Existuje český módní časopis, který se oplatí kupovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dd2866
29 příspěvků 04.02.15 15:40
Existuje český módní časopis, který se oplatí kupovat?

Dobrý den.

Tak jsem si do vlaku koupila na čtení módní časopis. Víceméně z nostalgie, protože si dodnes pamatuji s jakou vášní jsem jako malá holka listovala mamčinými starými Elle (vydání někde mezi 1995 a 1998). Bohužel obsah mě notně zklamal. Na druhou stranu jsem si alespoň vzpomněla, proč jsem přestala tyhle samozvané „módní bible“ kupovat. Stovka se dá doopravdy investovat i o dost lépe.

Ale popravdě to procházení barevných voňavých stránek mi chybí.

Ráda bych se tedy zeptala… Existuje alespoň jeden jediný český módní časopis, který se oplatí kupovat?

Popřípadě existuje web, který by takový dobrý módní časopis nahradil?

Reakce:

Akitaken
4960 příspěvků 04.02.15 15:45

Záleží, co od takového časopisu očekáváte..

dd2866
29 příspěvků 04.02.15 15:51

Očekávám články o módě, nebo ze světa módy, semtam nějaká ta celebrita nevadí. Ideálně aniž by 30% obsahu, za který jsem zaplatila, nebyly reklamy a dalších 50% rádoby psychologické řeči doplněné jednou nebo dvěma módními fotkami.

edit: Nevadí mi v obsahu ani jídlo, bytové doplňky, cestování, kulturní akce… Bohužel toto stále z průměrných (řekněme) 100 stran tvoří absolutní minimum.

NelaAndrt
517 příspěvků 04.02.15 22:23

@dd2866 Já si Elle kupovala někdy od pátého čísla. A byla to opravdu v té době (vzhledem k mé tehdejší výplatě) drahá zábavička. Ale nelitovala jsem ani desetníku. Máte pravdu, že i mě ta stará vydání přišla zajímavější, skoro tajemná a kouzelná:-) Dnes je to takový standardní časopis, kde se ta témata neustále opakují, samá reklama. Ale možná jsme prostě už jen zmlsané. Dřív to bylo takové luxusní čtení a hlavně si pamatuju, jak mi ten časopis úžasně voněl.
Já si nejraději kupuji Marianne, ale ta není módní, ale spíše lifestylový časopis.
Párkrát jsem mrkla do Dolce Vita…nezdálo se to špatné, ale reklam tam bylo požehnaně.
V Americe jsem mívala moc ráda Glamour, ale ani nevím jestli u nás taky vychází.

Doudou
1234 příspěvků 04.02.15 22:25

Žena a život. Za 30 korun. :-)

Go-lightly
3428 příspěvků 05.02.15 00:06

Mně připadá, že ty časopisy jsou všechny stejné. Elle jako Moje psychologie - od obálky po témata: žádný rozdíl v tom není. Znám je jen od zubaře a pokaždé si řeknu: no, tak na vás klidně ušetřím. Tedy jako že je nebudu kupovat. Fakt se nepamatuji, kdy jsem po nějakém časopisu zatoužila.

Demode
1684 příspěvků 05.02.15 00:12

Já si v módních časopisech listuju u kadeřníka: krátím si tak čas, než chytne barva. Ale co je to za tituly, to neregistruju. Připadají mi všechny stejné.

LCH  05.02.15 00:21

Za něco stál Textil žurnál, ale bohužel šel před lety do likvidace. Občas je něco v Dolce Vita, ale jak zmiňuje @NelaAndrt je tam tuna reklamy.Weby? Dříve moda.cz, ta se tuším někdy 2012 plně proměnila na takový ten web podobný iconiq a invogue, takže šla hodně dolů co do obsahu. Osobně mi chybí Fashion TV, teda ne redaktoři, spíše záznamy starších přehlídek.

mitford sister
522 příspěvků 05.02.15 00:24
@dd2866 píše:

Ráda bych se tedy zeptala… Existuje alespoň jeden jediný český módní časopis, který se oplatí kupovat?

Ne

koritsi
288 příspěvků 05.02.15 06:17

Tak z českých si občas kupuju inStyle a myslím, že není špatný. Módě se věnuje poměrně dost. Ze zahraničních mám ráda britský Glamour. Občas jsem si koupila i Vogue, ale ten mě až tak neuchvátil, na podíl reklamy je tedy brutální. Jinak možná by toto téma nebylo špatné rozšířit i o zajímavé servery(ne vyloženě blogy), které se věnují módě, mě třeba zajímá street style, „normálních“ lidí i celebritní. Já mám docela ráda http://wantherstyle.blogspot.cz/…/streetstyle, http://street-style-chic.tumblr.com/ nebo http://www.stylebistro.com/…stro+Fashion.

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 05.02.15 08:03

Já mám ráda In Style. Je tam skoro samá móda, žádné plky.

moninika
1964 příspěvků 05.02.15 08:26

Já vždycky když příjedu do Čech, koupím v první trafice/benzince skoro všechny casopisy, co tam mají. Nejlepší mi vždycky přijde Harper's Bazaar a celkem i Marianne.

pajinaa
4 příspěvky 05.02.15 09:33

Kdysi..cca před 15 lety jsem si kupovala „svatou trojici“ - Elle, Cosmopolitan a Harper´s - každý měsíc, i když jsem jako chudá studentka měla jen příjem z brigády, tak jsem těch 300 měsíčně vždycky uškudlila. Pamatuji si, že to nebylo tak jednoduché koupit čerstvé číslo, zvlášť, když byl na obalu dárek. Musela jsem obejít skoro všechny trafiky v našem městě, abych ho dostala. Ale ten pocit, když jsem pak poprvé roztrhla ten igelit a listovala..něco jako každoměsíční droga :). Teď mám všechna ta čísla v krabicích a občas mě to popadne a zase listuji. S těmi dnešními vydáními se to nedá srovnat. To ještě bylo vše ve formátu A4 a reklamy byla desetina..je prostě jiná doba. Jinak souhlasím s tím, že dnes za něco stojí maximálně InStyle. Naopak jsem hrozně zklamaná z US Vogue. Dostala jsem předplatné k narozeninám - a jsou to vyhozené peníze. 90% reklam, inspirace možná na 2 stránkách, je nepřehledně a zmateně uspořádaná - aspoň pro mě:). Přitom britská nebo francouzská je úplně o něčem jiném, tak nevím..asi té adoraci Anne Wintour nerozumím..

lioncity  05.02.15 09:45

@pajinaa, ja jsem si prvni elle koupila v unoru 97 (bylo mi 13 let :D), Claudia Schiffer na obalce, tyrkysove modry ohoz, vidim to jako dnes, precetla jsem to od titulky po reklamu na posledni strance… a tenkrat to byl jeste vyrazne vetsi rozmer nez A4 a byla to pro me v tom veku bomba. Dodnes ta vydani mam. Nekdy vaham, jestli byl ten casopis tenkrat o toliklepsi (lepsi byl sto procentne) nebo jestli jsem jen za ty roky „vyrostla“, ze uz to tolik „nezeru“, resp. dnes to v rychlosti prolistuji ve vane nebo v patek vecer a za pul hodinku to nekam polozim a uz o tom ani nevim. Cist ty clanky kolikrat ani nezacnu, protoze jsou to strasne blaboly. Roli asi hraje i to, ze tenkrat tam prezentovane veci byly jako z rise snu a dnes si ty sny plnim. Z dnesniho pohledu to ale mely tehdy (modni) redaktorky dost tezke, protoze v CR je to celkem slabota i dnes a to teprve tenkrat.

Jinak elle ze zvyku koupim i dnes. Kupuji i zahranicni, treba ta US Vogue se mi nezda spatna, v elle uk neni k precteni vubec nic. Rada mam ruzne edice elle deco.

NelaAndrt
517 příspěvků 05.02.15 16:34

Tak já hodím do placu taky jeden dotaz, tentokrát na weby.
Moc se mi líbí Muži v Česku http://www.muzivcesku.cz/
Podle mě super pro chlapy. Existuje něco tomu podobného i v ženské mutaci? Nevíte?
Díky předem.

Setare
1885 příspěvků 05.02.15 17:40

@ještěřička Ja jsem z ceske edice InStylu byla dost zklamana…ta americka edice je uplne jinej level. Ale chapu, ze je to dano predevsim tim, ze Cechy jsou proti US mrnavej trh, pokud jde o modu, tak uplne miniaturni.

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 05.02.15 19:11

@Setare Nemeckej in style je taky jinej level..je tam toho 3× vic.

HanulkaUH
100 příspěvků 05.02.15 22:55

Já s oblibou používám tvrzení (jakožto celoživotní blondýna), že si v časopisech jen prohlížím obrázky:-) Ale vážně bych ráda narazila na takový, který by byl plný módních fotek namísto reklam, takže by se dalo na co dívat.
Kupuju Marianne, Ženu a život, Svět ženy, někdy Elle, Style nebo Lamour. Ani jeden ale nenaplňuje mé představy. Nejvíc z duše nenávidím vánoční čísla (tipy na dárky) a novoroční (horoskopy a motivační články), těm už se vyhýbám.
A již zmíněný Textil žurnál - škoda ho :-(

razorblade_reloaded  06.02.15 14:22

Ja si driv kupovala instyle ale prestal me bavit, co zmenili stylistu. ted si kupuju apetit a jsem neskonale spokojena:D

Judy24
366 příspěvků 26.02.15 12:40

Nejlepší bývalo Yellow. Nebyl to módní časopis, jako spíš lifestylový, ale stejně se mi po něm stýská…byl jediný, kde měla redakce trochu nadhledu a smyslu pro humor (vlastně ho měla dost).

Jinak abych nebyla úplně mimo téma - já si kvůli obrázkům hezkých šatů kupuji ten InStyle. A ze všeho nejradši koukám na věci, co hází ten originální na facebook.

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 26.02.15 12:54

Minulý týden jsme byla opět v Německu a jejich In Style se s tím naším fakt nedá srovnávat! Taková bichle :-)

outfity
43 příspěvků 12.03.15 12:45

Zahraniční jsou prostě lepší :)

Go-lightly
3428 příspěvků 12.03.15 13:00
@pajinaa píše:
Naopak jsem hrozně zklamaná z US Vogue. Dostala jsem předplatné k narozeninám - a jsou to vyhozené peníze. 90% reklam, inspirace možná na 2 stránkách, je nepřehledně a zmateně uspořádaná - aspoň pro mě:). Přitom britská nebo francouzská je úplně o něčem jiném, tak nevím..asi té adoraci Anne Wintour nerozumím..

Vy ne, ale majitelé ji milují: ty reklamy jim vydělávají nesrovnatelně víc než časopis sám.

andulka01
1364 příspěvků 13.03.15 16:55

Nedávno jsme s mámou zašly na pozdní snídani v Chelsea, tak jsem se nabídla, že skáknu pro nějaké časopisy. Myslela jsem si na nějakou ELLE nebo tak… ale když jsem viděla tu šílenou bichli naplněnou ze 3/4 reklamou, přišlo mi to hrozně neekologické kvůli hodině v kavárně. Nakonec jsem koupila National Geographic :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit