Existuje barva, která se hodí ke všemu?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Endless
31 příspěvků 17.07.12 13:10
Existuje barva která se hodí ke všemu???

Existuje podle vás nějaká neutrální barva kterou můžete kombinovat s čímkoliv?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 17.07.12 13:17

Podle mě se k hodně barvám hodí nude (tělovka)

Superstar
67 příspěvků 17.07.12 13:28

Myslím, že třeba i bílá či šedá barva..Jsou takové neutrální.

Canavi
224 příspěvků 17.07.12 14:28

Černá (ovšem každému nesluší, to je kámen úrazu)

Příspěvek upraven 18.07.12 v 11:00

Curlygirl
1901 příspěvků 17.07.12 15:02

Černá, bílá, odstíny béžové, nude, šedivá… ale vždy záleží na konkrétním kousku, stylu a odstínu

navona
21 příspěvků 17.07.12 17:34

Podľa mňa jedine šedá.
Bohužiaľ veľa ľudí si myslí, že aj modrá, lebo „veď džíny sa hodia ku všetkému, čo zase vymýšľaš“ (pardon, musela som, nedávno som sa na túto tému s pár ľuďmi takmer pohádala).

Dalmitka
1305 příspěvků 17.07.12 19:52

Možno ani tak nejde o farbu, ktorá sa hodí ku všetkému, ale o univerzálne farby, vhodné pre každý farebný typ a ich vhodné odtiene. Asi viaceré z vás poznáte blog Beaty Oravcovej /nie je to reklama/, ale tento blog veľmi profesionálne a fundovane rozoberá problematiku farebnej typológie a farieb všeobecne. O univerzálnych farbách pre každý typ hovorí napr. tu: http://www. supervizaz. net/blog/farby-univerz%C3%A1lne-farby-1-%C4%8Das%C5%A5 a v príslušných pokračovaniach.
Podľa mňa farba, ktorá sa hodí každému a ku všetkému, neexistuje - biela má mnoho odtieňov a nuancí, čistá ostro biela sa hodí len vyhranenému typu, sivá je riziková pre teplé farebné typy, béžová naopak - veľmi riziková pre chladné farebné typy a čierna - to je kapitola sama osebe - rozhodne nie je neutrálnou farbou pre každého, to len malé percento žien v nej vyzerá dobre a nie choro a vyblednuto a zostarnuto. Odtieň „nude“ taktiež na výrazných, chladných typoch nevyzerá dobre, uberá im živosť a žiarivosť. Podľa mňa sa treba aspoň v základe riadiť farebnou typológiou a vyhnete sa veľkým „farebným“ omylom, drobné prehrešky sú in a sú osviežením štýlu. Ináč farebná typológia hovorí, že každý môže nosiť každú farbu, ale MUSÍ NÁJSŤ vhodný odtieň, ja si myslím, že okrem čiernej a oranžovej to platí /u tých dvoch farieb neexistuje kompromis/.

Kity
39 příspěvků 18.07.12 09:43

@Dalmitka Naprostý souhlas, mám stejný názor, ale nesesmolila bych to do psané podoby :-) Díky

Denyna
4101 příspěvků 18.07.12 10:22

Kdysi tu na pekle byl článek o neutrálních barvách a jejich odstínech. Přišel mi užitečný. Černou a čistě bílou bych mezi univerzální barvy neřadila.

coralline
822 příspěvků 18.07.12 10:34

Padla tady zmínka o dvou různých skupinách barev, které je třeba rozlišovat, protože slouží jinému účelu:
Tzv. neutrální barvy jsou skutečně barvy, které se „hodí ke všemu“, tj. dají se snadno kombinovat s jinými, i výraznými barvami. Ada o nich napsala článek: http://www.modnipeklo.cz/…ralni-barvy/
Při vybírání neutrální barvy je třeba zohlednit svůj barevný typ. Např. zmíněná černá opravdu nesluší každému - pak je vhodné použít ji někde dál od obličeje, třeba na kalhoty.

Pak existuje ještě skupina univerzálních barev, kterou zmínila @Dalmitka; ty jsou vhodné pro všchny barevné typy. Ale nejsou volně kombinovatelné s ostatními barvami.

Sépia
334 příspěvků 18.07.12 18:27
Neutrálne farby

Článok o neutrálnych farbách nájdete aj tu: http://www.vizazista.sk/…e-farby.html
Neutrálne farby sa využívajú hlavne na odevy ďalej od tváre, je to čierna, šedá, hnedá, béžová a tmavomodrá. K tvári treba farby poďla farebnej typológie. Univerzálne, alebo neutrálne farby sú tie, ktoré sa veľmi ľahko kombinujú.

klubo  18.07.12 18:42

Nepochybně je to i subjektivním vnímáním barev. Zatímco samostatně mi nevadí asi žádná barva, k některým kombinacím mám odpor (ďábelská černá s rudou, vosí černá se sytě žlutou, přeslazené variace s bílou - růžová, bleděmodrá, pistáciová, meruňková… brr, a to mě napadly jen kombinace s neutrální bílou a černou).

Dalmitka
1305 příspěvků 18.07.12 18:53
Kity

Ďakujem (:

Endless
31 příspěvků 18.07.12 19:01

Myslím že třeba nějaká tmavší modrá se dá dobře kombinovat. Černou bych mezi neutrální barvy nezařadila, protože se bije například s pastelovými barvami.

misial
1394 příspěvků 16.08.12 21:29

Podle mě je to tmavě modrá.

andy266  16.08.12 21:35

Také se přikláním k nude :-)

zwedavka
677 příspěvků 17.08.12 09:10

Odkdy už není béžová béžovou, ale nude? :-)

Sibyla
2639 příspěvků 17.08.12 09:10

Jistě, několik. Otázka ale je, máte-li usilovat o tolerovatelnou kombinaci, nebo naopak o ideální - za cenu více nákupů. Já jsem rozhodně pro druhou možnost: tělo mám jen jedno, čas taky vyměřený, tak si radši zakombinuji, jen aby výsledek byl co nejlepší.

Curlygirl
1901 příspěvků 17.08.12 09:24

@zwedavka já myslím, že béžová stále existuje, nude je taková ta růžově-tělová

Maravelo  05.01.13 02:39

Koukam tezce se tu plave v barevne teorii:D
Takze zaklad: barva se sklada ze tri hodnot: odstin(hue), sytost(saturation), tmavost(value)
jedine OPRAVDU neutralni barvy jsou barvy bez odstinu (hue). Tzn. Od bile pres spektrum tmavosti sedych az po cernou.

Telove barvy uz nejsou uplne neutralni, protoze tzv. telovka je pro kazdy typ jina. Rozhodne indiance nesedne stejna bezova jako svedce. Kazda z tech barev jiz pak predava cast ze sveho odstinu do vnimani celku. u hnede je jeste vetsi problem, protoze se pohybuje na spektru odstinu mezi cervenou a zelenou a spousty hnedych neskombinujete se zakladni variantou stribrnych stejne jako tu druhou skalu zas nezaradite do barevneho typu zlatych. U tmave modre to je jeste komplikovanejsi. Ta se jistym zpusobem za neutralni barvu povazovat da, protoze je obsazena ve stinech (slozite vysvetlovani s rozptylenym svetlem nebe a komplenetarni barvou pleti, nastudujte si to kdo o to ma hlubsi zajem.)

TAKZE shrnuto podtrzeno, jedine neutralni a bezpecne barvy jsou bila, sede, cerna. Bezova, hneda a modra uz jsou barvy, ktere maji sve jiste vyjimky, ale jsou to porad relativne bezpecne barvy. No i kdyz ta hneda uz je hodne na hrane a zalezi zde hodne na odstinu a sytosti

Betty J.
2031 příspěvků 05.01.13 09:32

Úplně ke všemu? Pak snad jedině barva čisté vody…

Dalmitka
1305 příspěvků 05.01.13 11:00

@Maravelo - ak to, čo píšete, je nejaká vedecká teória, k tomu sa nemôžem vyjadrovať. Ale ak Váš príspevok má slúžiť k praktickej aplikácii a používaniu farieb u všetkých farebných typov, tak bohužiaľ nemôžem súhlasiť. A síce z dôvodu - citujem:
„TAKZE shrnuto podtrzeno, jedine neutralni a bezpecne barvy jsou bila, sede, cerna.“ - To sú podľa mňa práve najmenej bezpečné farby, biela a šedá, resp. odtiene týchto farieb treba veľmi starostlivo vyberať pre presne vyhranené typy /studené versus teplé/ a čierna - tak táto farba robí dobrú službu minimu žien. Ďalej citujem: „Bezova, hneda a modra uz jsou barvy, ktere maji sve jiste vyjimky, ale jsou to porad relativne bezpecne barvy. No i kdyz ta hneda uz je hodne na hrane a zalezi zde hodne na odstinu a sytosti.“ Bohužiaľ, ani tu úplne nesúhlasím - béžová je veľmi riziková pre studené typy, hnedá - veľmi opatrne treba vyberať vhodné odtiene. Jedine s modrou /nie tmavomodrou vo všeobecnosti/ súhlasím - každý farebný typ si môže nájsť vhodný odtieň, ale zase - pozorne vyberať a to aspoň so základnou znalosťou teórie farieb. Takže podľa mňa neexistuje jediná alebo niekoľko úplne bezpečných a vhodných univerzálnych farieb pre každý farebný typ.

chekotay
410 příspěvků 05.01.13 11:04

Oktarína…

Jiná Realita
13791 příspěvků 05.01.13 11:20
@zwedavka píše:
Odkdy už není béžová béžovou, ale nude? :-)

nude ale není béžová, ale tělová (v angličtině nude nerovná se beige, každé je to jiná barva)

Jiná Realita
13791 příspěvků 05.01.13 11:32

Podle mě neexistuje barva, která by byla tak univerzální, abyste si mohli koupit třeba pásek nebo boty v této barvě a použít je bezpečně k čemukoli, co máte v šatníku.

protože ano, třeba ona tělová/nude je obecně velmi kombinovatelná barva, ale má asi miliardu odstínů, teplých i studených, dorůžova, dobéžova…a ty už se ke všemu nehodí. zrovna nedávno v galerii byla slečna ve sněhově bílých šatech a nude lodičkách (protože přece tělová se hodí ke všemu), jenže ty lodičky měly podtón, který se šaty přímo bil. úplně totéž platí pro šedou i hnědou. o černé ani nemluvím, to je tak strašně nevykořenitelná hloupost, že se ke všemu hodí, až to není možné.

navíc v oblékání nezáleží jen na tom, jestli dané barvy k sobě ladí, ale i na ploše, na které je použijete, nebo na kombinaci (něco jiného je, když si k jemně meruňkovým šatům vezmete jen černé lodičky, které pak přímo bijí do očí, nebo když si k meruňkovému topu vezmete např. černou sukni a šedé sako, kde top může hezky prosvětlit celý outfit)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit