Ebay a oblečení z Číny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vroony
59 příspěvků 11.02.14 15:01
Ebay a oblečení z Číny

Možná je to téma pro poradnu, ale nakonec si ho dovolím vložit sem.
Už dlouho mě láká objednat si něco z ebay, ale jsem k tomu značně skeptická. Vůbec tomu systému nerozumím. Drtivá většina věcí se posílá přímo z Číny a mě zůstává rozum stát nad cenami. Jak je možné, že zboží, který cestuje přes půlku světa, stojí tak málo? Poštovné má být údajně zdarma, ale co ta drobná poznámka, že kupující platí zpáteční poštovné?
Zajímají mě především osobní zkušenosti popř. reálné fotky vystavovaného zboží. Ideálně těch věcí, nad kterými uvažuji:
šaty
druhý
legíny
boty
Přijde mi oblečení nebo dobře zaplacený hadr na podlahu?

Reakce:

Chobotníček
11 příspěvků 11.02.14 15:50

Cez ebay som si uz par veci objednala a uprimne za take ceny necakajte ziadnu slavu, hlavne co sa tyka siat. Leginy som objednavla raz a celkom fajn - ale keby som si ich dodacne hned nepresila asi by neprezili ani prve nosenie. S topankami velmi neviem (mam prilis velke nohy :) ) poznamka k postovnemu: vo vacsine vam tovar zaslu zdarma, ked vsak nesedi a chcete ho vratit uz si postovne hradite sama.

Martini90
159 příspěvků 11.02.14 19:18

Měla jsem tu čest vidět některé kousky z ebay naživo a mám ze všech stejný dojem - kus křivě ušitého hadru z toho nejlevnějšího matroše, střihy mizerné, délka šatů bývá tak akorát „po pysky“.
S botami nemám zkušenost, to je pravda, ale do oblečení bych nešla.
Pokud má někdo jinou (lepší) zkušenost, ráda si ji přečtu, já mám tuto.

SagaN  11.02.14 19:32

@Vroony
Pokud chcete podporovat ty prislovecne pilne vcelicky, muzete rovnou nakupovat na nasich vietnamskych/cin­skych trzistich - mame jich tu vic nez dost.
Na ebay se bohuzel asijska nabidka znacne premnozila, musi se pracne selektovat…

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.02.14 19:38

Já bych do oblečení nešla.

boty snad ano, ale je třeba ostražitosti. oblečení vám bude krátké, pokud nemáte tak 159 cm max. (šaty na délku, rukávy..) taky bude dost pravděpodobně pouštět barvu a bude z nějakého šmejd materiálu. v 99.9 případů nebude vypadat jako na fotce. od čínských prodejců má smysl koupit možná nějaké cetky/šperky.
ebay je ideální na nákup jiných věcí, dobře se tam dají koupit značky, které u nás buď nejsou, nebo jen ve velkých městech, některé značky mají na ebay přímo svůj výprodejový účet (třeba boohoo.com, ale je to šuntoznačka :-) ale dá se sehnat i nové zboží s cedulkou třeba od french connection za docela sympatické ceny. mluvím ale o ebay.co.uk, z. com neobjednávám kvůli clu.

misial
1394 příspěvků 11.02.14 19:42

Jak co, ale u spousty věcí tu hadrovitost poznáte dopředu - a zrovna u těch vašich věcí to bude asi hadr všechno.
Ne že by kolikrát věci z New Yorkeru, Tally Weijl nebo Terranovy byly o moc lepší…

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.02.14 19:45

@Vroony
ps: nevím, jak to myslíte s poštovným, není tím myšlen „return“, tedy vrácení zboží, se kterým nejste spokojena (prodejce vám pak vrátí peníze)? pak je běžné, že si poštovné hradí kupující sám.

Minion
117 příspěvků 11.02.14 22:59

Doporučuji tuto stránku na Facebooku: https://www.facebook.com/…748503310074?…

Jsou tam přidávány obrázky oblečení, které si slečny objednaly z ebay a přišly jim - vidíte rozdíl mezi tím, co prodejce nabízel a co skutečně přišlo… Někdy přijde hadr, někdy ale moc hezké kousky. Co se týče kvality, tak je to srovnatelné s oblečením od Vietnamců, pokud je Free shipping, tak se poštovné skutečně neplatí. :-) Znám spoustu holek, co takhle nakupují, jsou víceméně spokojené - za ty peníze. Pozor ale na velikosti, většinou se vyplatí objednat si o číslo větší, asiatky jsou totiž drobnější, tak to často neodpovídá.

Vroony
59 příspěvků 12.02.14 10:44

@Minion Děkuji. Já u Vietnamců nakupuju docela často, takže pokud to bude něco podobného, budu spokojená. Je mi jasný, že za tu cenu nemůžu moc čekat, já taky v tom nehodlám chodit na žádné nóbl akce.

littlewingel
85 příspěvků 12.02.14 19:50

Rozhodně počítat s tím, že je to hlavně „šité“ na asiatky, zkoušela jsem kupovat silonky, mám 168 cm a rozkrok jsem natáhla lehce nad kolena. S těmi šaty to bude asi stejné, pokud nechodíte do první třídy, budou vám šaty sotva pod prsa. Jinak nakupuji na ebayi často, ale doporučuju hlavně doplňky (řetízky apod., šptnou zkušenost jsem neudělala ani s hodinkama za cca 80 kč) a podobné blbosti, nekup to za dolar i s poštovným, že jo :D

termixka
26 příspěvků 29.09.14 16:04

Objednávala jsem dlouhodobě do e-shopu z Číny. Pokud je free shipping, je to vždy Hong Kong. Polovina věcí vůbec nepřijde a musela jsem reklamovat a museli mi vracet peníze. Za 4 roky víc jak u 250 položek nepřišlo!!! Paypal mi peníze vracel, ale po 4 letech si mysleli, že to zneužívám, takže jsem musela přejít na nový Paypal a jinou banku pro něj.

Číňani jsou šmelaři, je potřeba to vědět, ale nejsou žádnou výjimkou, Američani taky nic moc. Nejlepší zkušenosti mám s Velkou Británií a Austrálií. Z posledních jmenovaných balíky chodily do 2 týdnů, z USA jak kdy, a z Číny 30-45 dní, jestli vůbec.

Jednou mi přišel balík i po dvou měsících :D

Co se týče oblečení, které mi přišlo. Objednávala jsem víc kusů od každého, takže mám docela zkušenosti s některými provařenými výrobky ebay… Je úplně jedno, jestli vyberete punčocháče za 20,– nebo za 150,– pokud je to ta samá fotka, tak přijde stejná kvalita i za příplatek.

Doporučuji od každého objednat něco a pak si dělat doma poznámky, kdo to poslal nejrychleji a co poslal. A dělat si seznam ověřených prodejců. Jde hlavně o kvalitu.

Už se mi stalo, že jeden prodejce poslal balík rychle a při další objednávce se po cestě ztratil. S tím je třeba při objednávání ze zahraničí počítat. U leckterých objednávek zastavila balík celnice, s trochou štěstí se tomu dá vyhnout, ale o tom tento topic nebyl.

Abych ale odpověděla na ten dotaz, tak samotné zboží je kus od kusu. Nejednou se mi stalo, že jsem něco otevřela a mohla jsem to rovnou vyhodit. Nejednou mi přišla špatná velikost, barva, materiál. Nejednou přijde místo krásné fotky napodobenina.
Nevymýšlím si, to už jsem si za těch pár let z Číny zvykla.

Předností je nízká cena. Takže i když něco vyhodím nebo je to na zašití nebo je to absolutní hadr, pokud člověk objednává 10 kusů, 20 kusů, tak zbytek ještě rozumně prodá… Ačkoliv jednotlivci bych ebay moc nedorporčovala… Často budete zklamaní…

Na druhou stranu poštěstí se i na kvalitní oblečení, např. jsem objednala za dobrou cenu kvalitní legíny, sukně a korzety, no vždy záleží na prodejci a na zemi, ze které to přijde. A dost oblečení, co mi přišlo, i já už nosím několik let a nezaznamenala jsem vady. Avšak pak je takové, které je na první pohled v pohodě a časem na něm člověk pozná, že se rychle rozpadne, rozpáře, odchází…

Takže tolik k přehledu, psala jsem tady PŘEDEVŠÍM o Hong Kongu… Co se týká tedy Austrálie, tak tam vždy seděla velikost, kvalita, barva.. Je dobré objednávat z ebay, ale má to pro jednotlivce jistá úskalí a ne každý si pak může vyhodit tolik peněz za to, aby mu přišel místo kvalitního oblečení balík něčeho, co je o 3 velikosti jinde, než potřebuje.

Nevím, jestli jsem uspokojila tvůj dotaz, ale snad to pomůže jiným :)

PS: Poštovné v Číně je samozřejmě dotované státem. Proto ho mají,,zdarma".

Barbuchaa
211 příspěvků 29.09.14 17:12

Oblečení z Číny nebrat, zatím co mi došlo, to byl po prvním vyprání hadr na podlahu. I velikost je dost sázka do loterie. Na doplňky (šátky, šály) a jiné drobnosti je ale eBay fajn.

Objednávala jsem cca 20× a zatím mi vždy Hong Kong přišel max. do 6 týdnů. Problém jsem měla jen s britským eBay, kdy Royal Mail předal v předvánočním období balík dopravci z jakési pochybné společnosti (místo České poště). Ti na mě ale neměli tel. číslo a neangažovali se mi doručit ani upozornění o neúspěšném doručení, takže jsem pak balík naháněla různě po Evropě, no super zábava (a to poštovné stálo bratru 300 tehdy) :D

Roseline
2319 příspěvků 29.09.14 17:55

Před létem jsem zvažovala nákup maxisukně na eBay (nakonec z toho nic nebylo) a během hledání recenzí jsem narazila na tento blog, kde slečna často nakupuje a hodnotí oblečení z eBay. Možná tam někdo najde něco pro inspiraci.

Každopádně já bych si patrně nic na oblečení nekoupila. Nebo je to alespoň můj současný názor. Oblečení na mě prostě působí strašně, ale strašně lacině a materiály otřesně. A ceny některého zboží kolikrát nejsou taková výhra, vzhledem k tomu, že je nákup na eBay taková loterie. Člověk si sice řekne, že je to levné a tak to zkusí, ale já osobně bych si radši něco podobného koupila třeba v H&M za dvojnásobnou cenu s tím, že tam si to alespoň můžu ohmatat a vidím, co kupuju.
Takže za mě oblečení z eBay ne. Na druhou stranu bižuterie by mi nevadila.

take_five
532 příspěvků 29.09.14 18:37

No jo, to je holt riziko podnikani, kdyz se preprodavaji veci z ebaye na zisk…

defilenaiguille
2677 příspěvků 29.09.14 19:08

Já se ani nemůžu podívat, jaké zázraky si chtěla @Vroony koupit, protože jsou všechny odkazy blokovány. To se jednalo o nějaké napodobeniny?

Unfortunately, access to this particular item has been blocked due to legal restrictions in some countries. We are blocking your viewing in an effort to prevent restricted items from being displayed. Regrettably, in some cases, we may prevent users from accessing items that are not within the scope of said restrictions because of limitations of existing technology. Please accept our apologies for any inconvenience this may cause, and we hope you may find other items of interest on eBay.

viera666
957 příspěvků 29.09.14 19:47
ej, oblecenie by som asi nebrala.

Na druhu stranu casto odtial beriem rozne notesy, lepitka, korejsku kozmetiku, bizuteriu, satky a saly a podobne drobnosti. To beriem na kila :-). A este som zabudlamna krabicky, obaly na telefony a tablety, kable, usbcka… Teraz mi akurat prisiel tiez krasny obal, som navysost spokojna http://www.ebay.com/…121381960891?…

A u tohoto predajcu nakupujem somarinky pre neterhttp://www­.ebay.com/sch/i­.html?_saslop=1&_sas­l=ginger*jujus­mile10&_sop=10

Dammy
1671 příspěvků 30.09.14 16:10

Mám už několikanásobnou zkušenost s hadry od asijského prodejce e-bay.

Tak jen pár poznámek:

1. Nikdy nekupujte nic „pravého“. Rozhodně nikdy nekoupíte za levno od číňana svetr z vlny, bundu z kůže nebo náhrdelník ze stříbra.
  2. Naměřte si velikost a pak si kupte o číslo větší věc.

Kdy se vyplatí to kupovat:
Když vám nevadí umělina/bižu (pokud normálně nakupujete něco v HM/ Newyorkeru atp, beztak byste si koupila tady úplně to samé s čtyřnásobnou přirážkou), dají se tam koupit dobré doplňky, které plánujete využít jednorázově/doladit s nimi nějaký konkrétní občasný outfit.

No a taky vám nesmí být líto dát pade za něco, co v nejhorším vyhodíte :) S hadry mám zkušenost průměrnou, bižu většinou přesně odpovídala stavu na fotkách.

Sailorette
1589 příspěvků 30.09.14 16:30

@Roseline Tak jsem po podívala na ten blog, kde slečna hodnotí nákupy z ebay a jsou to teda hrozné hadry, v 80% je na nich rovnou nějaký flek, křivě ušité, upadlé poutko a hnusné materiály. Podle mě jsou to, minimálně za oblečení, fakt vyhozené peníze.

Roseline
2319 příspěvků 30.09.14 16:54

@Sailorette
Souhlasím. Ten poměr mezi dobrým a špatným zboží je pro mě jako pro kupující stranu natolik nevýhodný, že nemá smysl tam oblečení nakupovat. Ony jsou nákupy přes internet vždycky tak trochu loterie, ale zrovna ta eBay se v konečném součtu nemůže moc vyplatit. Pokud je z 5 věcí nositelná 1, tak jsem v důsledku zrovna moc neušetřila. Navíc zrovna u téhle blogerky vidím, že nějaké oblečení je sice levné, ale některé je za srovnatelnou cenu z řetězců - přičemž vzhledově je eBay kvalitou ještě několik úrovní pod H&M (i když zrovna u H&M mi přijde, že jejich zboží má širokou škálu, co se kvality týče). Prostě já osobně si radši koupím dejme tomu obyčejné šaty v H&M za 300,–Kč, kde na vlastní oči vidím, co je to za materiál a jak mi sedí, než zkoušet štěstí na eBay kvůli šatům za 150,–Kč.

termixka
26 příspěvků 30.09.14 21:17

@take_five No po svých zkušenostech musím říct, že bych ebay k podnikání moc nedoporučila. Když vezmu v potaz, co všechno musí podnikatel zaplatit na výdajích, aby vůbec mohl nějaký business mít, tak je to pak hrůza. A hlavně těch e-shopů s ebay módou je na internetu strašně moc, českých… Jedny legíny, co na ebay koupíš za 100,– oni přeprodávají třeba za 700,– a je jasné, že oni musí poplatit náklady a ještě něco vydělat, ale ta kvalita shitu z Číny zůstává pořád stejná. Jedině kdyby měli vlastní čínskou továrnu na výrobu zboží, tak jako to mají standardní obchodní řetězce.

Fakt to chce Hong Kong a Čínu z výběru úplně vyselektovat, ve vyhledávání jde zadat „advanced“ a pak jde nastavit zákaz zobrazování věcí z Číny. Potom už tam toho na výběr moc nezbude, ale aspoň je tam větší šance, že přijde dobrá věc.

Mrs.Style
1 příspěvek 22.01.15 15:37

Koukám, že jsou tady více, či méně samé negativní příspěvky. Myslím si ale, že to není tak docela vina Ebay.com, ale uživatelek, které tam nakupují. Ebay je velmi specifický a musíte zapojit selský rozum, vkus a intuici. Samozřejmě, že tričko nebo šaty, které jsou na první pohled z nekvalitního materiálu, který nedrží tvar ani na vyretušované modelce, pak nemůžete čekat, že vám přijde zázrak! Stačí u toho trochu přemýšlet.
Já jsem si například objednala večerní dlouhé plesové šaty na svůj maturitní ples. Šaty přišli ještě dříve, než bylo uvedeno - s doručení nebyl nejmenší problém. Vypadají naprosto úžasně, perfektně sedí, jsou ze skvělého materiálu a i střih šatů je velmi propracovaný. Za takové šaty bych v Čechách zaplatila více jak 8 000 korun. Prodejkyně navíc reagovala na všechny mé dotazy a připomínky velmi rychle a ochotně.
Mám tedy skvělou zkušenost a na Ebay nedám dopustit!
Jestli neumíte nakupovat na internetu, pak se nedivte, že vám i z Ebay přišly hadry!

Jiná Realita
13791 příspěvků 22.01.15 18:23

@Mrs.Style
a opravdu byly od číňana? na ebay prodávají i „normální“ výrobci…

neznám čínského prodejce, který by měl slušné šaty a docela by mě zajímal odkaz na ty vaše konkrétní.

koritsi
288 příspěvků 22.01.15 19:01

Já také nedám na eBay dopustit, konkrétně na ten britský. Mám výhodu v konfekční figuře a v tom, že mám známou v UK a přes její účet můžu nakupovat i věci, které prodejci zasílají pouze do UK, ona mi to pak jednou za měsíc pošle do Čech. Výběr je skvělý. Dost Angličanek si něco koupí, nenosí to a pak to nové s visačkou nabízí za desetinu ceny. To je moje cílová skupina, Čína či Honkong ne.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit