Eshop Gregorio (kabelky)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

skylor
159 příspěvků 01.11.12 13:20
Eshop Gregorio (kabelky)

Zdravím, k založení vlákna mě přiměla skutečnost, že když jsem dnes paní ve fóru poradila, že kožené kabelky může koupit také na gregorio.cz, vyfasovala jsem za to červená ramínka. Docela mě to překvapilo, z tohoto e-shopu jsem teď chtěla jednu kabelku objednat a tak by mě zajímalo, co je s Gregoriem špatně. Nerada bych dala peníze za něco, co by mohla být pěkná hrůza.

Moc tedy prosím ty, co mají osobní zkušenost, zda by mohli napsat, jak byli/nebyli s tímto e-shopem a výrobky spokojení.

Předem moc děkuji.

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 01.11.12 20:09

Mám dojem, že špatné zkušenosti tu nemá nikdo, spíš tu dřív padala doporučení. To zas nějaký notorický ramínkovač nejspíš… Sama od nich nic nemám, ale mají krásné věci, chodím se tam kochat. („Pane doktore, že jste se zase kochal?“)

Andrássy  01.11.12 20:33

Mně na tomto e-shopu vadí, že jako materiál kabelek uvádějí označení pravá kůže. Toto označení mi přijde hrozně matoucí vzhledem k tomu, že se nejedná o „pravou“ kůži, ale o recyklovanou kůži pocházející z odpadů při výrobě.

P. S. já Vám červené ramínko nedala ;-)

Olivera
180 příspěvků 01.11.12 21:21

Jak píše Andrássy, jediné co mi vadí, je značení „pravá kůže“. mám od nich kabelku, asi 1,5 roku, pořád jako nová a jsem velmi spokojená. Od kůže nejde téměř rozeznat. Budete-li chtít nafotit detaily materiálu genuide leather, písněte SZ, můžu přes víkend nafotit. Mám kabelku Borse Gianni 94. jinak i s eshopem mám dobrou zkušenost.

top topic
950 příspěvků 01.11.12 22:00

@Andrássy: já tady někde zaregistrovala, že tam někdo vracel kabelku, která byla genuine leather, ač byla inzerovaná jako kožená. Ale měla jsem pocit, že to u jednotlivých výrobků mají označeno. No teď jsem se dívala, že asi ne. Dala jsem si vyfiltrovat kožené kabelky od nejdražších a snad všechny jsou označeny pravá kůže. Za např. kabelku za bratru 6 tisíc bych fakt čekala kůži. Tak nevím, jak to s nimi je.

Andrássy  01.11.12 22:33

@top topic genuine znamená v překladu pravý, nefalšovaný, ryzí. Gregorio zkrátka neurčité označení „genuine leather“ přeložilo do češtiny.

martinarie
48 příspěvků 02.11.12 11:45

A odkud je ta informace, že je to kůže z odpadu při výrobě? Je to ale pořád kůže ne? Pořád tomu nerozumím.

chinin
2788 příspěvků 02.11.12 12:08

Podle Wikipedie:
Genuine leather = not „true“ leather, but contain leather material. Depending on jurisdiction, they may still be labeled as „Genuine Leather“:
Bonded leather, or „reconstituted leather“, is composed of 90% to 100% leather fibers (often scrap from leather tanneries or leather workshops) bonded together with latex binders to create a look and feel similar to that of leather at a fraction of the cost.

Osobně mám některé kabelky z genuine leather a mám s nimi dobré zkušenosti (jak s měkkými typy, taky s pevnějšími). Pokud jde o gregorio.cz objednávala jsem v eshopu jiné zboží než kabelku a vše proběhlo naprosto hladce, se zbožím jsem spokojená. Na gregorio.cz mi stejně jako na jiných e-shopech i kamenných obchodech vadí, že prodávají mimo jiné i kopie známých kabelek (pro mně jsou už kopie „fejky“).

Edit: uvedomila jsem si, že jsem to napsala nepřesně, tak jsem upřesnila text (o „mimo jiné“).

chou
40 příspěvků 02.11.12 12:19

Já jsem si z gregorio.cz objednávala nedávno. Kabelka v pořádku (jen má trochu podivný pach, sice kožený, ale tak nějak divně), ale komunikace bylo hrozná. Objednávala jsem kabelku, u které bylo uvedena dostupnost 7-30 dnů. Objednávku potvrdili, ale pak se asi tři týdny neozvali. Když jsem jim psala, jestli a kdy kabelka bude, další tři týdny žádná odpověď. A pak mi najednou přišel mail, který obsahoval větu Objednávka odeslána, bez čísla objednávky, bez podpisu, nic. Ale jak jsem psala, kabelka je ok (výroba Polsko, jako myslím většina sortimentu).

chinin
2788 příspěvků 02.11.12 12:29

@chou
Já jsem to zboží z gregorio.cz kupovala jako dárek relativně na poslední chvíli, tak jsem si tam předem zavolala, jestli mi to stihnou doručit. Majitel byl velmi ochotný, objednávku zpracoval obratem a hned zanesl na poštu, takže jsem měla zboží snad už následující den od objednávky u sebe.

Pochopila jsem ale, že část věcí mají v prodejně, část jich mají ve skladu, ale v e-shopu nabízejí i věci, které teprve po objednávce od zákazníka objednají u výrobce. Takže vaše zkušenost do toho zapadá. Z toho asi vyplývá tip pro potenciální zákazníky gregorio.cz: něž si kabelku objedáte, zavolejte si, jestli ji skutečně mají skladem (přestože to v e-shopu píší).

Zapadlá venkovanka
131 příspěvků 02.11.12 13:09
@chou píše:
Já jsem si z gregorio.cz objednávala nedávno. Kabelka v pořádku (jen má trochu podivný pach, sice kožený, ale tak nějak divně)
To musím potvrdit, divná kůže, divný pach, tedy já si objednávala před necelým půl rokem a byly to pouze psaníčka, ale i tak mě to po vybalení nepříjemně překvapilo. Pokud mám někdo stejně jako já rád na nových kabelkách krásnou vůni kůže, tak spíš nedoporučuju.
Na druhou stranu zřejmě kvalita plus minus odpovídá ceně, nakonec jsem si je nechala, ale do teďka mi leží ve skříni ještě s neodstřiženéma cedulkama, zkrátka jsem neměla příležitost je někam vzít, ale vypadá to, že snad v sobotu konečně jedno z nich vyvětrám :-)

daniela11  02.11.12 13:14

Já vyfásla ramena za fashiondays

skylor
159 příspěvků 02.11.12 13:30

Zdravím, všem moc děkuji za odpovědi. O to, že jsem někde dostala červená ramínka, opravdu nejde - z Gregoria chci objednat kabelku a zajímalo mě, v čem je háček, spálit se nechce nikdo.

Za informace moc děkuji - zejména u dražších kabelek by mě teda nenapadlo, že se může jednat o recyklovanou kůži. Před objednávkou zkusím na netu vybádat, v čem se z hlediska užitnosti liší genuine leather od té opravdu pravé, nerecyklované.

Sibyla
2639 příspěvků 02.11.12 14:37

@skylor Těžko říct, v Borssini se dušovali, že jejich genuine leather je 100% kůže, a já byla nakloněná jim věřit: kabelka byla na hmat i čich přesvědčive kožená. Ne webu jsem pak našla, že u italských či argentinských výrobců genuine leather znamená prostě vydělanou kůži, problém je prý u výrobců čínských, kde jde o ten recyklační proces. Gregorio prodává věci od několika firem, tak to bude s autenticitou těžší. Nejlepší by bylo najít si zvolenou kabelku (nebo podobnou od stejné firmy) v kamenném obchodě, prohlédnout si ji a pak objednat - z webu vyjde výrazně levněji - ale to není vždycky možné.

chou
40 příspěvků 02.11.12 14:40
@daniela11 píše:
Já vyfásla ramena za fashiondays

A mně by zajímalo, proč člověk dostane červené ramínko, když jen udělá to, co první tazatelka žádala - tedy podělí se o svou zkušenost.

Betty J.
2031 příspěvků 02.11.12 15:36

Pod označením genuine leather (pravá kůže) se rozhodně neskrývá žádný produkt recyklace výrobních zbytků. Vzhledem k tomu, že některé druhy kůží jsou poměrně silné, oddělují se z nich při zpracování jednotlivé vrstvy. Nejkvalitnější je ta horní (je nejpevnější, nejméně porézní atd.), ty pod ní ovšem také nejsou k zahození - dělají se z nich třeba semiše. Nebo se také mohou upravit tak, aby měly jednu stranu hladkou a vypadaly jako vrchní vrstva. Taková kůže není pochopitelně tak pevná a odolná, ale pokud nehodláte v kabelce tahat činky mistra světa v nadhozu nebo ji smýkat štěrkem, určitě vám bude sloužit k plné spokojenosti (sama pár tašek s takovým označením vlastním a mohu říci, že bez úhony již dlouhá léta přežívají i značně bezcitné zacházení).

kohlida
51 příspěvků 4 inzeráty 10.11.14 22:09

Ráda bych oživila tuto diskuzi, protože jsem se během posledních dnů rozhodla, že k Vánocům musím mít koženou kabelku. Zajímá mě, z čeho soudíte, že gregorio prodává kabelky z „kůže nekůže“, protože bych si tam asi vybrala. Problém z genuine leather chápu tak, že sice to znamená pravou kůži, ale někteří výrobci pojem zneužívají. Tzn. uvedení genuine leather automaticky neznamená nekvalitu, ale zároveň není zárukou kvality. Jak tedy poznám, že jde opravdu o kůži? Lze vůbec v kamenném obchodě v ČR nebo českém e-shopu koupit kvalitní koženou kabelku do práce (ne malou společenskou) v ceně do 2.500 Kč? Dívala jsem se na kabelky v brašnářství, tam bych kvalitě věřila, ale zase pokulhává design. Jinak kdyby to někoho zajímalo, snažila jsem se reklamovat v CCC boty s tím, že nošením jsem zjistila, že „kůže“ není kůže, ale právě ten slepenec pomleté kůže a neuspěla jsem.

Oldyn
5037 příspěvků 11.11.14 17:38

@kohlida
Gregorio nebrat, mají to ušité horkou jehlou. Já jsem mámě koupila v Kaře obyčejnou černou (nemá ráda přelácané) cena asi 3000, má ji už třetí rok a spokojenost, používá ji hlavně přes zimu ke kabátům.

crazydaisy
864 příspěvků 11.11.14 18:34

@Oldyn já jsem si na zkoušku taky koupila koženou z Kary. Líbila se mi a stála nějak 2500. Překvapivě pořád vypadá jak nová, možná jsem měla štěstí na kus.

punčocha
23 příspěvků 11.11.14 18:53

Z Gregorio mám kabelku již asi 5 let - cca 2500,– Kc. Kůže je kvalitní, má klasický tvar, takže nepodléhá moc módním trendům, což mně vzhledem k mému věku nevadí. Podstatným problémem bylo rozbití bočního zipu asi po roce - plastová spirálka se zoubky se úplně rozmotala. Nenosím ji denně, kabelky střídám, takže ji nemám možnost moc,,oddělat,,. Zrovna minulý týden jsem našla v krajském městě pána, který mi slíbil zip vyměnit. Kabelky z Kary mám také a jsou též kvalitní. Nejsou to sice značky, ale mně to nějak nevadí.

petruskanovanova
3 příspěvky 08.07.15 13:39
Gregorie eshop

Gregorio eshop je vizuelně na úrovni eshopů před 5 lety. Podle takových obrázků bych si nic nikdy neobjednala, protože zboží vypadá příšerně - asi o hodně hůře než ve skutečnosti. Doporučuji se tedy přinejmenším poohlédnout na obrázky v jiném eshopu. A když tu někdo píše, že dostupnost u některého z produktů je 3 týdny. To v dnešní době snad ani není možné :-) V moderním eshopu musí být vše přeci skladem!!!

petruskanovanova
3 příspěvky 13.07.15 13:01
Kabelky eshop

Nechápu, za co mám 10 x červené raménko. To snad toto fórum vytvořilo gregorio eshop. Obrázky na webu jsou prostě nekvalitní :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit