Dress code, jsem zimomřivá

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taciras
2 příspěvky 13.10.16 19:04
Dress code, jsem zimomřivá

Ahoj,

pohybuji se v bankovním prostředí, kde platí dress code, není to takový ten úplně striktní, na druhou stranu bych ráda byla oblečená o ždibec lépe, než ostatní (což v těchto dnech ale moc neplatí :( ).

Má to dva zádrhele:

• nemám zrovna štíhlou postavu, řekla bych, že jsem se sebou spokojená, ale oblečení je tomu samozřejmě třeba přizpůsobit. Výška 160,– velikost kalhot 44, se svršky bývá problém, máloco mi pasuje, většinou mě to škrtí v ramenou, takže i přes to, že prsa moc nemám, tak spíš sahám po velikosti 46 (což zas na mě visí).
  • jsem hodně zimomřivá, jak sedím v openspacu, klepu kosu, i když mnozí jiní mají jen košile/halenky, mě to nestačí. Ani tenčí svetr mi nestačí, pokud se mám soustředit na práci a nepřemýšlet nad tím, že si vezmu do práce fleecovou deku :D

Dále mi vadí, že když přeci jen občas chci sundat svetr, tak ty halenky, co mám (takové plátno, musí se to žehlit jak blázen), jsou jak když je vytáhne krávě ze žaludku. Typicky mi je tepleji, když dorazím rozhýbaná do práce, tedy si na chvíli svetr odkládám a pak už ho zbytek dne mám, což se vždycky leknu, jak ta halenka, co jsem si jí opatrně oblékala, abych jí nezmačkala, je najednou sežvýkaná. Nejsem s nimi vůbec spokojená.

Potřebuju rozšířit šatník, vrátila jsem se do práce po RD a koupila na honem jen to nejnutnější, pár halenek mi zůstalo z doby před RD (něco bylo už úzké, před dětmi jsem byla hubenější), něco mi sice sedí, ale zase to moc neužiju, protože mi přijde divné si vzít kostkovanou halenu ke kalhotám s proužkem. Jediný tlustý svetr, co mi zbyl už nosím z nouze, vzala jsem ho odžmolkovačem, takže se „dá“, ale potřebuji nutně dokoupit aspoň 2-3 slušné, použitelné v rámci dress code a hlavně hodně teplé.

Co bych potřebovala zde, je ideálně doporučení na konkrétní typy oblečení, co půjdou libovolně kombinovat (kostkované halenky se vážně ukázaly jako problém), bude to v pohodě k mé postavě, nebude to nikde kousat, nezmrznu v tom,…
Nejsem moc sběhlá v ladění oblečení, spíš jsem člověk, co je mu to ve volném čase jedno, džíny a triko, k tomu flísku a nemám co řešit. Jenže v práci chci působit maximálně profesionálně a vím, že oblečení dělá hodně, zvlášť, když je člověk u klienta.

Za rady díky.

Reakce:

Oveeec
1368 příspěvků 13.10.16 21:04

Mě napadá k té zimomřivosti - já jsem taky a taky se mi nechce sedět celý den ve svetru, ale loni jsem zjistila, že existují termotílka. Mám zatím jedno a je to super. Když ten svrchní kousek není zrovna průhledný, tak to není poznat, že ho máte, a mám dojem, že to docela hřeje…Rozhodně budu letos doobjednávat v nějaké neutrálnější barvě.

Taciras
2 příspěvky 13.10.16 21:18
@Oveeec píše:
Mě napadá k té zimomřivosti - já jsem taky a taky se mi nechce sedět celý den ve svetru, ale loni jsem zjistila, že existují termotílka. Mám zatím jedno a je to super. Když ten svrchní kousek není zrovna průhledný, tak to není poznat, že ho máte, a mám dojem, že to docela hřeje…Rozhodně budu letos doobjednávat v nějaké neutrálnější barvě.

Můžu poprosit o odkaz?

Sheba
148 příspěvků 13.10.16 21:39

Zkuste vlněné sako. Hřeje a dobře vypadá.

Oveeec
1368 příspěvků 13.10.16 23:13

@Taciras Já loni vzala první, co mi přišlo pod ruku, doufala jsem, že to bude levnější, ale koukám, že jsou přece jenom docela drahá: https://www.outdoorovybazar.cz/tilka-2/ Barvy teda nejsou úplně nejstřízlivější, ale dá se tam jedno dvě najít. Počítám, že když to dáte do googlu, možná najdete i něco nenápadnějšího.

Edit: Teda doufám, že to není nějaká nedovolená reklama…

Jordaan
5594 příspěvků 14.10.16 09:51

@Taciras

Spodni pradlo z merino vlny.
https://www.dilling-unterwaesche.de/…n-natur.html

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit