E-četčka - čtečky elektronických knih?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eni.enigma
36 příspěvků 12.11.12 19:49
e-četčka ?

Ahoj, ráda bych příteli k Vánocům dala e-čtečku, ale moc se v tom nevyznám. Dobře vypadají recenze na Bookeen Cybook Odyssey i Kindle. Děkuji za vaše tipy, zkušenosti… :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

bertulka  12.11.12 20:05

Já jsem ze čtečky prostě tak nadšená, že musím jenom chválit. Jak už jsem řekla, mám Kindle a jsem jeho zastánce, ale to neznamená, že jiné jsou špatné. Každá má své výhody a nevýhody. Důležité pro čtení je, že není podsvícený displej, takže to neunavuje oči jako počítač nebo různé tablety. Taky to šetří baterii, ta se vlastně vybíjí jen při otáčení stránek. Znám tedy jen Kindle a budu hodnotit ten. Vleze se do něj několik stovek knih, ale pak to čtečku údajně zpomaluje, já tam mám tak 30 knih a zbytek mám v PC na disku. Knihy musíte mít v určitém formátu ( pro Kindle mobi nebo txt)- knihy se v tomto formátu rovnou prodávají nebo na to jsou programy- převaděče. Hodně knih už se dnes rovnou vydává i v el. verzi. Jsou levnější než tištěné, i když tištěných je stále zatím více, ale věřím, že se to změní. Takže, když si v noci před odjezdem na dovču vzpomenu, že nemám zrovna co číst, tak sednu k netu, koupím třeba na kosmas.cz knihu, zaplatím kartou a za 5 minut ji mám ve čtečce. Takže na výpravné foto publikace to není, ale na běžnou beletrii si to nemůžu vynachválit.

eni.enigma
36 příspěvků 12.11.12 20:08

Bertulka:
děkuji za poznatky, snad to trefim:)

bertulka  12.11.12 20:13

Hodně informací máte na http://www.amazon-kindle.cz/
a toto je také dobrá nabídka:
 http://www.palmknihy.cz/…dit-na-knihy

Olivera
180 příspěvků 12.11.12 20:15

Čtečku mám už asi dva roky a téměř ji nedám z ruky :) mám obyčejnou- Prestigio Libretto a zcela postačuje svému účelu. nejdůležitejší je VELIKOST displaye. ostatní parametry a funkce mi přijdou zbytečné- přehrávání hudby, dotykový display (ovládání podle recenzí může být dokonce občas i obtížnější-přehmátnete se snadno), podsvícení. (mám bez podsvícení a je opravdu jako klasická kniha. S vestavenou LED lampičkou by mi to už asi připomínalo čtení souboru na počítači)
Záleží, jaké funkce přítel ocení. Pro starší ročníky rozhodně spíše dopočuji obyčejné čtečky, s nedotykovým ovladáním. Čím méně funkcí, tím lépe :)

viera666
957 příspěvků 12.11.12 20:16

Ja pouzivam tablet. S dobrymi programami na citanie je komfort porovnatelny s citackou a oci ma ani po hodinach citania nebolia. Navyse to zozere akykolvek format a aj to predcitava ak mas zaujem :-). Ale tak e-ink je e-ink, o tom potom, v tom sa citackam nevyrovna. Inak kolegovia maju na citanie vsetci kindle a je to leader, takze sla by som asi donho, ked uz citacku. Inak paradny darcek, klobuk dole!
PS: obrovske mnozstvo ebookov aj vo formate mobi sa nachadza volne k stiahnutiu na jednom ceskom nete, ale nebudem robit reklamu, ak chce niekto tak do spravy. Ja len ze oficialnych ebookov nie je nejak vela. Nevraviac o davnejsie vydanych knihach.

bertulka  12.11.12 20:21
@Olivera píše: Čtečku mám už asi dva roky a téměř ji nedám z ruky :) mám obyčejnou- Prestigio Libretto a zcela postačuje svému účelu. nejdůležitejší je VELIKOST displaye. ostatní parametry a funkce mi přijdou zbytečné- přehrávání hudby, dotykový display (ovládání podle recenzí může být dokonce občas i obtížnější-přehmátnete se snadno), podsvícení. (mám bez podsvícení a je opravdu jako klasická kniha. S vestavenou LED lampičkou by mi to už asi připomínalo čtení souboru na počítači)
Záleží, jaké funkce přítel ocení. Pro starší ročníky rozhodně spíše dopočuji obyčejné čtečky, s nedotykovým ovladáním. Čím méně funkcí, tím lépe :)

Plně souhlasím, čtečka je na čtení knih, na hudbu je mp3 a pod, na net je tablet, ev. Pc nebo chytrý mobil. Dotykový display bych také nevolila. V každém případě doporučuji zakoupit i obal.. Kdybyste byla z Brna, můžeme se sejít a čtečku vám ukážu „v akci“. Ale dnes je mají už i v knihkupectvích a elektroprodejnách.

ajuna
106 příspěvků 12.11.12 20:53

Už jsem odpovídala ve vláknu Vánočních dárků… mám kindl a je to nejlepší dárek, který jsem kdy dostala…
@bertulka to už popsala a mě nezbývá než souhlasit. Mám formát A5, takže je krásně skladná a lehká, mám ji velice často s sebou v kabelce, když někde musím počkat, je to k nezaplacení…

bertulka  12.11.12 21:01
Mám formát A5, takže je krásně skladná a lehká, mám ji velice často s sebou v kabelce, když někde musím počkat, je to k nezaplacení…

Ano, také jsem ji nosila, pak jsem si stáhla do mobilu aplikaci Kindle a knihu si posílám do čtečky i do mobilu a když někde čekám- u doktora a pod., čtu jen v mobilu. Pro oči to není ideální, ale je to také řešení. Nicméně na delší čtení, do postele, na cesty a pod. jedině čtečku

eni.enigma
36 příspěvků 12.11.12 21:07

Bertulka:
Bohužel do Brna to mám několik hodin, ale děkuju moc za nabidku!:) Dívala jsem se teď na pouzdra a docela mne zaujal jeden bitelný:)… ale podívám se na ně někde naživo ještě:)…

audrey t.
168 příspěvků 12.11.12 21:08

Miluju moderní techniku všeho druhu, ale čtečku bych nechtěla. Není nad knížku. Cítit vůni a vidět obrázky - k nezaplacení.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 12.11.12 21:11

Já jsem taky majitelkou Kindle čtečky a jsem s ní naprosto spokojená. Rozhodně rovnou kupovat s obalem a nevymýšlet kolem nějaké ptákoviny jako dotykáč a podobně - nejlepší výhoda čtečky je její úžasná výdrž. Vydrží nabitá i několik týdnů.

bertulka  12.11.12 21:12

@audrey t.
Ano, vůně knihy, to je to jediné, co mně u čtečky chybí. Dokonce jsem už někde na netu viděla spray s vůní knihy :-). To, že by člověk nechtěl čtečku, říká většinou tehdy, když si ji ještě nevyzkoušel. Knihy výpravné, s fotkama, obrázkama bych si také koupila v knihkupectví, ale běžnou beletrii už ne.

bestia
2296 příspěvků 12.11.12 21:24

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:33

valery
1579 příspěvků 12.11.12 21:29
@audrey t. píše:
Miluju moderní techniku všeho druhu, ale čtečku bych nechtěla. Není nad knížku. Cítit vůni a vidět obrázky - k nezaplacení.

Vidím to stejně, jako vy-čtečku nechápu, a nechci, knihy v papírové podobě doufám nikdy nezmizí, ale kdo nezna jiný knihynež učebnice těžko pochopí, o co bychom přišli, co je tak úžasné ho na tom, ze mám jakýkoliv text kdykoliv online a k dispozici -knihu v 3d verzi To prece nikdy nenahradí…

Olivera
180 příspěvků 12.11.12 21:45
@valery píše:
Vidím to stejně, jako vy-čtečku nechápu, a nechci, knihy v papírové podobě doufám nikdy nezmizí, ale kdo nezna jiný knihynež učebnice těžko pochopí, o co bychom přišli, co je tak úžasné ho na tom, ze mám jakýkoliv text kdykoliv online a k dispozici -knihu v 3d verzi To prece nikdy nenahradí…

Zastávala jsem naprosto stejný názor, také jsem tradiční milovník papírových knih:) A argumentovala, že není nad to cítit vůni papíru apod.. Ležela mi doma snad rok (byl to dárek), až jsem se jednoho dne odhodlala. a naprosto mně dostala! nejenom tím, že písmo vypadá stejně jako v tištěné knize, že nebolí oči- ale hlavně NESKUTEČNOU nabídkou knížek!! Tolik knih bych si nikdy nemohla koupit/půjčit. Na dovolenou si neberu kufr plný knih, ale zásobu nahraných souborů. Občas si kupuji ale i papírové knihy- některé chci prostě mít ihned a nečekat na digitalizaci :) a ještě podotýkám, že otec, také knižní „konzerva“ a počítačový antitalent, si čtečku velmi oblíbil.

bertulka  12.11.12 21:46

@Olivera ano a o tom to je, je potreba to vyzkouset a ne dopredu rikat, ze bych nikdy nechtela, co neznam.

bertulka  12.11.12 21:55
@valery píše:

Ja uz davno nepouzivam ucebnice a ctenar jsem opravdu velky, na tyden na dovolenou si beru 2-3 knihy. Komfort cteni na ctecce je naprosto stejny jako u tistene knihy- jen bohuzel opravdu nevoni. Nejde o cteni online, nejste pripojena k internetu. Navic Kindle ma uz v sobe vykladovy anglicky slovnik, da se tam dat i anglickocesky a kdyz ctete anglickou knihu a neznate nejake slovicko, najedete si na ne kurzorem a ukaze se vam cesky vyznam. Takze na procviceni anglictiny super. A cena e knihy je take mensi nez tistene.

Cardik
2 příspěvky 12.11.12 22:29

Také jsem po čtečce netoužila do té doby, než jsem ji vyzkoušela. Po návratu z dovolené, kdy jsem ji kamarádce „kradla“ každou minutu, kdy ona nečetla, jsem si ji sama do týdne pořídila a od té doby jsem přečetla víc knih než za posledních 5 let.
Mam zcela nejlevnější verzi - stačí a s tímto obalem jsem zcela spokojená http://dx.com/…urple-154372?… - dodávají do ČR bez poštovného a je to do 22€, takže i bez DPH a cla.

top topic
949 příspěvků 13.11.12 06:01

Nejdřív jsem si taky říkala, že knížku nic nenahradí, že to nemá tu atmosféru a tak. Pak jsem na tom zkusila přečíst něco čtivého a už nešlo jinak:-) Pořád budu preferovat čtení papírových knížek, to bez diskuze, občas i nějakou koupím, ale je hrozně jednoduché nějakou knížku si stáhnout a mít ji hned doma. Čtení je fakt příjemné pro oči (kdysi jsem se učila na zkoušky z AJ z notebooku (nebyla možnost vytisknout materiály) a po 2 dnech jsem to proklínala, připadala jsem si jak ozářená. To u čtečky fakt nehrozí. Jediné, co mě na kindle rozčiluje, je to, že se často přehmatávám. Má ovládací tlačítka na přetáčení stránek napravo i nalevo, zrovna tam, kde bych vleže normálně knížku držela, takže když ho chytnu silněji, zmáčknu tlačítko a jsem o stránku před nebo vzad. Kupodivu manžel ten problém nemá, tak nevím, jestli to není jen mýma rukama:-)

ajuna
106 příspěvků 13.11.12 07:42

Je to o tom to vyzkoušet, tištěná kniha má něco víc než čtečka, ale ruku na srdce, kdo z nás má tak velký byt / dům, aby všechny knihy, co chce přečíst měl pak kam uskladnit, já teda ne… vím, že existují knihovny, průkazku mám, někdy si některé půjčím, protože nejsou elektronicky, jindy jsou zas jen elektronicky a v knihovně je nemají… je to prostě alternativa
To, že vlastním kindl, nemusí nutně znamenat, že již pravou knihu nevezmu do ruky nebo ji již nikdy nekoupím, ba naopak, pokud mě nějáká zaujme, tak ji tištěnou koupím někomu třeba jako dárek, protože vím o čem je, četla jsem ji a lépe se mi odhadne, zda bude pro dotyčného vhodná… navíc cestopisy a encyklopedie, které miluje můj muž musí být tištěné - kvůli fotografiím… takže i když mám čtečku a využívám ji hodně, knihy stále kupuji se stejnou frekvencí jako když jsem ji neměla, jen teď čtu mnohem víc

bertulka  13.11.12 08:10

@top topic
Ano, to s těmi tlačítky se mně u Kindle taky stává a jenom, když čtu v posteli, jinak ne. Ty tlačítka na obou stranách jsou dělaná, pokud vím, hlavně i kvůli levákům.

gulietta  13.11.12 09:00

Nedarí sa mi pridať odkaz. Ktorý model z tých kindle. amazon. de/gp/product/B008U­AAE44/ref=fam­stripe_kt máte?

gulietta  13.11.12 09:00

Http://www. amazon. de/gp/product/B008U­AAE44/ref=fam­stripe_kt
a prečo je rozdiel medzi českým eshopom a nemeckým 1500 kč? Je to iný model? Mám na mysli Kindle Paperwhite 3G.

ajuna
106 příspěvků 13.11.12 09:11

@gulietta

Já mám tento http://www. datart. cz/…-offers. html?… – kindle 4 sponzorovaná verze… sponzorovaná verze jak jsem zjistila je to, že když Vám najíždí čtečka nebo ji vypínáte zobrazí se vám reklama, proto nižší cena než u nesponzorované, kde tu reklamu nemáte… vůbec mě to neobtěžuje, je mi jedno jestli reklama najede nebo ne při zapínání nebo vypínání, během čtení to nedělá a neruší a to je podstatné… mám ji už déle a tenkrát byl rozdíl mezi těmi verzemi myslím ale 1500,– což mi přišlo dost
Rozdíl, terý popisujete bude nejspíše stejný, 1500,– rozdíl je i na českém eshopu mezi sponzorovanou a nesponzorovanou­ verzí.

Mimochodem, aby ani na sponzorované verzi neprobíhaly při zapínání / vypínání reklamy, prý stačí se pouze neregistrovat u amazonu a knihy nahrávat výhradně přes počítač

Příspěvek upraven 13.11.12 v 09:13

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit