Džínová planeta

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaxMara
46 příspěvků 02.03.13 14:01
Džínová planeta

I přes velkou nelibost džínů na MP, jsem se rozhodla dát dokument, který před malou chvíli běžel na ČT2. Moc zajímavé.:)

http://www.ceskatelevize.cz/…ova-planeta/

Montérky i originální módní výstřelky - jak komu libo

Džíny v dnešní době nepatří mezi nejlevnější oblečení, pokud si pro ně člověk nezajde do asijské tržnice nebo do second handu. Cena značkových kousků či nedejbože limitovaných edic se pohybuje v řádech tisíců dolarů. Přitom není tajemstvím, že původně šlo o velmi odolný pracovní oděv, oblíbený zpočátku u amerických dělníků a zemědělců. Na historii i současnost tohoto fenoménu se podívejte ve Fr. dokumentu.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Lola  02.03.13 16:58

Žádná nelibost vůči džínům na MP neexistuje.
Na MP existuje pouze nelibost k přesvědčení V džínách kamkoli, kdykoli a na věčné časy, a nikdy jinak.

HappyBunny
15 příspěvků 02.03.13 17:07

Což mi připomnělo tento dokument, který ukazuje pohled na rifle zase z trochu jiného (výrobního) úhlu http://dokumentarni.tv/…a/china-blue

Sibyla
2639 příspěvků 02.03.13 17:52

Tak, a právě jsem si koupila dvoje kalhoty džínového střihu: béžové rifle a smetanové manžestráky! Ale přiznám, že jsem nedávno džíny přeprala a zkoušela, ale všechno s nimi vypadalo tak nějak ošklivěji. Obyčejněji.

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 02.03.13 20:28

Mně se líbí původní džíny ze 70.let,například ty, co nosila představitelka Christianny F. z německého filmu My děti ze stanice Zoo. Podobné někde najít, kupuju hned :-)

MaxMara
46 příspěvků 02.03.13 21:35

Díky za něj, tento dokument je naprosto úžasný, viděla jsem jej 2× už dříve. Myslím si, že by jej měl vidět každý.
Kdykoliv vejdu do Gate, tak si na něj vzpomenu, přestože bych to mohla napsat o každým řetězci, protože právě ty velký giganty šití hlavně tam kvůli levné pracovní síle.
Je opravdu smutné se dívat na ty děti, které dělají od nevidím do nevidím a nemají za to téměř žádné peníze.:-(

MaxMara
46 příspěvků 02.03.13 21:39

Mně se líbí původní džíny ze 70.let,například ty, co nosila představitelka Christianny F. z německého filmu My děti ze stanice Zoo.

Njn, nejhezčí džíny byly právě ty, které se vyšoupaly právě tím nošením a chytly každým praním dokonalejší vzhled. Vzpomínám si, že jsme se drhly kartáčem na dřevěným stole v prádelně a barva se ne a ne pohnout. Navíc džíny byly opravdu jen v Tuzexu a tak jsme měli jedny, max. dvoje.:-D

MaxMara
46 příspěvků 02.03.13 21:41
@Lola píše: Žádná nelibost vůči džínům na MP neexistuje.
Na MP existuje pouze nelibost k přesvědčení V džínách kamkoli, kdykoli a na věčné časy, a nikdy jinak.
:D

Titless_Duchess
33 příspěvků 02.03.13 21:44

To není tak docela pravda, protože MP jako takový, rozuměj autorka, není apriori proti denimu, ale bohužel mnoho čtenářů, nebo přesněji čtenářek:))), si ty občasný kritický poznámky na džínaře vyložili tak, že denim je zlo. takže když bude třeba v inspiraci vyfocený někdo v used (washed) džínách, tak schytá hodně červených ramínek jen za to, respektive pod fotkou bude hodně příspěvků ve stylu „není to peklo, ale volila bych jiné kalhoty než džíny“ nebo nějaký podobný obvyklý zdejší blablabla.

Titless_Duchess
33 příspěvků 02.03.13 21:45

Tak tohle byla reakce naprvní příspěvek od Lola, ale nějak se to blbě uložilo. sorry

Titless_Duchess
33 příspěvků 02.03.13 21:53
@ještěřička píše:
Mně se líbí původní džíny ze 70.let,například ty, co nosila představitelka Christianny F. z německého filmu My děti ze stanice Zoo. Podobné někde najít, kupuju hned :-)

tak za prvé, džíny ze 70s nejsou původní, protože denim je mnohem starší. ledaže bys to myslela tak, že bys ráda dnes sehnala džíny, jejichž původ je v 70s, čili 40 let starý kus oblečení, čili vintage. to bude asi fakt dost těžký;)

za druhý, ty džíny, co má na sobě Christiane můžeš mít poměrně snadno. stačí si koupit kvalitní raw indigo džíny, hodně je nosit a moc neprat a pak chytnou tenhle look. na nejvíc namáhaných místech vyblednou, u podkoleních jamek se udělají honeycombs, džíny se natvraujou na figuru a budou jak druhá kůže. akorát nesmíš nikomu moc říkat, že je třeba půl roku nepereš, ale jen vykartáčuješ zaliskaný nohavice a dáš vyčichnout ven na mráz (v létě do mrazáku). pak budou džíny vypadat tak, jak mají.

kayav  02.03.13 21:54

@ještěřička zdá se mi to, nebo má ta paní extrémě dlouhé stehna? jinak takovéto rifle mívali svého času v Kenvelu, mám je dodnes i když je skoro nedopnu a na kolenou jsou už poněkud rozedřené, tak aspoň na zahradu jsou s tou patinou fajn a pořád nemám to srdce je vyhodit.

Titless_Duchess
33 příspěvků 02.03.13 22:01

Jinak ještě obecně k džínám přidám názor, který už je ale nejspíš jasný z toho, co jsem psal. jsem velký fanoušek denimu, považuju to skutečně za jeden z největších „vynálezů“ v odívání. YSL to řekl přesně. problém není v tom, že by lidi moc nosili džíny, problém je, že vedle dorbých džínsů existují i ty špatné, odfláklé, špatně střižené, nekvalitní.

MaxMara
46 příspěvků 02.03.13 22:22
@Titless_Duchess píše:
To není tak docela pravda, protože MP jako takový, rozuměj autorka, není apriori proti denimu, ale bohužel mnoho čtenářů, nebo přesněji čtenářek:))), si ty občasný kritický poznámky na džínaře vyložili tak, že denim je zlo. takže když bude třeba v inspiraci vyfocený někdo v used (washed) džínách, tak schytá hodně červených ramínek jen za to, respektive pod fotkou bude hodně příspěvků ve stylu „není to peklo, ale volila bych jiné kalhoty než džíny“ nebo nějaký podobný obvyklý zdejší blablabla.

Napsala jsi to naprosto výstižně, skvěle! Osobně jsem dokázala na příspěvek reagovat jen smajlíkem,(v duchu to bylo, „Ano, paní učitelko“!) protože mi bylo jasný, že pokud budu chtít obhajovat svůj postoj k tomu jak to cítím ohledně džínů na MP, tak budu převálcovaná davem „modních pekelnic“ a tolik energie se mi do toho dát nechtělo.
Nepřispívám dlouho, ale chvíli to tady čtu a pozoruji, že jít proti proudu nemá moc smysl.

kayav  02.03.13 22:26

@MaxMara ale má, proto tady jsme.

Titless_Duchess
33 příspěvků 02.03.13 22:31
@MaxMara píše:
Napsala jsi to naprosto výstižně, skvěle! Osobně jsem dokázala na příspěvek reagovat jen smajlíkem,(v duchu to bylo, „Ano, paní učitelko“!) protože mi bylo jasný, že pokud budu chtít obhajovat svůj postoj k tomu jak to cítím ohledně džínů na MP, tak budu převálcovaná davem „modních pekelnic“ a tolik energie se mi do toho dát nechtělo.
Nepřispívám dlouho, ale chvíli to tady čtu a pozoruji, že jít proti proudu nemá moc smysl.

Dík, ale tak já to nenapsala, já to napsal, uznávám ovšem, že pavián v profilovce je matoucí v tomto smyslu. Souhlasit ovšem nemůžu, proti proudu je třeba jít vždy, je-li člověk přesvědčenej, že má pravdu on a ne dav. Což může být i často, protože jak řekl Knížák, kterýho teda jinak nemám rád, tak „dav se mýlí vždycky“. Taky nepřispívám dlouho, ale myslím, že toto přesvědčení mi vydrží.

MaxMara
46 příspěvků 02.03.13 23:35
@Titless_Duchess píše:
Dík, ale tak já to nenapsala, já to napsal, uznávám ovšem, že pavián v profilovce je matoucí v tomto smyslu. Souhlasit ovšem nemůžu, proti proudu je třeba jít vždy, je-li člověk přesvědčenej, že má pravdu on a ne dav. Což může být i často, protože jak řekl Knížák, kterýho teda jinak nemám rád, tak „dav se mýlí vždycky“. Taky nepřispívám dlouho, ale myslím, že toto přesvědčení mi vydrží.

Omlouvám se, zmátla mě vážně ta profilovka, od tedˇ mám jasno.:-)
Já jsem „protiproud“, ale rozhoduji se kdy mám chuť tu energii do toho dát, kdy ne. Kdybych taková nebyla, budu mít jen zelená ramínka.

malakaja
349 příspěvků 02.03.13 23:47

Letos jsem vsechny sve rifle odvelela na zahradu a jsem za to rada. Proste mi ten styl neslusi, vypadam tuctove, neupravene. Jedine co shanim dlouha leta-ne tedy intenzivne a ziznive- jsou neseprane rifle. Potkat padnouci rifke jichz se nedotkla zadna patinovaci technika, je naprosto nerealne- tedy alespon v cenach retezcu.Po takovych, at uz 70' s vysokym pasem mirne rozsirene, nebo cigaretove s puky delkou ke kotnikum, to bych si libit nechala.

Morže
1091 příspěvků 03.03.13 00:14

Zkoukla jsem dokument a co jsem si z toho odnesla je, že si musím aspoň jednou v životě zkusit „pravé“ džíny od značek, jako je Levis, Wrangles a jim podobným :) pamatuju si ale, že jsme jako malá vlastnila nějaké ty opravdu echt džíny, co byli tvrdé jak beton a nerada jsem je nosila, protože byli nemódně do pasu.
Dneska stejně jako malakaja sháním neseprané džíny úplně nejjednoduššího střihu. Mám jedny neseprané džny do gumy bez kapes za 200 od vietnamců, ale ten pas se nějak začíná povolovat a padají mi.
Cením si denimu jako velice odolnej a pevnej materiál, ale nelíbí se mi tolik už ten populární vypranej vzhled džín. Radši bych klasičtějšího střihu, který bych zkombinovala dle sebe :)

Bagheera
344 příspěvků 03.03.13 00:40

Tedy já nosím džíny celý život a budu je nejspíš nosit pořád dál, ale nebavěj mě. Jako jsem na ně zvyklá a jsou praktický, ale fakt už mě nebaví, že je má každý. Všimnu si spíš každého, kdo má něco jiného, prostě už mi ty džíny připadaj neviditelné. Tak mi nějk připadá, že když už otravujou mě, která jsem mladá a vyrostlajsem na nich, tak že už se nějak jako nad nima stmívá, že už se třeba vypotřebovaly. Poněvač nic se nenosí věčně, a džíny se nosej snad padesát let. Jako nosit se nejspíš budou dál, ale třeba to přestane být trendy.

Titless_Duchess
33 příspěvků 03.03.13 03:41
@Morže píše:
Zkoukla jsem dokument a co jsem si z toho odnesla je, že si musím aspoň jednou v životě zkusit „pravé“ džíny od značek, jako je Levis, Wrangles a jim podobným :) pamatuju si ale, že jsme jako malá vlastnila nějaké ty opravdu echt džíny, co byli tvrdé jak beton a nerada jsem je nosila, protože byli nemódně do pasu.
Dneska stejně jako malakaja sháním neseprané džíny úplně nejjednoduššího střihu. Mám jedny neseprané džny do gumy bez kapes za 200 od vietnamců, ale ten pas se nějak začíná povolovat a padají mi.
Cením si denimu jako velice odolnej a pevnej materiál, ale nelíbí se mi tolik už ten populární vypranej vzhled džín. Radši bych klasičtějšího střihu, který bych zkombinovala dle sebe :)

Tak on je právě problém, že ty klasický značky jako Levi's, Lee, Wrangler už dneska vlastně pořádný džíny taky nedělaj. Je to masová produkce a honba za co nejnižšími náklady, takže dost často asijská výroba, i když teda musím říct, že moje nejnovější Levi's 511 jsou Made in Poland, což mě překvapilo a řekněme, že vlastně pozitivně. Ale starý dobrý levisky to prostě nejsou. Dneska jsou na vrhcolu menší značky a právě hlavně Japonci. I v Praze se dají koupit v obchodě Denim heads např. džíny značky Momotaro, ale ceny jsou brutální. To jsou ty nesepraný raw jeans, který si člověk musí obnosit a seprat sám. Špičková bavlna, přírodní indigo, starý tkalcovský stavy, takže selvedge denim, těžká silná látka, starý šicí stroje, spousta ruční práce - prostě džíny jak maj bejt. Sám ovšem nosím hlavně levisky a jsem s nima spokojenej.

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 03.03.13 08:55

@Titless_Duchess Jo,tak jsem to myslela, původní ze 70.let(vyrobeny v 70.letech, ne ty z roku 1890 :-) Děkuji za tip, spíš se pokusím sehnat jim podobné.

Nemesis
496 příspěvků 03.03.13 13:07

Ha :-) včera jsem během prvních pěti minut dokumentu přispívala o jeho vysílání do Co jsem měla dnes na sobě, protože mě nenapadlo kam to jinak dát. Dokument mě potěšil vzpoměla jsem si na filozofickou esej o džínách od Eca…a zamrzelo mě, že už dneska, a hlavně v Čechách nošení džín ztratilo ty významy, které to mělo dřív, třeba rebelství :-) jak jsem psala v té jiné diskuzi. Kde je rebelství, když má nějaké džíny 90% lidí na ulici? už si člověk nemůže říct, teda, to je pořádnej pankáč! protože ty džíny má máma od čtyř dětí co se o módu nestíhá zajímat, nebo babka co je koupila u čongů, nebo…no prostě tak :-)

Sibyla
2639 příspěvků 03.03.13 13:35

@Nemesis Nevíte, kde ten Ecův esej najít? Kdysi jsem ho četla, ale teď ho nemůžu dohledat. Jinak souhlasím: džíny jsou pomalu nové tepláky - každá babka, co jede z příměstské obce do Prahy, je na sobě má.

Titless_Duchess
33 příspěvků 03.03.13 16:44
@Nemesis píše:
Ha :-) včera jsem během prvních pěti minut dokumentu přispívala o jeho vysílání do Co jsem měla dnes na sobě, protože mě nenapadlo kam to jinak dát. Dokument mě potěšil vzpoměla jsem si na filozofickou esej o džínách od Eca…a zamrzelo mě, že už dneska, a hlavně v Čechách nošení džín ztratilo ty významy, které to mělo dřív, třeba rebelství :-) jak jsem psala v té jiné diskuzi. Kde je rebelství, když má nějaké džíny 90% lidí na ulici? už si člověk nemůže říct, teda, to je pořádnej pankáč! protože ty džíny má máma od čtyř dětí co se o módu nestíhá zajímat, nebo babka co je koupila u čongů, nebo…no prostě tak :-)

Ale i dnes můžou bejt džíny pěkný rebelství, když si je vezmeš někam, kam by si je těch 90% nikdy nevzalo. Třeba ke smokingu místo kalhot černý slim jeans, ale jinak vše předpisově, takže všichni vidí, že vím, co se sluší a patří, ale že to těma riflema schválně porušuju. Zkus si představit džíny na ženichovi, promujícím absolventovi VŠ a nebo na nebožtíkovi v truhle - rebel až za hrob. Ti by to tady ale pěkně schytali. Včetně toho chudáka mrtvýho i pozůstalejch:)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit