Elegantné snehule - oxymorón?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenka M.  11.12.12 18:48
Elegantné snehule - oxymorón?

Práve mi na dne skrine čakajúc na suché dni pristáli nové kožené čižmy ktoré som hodlala nosiť cez zimu koli tomu, že do nich tečie. Sú to už asi 3. v rade ktoré ani po poctivom naimpregnovaní nedokážu udržať ponožky suché a preto mi v zúfalstve napadlo, že by moj problém mohli vyriešiť snehule. ALE - kde vziať nejaké nepekelné ktoré by človek mohol nosiť ku klasickému kabátu a nemusel sa cítiť ako nahý v tŕní? Velice uvítam prípadné tipy ako riešite zatekanie do topánok vy.

Reakce:

kayav  11.12.12 19:05

Já bych asi ani tak nehledala sněhule. Mě osobně se celkem líbí takové ty kozačky s gumovou částí dole, jako na obrázku. Podle mě do té břečky, co je zrovna teď, ideální, ale samozřejmě vrchol elegance to není.

Jinak jedny starší kožené kozačky jsem s oblibou natírala sádlem, a bylo to do jisté míry velmi účinné, vodu to odpuzovalo dokonale.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 11.12.12 20:20

@Lenka M. kožené nepromokavé (po důkladné impregnaci) jsou tyhle:-) 

cinnnamon
216 příspěvků 11.12.12 22:27

Podla mna jedine skutocne nepremokave topanky su s goretexovou membranou. Vyraba take napr. ara, ale aj niektore sportove znacky maju kolekce pre zeny napr. Salomon, timberland a daju sa najst aj ozaj pekne. moija srdcovka su Sorel zimne topanky, co je kanadska znacka. Je to investicia na cely zivot:-) prezijete v nich zaveje, sneh, mokro aj - 40:-) ak travite viac casu denne von, tak nie je co riesit. V totalnej zime a snehu len ozaj najvacsie modne frajerky chodia v kabatiku a opatkoch :-) :-) :-) www.sorel.com

Terie
10 příspěvků 12.12.12 12:15
Merrell

Já si loni nechala nadělit nepromokavé „sněhule“ značky Merrell. Mají kvalitní podrážku, hřejí a kupodivu se mi zalíbil i jejich vzhled.

Ale o prudkou eleganci se rozhodně nejedná :wink:

DanielaS
4603 příspěvků 12.12.12 13:11
@Lenka M. píše:
Práve mi na dne skrine čakajúc na suché dni pristáli nové kožené čižmy ktoré som hodlala nosiť cez zimu koli tomu, že do nich tečie. Sú to už asi 3. v rade ktoré ani po poctivom naimpregnovaní nedokážu udržať ponožky suché a preto mi v zúfalstve napadlo, že by moj problém mohli vyriešiť snehule. ALE - kde vziať nejaké nepekelné ktoré by človek mohol nosiť ku klasickému kabátu a nemusel sa cítiť ako nahý v tŕní? Velice uvítam prípadné tipy ako riešite zatekanie do topánok vy.

Overte si, ze kupovane boty jsou lepene, ne site. Ony ty kvalitnejsi (drazsi) mivaji prisitou podrazku, coz vodotesne neni. A cloveka treba splete, ze kvalitnejsi vypracovani bude dokonale tesnit, a ono ne.

TulaJ
254 příspěvků 12.12.12 17:03

@cinnnamon ja som si jedny goretexové od Ary kúpila pred cca 3 rokmi - čierne, na asi 4 cm opätku, myslela som si, že úžasné - prvú zimu som fakt mohla chodiť aj krížom cez mláky, bohužiaľ, už druhú zimu do nich začalo zatekať (a ako na potvoru, niekde som stratila účtenku, takže som nemohla reklamovať). Mám podozrenie, že to zatekanie je skôr cez šitie ako samotnú membránu (má to šev vpredu uprostred), skúšala som to zalepiť, zaliať, impregnovať - nič nepomáha. Takže odvtedy ich môžem nosiť len do dokonale suchého počasia - čo je u drahých čižíem s goretexom trošku paradox. Mám však druhé, z Baťu (myslím, že to bol Hogl), semišové s goretexom na hrubšej gumovej podrážke, vnútri kožušinka, a tie sú už niekoľko rokov dokonalé - len nevyzerajú veľmi elegantne (nosím len pri najväčších fujaviciach, keď mi je v zásade jedno, ako vyzerám). Mám dojem, že skôr záleží na podrážke - hrubšia gumená (prípadne klinová) je oveľa lepšia ako tenká.

TulaJ
254 příspěvků 12.12.12 17:10

@kayav a takéto mám tiež - vyzerajú fajn, ale problém je, že zvyčajne sa v nich veľmi dobre nechodí (podrážka je dosť mäkká a tenká a príliš ohybná - musím dávať vložku) a je v nich zima (hrubé ponožky nutnosťou, inak fajn, ale zas tak prudká elegancia to tiež nie je

cinnnamon
216 příspěvků 12.12.12 17:12

No, ja som nic od ary nemala, len viem, ze cosi take robia. Ruku do ohna dam za sorely a sportove topanky. Ja mam garmonty s goretexom 4 roky a nepremoknu ani ked v nich skocim do vody. Goretex bol odskusany v ozaj extremnych podmienkach a vydrzal. Pri totalnej vlkosti a mokrosti obcas premokne aj goretex, ale to potom jedine gumaky:-)

continuity
5851 příspěvků 12.12.12 18:35

Mam na zimu vyhradne kozene boty a netece nikde nic. jenom jsou tri podminky:
kvalitni kuze
lepena podrazka
poradna pravidelna impregnace - treba jednou tydne a vzdy jakmile boty namoknou, v ucvachtanem pocasi treba po kazdem noseni. podotykam, ze impregnace neni prelesteni lestenkou.

pri techto podminkach nepromokave boty vydrzi leta. do se tyce goretexu. on nepromokne, je skoro jedno v jakem pocasi - boty muzete testovat tak, ze je nechate stat ve vode, nesmi protect, jinak je to na reklamaci (u Gore). muze se voda protlacit membranou nekde vohybu, ale toto se spis stava u levnejsich membran nebo pri dlouhem pochodu v clapkanici nebo snehu.

velky problem ale je, ze membrana v botach nevydrzi vecne - tak cca rok bezneho noseni, take to zavisi od toho jak je bota zkonstruovana. osobne bych do nekozenych bot s membranou nesla, jsou to vyhozene penize. jedinou vyjimku delam u deti, ale tam se nepredpoklada zivotnost delsi nez jedna sezona a kozene podle mych predstav (vsity jazyk) se moc nedelaji.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit