Dress code předávání státních vyznamenání

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzajdik
14 příspěvků 28.10.14 20:43
Dress code předávání státních vyznamenání

Díváte se na přenos z předávání státních vyznamenání? Překvapilo mě, že až na Rychetského ve smokingu mají všichni obleky a kravaty, jako kdyby šli do kanceláře. Myslíte, že je to předepsaný dress code, nebo jak je to možné? Mám pocit, že slavnostnější příležitost snad v naší zemi není. Prosím, ignorujme pro tuto diskuzi osobu prezidenta, kauzu rektorů, oprávněnost vyznamenaných, i příspěvky typu „na ta to se z principu/kvůli Zemanovi/kvůli nechuti k politice nedívám“

Reakce:

Karja
4767 příspěvků 28.10.14 20:47

@zuzajdik Nedívám se, ale věřte, že kdyby tam sir Nicholas Winton přišel v teplákách, bylo by mi to uplně jedno.

Malvin
283 příspěvků 28.10.14 21:04

Nevím, jaký je dress code, ale líbila se mi vizáž paní Zemanové. Líčení a vlasy. Se šaty nebo halenkou se sukní (nevím, co to bylo :-))si již nejsem jista. Asi by se mi víc líbilo, kdyby měla větší výstřih. Šaty paní Havlové v přenosu jsem moc neviděla, tak počkám na fotky.

Malvin
283 příspěvků 28.10.14 21:08

Zběžně jsem se koukla na fotky z předešlých předávání a Havel i Klaus mi vyjeli ve smokingu.

šťastná13ka
1446 příspěvků 28.10.14 21:09

Mě překvapil vnuk paní Hegerové bez kravaty. Myslela jsem si, že to je totální faux pas, dokud nepřišel na řadu Robert Sedláček…

zuzajdik
14 příspěvků 28.10.14 21:13

K tomu nemám slov. Můj manžel to doteď nerozdýchal..

Malvin
283 příspěvků 28.10.14 21:14

@šťastná13ka I když se mi některé filmy Renče a Sedláčka líbí, nechápu, za co dostali to vyznamenání. Oblečení no comment.

MP Maggie
991 příspěvků 28.10.14 21:15

@šťastná13ka Přesně tak, to je neuvěřitelné. Nechápu, že ho tam klidně pustili, kde a kdy jindy by měl být protokol přísnější.

šťastná13ka
1446 příspěvků 28.10.14 21:15

A co Lucie Bílá? Čekala jsem, jestli jí zahlédnu stojící, ale nepodařilo se (nezvládla jsem to sledovat úplně pozorně). Vsedě to vypadalo na pekelnou mini.

zuzajdik
14 příspěvků 28.10.14 21:20
@šťastná13ka píše:
A co Lucie Bílá? Čekala jsem, jestli jí zahlédnu stojící, ale nepodařilo se (nezvládla jsem to sledovat úplně pozorně). Vsedě to vypadalo na pekelnou mini.

To mi taky přišlo dost odvážné, ale na Sedláčkovu outdoor mikinu to zdaleka nemá. Dostal vyznamenání za KULTURNÍ přínos - to je fakt neuvěřitelný..

Elfrida
17 příspěvků 28.10.14 21:23
@šťastná13ka píše:
Mě překvapil vnuk paní Hegerové bez kravaty. Myslela jsem si, že to je totální faux pas, dokud nepřišel na řadu Robert Sedláček…

Reagovala jsem podobně - oblek bez kravaty mi přišel jako nevhodný. Ačkoli jsem ceremonii sledovala jen zběžně, na pana Sedláčka jsem zůstala nevěřícně zírat (slovo „koukat“ by moji reakci nevystihlo dobře…). Nemyslím si, že k jeho oblečení existuje přijatelná omluva. Obléct si mikinu na takovou událost považuji za projev největšího buranství, které by nezastínilo ani fialové sako nebo bílé ponožky. Oblečení některých oceněných dam (nebo dam, které ocenění přebíraly) bych také změnila, ale spíše se jedná o osobní vkus - úroveň večera respektovaly všechny.

Malvin
283 příspěvků 28.10.14 21:23
Bílá

Byla to mini.:-)
http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

šťastná13ka
1446 příspěvků 28.10.14 21:26

@zuzajdik Asi nic jiného na sebe nemá… (nejde mi vložit samostatná fotka - myslela jsem tu se Zdeňkem Svěrákem z cen kritiky)
http://kultura.idnes.cz/…lmvideo.aspx?…
Edit: omlouvám se, chtěla jsem zmínit jiný nick

MP Maggie
991 příspěvků 28.10.14 21:32

@šťastná13ka :-) vypadá to, že už si pořídil novou. Zdálo se mi, že měl na rukávu nějaké logo. I když jistě budou z kvalitního materiálu.

šťastná13ka
1446 příspěvků 28.10.14 21:35

No jistě, jestli je ta mikina značková, hodí se i na lepší příležitost, že nás to hned nenapadlo! :-D

superla
64 příspěvků 28.10.14 21:42

R. Sedláček natočil několik skutečně pozoruhodných filmů a přitom ho skoro nikdo nezná. V rozhovorech si opakovaně stěžoval, že už neví, co udělat, aby mu v kinech stoupla návštěvnost. Tak teď, zdá se, konečně přišel na to, jak se zapsat do povědomí veřejnosti…

Dadoo
5533 příspěvků 28.10.14 22:21

@superla Ano. A ten rozhodně nejpozoruhodnější je o zemanovi.. Renč, pro změnu, mu dělal volební kampaň. Taková náhodička ;-)

999  29.10.14 09:30

Má peníze, hezkou postavu, chybí jí vkus a základy etikety…

alvapboudica
61 příspěvků 30.10.14 20:56

@999
Z mého úhlu pohledu: odvážná školačka. A dost mě to u ní zaskočilo.

alvapboudica
61 příspěvků 30.10.14 20:59
@Malvin píše:
Nevím, jaký je dress code, ale líbila se mi vizáž paní Zemanové. Líčení a vlasy. Se šaty nebo halenkou se sukní (nevím, co to bylo :-))si již nejsem jista. Asi by se mi víc líbilo, kdyby měla větší výstřih. Šaty paní Havlové v přenosu jsem moc neviděla, tak počkám na fotky.

Souhlasím. Menší výstřih do V.

stricc  30.10.14 21:03

@999 (Ale což, vždyť jí táhne teprve na padesát, to je mini pořád v cajku, jak se tady hlasem velikým tvrdilo předevčírem.)
Souhlasím s váma na 100%, toto je úlet obecně a pro danou příležitost zvlášť

continuity
5851 příspěvků 30.10.14 21:09

Za mne takhle: kdyby byl vyber vyznamenanych uvazlivejsi tak rada budu koukat na hosty byt i v teplakach. Dr. Hranol v jednom siku s Krylem a Wintonem, to tomu nasadilo korunu… je mi na bliti a ne z tech modnich kreaci.

Dadoo
5533 příspěvků 30.10.14 22:48

Mně z obojího.. na do třetice, nejvíc z Jeho Blahorodí Burana I.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit