Extravagance, odvaha, odlišnost

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

0.k.
27 příspěvků 06.01.15 20:59
O odvaze být odlišná- máte ji?

Máte?
A co to ve vašem případě znamená?

Příspěvek upraven 07.01.15 v 11:32

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Eden_Prime
3472 příspěvků 07.01.15 09:33

@0.k. V zivote me nikdy nikdo dospely cizi nahlas nekomentoval, i kdyz jsem ve 20 mela dredy do pasu, z toho pulku ruzovou, nekolik zlatych piercingu, a glady jsem si byla schopna vzit i do divadla. Dokonce ani na vysoky. Max nejaci pubertaci nebo prarodice. Pohledy mozna nejake byly, ale ty snad nikdo neresi, pokud je sam nevyhledava a nevyziva se v tom. Proboha, co nosite, ze musite resit komentare? :-D. Nahodte nejakou fotku, to by mohlo byt zajimave, jestli jste hodne extravagantni, tak se tesim.

Meow
189 příspěvků 07.01.15 10:10

Proč by měl někdo sklánět hlavu?
Co si cizí lidé myslí o mém stylu oblékání, vlasech a líčení, nebo způsobu života, jsem naposledy takto intenzivně řešila v prváku na střední. Pak mě to přešlo :D
(pokud jste v téhle věkové kategorii, vybodněte se na to. Stejně to prozření jednou přijde ;) )

Nikdy v životě na mě nikdo na ulici nepokřikoval, nebo nahlas nekritizoval ani moje tetování, ani různé oblečky (ať jsem v sárí, nebo dlouhých lesanských sukních, nebo za čarodějnici v cípatých, černých hadrech :D ). Spíš bych řekla, že mě ani nikdo neregistruje. Sem tam přijde nějaký zběžný pohled, což mi přijde naprosto normální.
V době, kdy jsem pravidelně nosila bindi na čele, jsem registrovala pohledů víc, ale hlavně tedy od dětí (které ho chtěly taky a některé se ho nahlas dožadovaly u svých matek) ;)

Nestylizuji se proto, abych vyčnívala a tudíž nemám potřebu sledovat reakce přecitlivělým způsobem ve stylu „už na mě zase čumí, kreténi!“.
Prostě jsem to já, lepší to nebude a upřímně, vy se třeba cestou v mhd nedíváte po jiných lidech a nezkoumáte je očima? Nic pohoršujícího mi na tom nepřijde.

Pokud mě někdo oslovil, nebo měl potřebu komentovat, bylo to buďto pochvalné, nebo vtipné (v dobrém slova smyslu). Občas se na mě někdo usměje a já úsměv oplatím.
Věřím na princip zrcadla - pokud má člověk dost sebevědomí, aby sám sebe unesl, svět ho takového přijme. Pokud pochybuje, pochybují i ostatní.

Nejbližší rodina si o mně myslí, že jsem exot a berou to s humorem. Na nové výmysly vždycky protočí oči a pak to stejně přijmou, jako mou součást.
Sem tam se mě někdo nejistě zeptal, jestli jsem muslimka, satanistka, buddhistka, nebo mám na sobě kostým na nějakou akci :D
Nepohoršuje mě to, přijde mi to vtipné a ráda dám řeč (A to jsem introvert jak Brno).

Přijde mi, že tohle stýskání si na nechápavost Čechů je přehnané. Vše je o duševním rozpoložení a hledání se. Než člověk najde sám sebe v téhle vizuální podobě, chvíli to trvá. Ve chvíli kdy se najde, to už prostě neřeší :)

Go-lightly
3428 příspěvků 07.01.15 10:16

Ale vždyť se teď nosí všechno, kdybyste vyšla v županu, nikdo se nediví. Co pořád s odvahou? Ta není potřeba. Před časem točili nějaký marťanský spot nebo co, a herci v kostýmech a se zelenými obličeji si zaskočili do bistra. Nikdo se nedivil, ani se nezeptal: „To něco natáčíte nebo co?“, prostě nezájem.

LCH  07.01.15 10:37

Bych vyrazil ve steampunku…chybí mi buřinka a věk na tohle řádění…:)

stricc  07.01.15 11:19

@LCH Věk? No to snad ne!

Já teda když na tom hodně záleží, tak jsem schopná vypadat i docela normálně, ale to už musí být nějaká zvláštní situace. Jinak chodím po svém pořád, extravaganci lze přizpůsobit i věku. Občas mě někdo na ulici chválí, že je to hezký, a jednou dokonce nějaká ženská zastavila auto a nadšeně mi ukazovala palec nahoru, že jako dobrý. To byl zrovna steampunk.
Jo a co se týče reakcí prarodičů, ti jsou nadšení a komentují to slovy „konečně někdo pořádně oblečenej“. :-)

0.k.
27 příspěvků 07.01.15 11:20

@Go-lightly ne? tak to žijete asi v mega městě kde se smí vše.
Tady rozhodně ne.

Jordaan
5591 příspěvků 07.01.15 11:22

@stricc

nemate nejaky oblibeny stranky nebo online shop? ja poradne ani nevim, jak ma steampunk vypadat…

Jordaan
5591 příspěvků 07.01.15 11:25

@0.k.

v profilu mate Prahu. To je docela velky mesto ;-). Mmch. - na velikosti nezalezi, je to spis v hlave.

Meow
189 příspěvků 07.01.15 11:27

@LCH A jaký je správný věk na steampunk? :D
Zrovna tenhle styl sluší každému věku, zdá se mi. Ten pán z fotky @stricc je toho důkazem :)

0.k.
27 příspěvků 07.01.15 11:29

@Meow ne já na druhé nezírám, protože bund z tržnic a buřtovních kabošů na blogerínách je všude dost.

Jak vidno, téma jste ne zcela pochopily no. Řeč neměla být o nevkusných kombinacích ala vaše bindi víly apod. ale jen reakcích na odlišnost.
A tou Česko prostě žije.
Pokud vám přijde že ne, jste buď slepé nebo si jen namlouváte že lidé nezírají a děláte, že je vám to jedno.
A o tom sebepřijetí fakt není.

No nic, z téhle debaty se jak koukám nic přínosného nevyklube.

Eden víte proč se nikdo nedivil? protože dredařů je všude dost…to není extravagance, ale určitý styl.

0.k.
27 příspěvků 07.01.15 11:30

@Jordaan Mám,protože to mé horské chatrčství se tu nevyskytuje :)

Lola  07.01.15 11:32

@0.k. Tak dejte fotku nějaké extravagance nebo odlišnosti, ať teda pochopíme, o čem je řeč.
Nebo je to až taková odlišnost, že i google je z toho perplex?

Meow
189 příspěvků 07.01.15 11:32

@0.k. Aha… :D

stricc  07.01.15 11:34

@Jordaan
ani ne. Může to vypadat, jako by člověk zrovna vypadnul z Vynálezu zkázy, ale taky stačí třeba jen nějakej drobnější detail. Já nenosím nic divoce extrémního, korzety třeba jen na zvláštní příležitosti, vzhledem k věku si musím dávat pozor, abych v tom hlavně já vypadala dobře, takže vypouštím všechno, co mně nesluší nebo se už nehodí. Platí i pro gotiku a všelijaké jiné úlety. Skalní zastánce stylu by určitě řekl, že to není ono, ale to je mi stejně jedno, jako kdyby to řekl řadový občan oblečený dle poslední módy.
 https://www.google.cz/search?…

Zuzulli
705 příspěvků 07.01.15 11:43

@0.k. Zase další diskuze na téma „jsem dokonalá, úžasná, trendy a nepochopená, protože ti oškliví šedí lidičkové na mě pořád zírají“? To už tady několikrát bylo (například)
Souhlas s @Go-lightly
(škoda, že jste editovala úvodní příspěvek, mířila jsem na něj)

LCH  07.01.15 11:45

@stricc Však víš, že vím, že víš :)

@Meow tak asi je lepší věk cca 25 let? Mne stačí poznámky okolí k mým kšandám

Jordaan
5591 příspěvků 07.01.15 11:47

@stricc

libi se mi ty bryle a doplnky. Obleceni taky, pro sebe bych to musela ale silne zjednodusit, v podstate skoro jen na siluetu. Hlavne to ale vypada, jako ze se to blbe shani. Po brozich a nahrdelnikach se zacnu poohlizet.

stricc  07.01.15 12:09

@Jordaan na tu bižuterii zkuste draculaclothing, restyle nebo taky třeba fler, odtamtud mám skvělý sponky do vlasů. Oblečení taky samozřejmě zjednodušuju, nenosím nic extrémně krátkého, takže mám třeba pár sukní, co jsou vzadu dlouhé a vpředu pod kolena, to je tak akorát. Nebo prostě dlouhé nebo do půl lýtek, s kanýry nebo všelijak vrstvené, hodně vysoké podpatky, halenky se stojáčky nebo s dekoltem, trička s krajkou, takové věci. Ono je to nápadné i tak a občas se docela bavím, protože jsem dost těžko přehlídnutelná. Prodavači si mě pamatují, lidi mi běžně otvírají dveře, můžou se přerazit, aby mi pomohli s kočárkem, a už dlouho se mi nestalo, že by se ke mně někdo nechoval velmi zdvořile. :-)

stricc  07.01.15 12:14

@LCH No vím, no. Hele, ono stačí se tvářit, že normálně přece vypadáš ty. A chtěla bych vidět toho smělce, co by si dovolil kritizovat kšandy nebo buřinku ;)

Jordaan
5591 příspěvků 07.01.15 12:22

@stricc

dukaz toho, ze saty delaj cloveka :-)

stricc  07.01.15 12:27

@Jordaan když se uměj nosit ;)

Meow
189 příspěvků 07.01.15 12:27

@Jordaan Nevím, jestli nejste proti Fler.cz, ale zkuste se když tak podívat na zboží těchto dvou prodejců ;)
http://www.fler.cz/…mpunk-studio
http://www.fler.cz/…retta-design#….

Některé věci mají pěkné, občas chodím okukovat :D

stricc  07.01.15 12:30

@Meow ano, od Anny Beretty mám zrovna ty sponky, se včelou a s netopýrem, jsou fakt krásný i naživo

Pirek
6778 příspěvků 07.01.15 12:33

Žiši, když má někdo odvahu na to nosit něco extravagantního, už z definice slova extravagnatní vyplývá, že je to něco neobvyklého, česky bychom řekli vybočujícího, takže na to lidi budou čumět a pokud člověk sebe sama za extravagantního považuje a sám vnímá jako odvahu to nosit, tak má vlastně většinové nahlížení a čumendu může očekávat.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit