DOVOZ z Ciny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

speedo123
6 příspěvků 21.05.13 04:55
DOVOZ z Ciny

Dobry den,

Chcel by som sa poradit ohladom dovozu z ciny. U niektorych predajcov je napisane ze posielaju zadarmo. ALe je to naozaj zadarmo? Lebodalsi zas uctuju nejake poplatky za postovne… Ci tam teda niesu nejake skrite poplatky

Dakujem velmi pekne

Reakce:

blacken
2320 příspěvků 21.05.13 05:07

Pokud je to třeba z Ebay, tak je poštovné opravdu zdarma. Jen pozor - hranice je tuším 22 Euro, jakmile to přesáhne 22 Euro, tak pak je účtováno DPH (a k tomu nějaký poplatek poště) a pak nad určitou částku se platí i clo a zase poplatek poště…
Takže pokud si chcete objednat třeba nějakou bižuterii do 22 Euro, tak to bude opravdu stát tolik, kolik je uvedeno na stránkách prodejce. Ale pokud to přesáhne 22 Euro, tak musíte počítat ještě s navýšením o DPH, případně clo a poplatek poště.

continuity
5851 příspěvků 21.05.13 08:37

Vetsinou se postovne zdarma vztahuje na obycejne zasilky.

to co pise blacken je teoreticky pravda, ale prodejci na ebay jsou vycviceni a na zasilky pisi nizsi cenu.

Karin
3401 příspěvků 21.05.13 09:39

Já jsem to nedávno testovala na eBay, objednala jsem si tam takovou malinkou plátěnou peněženku za necelou libru (£0.99), bylo to z Hong Kongu, deklarovali poštovné zdarma, platila jsem předem (přes PayPal a jen těch 99 pencí) a skutečně to asi za deset dní došlo. Na obálce byla nálepka s celním prohlášením, kde bylo zaškrtnuto políčko „gift“ (dárek) a byla tam uvedená hodnota 2 USD. Takže je to evidentně opravdu zadarmo. Nebo v ceně. Nevím, jak to dělají, že se jim to vyplatí, ale funguje to…

misial
1394 příspěvků 21.05.13 09:45

Čína prý nějak podporuje malé zásilky a má opravdu posílání malých balíčků zdarma. Ale už mi přišla asi dvakrát obálka se zbožím za dolar a na obálce byly nalepené a orazítkované známky v hodnotě mnohem vyšší - v tomto případě to také nechápu. Jinak ano, jsou to obyčejné zásilky, jdou většinou měsíc (bývají výjimky) a často nedojdou - ale prodejci na ebay si hlídají reputaci natolik, že vám peníze vrátí, když jim napíšete zprávu, a když ne, je možné otevřít spor přes Ebay resolution center a tam je to prostě „donutí“.

Příspěvek upraven 21.05.13 v 09:53

continuity
5851 příspěvků 21.05.13 09:52

@misial mne chodi obycejne zasilky i z woolovers. zatim vsechno doslo, akorat jednou tchyne nedostala oznameni, musela to jit asi trikrat hledat na postu, kym pani jednou zvedla zadek a sla se podivat.

nez platit deset dolaru postu za dolarovou zasilku, to radsi budu riskovat, ze nedorazi. nevim jak casto se to stalo vam, ale mne rozhodne ne „casto“.

misial
1394 příspěvků 21.05.13 09:58

@continuity Počkat, k čemu oznámení, když to byla obyčejná zásilka? Já už měla v obyčejné volně přístupné schránce narvanou i kabelku…

Co se týče toho, jak je to časté - dívám se do historie a mám 78 koupí. 10krát jsem něco řešila přes resolution center. Většinou, když mi něco nepřijde, řeším to jen přes zprávy - takže alespoň 25% to bude, dost možná i víc.

continuity
5851 příspěvků 21.05.13 10:04

@misial oznameni proto, ze je to velike a postacka to nenosi, ale necha listecek. to je nejaka habadura, ze s Britani plati jine rozmery zasilek a jako dopis projde i docela velka vec. take kdyz balikar ma obycejny balik a nevejde se do schranky, musi byt ve schrance oznameni.

popravde jedina vec, co se mi kdy stratila, byl jeden certifikat z Emeriky. posilali to chudaci znovu a i tak to nedoslo, pritom dalsi certifikaty od nich bez problemu a dalsi faktury etc.

Matka Vlčice  21.05.13 10:12

Jenom doplním, že pokud zásilka přesáhne hodnotu 22 dolarů, připlatíte si clo 10% (u oblečení a doplňků) a DPH 21% + náklady na proclení 180 kč (to se liší dle velikosti zásilky). Jak bylo uvedeno výše, prodejci z Číny píšou menší hodnotu a proto procházejí zásilky bez zdržení a clení.
Jinak Čína to musí nějak podporovat, protože nejlevnější poštovné z UK, co mi bylo účtováno bylo asi 6,5 libry, pokud bych tam chtěla balík poslat já, tak u ČP můžu počítat tak min 350 kč. Nechci si ani představovat, co by znamenala zásilka do Číny. Ta podpora musí jejich obchodu hrozně pomáhat a my si můžem nakoupit za pakatel.

Ještě oprava: Limit je 22 EUR (ne dolarů, takže dobrá zpráva), do jejichž výše neplatíte DPH ani clo. Od 22 EUR až do výše 150 EUR platíte DPH, ale neplatíte clo. Nad 150 EUR platíte clo (clo se různí podle skupiny zboží) i DPH. Ovšem zaslání může prodražit také poplatek poště za služby spojené s manipulací a s proclením a ten si můžou naúčtovat jak k malé zásilce do 22 EUR - konkrétně chtějí 96 kč, ale většinou tyhle zásilky procházejí bez povšimnutí a jdou rovnou k vám, tak k zásilce větší, tam je to oněch 180 kč. Výše cla se liší dle druhu zboží a materiálu může být 6%, ale i 11%. Záleží, co kupujete.

Polopatě zde: http://www.inchina.cz/clo-a-dph/

Příspěvek upraven 21.05.13 v 13:10

misial
1394 příspěvků 21.05.13 10:16

@continuity Spíš to mají divně ti číňani - ona i ta kabelka přišla obyčejně a bez poštového. Ale jinak máte asi štěstí, no. Bavily jsme se o tom i na fóru votočvohoz a tam některé slečny psaly, že 200 zásilek a z toho nepřišla první, další si stěžovala, že jí oznámili, že pokud bude neustále řešit problém s nedoručením, zablokují jí účet na Pay Palu. Každopádně bránit se dá, jen si to člověk musí hlídat, tak je fajn mít tu možnost, a ještě lepší nemít potřebu ji využít.

misial
1394 příspěvků 21.05.13 10:17

@Matka Vlčice Oni to od začátku letošního roku měnili? Protože ještě na konci loňského roku bych Vám řekla, že ty informace máte uvedené špatně, ale nechám se poučit, než se začnu „hádat“…

Karin
3401 příspěvků 21.05.13 10:21

@misial : no, je fakt, že na té mé obálce jsou známky v ceně 4,10 dolarů, ale asi spíš hongkongských než amerických… A přišlo to obyčejně.

Lála_druhá
357 příspěvků 21.05.13 10:24

Asi jsem zatím měla štěstí, z dvaceti nákupů na ebayi dorazilo zatím 18 v pořádku (dvě teprve čekám). Ani po mně nikdy nechtěl nikdo doplácet clo, prodejci skutečně udávají záměrně nižší cenu a uvádějí, že jde o dárek. Ale sestra koupila nějaké hračky z USA (ne přes ebay) a clo jí doměřili, i s nějakými dodatečnými poplatky poště to dělalo nezanedbatelnou částku vzhledem k ceně zboží.

Matka Vlčice  21.05.13 12:37
@misial píše:
@Matka Vlčice Oni to od začátku letošního roku měnili? Protože ještě na konci loňského roku bych Vám řekla, že ty informace máte uvedené špatně, ale nechám se poučit, než se začnu „hádat“…

Nějaký takový příspěvek jsem vážně čekala. Jestli máte jinou zkušenost, tak ji sem napište, ale na hádání si najděte někoho jiného, protože já vážně nemám čas ani zájem.

misial
1394 příspěvků 21.05.13 14:41

@Matka Vlčice Prosím? Nepřeháníte to trochu s emocemi?
Vždyť jste to teď sama opravila tak, jak jsem Vám to chtěla opravit já. Nebudu Vás přece přesvědčovat o tom, že nemáte pravdu, když nevím, jestli se to od loňska nezměnilo, ne? Proto se slušně ptám, jestli k té změně došlo…

Nad 22 euro se platí DPH, clo až u těch 150, já zaplatila poště těch 96, zadrželi mi aktovku a chtěli dodat nějaké dokumenty, než mi ji poslali domů. To je má zkušenost.

blacken
2320 příspěvků 21.05.13 19:32

@continuity To je sice fajn, že píšou nižší cenu, ale mám dojem, že pošta je oprávněná při podezření na špatně uvedenou hodnotu zboží můžou napočítat DPH. Třeba už to nesmí, ale když jsem hledala informace cca před rokem, tak to tak bylo. Takže se na to, že projde vše bez DPH nedá úplně spoléhat.

continuity
5851 příspěvků 21.05.13 22:02

@blacken to je sice pravda, kdyz si kupuji znackovou kabelku, tak je cena jasne dohledatelna v eshopu. jde to jeste tak u elektroniky a spotrebniho zbozi. ale jak nacenite treba polodrahokamy nebo neznackove obleceni? cena hodne zavisi od kvality v rozmezi nekolika stovek az tisicu, to by ten celnik musel volat znalce, aby se s tim vyporadal. krome toho, kdyz je to obycejna zasilka ani se v praxi moc nepredpoklada, ze tam bude zbozi za tri tisice.

takze spolehat se na to neda, stajne jako na to, ze mne nechytne revizor v metru, ale zas tak pravdepodobne to neni. kdyz to clovek bere jako hru, tak to docela jde.

continuity
5851 příspěvků 21.05.13 22:06

Jinak z Ameriky se ten nove da obcas narazit na prodejce, co nabizi Global Shippment program a tam je clo a DPH uz soucasti ceny zasilky, takze hned vidite jak to budete mit. taky, kdyz jsem kupovala v eshopu kabelku, tak tam byla cena se vsemi importnimi poplatky.

blacken
2320 příspěvků 21.05.13 22:07

Tak jasně, ale asi nebude takovej problém to dohledat přes zásilku a tak… (ale já jsem paranoidní a revizory taky potkávám každý den :-D, takže to bylo spíš upozornění, kdyby o tom někdo nevěděl :-D)

Samuel11
1 příspěvek 15.08.13 09:46

Jaké máte zkušenosti s přepravními společnosti a sledováním zásilek? Já s Čínou zatím vlastní zkušenost nemám, docela se bojím. Nedávno jsem hledal, jak je to se sledováním zásilek a našel jsem pěkný přehled tady http://sinovia.cz/…anek299.html

hanyketty
32 příspěvků 15.08.13 12:45

Nakupujeme celkem casto pres Cinu - Hongkong a jediny problem mam v rychlosti doslani zasilky. Nekdy je to tu za tyden a nekdy cekam i mesic. A dalsi veci je obecne nizsi kvalita. Ale obcas se i ta nizsi kvalita za tu cenu vyplati:-))

piotra23
2 příspěvky 04.01.14 10:39

Zdravím, hledám čínskou stránku se značkovými (pančovanými) věcmi- adidas, nike…,nevíte někdo o nějaké? Díky

Kay_Adams
1612 příspěvků 04.01.14 11:16
@piotra23 píše:
Zdravím, hledám čínskou stránku se značkovými (pančovanými) věcmi- adidas, nike…,nevíte někdo o nějaké? Díky

Troll roku :D
Fandím vám. A viem, ale nepoviem.

piotra23
2 příspěvky 04.01.14 12:54

Dík! :-)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit