Epilátor - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vipera
205 příspěvků 25.05.15 18:36
Epilátor - zkušenosti

Zdravím,
chci si pořídit epilátor a rozhodla jsem se udělat průzkum, který zvolit. Do teď jsem se holila vždy žiletkou, kromě jednoho zoufalého pokusu o použití veet pásků, po kterých mi totálně otekly nohy. Mám silné tmavé chloupky. A chtěla bych pokud možno nějaký bezbolestný :-)
Tak se ptám, jaký používáte vy? Doporučily byste ho? Nebo máte zkušenost, který určitě ne?
 Díky!

Reakce:

ionicera
4561 příspěvků 25.05.15 20:15

Braun silk epil 7 a je skvělý.

MP Maggie
991 příspěvků 25.05.15 20:56

Já mám Philips Satin Perfect, je dobrý. Ale obávám se, že bezbolestný nenajdete. Je ovšem pravda, že časem ty nohy nějak otupí a není to tak hrozné. :-)

dost_bot
2070 příspěvků 25.05.15 21:08

A kdy otupí konečně podpaždí, no?! :-(

MP Maggie
991 příspěvků 25.05.15 21:15

@dost_bot Tam s epilátorem ani nelezu, stačí mi žiletka.

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.05.15 21:51

Rezignuju na všechny epilátory a začala jsem chodit na laser. bolest se nedala vydržet a zarůstání už vůbec ne.

Gorilka
657 příspěvků 26.05.15 11:32

Teď se sice objevilo tohle: http://www.philips.cz/…chloupku-ipl , ale…

viktorias
156 příspěvků 26.05.15 12:48

Ja mám braun silk epil, prvej generácie. stále funkčný a používaný - a to má snáď viac ako 15 rokov. ale bezbolestný nie je, nie je to nič strašné, epilujem aj ruky, ale na podpazušie by som si netrúfla. podľa mňa bezbolestný epilátor neexistuje. predpokladám, že najmenej bolí voskovanie u kozmetičky - rýchle a profesionálne, prípadne cukrová pasta. ale tú som si skúšala uvariť len raz :-).

talitiainen
72 příspěvků 26.05.15 13:09

@Vipera braun silk epil 7 a je skvělý. Doporučuji koupit si rovnou rozšířené balení s nástavci na podpaží apod.

@dost_bot po roce téměř bezbolestné :D časem to otupí úplně, doufám.

Vipera
205 příspěvků 27.05.15 14:42

Díky všem za odpovědi.

@ionicera @talitiainen braun silk epil 7 wet and dry? Tedy ten nejnovější?

A je něco, na co bych se měla zaměřit při vybírání? Epilace ve sprše apod.?

dr.kralik
356 příspěvků 27.05.15 14:47

@Gorilka Máte s tím zkušenost? Co mám zprostředkováno od kamarádek, tak sice ano, růst chloupků to zastaví, ale dočasně, po nějaké době (snad po půl roce?) začnou růst znova. Kromě vysoké ceny mě od koupě odrazuje fakt, že na to musíte mít určitý odstín chloupků, jinak to nefunguje. Bojím se, že ty moje jsou moc světlé, resp. možná by to ještě šlo, ale za 12k to teda zkoušet nechci…

ming_xing
1108 příspěvků 27.05.15 14:52

@Jiná Realita a jak laser, funguje?
vazne o nem uvazuju, bolest pri epilaci na nohach proste nedavam (ruce v pohode) a holeni je jaksi neefektivni, rano to projedu a vecer uz trci cerne strniste :(

ionicera
4561 příspěvků 27.05.15 15:14

@Vipera Ano, ten nejnovější. Je i do sprchy.

talitiainen
72 příspěvků 27.05.15 15:27

@Vipera ano to je on. Nejnovější je teď myslím braun silk epil 9? Na můj vkus je teda moc široký…

Možnost epilace ve sprše je super a zaručuje odolnost proti vodě a přizpůsobení vnitřních součástek vlhkosti.
Integrované osvětlení - odhalí vše, hlavně jemné chloupky (a žilky)
Výkyvná hlava - míň přetržených chloupků a je to pohodlnější
Masážní něco u pinzet - mnohem míň to bolí

Předtím jsem měla Rowentu bez toho všeho nahoře a bylo to utrpení.

Gorilka
657 příspěvků 27.05.15 19:34
@dr.kralik píše:
@Gorilka Máte s tím zkušenost? Co mám zprostředkováno od kamarádek, tak sice ano, růst chloupků to zastaví, ale dočasně, po nějaké době (snad po půl roce?) začnou růst znova. Kromě vysoké ceny mě od koupě odrazuje fakt, že na to musíte mít určitý odstín chloupků, jinak to nefunguje. Bojím se, že ty moje jsou moc světlé, resp. možná by to ještě šlo, ale za 12k to teda zkoušet nechci…

Zkušenost s tím nemám, ale dle popisu je to takový „domácí laser“ s důsledky které popisuješ.

@ming_xing píše:
@Jiná Realita a jak laser, funguje?
vazne o nem uvazuju, bolest pri epilaci na nohach proste nedavam (ruce v pohode) a holeni je jaksi neefektivni, rano to projedu a vecer uz trci cerne strniste :(

Laser funguje, potřebuješ akorát tmavé chloupky. Bolesti se neboj (u nohou), jsou mnohem citlivější místa.

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.05.15 19:52

@ming_xing
laser funguje jak kde.

mám velmi černé velmi silné chloupky. chodím na zadní stranu stehen, kde teda asi polovina zmizela a zbytek se drží i po 4. pokusu. jednou jsem byla na podpaží a i po roce zůstaly chloupky jemnější a je jich tak polovina (pak jsem prostě už neměla čas). a teď jsem byla jednou na břichu a i po 6 týdnech je celkem ok. na podpaží a břicho budu taky chodit opakovaně. chodím tam hlavně proto, že moje chloupky bohužel nejdou ani holit, pokud je nezjemním laserem. okamžitě se zanítí a navíc jsou i hned po oholení pořád vidět, rostou tak divně šikmo blízko kůže a navíc všemi směry.

ale bacha, mně to tedy dost bolí. podpaží byla poprvé bolest neskutečná, ale na rozdíl od epilátoru je to jen jeden mžik záblesku, záblesků přitom udělala sestra asi tak…5 na jedné straně? takže se to dalo vydržet. každé další ošetření bolí méně.

aniianii
161 příspěvků 10.09.15 14:03

Oživím toto téma..

Mám stařičký epilátor. Tak.. 15 let? Možný dýl..?

No a uvažuji, že by to chtělo změnu. A když už, tak ať to zase vydrží a je k něčemu. Tady jsem trochu nespokojená s počtem pinzet, nohy musím přejíždět pořád a pořád a pořád - aby byly hladké. Říkám si, že víc pinzet by zaručilo rychlejší výsledek? Jde mi hlavně o čas.
Epiluji lýtka, podpaží a oblast bikin. Všechno zvládám tímto, ale ta oblast bikin, to umírám :-D
Dobu jsem používala cukrovou pastu, kupovanou, funguje dobře, ale má to své ale a nefunguje vždy a ten epilátor je jistota.
Když už, tak by se mi líbil akumulátorový (nenechte se obrázkem mého mýlit, je sice vyndavací šňůra, ale bez ní to nefunguje ani minutu a nepamatuji si, že by to kdy fungovalo jinak), možná i vodotěsný, ale není podmínkou.. přemýšlím, jestli mi různé hlavice zaručí jiný komfort? Obličej epilovat nepotřebuji, takže nástavce spíš - podpaží, bikiny..
Dívám se na ty Brauny SE, ale nerozumím označením.. 7281 / 7921 / 9561.. je jedno, který z nich? Využíváte ty různé hlavice, nebo stejně jedete „na základní“?

mo_hajkova
16 příspěvků 10.09.15 14:28

Já používám VELVEPIL Hair Remover systém, koupila jsem ho v netu, zatím je dobrý

aniianii
161 příspěvků 10.11.15 12:00

@mo_hajkova Ale ten jen ty chloupky obrousí, že? Jako holítko s takovým… peelingem?:-D

Dnes jsem dostala od muže darem:
Wet&dry epilátor Panasonic ES-ED70-G: http://epilatory.heureka.cz/…es-ed70g503/
Zatím jsem jen narychlo nasucho ozkoušela a oproti tomu stařičkému Braun SE neskutečný rozdíl :) Jak v rychlosti epilace, tak v oblasti podpaží prakticky bezbolestné (předtím jsem neměla bikini hlavu, takže jsem používala na hulváta a to je prostě hrozný záběr :-D). Světýlko je bezva a jsou díky němu všechny chloupky pěkně vidět, nabíjení má být hodku a pak 30-40min provozu, tak jsem zvědavá. Má i holící hlavy, které spíš nevyužiji.. režim normal a soft..

Hanelle5
65 příspěvků 21.11.15 10:54

@Jiná Realita Mohu se zeptat, jak se snáší laserové šsetření spolu s mateřskými znaménky? Tj., ne že by člověk cíleně směřoval záblesk na ně, ale přesto se to může stát, zvláště, pokud jich je více…

kate08
16 příspěvků 17.10.16 14:28

(asi ignorujte, až pozdě jsem si všimla, že vlákno oživil nějaký reklamní robot. Ale příspěvek tu nechám, třeba někomu poradí;)

Já už asi dva roky používám tenhle: Panasonic ES ED90. Jako velkou výhodu vidím to, že se dá používat ve vaně - to napaření fakt uleví od bolesti. používám na holeně, lýtka a stehna a mám skutečně co škubat. Po dvou letech už je to ale dá vydržet. Epilátor, který jsem měla dřív (do zásuvky) byl mučící nástroj, s tímhle se to ale dá vydržet. Chloupky občas zarostou, ale těsně pod první vrstvu kůže, vůbec už nehnisají.

Na podpaží to ale fakt nejde používat, to je peklo. Na intimní partie ano, ale to mi zarůstaly chloupky, takže to radši chodím na Brazilku cukrovou pastou. To můžu jenom doporučit.

Na laseru jsem kdysi byla na horní ret, už nikdy víc. Bylo to šíleně drahý a vůbec to nepomohlo. Vzhledem k tomu, že jsem kvůli tomu musela ret třikrát oholit jsem měla dojem, že to jen vyrovnalo to zhoršení po holení. Obočí, ret a brada jedině pinzeta.

Jinak jsem jakoukoli formou porostu hojně vybavená bruneta, takže tomu musím věnovat hodně času a zkoušela jsem všechno možné. Obecně za sebe říkám, že jakékoli vyškubávání bezbolestné není a asi nikdy nebude, ale dá se na to zvyknout a trochu to otupí;)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit