Dresscode a léto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Catherine
68 příspěvků 26.07.12 12:50
Dresscode a léto

Zdravím,
měla bych pár dotazů ohledně oblékání a horkého letního počasí… nedávno jsem nastoupila jsem do práce, kde je striktně vyžadován dresscode, pokud bylo chladněji, tak jsem příliš neřešila… ale s nástupem horkého letního počasí bych potřebovala pár rad… jaké oblečení nosíte a co se dá stále ještě považovat jako vhodné aniž bych se vařila pod pokličkou vlastního oblečení. Dodala bych, že bohužel nesedím celý den jen v klimatizované kanceláři..

Děkuji za rady a tipy :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 26.07.12 12:57

Já sedím naštestí celý den v klimatizovaném místě, takže se punčocháče, sukně nebo šaty a zavřené boty dají přežít. K sunki nosím halenku s krátkým rukávem/bez rukávů. Nic na ramínka. Přes to sako, které na cestě do práce sundavám. Ráno se cesta dá přežít, není ještě takové vedro, odpoledne bývají horší, někdy sundám punčocháče na cestu.. Jinak se to asi udělat nedá. Leda nějaké širší elegantní kalhoty, co by vlály kolem nohou.

Catherine
68 příspěvků 26.07.12 13:01

@Curlygirl mít možnost nehnout se s klimatizované kanceláře, také neřeším :-) bohužel se během dne i několikrát přesunuji, sundávat a oblékat znovu punčochy nepřipadá v úvahu :-(

Curlygirl
1901 příspěvků 26.07.12 13:05

Asi nemáte služební auto s klimatizací na přesuny, že? Nebo chodit bez punčoch těch pár dní. Pokud nemáte úplně bílé nohy jako já, nemuselo by to být do očí bijící.
No, soucítím s Vámi, ale musíte to přežít, naštěstí těch opravdu letních dní nebývá v Čechách tolik…

runningfox  26.07.12 13:08

Řešila bych to sukní pod kolena a punčochovými podkolenkami. Do horka je výborné hedvábí, klidně bych si nechala i něco ušít - myslím košili, halenku.

Catherine
68 příspěvků 26.07.12 13:10

Služební auto jsem vyfasovala naštěstí i s klimatizací :-) ovšem ne všechny ostatní kanceláře, do kterých jezdím, jsou vybaveny klimou a to je potom peklíčko, potit se na jednání :-D
A co se týče opálení mých nohou… letos jsem horký kandidát, v poslední top 10, na ředitelku vápenky :-)

Robena
1257 příspěvků 26.07.12 13:24

Catherine, ja mam kancelar ve tretim patre historicke budovy, bez vytahu, obrovske okno orientovane na jihozapad. Bez klimatizace. Denne mam sebou nahradni top a spodni pradlo. Takze zadnou dobrou radu nemam, ale soucitim s vami.

lilijána
69 příspěvků 26.07.12 14:43

Řeším opčný problém, studená kancelář orijentovaná na sever. Když musím jít ven umírám vedrem, když jsem vevnitř je mi zima. Takže buď mrznout nebo se péct.

Mori  26.07.12 14:48

@lilijána Taky tak. Jeste tyhle hice k tomu - uz mam (zase) solidni kasel z tech vecnych zmen teploty. Nastesti k tomu nemam ten dresscode, takze resim ruznymi pledy a tak.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 26.07.12 15:22

@Catherine pořídila bych si něco takového a punčochy, ne punčocháče. boty, pokud mohou být, tak s volnou patou 

sturnus_vulgaris  26.07.12 15:59

Nevim, jestli to tu uz nepadlo, ale existuji puncochy ve spreji. Bohuzel primou zkusenost nemam.
Asi bych sla cestou samoopalovaku a noh bez puncoch/puncochacu, pokud to vase „dress code hlidka“ prezije :-).
Puncochace sama dost nesnasim, preziju v teple max. ty samodrzici puncochy, ale pak je samozrejme treba volit trochu delsi sukni. Navic teda ty samodrzky taky nejsou po par hodinach buhvijak prijemne - kuze pod „drzakem“ svedi, porad je premistuju… Nastesti jsem nikdy nemela tak prisny dress code, abych nemohla byt v lete bez nich.
IMHO, pokud zamestnavatel vnucuje dress code tohoto typu, klimatizace by mela byt samozrejmosti, vcetne prispevku na osatne. Rekla bych, abyste kolektivne zaprudili, ale vim, jak to chodi v Cesku s kolektivy a protesty.

fiesta
104 příspěvků 26.07.12 16:00

Ja nosím letné puzdrové šaty, dĺžka pod kolená, krátky rukáv, samodržiace pančuchy a zavorené lodičky - zvykla som si, tých pár dní horúčav v našich zemepisných šírkach sa dá vydržať.

zooz
14 příspěvků 26.07.12 16:30

Mam to podobne..dresscode som na zaciatku tiez dost riesila, teraz sa nan pozeram s vacsim nadhladom. Pancuchy su v tomto horku utrpenie, ked mate pekne nohy (bez skrabacov/flakov a pod.), skuste ich trosku opalit (pomoze aj jemny samoopalovak) a dat k nim pekne topanky (sandale asi zrova ne, ale vola pata alebo spicka je v lete tolerovatelna), nemoze nikto nic namietat. Ak to bez pancuch a uzavretych bot fakt nejde, skuste aspon zamodrziace do pol stehien.
Co sa tyka oblecenia - zaklad je kvalitne priedusne pradlo, lahke prirodne materialy (hodvab, bavlna, viskoza, hlavne ziadny polyester a podobne vymysly) a svetle farby. A nahradna halenka poruke…

Osmikraska
645 příspěvků 26.07.12 16:49

No a k tomu dresscodu vám nedali základní pravidla? U nás třeba v bývalé práci se punčochy nosit nemusely, mohly jsme mít dokonce otevřené boty. Ale podle mě jít bez punčoch s uzavřenýma botama je přípustné i při fomálních příležitostech (četla jsem to v nějákým rozhovoru s jakousi diplomatkou). Když Vám polezou jen lýtka, nebude ani vidět, že punčochy nemáte. Můžete si vzít do těch bot takový ty speciální hodně vykrojený ponožky jen přes prsty, aby se Vám nepotila noha. Nebo si vzít lodičky bez paty či peep toe, pokud je to přípustné (mrkněte na ostatní, jak chodí).

No a co se týče vršku, ramena by měla být zahalená, nebo alespoň tričko bez rukávů, hlavně žádný špagetový ramínka. Takže tam to asi řešit fakt jen vhodnýma materiálama..

Catherine
68 příspěvků 26.07.12 17:17

Ooo jistěže základní pravidla máme - punčochy, uzavřené boty, středně vysoký podpatek, povolené barvy, bez odhalených ramen :-) a jak chodí oblékaní ostatní? nemám moc velkou inspiraci… drtivá většina osazenstva jsou muži, na nižších pracovních pozicích je to benevolentnější..

Osmikraska
645 příspěvků 26.07.12 17:29

A sakra punčochy jsou v pravidlech? To je blbé. Ale jak říkám, na lýtkách si toho nikdo nevšimne, když budete mít šaty pod kolena, není to vidět. A v třicítkách Vás za to nikdo kamenovat nebude…
To ani nesmíte chodit bez podpatku?:-) To je drsné! A jaké jsou zakázané barvy? Kromě neoneových se snad k dreskodu hodí všechny, ne? My měli zakázané materiály: menšestr a riflovinu:)

Bugatti
4051 příspěvků 26.07.12 17:33

Já musím dodržovt dresscode jen příležitostně, zato však většinou nevím, do jakých podmínek jdu. Z dlouholetých zkušeností mohu doporučit mít jednu delší sukni z velmi lehkého materiálu (já mám tmavěmodrou hedvábnou s puntíkem) a k té nosím tenké punčochové podkolenky. Když je menší vedro, sukni ke kolenům a samodržící punčochy (nějaké kvalitnější s širokou krajkou, je třeba vyzkoušet značku a pak se jí držet). Boty s otevřenou patou jsou přijatelné. K sukni halenku s krátkým rukávem ušitou na způsob letního saka (pod něj lze vzít top s širšími ramínky a příležitostně na chvíli sundat) nebo top s krátkým rukávem. Osvědčily se mi taky lehké tmavší letní šaty s drobným vzorkem s širokými ramínky, přes které si k této příležitosti vezmu již zmíněnou halenku/sako s rukávem.

modra_kocka
903 příspěvků 26.07.12 21:22

@Catherine jediná rada zní - zatnout zuby a vydržet nebo změnit práci :) Podle toho, co tady píšeš, máte v práci tvrdý business dress code a zastáváš vyšší pozici. Oblečení je prostě daň za to, že takovou pozici máš. Buď vydrž nebo jdi jinam. Hledat, jak „ochcat“ podmínky zaměstnavatele, u kterého jsi velmi krátce, mi přijde trochu chucpe.
A na to, aby sis nechala ušít nebo koupila třeba lehký letní kostýmek, letní kalhoty s puky, pouzdrovou (nebo obdobného střihu) letní sukni, pár lehkých halenek, a pořídila si punčochy 10 DEN žádné rady na MP nepotřebuješ ;)

Tak nevím, nemám spíš pogratulovat k získání práce, než něco radit? :)

modra_kocka
903 příspěvků 26.07.12 21:53

Trochu OT (snad se kvůli tomu debata nesthne jinam)
@sturnus_vulgaris „vyprudit“ přispěvek na ošacení je kontraproduktivní. I kdyby se to povedlo (zaměstnavatel nemá jediný důvod na tohle přispívat. Povinný dress code důvod není.), tak kde si myslíš, že zaměstnavatel tyhle peníze vezme? No budeš asi překvapená, ale z platů, prémií a bonusů ;) Ve výsledku na tom nebudou o nic lépe, spíš hůř.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 22:18

Bugatti
4051 příspěvků 26.07.12 22:16

Pokud jde o peníze na ošatné, mám jen jednu poznámku. Jsem „na volné noze“ a v případě, kdy se setkávám s klienty, jsou moje „pracovní montérky“ v podstatě kostým (nebo něco podobného), punčochy a uzavřené lodičky. Nemám nárok odepsat si ošatné z daní, přestože musím dodržet dress code, zatímco ti, kteří „pracují rukama“ a nosí pracovní oděv, plášť nebo pověstné montérky plus pracovní obuv, mohou pracovní oděvy z daní odepsat. Nemůžu pobrat, proč to tak je, neb moje „povinné“ oblečení je několikanásobně dražší než pracovní oblečení. Mohu odepsat z daní nové autopotahy, ale „pracovní“ lodičky nikoliv. A pokud jde o zaměstnance, dresscode je zpravidla vyžadován na pozicích, kde si člověk může dovolit z platu odpovídající oblečení.

modra_kocka
903 příspěvků 26.07.12 22:24

@Bugatti : no není tak docela pravda. Dress code je vyžadován tam, kde člověk potkává nebo může potkat klienty, a to může být jakkoli placená pozice. Ba co víc - dress code mají i například pracovníci poboček bank a pojišťoven, pěšáci s dost mizerným platem (ne každý z nich to může dhnat na bonusech). A dokonce velmi přísný dress code.

(už o dress codu nic nenapíšu, protože jsem si slíbila, že nebudu orzdělávat oheň pod OT, ke kterému jsem sama odbočila :) )

continuity
5851 příspěvků 26.07.12 22:58
@Bugatti píše:
Nemůžu pobrat, proč to tak je, neb moje „povinné“ oblečení je několikanásobně dražší než pracovní oblečení. Mohu odepsat z daní nové autopotahy, ale „pracovní“ lodičky nikoliv. A pokud jde o zaměstnance, dresscode je zpravidla vyžadován na pozicích, kde si člověk může dovolit z platu odpovídající oblečení.

no protoze monterky a pracovni obuv stezi vyuzijes jinde nez v praci (maximalne v nich jeste muzes menit kola u auta), ale kostym je docela univerzalni obleceni vhodne i mimo prace. a jak poznat kolik si z nej vyuzila na praci - budes si na nej psat knihu jizd nebo co? ja mam take pracovni odev kostym a tedy mne nikdy nenapadlo ani zadat o osatne a ani si to odepisovat z dani.

mujercita  26.07.12 22:59
@Bugatti píše:
Pokud jde o peníze na ošatné, mám jen jednu poznámku. Jsem „na volné noze“ a v případě, kdy se setkávám s klienty, jsou moje „pracovní montérky“ v podstatě kostým (nebo něco podobného), punčochy a uzavřené lodičky. Nemám nárok odepsat si ošatné z daní, přestože musím dodržet dress code, zatímco ti, kteří „pracují rukama“ a nosí pracovní oděv, plášť nebo pověstné montérky plus pracovní obuv, mohou pracovní oděvy z daní odepsat. Nemůžu pobrat, proč to tak je, neb moje „povinné“ oblečení je několikanásobně dražší než pracovní oblečení. Mohu odepsat z daní nové autopotahy, ale „pracovní“ lodičky nikoliv. A pokud jde o zaměstnance, dresscode je zpravidla vyžadován na pozicích, kde si člověk může dovolit z platu odpovídající oblečení.

Už jsem ale taky slyšela o zedníkovi, kterému finančák montérky neuznal, protože pojal podezření, že v nich chodí nejen do práce, ale i o víkendech makat na vlastním baráku. Ono nejspíš záleží na tom, kdo v které kanceláři sedí a jak se zrovna vyspal, ale pravda je, že i já bych měla dodržovat dress code a nárok taky nemám, a to se u mě teoreticky předpokládá, že se budu přizpůsobovat dané akci, takže by se po mně taky mohla chtít velká večerní. To se mi zatím nestalo, ale kvůli svatbě v kostele jsem si jednou šaty půjčovala.

Bugatti
4051 příspěvků 26.07.12 23:23

@mujercita Pojala jsem podezření, že se živíme stejnou prací. Už jsem také jednou pracovala ve velké večerní (vlastní). Považovala bych za spravedlivé, kdyby byl stanoven nějaký limit, do jehož výše mohu oděvy odepsat. Nevím, kolik montérek se za rok spotřebuje, ale když někdo odepíše desatery za rok a vybaví jimi celou rodinu, nelze se divit. Mně ani účetní nechtěla dát do nákladů obyčejnou termosku, prý by neprošla; já si stojím za tím, že ji na některých akcích v terénu potřebuji. Nebudeme býka dráždit červeným hadrem. ;-)

mujercita  26.07.12 23:32
@Bugatti píše:
Nebudeme býka dráždit červeným hadrem. ;-)

tak tak ;)
Někde jsem slyšela, že zaměstnavatel si může dát do vlastních nákladů oblečení pro zaměstnance, které je vlastně uniforma speciálně ušitá nebo aspoň upravená pro ten konkrétní podnik, třeba s logem nebo ve firemních barvách a tak. Pak se to jako náklady uznává, ale jinak asi ne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit