Elektronická cigareta

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maravelo  11.12.12 20:19
Elektronická cigareta

Docela mi překvapilo, že se tu ještě tohle téma neobjevilo. Takže jaké jsou vaše názory na elektronickou cigaretu?

Pokud vám vadí normální cigareta, vadí vám i elektronická, proč? Proč jste si elektronickou cigaretu pořídili, přemýšleli jste jak s ní vypadáte a jestli to je stylová záležitost nebo zde na „módu“ nehledíte…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Eye
276 příspěvků 11.12.12 20:32

To zas bude mínusových bodů :D jsem pro, ať si ji kuřáci pořídí. zápach z cigaret mě obtěžuje na každém kroku. kouřící člověk mi přijde asi tak elegantní, jako kdyby si okusoval nehty na veřejnosti (přičemž tou druhou činností znechutí kolemjdoucí jen opticky, zatímco kuřáci i čichově). ve starých filmech vypadají kouzelně ženy s dlouhou špičkou, v reálu jsem nic takového dosud neviděla.

Mylady2
12409 příspěvků 11.12.12 20:34

@Eye já Vám dávám zelenáče a souhlasím!

Ceresa
465 příspěvků 11.12.12 20:47

Podle meho okoli to nefunguje, navic to vypada divne. Je to jen soucasny trend, berlicka..

kacenka.smile
427 příspěvků 11.12.12 20:50

Z pohledu nekuřáka elektronické cigarety vítám, neobtěžuje mě zápach. Většina lidí ale vypadá s cigaretou hrozně, to je asi jedno, jakou mají. Ale jsou i vzácné výjimky, kdy klasická cigareta vypadá dobře - třeba příklad od @Eye

saryvary
664 příspěvků 12.12.12 07:55

Já sama kouřím. Ne moc, ale jo. S cigaretou po ulici NIKDY nechodím. Jednak to není hezké a jednak i mě samotnou obtěžuje, jít např. za někým, kdo kouří - dusím se. A protože vím, jaký smrad z cigarety je, vždy kouřím daleko od lidí, kde to nikoho neobtěžuje. Nedávno jsem si pořídila elektronickou. Dlouho jsem se rozmýšlela, na objektivní studie o vlivu na lidský organismus je ještě brzy, i tak jsem si ji koupila. Člověk s ní vypadá celkem směšně, takže se za ni stydím i sama před sebou. Navíc to nechutná dobře, takže ji asi odložím na dno šuplíku.

MP Monny
480 příspěvků 12.12.12 08:02

@Maravelo Přítelova mamka ji má tuším od minulých Vánoc a je spokojená. Normálně kouřila tak půl krabičky denně, teď když má chuť dá si elektronickou (ve které nemá pokaždé ani nikotin) a „pravé“ cigarety si dá třeba 3 za den.
Já osobně kuřák nejsem a kuřáci mi vadí, plně se ztotožňuji s těmi hnusnými nasprejovanými nápisy všude po Brně „KUŘÁKU SMRDÍŠ“. Co se týče módnosti této propriety, myslím, že největší boom má za sebou, ale jsou jistě lidé, kteří u ní zůstanou.

Sibyla
2639 příspěvků 12.12.12 08:09

Kamarád ji má, aby omezil kouření - je to rozhodně míň agresivní. Problém je, že v tom boji podléhá a vrací se k papírovým smradům.
Ale nedávno jsem si uvědomila, jak moc už jsme odvykli kouření (sláva!) Když se na zastávce vyskytne kuřák, když si vedle mě sedne holka páchnoucí cigaretami, je to jako šok, nepříjemný pocit, až pocit urážky nebo útoku na má práva - a před pár lety přece lidi vesele vykuřovali všude! Když vidím Betty Draperovou v Mad Men, jak elegantně pokuřuje u stolu, na němž její děti snídají, je mi nevolno - a to asi tvůrci zamýšleli.

MUDr.Lant
389 příspěvků 12.12.12 08:13

Sama jsem docela zarytá nekuřačka, kouření na ulici mi opravdu vadí. Jsem ráda, že je u nás zakázáno kouřit na nádražích a nástupištích, většina společnosti to i dodržuje. Ve Švýcarsku tento zákaz neplatí, na nástupištích mají naopak budku pro nekuřáky, byla jsem docela zděšena, když při nastupování do vlaku narychlo „čadicí ježci“ típali cigatery.
K elektronické cigaretě - jedna paní, která se mnou ráno čekává na autobus, ji má a vypadá s ní děsně směšně, třeba si na to zvyknu, ale docela o tom pochybuji…

pabylka
881 příspěvků 12.12.12 09:17

Fajčenie na ulici mi až tak strašne nevadí, pokiaľ mi dotyčný nefúkne primo do tváre. Čo je ale horšie - pracujem v kontakte s ľudmi - keď niekto má tendenciu hovoriť na mňa zo vzdialenosti 30cm a pritom mu z pusy smrdí od cigariet. To by som sa povracala. Ale k elektronickej cigarete - nijak nevadí (ten dym je len vodná para). Kolega začal jednu používať v domnienke, že prestane nakoniec fajčiť. Ale tým, jak e-cigaretu fajčí úplne všade (aj tam, kde by sa bol predtým ovládal) tak si len zvyšuje spotrebu a potrebu niktotínu. Tak neviem, či je e-cigareta až taký zázrak. Myslím, že pokiaľ nie je pevná voľa, ani e-cigarka nepomožu.

Tebah
4255 příspěvků 12.12.12 09:31

Já bych byla pro elektronickou cigaretu všemi deseti - sama nekouřím, ale pracuji v kanceláři, kde jsou kuřáci protěžováni, takže se tu běžně kouří. A přestože kolega kouří ve vedlejší kanceláři a má zavřené dveře, stejně jde ten smrad ke mně. Vadí mi to, ale bohužel s tím nemůžu nic moc dělat, jedině snad změnit práci.
K estetické stránce - s elektronickou cigaretu podle mě nemůže vypadat nikdo dobře, s klasickou možná někdo. Špičky jsou spíš estetická věc než funkční, ale na denní užívání dost nepraktická - představte si, jak tu půl metrovou špičku rvete do kabelky :-)

Mylady2
12409 příspěvků 12.12.12 09:34

@Tebah tak to Vám vubec nezávidím;-( jde vidět že Vaše vedení jde proti trendu. Třeba se to v dohledné době změní…;-)

Tebah
4255 příspěvků 12.12.12 09:41

@Mylady2 To fakt nečekám - šéf hulí jako fabrika, fakticky je živ jen z cigaret a čokolády a taky podle toho vypadá :-) Ale doufám, že kolega zase přestane kouřit - má kuřácká a nekuřácká období - to by mi úplně stačilo.

Jetthro
1129 příspěvků 12.12.12 09:45

@MP Monny To je zajimavy, stejny napisy jsou uz pomalu 5 let nasprejovany cerveneym sprejem po baracich, popelnicich, zemi,..v Praze v Bohnicich :O :)

Me na cigaretach nejvic vadi to, ze kdyz si v moji blizkosti zapali 2 lidi najednou a neni to nejaky vetsi prostor tak me hned zacnou stipat oci a svedet ekzem, krome toho ze to i smrdi. A naprosto nechapu restaurace, kdy jsou kuraci a nekuraci „oddeleni“ jenom pomyslnou carou na zemi..

Tebah
4255 příspěvků 12.12.12 09:49

@Jetthro Jj, ty restaurace s jakože oddělenými prostorami mi taky vadí a obecně kouření v restauracích - je to ostuda, že u nás ještě není zakázáno.

Mylady2
12409 příspěvků 12.12.12 09:50

@Jetthro no tak to je naprostý skandál…beru jako velké štěstí, že žiji v Pze a většina restaurací co já ráda…kuřáky prostě vyhazuje ven:-))

MUDr.Lant
389 příspěvků 12.12.12 09:58

K restauracím, ještě lepší je varianta „stavebně oddělena kuřácká a nekuřácká část“ v jedné restauraci, pravda, stavební oddělení tam je, ale zapomněli dodat, že kuřáci sedí dole u baru, nekuřáci o patro výš, ovšem jakoby na ochozu, takže veškerý smrad dle zdravé logiky stoupá právě nahoru k nekuřákům.

Eye
276 příspěvků 12.12.12 12:45

@Tebah mě rozesmálo tohle stavební rozdělení: blíž ke vchodu je kuřácká část a to za „slavobránou“ je nekuřácká, jestli se nepletu. byli jsme tam na jídlo, těšila jsem se, že mají oddělené prostory.

kayav  12.12.12 12:48

Já se teda přiznám, že ty elektronické cigarety moc nechápu. Tak buď kouřím se vším všudy, nebo nekouřím. Takové polovičaté řešení je podle mě k ničemu.
Jinak já přestala kouřit před rokem, kuřáci mi nijak nevadí, ani v restauraci, když mi to při jídle nejde rovnou pod nos.

MishuXXX
26 příspěvků 12.12.12 15:24

Pro elektronickou cigaretu jsem všema deseti! Jinak cigareta v ruce ženy na ulici setne do suterénu nevkusu jakkoliv krásnou ženskou a´t už je oblečená sebelíp. Nějak to sebou nese i chůzi buranky. O táhnoucím se odéru za takovou osobou už ani nemluvím…Mimochodem čím jsem starší tím mi cigareta na ulici vadí i u starších mužů…ale kouření u piva, u kafíčka - prostě v kuřácké hospodě mi u žen ani u mužů nevadí, s tím už musím počítat pokud už tam vlezu.

Cathero
200 příspěvků 12.12.12 16:39

Elektronická mi přijde úplně stejně škodlivá, jako normální, ale vadí mi o něco míň, aspoň tak nesmrdí. Ale přijde, mi, že mají lidé, co jí kouří úplně mylné představy, že jim to třeba pomůže přčestat s kouřením úplně a podobně. Všichni z mého okolí se nakonec k nromálním cigaretám stejně vrátili…jediné co, tak je to asi levnější, ale to je tak jediné…Jak řekla Angelina Jolie v Cizincovi-mám ráda muže, kteří se nenechají omezovat.

Len
476 příspěvků 12.12.12 16:46

Já jsem militantní nekuřák, strašně mi to vadí. Myslete si o mě co chcete, ale já beru většinu kuřáků za sobce. Setkávám se totiž s takovými názory, že jim je prostě jedno, že je kouř někomu nepříjemný, nebo se bojí o své zdraví.
Nejlepší jsou některé podniky, o kterých tu byla řeč. Např. chodím do jedné kavárny, jejíž jediné (a velké) minus je, že je kuřácká. No a tam je nejspíš jako provokace „nekuřácký stůl“ pro dva uprostřed všeho kouře. Pěkný výsměch.
K tématu - elektronickou cigaretu beru jako dobrou věc; každopádně já jsem ji nikdy nezkoušela. Spolužačka ji používá; sama nesnáší smrad kouře všude kolem. Esteticky to sice není nic moc, ale to popravdě ani klasická cigareta, obzvlášť s tím odérem.

Ceresa
465 příspěvků 12.12.12 17:18

Jsem kurak, snazim se byt nesobecka. Kourim zasadne mimo budovu. I doma kourim venku. Ale co se tyce kavaren, baru atd, tak ja do nekuracky nejdu. Pak mi ovsem vadi, kdyz nekdo jde nekam, kde vi, ze se tam kouri a porad to komentuje…

Maravelo  12.12.12 18:32

Tak já přidam i svuj názor a omlouvam se předem jestli to bude delší a pravděpodobně dostanu sekec červenejch :D

Jsem odnaučenej kuřák, dřív jsem vpohodě vytáh i 2 „kráby“ za den. Kouření jsem miloval a v ledasčems na něj dodnes nedam dopustit, ačkoliv si už nezapálim. Upřímně, elektronické cigarety nechápu. Přeci jen k cigaretě v módě patří i určitá „drsňácká“ image, image rebela a opravdového muže…

(tím neříkám, že cigareta je to co rebela dělá rebelem, ne. U nás jsou to spíš ti smraďoši)… Na druhou stranu ožužlávat na zastávce „propisku“ :D to mi přijde nejen trochu hloupé ale i to ve mě vyvolává opačné dojmy, než ta cigareta. Toho člověka vnímám hned jako někoho slabého (třeba nemusí být, je to prostě dojem), někoho kdo nemá silnou vůli na to s tim ani seknout ani to dělat pořádně.

Když jsem kouřil, tak mimo ty závislácké chvíle „vypráskat každejch 30 minut retko za barákem“ tu byl aspekt pohodlí. Kdy prostě sedíte třeba večer na okně, z cigarety pomalu k nebi stoupá dým a když zažehnete do té noci uhlík na konci cigarety a slyšíte jak zapraská suchej tabák, je v tom něco skoro až magického. Něco, proč má smysl kouřit. Na druhou stranu nacpat si do pusy plastovej kolík, přidržovat čudlík a čekat až se mi na konci rozsvítí dioda? Cítil bych se trapně.

Ano, pokud jsem rozhodnutý přestat, chápu to. Jako zálohu, když je mi nejhůř a potřebuju si dát šluka někde, kde si normálně dát nemůžu, chápu to. Prostě taková KPZ, ale jinak? Snad kdyby to alespoň každej nedržel jako prase kost.

Třeba alespoň nějaký lidi, co se dají na elektronickou cigaretu pochopí, jakej je to nesmysl a řeknou si: „no, tak to než tohle, to už se na to taky můžu vykašlat“.

Samozřejmě budu radši, když si v restauraci vytáhne někdo elektronické šidítko, než když mi začne hulit do jídla. To vysloveně nesnáším (nesnášel jsem to i když jsem nekouřil) a nechápu, jak to vůbec může být povolené. Nejen že to je neúctivé, ale doslova hulvátské a buranské! Do restaurací cigarety prostě nepatří a pokud jsem závislej nebo si prostě chci dát dobrou cigaretku po dobrém jídle, zvládnu udělat 5 kroků ke dveřím.

A chlap co mi řekne, že kouřít elektronickou cigaretu ve které má příchuť „cherry vanilka“ v mych očích jako chlap skončil!

MP Karkulin
4 příspěvky 12.12.12 20:11

Maravelo, máte mé vřelé sympatie. Jsem kuřák velmi sváteční. A když už si zapálím, je to v momenty, kdy je cigareta prožitkem. Aneb jak se praví ve filmu Poulet aux prunes, kouření je potrava pro duši… :) Mimochodem, píšete pouze o mužích, jak se díváte na ženu kuřačku-požitkářku?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit