Dredy, rasta copánky a jim podobné

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  02.06.12 14:23
Dredy, rasta copánky a jim podobné

Jak se díváte na jiné způsoby nošení vlasů, než na který jsme zvyklý? Tolerovali byste to u starších lidí? Dovolili byste to svým dětem? Máte sami s tím zkušenosti? Pořád si myslíte, že lidi, co nosí takovýmhle stylem vlasy, musí mít nutně blechy, vši a jiný potvory ve vlasech? Líbilo by se vám, kdyby to měl váš partner?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Ingerlise
9 příspěvků 02.06.12 14:56

Vtipné, že jsem nad tímto zrovna včera přemýšlela :-) Můj názor je - dredy se mi líbí moc a mrzí mě, že jsem na ně nenašla odvahu, když mi bylo plus mínus o deset let míň. Copánky se mi tolik nelíbí, ale to asi tím, že to mám asi zprofanované jejich blond a uměle vypadající verzí.
Co je ale zásadní - existují dredy a dredy. Když jsou upravené, evidentně pravidelně myté, třeba i smotané v zajímavém drdolu, s šátkem apod., je to něco jiného než „bezdomovecká“ verze. Na chlapech se mi líbí velice, na holkách můžou vypadat dobře i např. v kombinaci s „business“ oblečením. Občas někoho takového potkám a vždycky mě potěší, že jsou lidi, kteří nejdou s davem, přesto se jim to daří skloubit např. s požadavky na „slušný“ vzhled v zaměstnání…

any2
246 příspěvků 02.06.12 15:16

Pokud jsou čisté a upravené nijak mě to nepohoršuje, pokud to zapáchá na dálku… nic moc. Jsou lidi, kterým to sluší, ale asi se mi obloukem vyhýbají. Znám jen jednu slečnu, které rasta copánky slušeli, ale stěžovala si jak jsou těžké, jak dlouho schnou a po pár měsících je sundala.
Sama bych si to nikdy udělat nenechala.
Co se mi opravdu nelíbí jsou u mladých kluků tři dredy vzadu na jinak holé, nebo na ježka ostříhané hlavě. Většinou to doladí obrovským stříbrným řetězem, který vypadá jako stahovací obojek, maskáče na nich řetízek, kapuca, mikina s tvrďáckým potiskem. Nechápu důvod tohohle účesu (?), buď po celé hlavě, nebo nikde.
Když sem bla ještě na základce jedna spolužačka si nechala uděla dred, jeden, nosila ho schovaný pod vlasy, aby ho rodiče neviděli, obrovská frajeřina, ale co…v tom věku :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 02.06.12 15:21

Považuji to za součást subkultur, nevadí mi to a u lidí, kteří na to mají obličej se mi to i líbí

RoyalistGirl
75 příspěvků 02.06.12 15:22

Dredy se mi většinou líbí, hlavně tenké a dlouhé, ale jak na kom. Třeba předseda Pirátské strany je docela fešák :)
Rasta copánky naopak moc nemusím, protože v nich bývá moc těch umělých pramenů, dredy jsou víc přírodní :) Ale někomu i ty copánky sluší, hlavně tmavým typům, nejhorší je barbie s blonďato-růžovými rasta copánky :D
Co fakt nemusím jsou takové ty afro copánky, co si holky nechávají plést na dovolené někde na tržišti, mají je utažené u hlavy a mezi tím proužky bílé kůže, a pak je nechtějí týden sundat - to většinou vypadá strašně (asi to sluší jen černoškám :D).

seznam.mih  02.06.12 15:35

No neměla jsem na mysli ty bezdomovecký dredy, co smrdí na dálku a bojíte se ho dotknout, i kdyby ty dredy neměl. Ale prostě normální lidi, co mají jen extravagantnější hlavu. Já jich docela dost potkávám na ulici, nebo máme i pár lidí v práci.

K těm afro účesům - určitě to není pro každýho a na bělochovi to prostě vypadá jinak, než u afro lidí. Působí to podivně. Když jsem vyhledávala na youtubu nějaké tipy, jak si na hlavu zavázat šátek tak, abych nepůsobila jako cikánská vědma, pirát, či muslimka, tak jsem se setkala jen s těmi afro způsoby a to není nic pro mě.

U dredů mi vadí to, že si to prostě nemůžu jen tak sundat, když chci mít normální vlasy.

Lola  02.06.12 15:37
@seznam.mih píše:
Jak se díváte na jiné způsoby nošení vlasů, než na který jsme zvyklý? Tolerovali byste to u starších lidí?
Ne.
@seznam.mih píše:
Máte sami s tím zkušenosti?

Ne.

@seznam.mih píše:
Pořád si myslíte, že lidi, co nosí takovýmhle stylem vlasy, musí mít nutně blechy, vši a jiný potvory ve vlasech?

Ne.

Líbilo by se vám, kdyby to měl váš partner?

Ne.

smrtonoška  02.06.12 21:10

Mně se to moc nelíbí a otevřeně přiznávám, že jsem zaujatá, protože dredy má pár lidí, které znám a je nemusím. Navyše takové ty děsné, nemyté, zacuchané atd. …
Uznávám, že to může vypadat i dobře, ale to chce hodně péče a hlavně taky osobnost, která to umí nosit. Holka, (ale asi max. třicátnice, pak už by to vypadalo divně) s upravenými dredami, hezky a čistě oblečená - palec nahoru. A teď to nemyslím tak, že musí mít kostýmek, klidně může být lehce lesanovitě oblečená (třeba dlouhá široká sukně), ale musí být čistá a vonět, což bohužel často u těchhle lidí nepotkávám, právě naopak.
Nelíbí se mi ani, když je dredů na hlavě hodně, jednak to vypadá jak helma a pak to taky musí být těžký a nepohodlný.
Dredaře bych za chlapa nikdy nechtěla. Prostě tyhle dredařské subkultury ani názorově nijak nemusím.

Toť můj netolerantní názor, kamenujte něžně.

pixie
232 příspěvků 02.06.12 22:11

Dřív se mi to vůbec nelíbilo, ale potkala jsem pár lidí, na kterých to vypadalo dobře a hlavně kadeřníka, kterému bych věřila, že by mi je udělal dobře… No, asi se k tomu neodhodlám, ale začalo se mi to líbit.
Mít za muže dredaře by mi nevadilo, pokud bychom si rozuměli, na vlasech nezáleží.

ooola
129 příspěvků 02.06.12 22:12
@seznam.mih píše:U dredů mi vadí to, že si to prostě nemůžu jen tak sundat, když chci mít normální vlasy.

Dají se gumičkama přidělat umělé dredy. Není to ono, ale třeba s šátkem to bude vypadat dobře. Sama o nich uvažuju, dredy se mi líbí, ale vždycky jsem se bála, že bych kvůli nim třeba nesehnala práci nebo tak. Teď jsem na mateřský, takže můžu vypadat úplně jak chci, tak si je asi pořídím (ty umělé, na pravé mám moc krátké vlasy)

firefly
527 příspěvků 03.06.12 02:53

Nemyslím si, že by to, že někdo má např. dredy, jakkoli vypovídalo o jeho hygienických návicích. Brebery může mít špindíra s drahým módním sestřihem a pětibarevným melírem stejně, jako mladík s dredy po zadek.
Znám několik lidí, kteří jsou starší, než obvyklí nositelé dredů (35+), vůbec mi to na nich nevadí. Naopka, některým z nich to nesmírně sluší! jedná s eo muže i ženy. Nevadilo by mi to asi ani na starších.
Děti nemám, ale nevadilo by mi to ani na nich.
Velmi se mi líbí, když mají ženy z dredů udělané obrovské drdoly, přijde mi to naprosto boží.
Sama jsem copánky ani dredy nikdy neměla, myslím, že by to ke mě nesedlo a jsem moc líná na péči s tím spojenou.

blacken
2320 příspěvků 03.06.12 05:50

Dredy na jiných se mi líbí - když jsou hezky udělané - jak u kluků tak u holek - drdol nebo cop z dredů je fakt parádní, k tomu masivní šperky, barevné korále… Copánky, tam už jak kdy - většina na to nemá vlasy, takže pak mají pár umělohmotných cárů, ale na někom s hustými tmavými vlasy se mi líbí, na blond vlasech se mi snad nelíbily ani jednou. Nicméně sama bych ani jedno na hlavě nesnesla - mám ráda hladký vlasy a ten dojem z nich, takže tohle bych asi nedala a ani by se to ke mně nehodilo. Ale pokud by to měl přítel, tak by mi to nevadilo (kdyby to bylo udržované), ale ani nemůžu říct, že bych to vyhledávala. Kdyby s tím přišlo dítě, tak bych to asi tolerovala, ale až později (tak 14-15 nejdřív). A u starších lidí bych to tolerovala určitě, protože pokud má nějaká „babča“ dredy, tak už to má prostě z přesvědčení a tomu fandím. Nemyslím si, že je to plný havěti, ale určitě to bude náročnější na údržbu…

eveK
333 příspěvků 03.06.12 13:14

Dredy (na někom) se mi líbí, v pubertě jsem jednoho dredaře platonicky milovala :-) Někomu to moc sluší a když to koresponduje se zbytkem, tak nemám problém. Copánky se mi líbí jen některé a na někom, každý si to dovolit nemůže. Já na hlavě neměla nic z toho, můj nejodvážnější účes byl vyroben mašinkou, zkráceno asi na 3 mm. Bylo to před 15ti lety a 15ti kily a líbilo se mi to. Manžel dredař by mi nijak zásadně nevadil, ale obecně si to spojuji spíš s mladickou výstředností. A dětem bych to nezakazovala, protože by mi to stejně nebylo nic platné.

rice
348 příspěvků 03.06.12 14:29

Dredy a spol. toleruji, ale moc se mi nelíbí. nelíbí se mi proto, že mi právě připadají neupravitelné, takže moc nechápu, co se myslí těmi čistými,upravenými dredy. vždycky budou rozcuchané a nikdy si je neumyjete tak poctivě, jako rozčesané, volné vlasy. Jestli vám jako čisté stačí to, že v nich nelezou vši a larvy hmyzu, tak já mám asi měřítka jinde. Mám ráda hladké, elegantní účesy. Zas na druhou stranu, kdybych chodila s někým, kdo je má, tak bych to tolerovala, protože bych partnera respektovala jako osobnost a nechtěla bych ho omezovat, zrovna v tomhle. Je to totiž víc, než cokoliv jiné, především otázka vkusu a pocitové stránky věci, a v tomhle je hloupost snažit se někoho předělávat.

Hanc.xxx
101 příspěvků 04.06.12 13:29

Já měla dredy skoro 4 roky, takže za mě ano… V březnu jsem je rozpletla a doteď toho lituji, nemám ráda své vlasy a vůbec mi nejdou nijak upravit. Dredy se nějak zauzlovaly do drdolu a byl klid…
A musím říct, že jsem se nikdy nesetkala s negativním názorem na můj účes. Spíše naopak všichni chválili, dokonce za mnou běhali důchodci, jestli si můžou sáhnout a jak se jim to hrozně líbí :))

bestia
2296 příspěvků 04.06.12 15:02

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:26

zelena
156 příspěvků 04.06.12 17:41

Dredy ma nijako nepohoršujú ani mi neprekážajú …to je ako keby niekoho pohoršovali dlhé či krátke, rozpustené či vlasy v cope. Nevadia mi keď sú vkusné a upravené, ale zase je dôležité aj kto ich nosí. Ako súčasť štýlu nejakej subkultúry je to fajn. Ale na sebe si to predstaviť neviem a na partnerovi už vôbec nie(onedlho bude vôbec rád ak bude mať ešte nejaké vlasy, nieto ešte vyrábať z nich niečo). Všeobecne by mi asi muž s dredmi nepripadal atraktívny, ale ktovie … :)

paniklara
1 příspěvek 04.06.12 18:14

Já mám dredy už pět let. Poslední dobou je trochu zanedbávám (ne že bych je nemyla, jen je tolik neopravuju), takže vypadají „jetě.“ S předsudky se občas setkávám, otázky typu „Myje se to? a Nemáš v tom blechy?“ taky zodpovídám často. Jednou mě dokonce sledovala ochranka v Tescu, jestli jim tam nekradu:-)
Navíc doučuju děti, takže občas na mě v „nové“rodině koukají podezřívavě. Ale snažím se to vyrovnávat slušným oblečením, sukně, halenky, spol.kalhoty… a slušným chováním.
Dredy mě baví, dá se z nich udělat překvapivě mnoho účesů, nepotřebují zas až tolik péče (stačí březový šampon a háčky)a sluší skoro každému.

lilip  04.06.12 18:25

V dredách nevidím nic praktického ani půvabného - je to součást filosofie či subkultury, a do ani jedné z nich nepatřím. Tedy mě to nepohoršuje, je mi to jedno - na 60. leté babce by mi to ovšem přišlo směšné, ale to je každého problém.
Nelahodí mi ani dlouhovlasí muži, jsem na elegantní, oholené, krátkovlasé, tudíž by mě muž s dredy (potetovaný, opírsíngovaný, osukňovaný) už z principu vůbec nepřitahoval - míjela bych se s ním..

Heretical  04.06.12 20:17

Mně se dredy líbí, hlavně na mužích. Evokuje mi to něco jako nezávislost, svobodomyslnost, volnomyšlenkářství. Asi je to ovlivněno tím, že v dané subkultuře jsem strávila mládí.

blacken
2320 příspěvků 04.06.12 20:30
@Hanc.xxx píše:
Já měla dredy skoro 4 roky, takže za mě ano… V březnu jsem je rozpletla …
:-) Nedá mi to, musím se zeptat - rozpletla? Jak rozpletla? To jde? Já doteď žila v představě, že to lze jen ustřihnout…

Hanc.xxx
101 příspěvků 04.06.12 20:39

To je jen další povídačka o dredech… Měla jsem dredy téměř na boky a ustřihla jsem je u ramen a rozčesala postupně. Hřebenem s kovovými hřeby (můj pes mi ho laskavě zapůjčil) :-D
Sice ve dvou lidech se rozčesávaly v kuse 10 hodin ale vlasy mám úplně normální, možná v lepší stavu než před upletením dredů :)

Olinka
2582 příspěvků 04.06.12 20:56

@Hanc.xxx To chci vidět:-)) a když byly dredy ustřihnuté po ramena, jak dlouhé jsou vlasy po rozčesání? (to jen čistě pro mou informaci, nemám v plánu něco takového na svých vlasech spáchat)

pixie
232 příspěvků 04.06.12 20:58

@Hanc.xxx: To mě taky zajímá, uvažuji o nich a možnost zpětného rozčesání a jeho výsledek by možná mohla moje rozhodnutí ulehčit:)

Hanc.xxx
101 příspěvků 04.06.12 21:10

Ty jo no… http://tinyurl.com/7chnmef takhle jsem měla dredy (už delší dobu neháčkované právě kvůli tomu rozčesávání proto jsou takové ošklivě rozčepýřené, v tu dobu jsem fakt trpěla, protože neupravené dredy nemám ráda). Ostříhala jsem je přibližně na tom barevném rozhraní a vlasy zůstali stejně dlouhé jako ty dredy. Jen bohužel nemám fotku přímo po rozčesání ale až po stíhání od kadeřnice http://tinyurl.com/bvhrcue je to hrozná fotka ale nikdo mě nechtěl vyfotit normálně…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit