Důležitost typu podrážky u polobotek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

FordPrefect
6 příspěvků 15.09.12 14:51
Důležitost typu podrážky u polobotek

Zdravíčko, včera jsem se v poradně dozvěděl, že teda polobotky se rozlišujou podle podrážek a že „nehladká“ podrážka se nehodí k obleku.

Koupil jsem si tyto boty http://www.bata.cz/artikl/94289 a chtěl bych je nosit jak k riflím, tak i k obleku (občas jdu do divadla, občas ho mám jen tak).

Opravdu je podle vás neskutečné peklo mít suit a tyto boty? Zatím jsem k obleku nosil boty ještě z tanečních, ale ty už pomalu začínají vypadat na to, že pár let pamatují.

Jelikož ty boty ještě můžu vrátit, dá se udělat nějaký kompromis, abych mohl mít jeden pár k riflím i obleku? Přijde mi zbytečné kupovat si teď dva páry bot.

Díky moc za postřehy…

Příspěvek upraven 15.09.12 v 15:02

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 14:55

@FordPrefect No tyhle boty k obleku né;-( v zásadě by se měli k obleku nosit pouze boty s koženou podrážkou. Ale jsou i značky které dělají u těchto formálních bot podrážku speciální nekoženou nicméně tak vypadající a tenkou. ( vím jistě že takhle to dělá PRADA) ale měli by být i jiné.

MaggieCassidy
127 příspěvků 15.09.12 15:06

Myslím, že když má někdo rozpočet jen na jeden pár od Bati za tisícovku, nepoletí ho obratem vrátit, aby si pořídil Pradu… v dotazu jde o to, jestli vůbec existuje nějaký typ boty (podrážky), který by se dal vzít jakž takž univerzálně, aniž by člověk vypadal v jedné nebo druhé situaci pekelně. Mě by to taky docela zajímalo a v tomto se, přiznám se, vůbec nevyznám.

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 15:09

@MaggieCassidy Tak jsem snad zmínila co vím…nemám rozhodně čas teď hledat jestli to dělá někdo v cenové hladině Baťa.

MaggieCassidy
127 příspěvků 15.09.12 15:15

@Mylady2 To samozřejmě chápu, ale z vašeho příspěvku mi to vyznělo tak, že ten typ Prada je oblekový (pouze s jinak řešenou podrážkou), myslela jste to tedy spíše tak, že se jedná o ten kýžený „univerzální“ typ?

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 15:17

@MaggieCassidy Podle mě univerzální typ v tomto případě nebude:-(

LadyPapajka  15.09.12 15:57

Strašně ráda bych poradila, ale jediný na co se zmůžu je, že jsem o tomhle nikdy neslyšela a vůbec ale vůbec bych si u chlapa u obleku nevsímala síly podrážek (už jenom proto, že potkat v čr chlapa v obleku není běžné). Ale chápu, že když to neznám já, neznamená to, že v jiné společnosti to nebude faux-pas.

Jetthro
1129 příspěvků 15.09.12 16:14

Ja teda bohuzel taky nevim, ale zkusila bych tento dotaz smerovat do Le Premier, treba se zeptat na jejich FB :)

FordPrefect
6 příspěvků 15.09.12 16:16

Viz tento dotaz v poradně ze včera.

http://www.modnipeklo.cz/…tky-a-rifle/

Tam se některé pekelnice nad tím hodně čertily.

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 17:22

@Jetthro Tak jsem si jistá, že Kubík z Le Premier pánovi odpoví jako zde většina pekelnic včetně mě;-)

FoxInTheBox
278 příspěvků 15.09.12 17:27

@Mylady2
Kubík mu napíše, že se musí vyhýbat Baťovi na dva kilometry a nakupovat jenom Church's a Loake, pokud se nechce společensky znemožnit :-D
A že boty pod 500 euro nemá ani smysl kupovat, protože v nich prvních deset minut bude za burana a pak se samovolně rozpadnou kvůli nekvalitě :-D

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 17:29

@FoxInTheBox? Tak trapný odstavec nemám ani sílu více komentovat:-(

FoxInTheBox
278 příspěvků 15.09.12 17:30

To je dobře :) Až se naučíte poznat vtip, třeba sílu najdete. Hodně štěstí! ;-)

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 17:33

Aby jste se nelekl trapného komentáře té dámy… Tak v Le Premier mají nejdražší Loake tuším za necelých 6tis… Což rozhodně není 500eur… Tolik stojí boty v pradě, lv, gucci já nevím kde.
Ty Baťa co jste si vybral jsou hezké, jen opravdu ne k obleku;-( teď mě ještě napadá značka Lloyd nebo tak nějak( neměla by být tak drahá)

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 17:34

@FoxInTheBox Vás trapnem zavánějící vtip( jedná-li se vůbec o vtip) ani nemám zájem se učit poznávat.

kitti1
22 příspěvků 15.09.12 17:58

Možná mě opravte, ale já jsem si vždy myslela, že oblek je forma denního oblečení, tedy do práce, na pochůzky a tak (zůstaňme v rovině teoretické, ne toho co vidíme denně na ulicích a že někdo do práce potřebuje např. monterky) a k tomu by mi tedy tyto boty přišly v pořádku. A do divadla že patří společenštější verze obleku (tedy lepší materiál), na běžný ples jako alternativa k dámské malé večerní smoking a na lepší ples k dámské velké večerní frak. Jak to tedy je? Vždyť běžné verze obleků přece nejsou vždy společenským oblečením

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.12 18:04

@kitti1 Ooo tak ke smokingu a ke fraku( ktery uz málokdy je vidět, protože ho nahradil smoking) se nosí jiné boty jak k obleku! Nosí se lakované boty nebo boty s uzavřeným šněrováním;-)

FordPrefect
6 příspěvků 15.09.12 18:35

No ale pořád mi nikdo kloudně neodpověděl na to, jestli teda existuje nějaká alternativa pro oba styly :)

Kde jsou všechny ty expertky z poradny? :)

Zatím mi to stejně vychází tak, že ty boty prostě budu nosit k riflím i obleku, 99 % lidí to nepozná a zbytek ať si tiše zakleje :)

D.C.M.
82 příspěvků 15.09.12 18:39

@FordPrefect: Musíte počkat. Ony se nejdéle do pondělního večera ukážou.

Já bych si ty boty, pokud vám sedí a pokud je potřebujete, koupila. Stejně pravděpodobně budete v divadle v obleku vypadat lépe než adepti na MP, kteří se tam objevují v džínách a jiných děsech.

Tippi
19 příspěvků 15.09.12 20:25

Odbornice nejsem, ale Ada už dávala obrázky do tohoto článku - Neurážejte múzy Mimojiné z toho vyplývá, že i u Bati se dají koupit oblekové boty. :-) Ale jestli se dají nosit i k tmavým džínám, to sama nevím, a docela by mě to zajímalo.

FordPrefect
6 příspěvků 17.09.12 20:25

Omlouvám se, jestli někomu bude vadit, že téma tímto příspěvkem uměle vynesu nahoru… Ale to už k tomu opravdu nemá nikdo co říct? Myslím, že k řešení se zatím nedospělo :(

Mylady2
12409 příspěvků 17.09.12 21:48

A co tyhle? http://www.bata.cz/artikl/657853
Jsou sice o něco dražší ale k obleku tedy půjdou lépe:-)

MP MS61
124 příspěvků 17.09.12 22:10

Jaký máte oblek? Černý? Pokud (tmavě) šedý nebo tmavě modrý, proč ne tmavě hnědé boty? U nich by se snesla podrážka z gumy lépe a snadněji by se kombinovaly s džínama různých barev (a nejenom jima).

Zpět k věci: pokud jsou to Vaše jediné „oblekové“ boty a chcete je nosit jak k džínám, tak k obleku a současně nechodíte na super formální společenské akce (ples primátora hlavního města, udělení řádu Bílého lva…), zkuste se na to podívat z jiné strany. Proč nezvolit veselejší a zdobnější černé boty a k nim koženou podrážku. Je to fakt věc zvyku a kožená podrážka není vysloveně nepohodlná! Pokud nechcete vysloveně obojživelné boty do terénu /country shoes/, tak profilovaná gumová podrážka nedává smysl. Obzvlášť u jediných oblekových a divadelních, které na pařbách a venku i s gumovou podrážkou odvaříte. Černé slušňácké jsou tak občas do klubu ve městě (ale bez slézání kandelábrů, lítání po autech a skákání do popelnic, či jaké bohulibé činnosti se dnes dělaj).

Právě dneska jsem na netu procházel různé typy gumových podrážek country shoes (vibram, commando soles, dainite soles…). U černých moc nebývají, spíš u country shoes v různých typech hnědé (tan, tmavě hnědá) a docela často u vyšších bot. Důvodem nejsou jen protiskluzové vlastnosti, bláto a břečka, ale hlavně vlhkost, která nedělá koženým dobře. Takže hlavně na podzim a zimu a na venkov…

Takže aspoň nějaký závěr: pokud chcete 1 slušné boty, kupte si kousek s koženou podrážkou a zbytečně je neničte v terénu, vlhku, sněhu. S džínama se i klasické dají nosit, třebas nějaké zdobnější (pokud se nezaleknete). Když už gumovou podrážku, tak by aspoň neměla být s terénním profilem jak trekové boty. Jako inspiraci si můžete vzít třeba Loaky v Le Premier, ale cena je na české poměry vysoká - takže je nutno hledat alternativu u Bati, Deichmana nebo třeba ve výprodeji Lloyds v Kotvě.

M.

P. S. Ty Vaše vybrané boty nejsou kompletní průser a když skončíte s nimi, furt to bude slušný nadprůměr. Nejsou vůbec formální, ale jde o normální vycházkové (casual) boty. Nebýt té černé, tak Vás nějaké divadlo a oblek ani nenapadne…

P. S.S. Tipy na vzhled (cen se nelekejte a hledejte jinde - jen volná inspirace)
První tři klasika s klasickým šněrováním (uzavřeným), další bližší těm baťovkám. Já bych si na Vašem místě vybíral mezi Beaufortama a Rockingham, ale vy jste vy. :-)

Loake Aldwych (tmavě hnědé nebo černé).
http://www.lepremier.cz/…wn-1486.html

Beaufort Black
http://www.lepremier.cz/…ck-1143.html

Dorchester
http://www.lepremier.cz/…ack-650.html

Gladstone
http://www.lepremier.cz/…ck-1133.html

Rockingham
http://www.lepremier.cz/…ack-427.html

Pendragon
http://www.lepremier.cz/…ack-652.html

P. S.S. Ještě mě napadlo, že u jedněch bot mám koženou podrážku, ale gumový podpatek. Není to špatné, někdo si dává dokonce koženou podrážku podrazit gumou (třebas jen podpatek).

FordPrefect
6 příspěvků 17.09.12 23:01

@MP MS61
Děkuji za vyčerpávající odpověď, něco takového jsem čekal.

Barva obleku viz fotka saka - ve skutečnosti je ale ještě víc tmavší, tak nevím, jestli by se k němu hnědé boty hodily. Každopádně teď se mi podrážka na těch mnou vybraných botách zdá absurdní (hlavně hloubka vzorku).

(Mimochodem je mi 19 pokud někdo nebyl na linku do poradny)

Update: boty z linku jsem nakonec stejně vrátil - odlepovala se od nich vnitřní vložka. Není divu, že byly zlevněné o 800.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit