uchazeče hodnotí více nebo méně subjektivně (a subjektivisticky).

Súhlasím, väčšinou tí, ktorí pracovný pohovor vedú v danej firme aj pracujú a tak si vyberajú človeka, ktorý im zapadá do kolektívu. Vedomosti sa určite cenia, ale aj charizma a tipológia jednotlivca. Celkovo je to o šťastí.

lucindaSK
886 příspěvků 30.10.13 11:12

Ak tú prácu dostanete, snáď sa budete vedieť rozhodovať sama.

arpa
1236 příspěvků 30.10.13 11:13

@kikulienka19 Přesně tak… bohužel bych asi při výběru uvažovala podobně. Částečně i proto, že si myslím, že pokud někdo není vyložené kopyto, naučí se svou práci dělat dobře poté, co nabude nějaké ty zkušenosti (tj. každý nováček si projde fází, kdy mu něco nejde, kdy musí pobrat velké množství informací, které jsou pro ostatní už rutinní…). Ale pokud mi někdo lidsky hodně nesedí, výrazně nezapadá, není schopen spolupráce, atp. tak to nevyváží ani úchvatné znalosti a schopnosti.

Takže bych to asi uzavřela tak, že kdo bude sedět v komisi a rozhodovat o mém přijetí nelze předvídat a ani ovlivnit. Tím pádem bych volila to, v čem se budu cítit dobře.

Totoro
7 příspěvků 30.10.13 11:20

Díky všem za reakce! Jen pro doplnění, jsem těsně po škole (a vypadám ještě o dost mlaději) a pohovor proběhl dnes ve velkém městě. I když jste mi to spíše vymlouvaly, nakonec jsem se rozhodla pro šaty a v případě potřeby zůstat se zapnutým sakem. Co se týče slušnosti oblečení, tak jsem imho nevyčnívala, barvou možná trochu ano. Pohovor vedl ředitel v obleku, dále tam bylo asi 5 zaměstnankyň, které byly všechny oblečeny slušně (jedna měla snad i zelenou halenku a asistentka ředitele měla starorůžové sáčko). Kandidáti se oblékli taky vesměs slušně (i když nějaké rifle tam byly, ale jen minimálně), zahlédla jsem i nějaké šaty. Ještě jednou díky za tipy

arpa
1236 příspěvků 30.10.13 11:28

Tak hlavně držíme palce, ať to vyjde.

marique
6 příspěvků 30.10.13 12:05

Jsem vdečná za toto téma, pohovor na FÚ mě čeká příští úterý také. a také jsem se chystala na zelenou barvu (sako a kabelka), ale ještě to zvážím po tom, co jsem si přečetla některé zkušenosti :)

zároveň bych ráda využila příležitost a zeptala se slečny @Totoro, jak pohovor probíhal a na co se třeba připravit? (klidně třeba do soukromé zprávy). Děkuji!!

Totoro
7 příspěvků 30.10.13 12:35

@marique Hlásila jsem se na místo Referenta oddělení daní. Výběrové řízení začalo písemným testem, který se skládal asi z 25 testových otázek z daňových zákonů (a, b, c a vždy jen jedna správná odpověď). Na test + vyplnění krátkého osobního dotazníku bylo 45 minut. Osobní dotazník se týkal věcí z životopisu + otázky ve stylu: „co můžete nabídnout oproti jiným uchazečům“, „proč se hlásíte zrovna na tuto pozici“, „požadovaný plat“ atd. Po hodině byly výsledky, z cca 30 lidí si vybrali 6 s nejlepšími výsledky, kteří šli k ústnímu pohovoru. Ostatní ještě neměli odcházet, že si možná vyberou i někoho z nich, záleželo to na tom, jak dopadne skupinka, která psala test po nás. Osobní pohovor pak už nebyl znalostní, jen povídací - předchozí pracovní zkušenosti, studium, jaké mám životní cíle, moje slabé stránke, jak odpočívám :) atd. No a nakonec už jen krátký testík u počítače na word a excel - skutečně jednoduché, jen věci typu změnit velikost písma, zarovnat na střed, sečíst buňky, vytvořit novou složku a umět uložit soubor. Přeji hodně štěstí

gummybee
4595 příspěvků 30.10.13 12:46

@Totoro teda, nechci být zlá, ale pokud se referentky na finančáku takhle vostře testují, tak jak je možný, že já tam vždycky potkám nějakou pologramotnou nemyslící bytost?? a ještě navíc neempatickou? :D
(čest výjímkám, paní na finančáku v našem rodném městysu byla zlatá)

marique
6 příspěvků 30.10.13 12:49

Díky moc! Nezní to tak hrůzostrašně :) jen mě překvapilo, že vás tam bylo tolik uchazečů. Já se hlásím na stejnou pozici, ale nebyla vypsaná nikde na Internetu, jen jsem jim jednou poslala životopis a pozvali mě, tak doufám že tam nebude tolik lidí. Každopádně gratuluji k postupu do užšího výběru z tolika lidí a přeji, aby Vám to vyšlo.

RenaLange  30.10.13 12:49

@gummybee blbky mají jen na podatelně, dál už je to dobrý :-).
Ta "moje " je absolventka VŠE a nosí vždycky skvělé boty.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit