Fandíme divadlu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dear_me
161 příspěvků 26.02.13 21:27
Fandíme divadlu

Ahoj všichni :)
Tak předně, pokud tu už podobné téma je, tak se omlouvám. Ale zajímá mě, chodíte do divadla? Na čem jste byli naposledy a jak se vám to líbilo? Případně Brňáci můžete přidat i tipy na konkrétní divadla a představení, jsem v Brně krátce a ještě se tady tak úplně neorientuju :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

mikita.miki
1931 příspěvků 26.02.13 22:10

Už ani nepamatuju a na richarda taky nejdu, nemám hlídání :-/ takže sem pěkně napaprčená.
jinak chodím v sukni a halence, či kalhotách. k sukni lodičky, ke gatím uzavřené šněrovací boty na podpatku (zimní v šatnách nepřezouvací varianta). vršek dle divadla a příležitosti i nálady. kabelku mám menší než nosím normálně. hezky se učešu… no neučešu :-/ páč nikam nejdu

marmota-b
529 příspěvků 27.02.13 02:14

Dlouho jsem nebyla, ale chystáme se teď do Národního. Toho v Praze…

Naposledy jsem asi byla na představeních s neslyšícími herci - to je dost velká alternativa, určitým způsobem, a byli to vždycky studenti, protože sestra znala jednu studentku oboru/režisérku. Ale ten obor v Brně je, takže se dá pátrat…
Divadlo Polárka je dobré. Nevím teda přesně, jak a kde v Brně hrajou, viděla jsem je mimo Brno a už je to pár let.
A pak prý je dobrá Mary Poppins v podání Městského divadla. Na tom jsem taky ještě nebyla, ale reakce je od osoby, jejímuž úsudku o divadle celkem věřím. :-)

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 27.02.13 07:57

Mám v oblibě činoherní divadla. Často chodím do činoheráku v Ústí nad Labem, ale byla jsem i v Praze, nemělo to chybu.

irene_adler
29 příspěvků 27.02.13 08:23

Do divadla chodím, jak jen to jde. Naposledy jsem byla na amatérském představení kamarádů, ale to asi nepočítáte. V Brně jsme teď z manželem přesedlali z Provázku na Redutu. Tam jsme naposledy byli na Nenápadném půvabu buržoazie. A moc mě to překvapilo! Bála jsem se, že to bude jen převedený film na divadlo, což se vůbec nekonalo. Bunuelem to bylo jen inspirované a byla to zábavná surrealistická podívaná. Pozor, je to nepřístupné od 16 let :) Pokud však chcete do divadla vyrazit s někým více konzervativním, tak nedoporučuju. Sázkou na jistotu je opět od Mikuláška a v Redutě Korespondence V+W. Na Provázek se navíc chystáme na Višňový sad, pokud jste viděli, budu ráda za názor, jak se vám inscenace líbila :)

Caralina
916 příspěvků 27.02.13 12:59

Moc ne, nějak mě to neoslovuje.

Karoleenah
2322 příspěvků 27.02.13 13:25

@irene_adler Já na Višňovém sadu byla a líbilo se mi to, ale třeba moji tetu to nesmírně pobouřilo, že je to zvrhlé a perverzní a tak. Ale když jste zvládla Nenápadný půvab buržoazie… :)
Jinak v Huse mám z těch současných představení odchozené skoro všechno, Doktora Faustuse hned dvakrát, na jedno shlédnutí tam toho bylo moc abych to všechno stihla pobrat, ale před mojí druhou návštěvou to stihli dost razantně poškrtat a zkrátit, škoda.
V Redutě jsem naposledy byla na Karenině, už je to teda dýl a přesně si to nevybavuju, ale Tereza Vilišová jako Anna se mi zdála skvělá…

@marmota-b Mary Poppins v MDB je hrozně milé rodinné představení! Škoda, že nejsem děcko, to bych z toho byla nadšená ještě teď a to jsem na tom byla někdy loni… Je dobré vychytat v hlavní roli Johanu Gazdíkovou, ta za roli Mary Poppins byla v užší nominaci na Thálii, nakonec teda vyhrála Dasha, ale ta se holt těžko překonává. :) Ale jinak se v MDB musí poslední dobou dost přebírat, z muzikálů se mi tam líbily ještě Čarodějky z Eastwicku a kdysi dávno Vlasy, ale třeba teď jsem tam byla na Papežce a o tom fakt nevím co si mám myslet.

eveK
333 příspěvků 27.02.13 13:27

Já divadelní typ moc nejsem. Ale možná to bude zatím špatným výběrem představení. Miluju Brouka v hlavě, Dívčí válku a vše z Divadla JC. Ale když jsem sledovala kdysi hru od Moliera(Misan­trop?), tak už v půlce jsem prosila kamarádku ať mi prokousne krční tepnu a zkrátí moje utrpení.

ionicera
4561 příspěvků 27.02.13 13:33

Miluju divadlo. Dříve jsem to měla jako eveK, ale šlo opravdu jen o špatný výběr představení. V poslední době bych chodila nejraději každý měsíc. Moc se mi líbily namátkou tyto hry-Soukromý skandál, Jak udělat kariéru snadno a rychle, Hra o lásce, Vše o ženách. A mám i moc ráda letní divadelní slavnosti, jak na Hradě tak i na Vyšehradě.

Sailorette
1589 příspěvků 27.02.13 13:57

Do divadla jdu občas a většinou jsem zklamaná a na nějakou dobu mě to zas odradí. Naposled jsem z toho, co jsem si opravdu vybrala sama, viděla Pan Kaplan má třídu rád v ABC, knížku miluju, představení celkem ušlo, ale u knihy jsem se pobavila víc. Přesto bych ještě chtěla zkusit Saturnina. Asi dvakrát jsem byla v Činoheráku, kam se zítra chystám na Lédu, mám ráda herečku I. Chýlkovou, tak proto. Dneska se jdu podívat na nové divadlo do Ponce, tak trochu povinně (přítelkyně patří k neziskovce, která pořádá festival, v rámci kterého se představení hraje), tak jsem na to zvědavá, mám ráda spíš klasiku, když už. Dříve jsem docela často chodila do Klicperova divadla v Hradci Králové, taktéž kvůli známosti, abych jí udělala radost, a tam jsem ta zpracování už vůbec nepobírala, většinou jsem odcházela znuděná a znechucená, do čeho se v rámci kultury cpou peníze. Ještě jsem si vzpomněla na Meetfactory, asi před rokem jsem tam byla na Buzním kříži, kterážto tématika mě přirozeně zajímá a hrůza, děs a běs, úplná volovina (měl mě varovat už rádobyodvážný název). Buď si špatně vybírám, nebo prostě na divadlo nejsem. V kině bych naopak nechala půl výplaty, zejména během různých filmových festivalů.

Judith11
1134 příspěvků 27.02.13 14:09

@Dear_me, pokud jste v Brně, pak běžte do Reduty - je to teď (asi díky Mikuláškově režii) opravdu avantgardní divadlo.
Provázek je taky dobrý a myslím, že občas stojí zato jít i do Hadivadla (naposledy jsem tam byla na U Hitlerů v kuchyni a Ucho - a bylo to výborné).
Městské div. je (z mého úhlu pohledu) činoherně dost konzervativní a co se týče muzikálů, tak já je považuju za komerční taháky, i když zmíněná M. Poppins je představení, které je hodnocené dobře.

Co se Reduty týče, tak rozhodně stojí za vidění Nenápadný půvab buržoazie, Europeana, Korespondence.
Provázek teď dává Višňový sad - a to se mně opravdu líbilo moc.

Tady u těch jmenovaných představení je třeba alespoň tušit, co člověka čeká. Jinak může být zaskočen a (někdo) i nemile překvapen tím realistickým pojetím, drsností a občas i vulgaritami (mně nevadí, pokud jsou použity vhodně).

V Redutě a Mahenově je dobré si hlídat i hostování jiných souborů - Činoherní klub, Dejvické..

ionicera
4561 příspěvků 27.02.13 14:20

A viděl tu někdo Dabing Street v Dejvickém? Nemůžu na to sehnat lístky, tak by mě zajímalo, jestli to alespoň stojí za to.

Judith11
1134 příspěvků 27.02.13 14:50

@ionicera, já na to jdu tuším v březnu do Reduty. A věřím tomu, že to bude hodně dobré.

Judith11
1134 příspěvků 27.02.13 14:53

@ionicera, ještě mě napadá - Dejvické divadlo „Ucpanej systém“ - skvělé, Muž bez minulosti - strašně se mně líbilo. No a samozřejmě Dealers Choice.
Víc jsem toho od nich bohužel neviděla, ale jmenované fakt stojí zato.

Robena
1257 příspěvků 27.02.13 16:22

Doporučuji „Mikve“ ve Stavovském divadle (Praha).

Ems
1482 příspěvků 27.02.13 17:38

Miluju divadlo :), letos jsem stihla Pána z Prasečkova a Věc Makropulos - obojí Stavovské, a můžu jen doporučit! :) Taky jsem byla na Zdravý nemocný, ale to v Paříži…
V následujícíh 3 týdnech mě čeká Carmen (Národní), Nosorožec (Nová scéna), a @Robena /ou zmíněná Mikve :)))

ionicera
4561 příspěvků 27.02.13 17:45

No a teď bude asi spousta červených, ale líbil se mi i Klíč králů. Jdu znovu.
Jo a díky za typy, ale sehnat lístky do Dejvického je pro mě nadlidský výkon

hranolka
13 příspěvků 27.02.13 20:41

Chodím do divadla ráda a řekla bych, že poměrně často. Bydlím v Brně a nejraději mám Městské divadlo, často zajdu také do Mahenova nebo Janáčkova divadla. V Hadivadle jsem byla na Doma U Hitlerů a bylo to dobré. Naopak v Redutě jsem byla dvakrát a ani jedno představení se mi moc nelíbilo, v Huse na provázku jsem nebyla. Jsem asi typ „mainstreamového“ diváka - nemám moc ráda avantgardní či to, co bych nazvala „zvláštním“ divadlem, jako je právě Nenápadný půvab buržoazie atd. Fandím většinou spíš klasice.

V Městském divadle jsem včera byla na Mefistovi, to je docela dobrá činohra - drama. Pokud máte ráda komedie, nejsou špatné inscenace Molierových her v Mahenově divadle se Zdeňkem Dvořákem v jedněch z hlavních rolí, jsou to poměrně oddechové hry s přiznanou divadelností. V Mahenově divadle se mi také líbil Cyrano z Bergeraku. Opravdu ráda mám muzikály v Městském divadle - zmiňovaná Papežka se mi hodně líbila, jde o nejlepší muzikál, který jsem v tomto divadle viděla, Mary Poppins i Čarodějky z Eastwicku také stojí za zhlédnutí.
Hodně jsem toho slyšela o muzikálu Vlasy v MDB, a pořád čekám až ho znovu začnou hrát, uvažovalo se prý o tom, že ho obnoví v tomto roce k 10. výročí otevření Hudební scény, ale bohužel to na to nevypadá.

Co se týče opery, v Janáčkově divadle jsou opery podle mě standardně docela dobré, moc lidí na ně ale nechodí, takže pokud jste studentka, vyplatí se večerní pokladna - lístky za 50 Kč. Ta se vyplatí i u některých her v Mahenově divadle, oproti tomu v Městském divadle je dobré představení a jejich rezervace hodně sledovat, jsou rychle vyprodaná.

V Městském divadle se v budoucnu chystám ještě na hru Jakub a jeho pán, prý jsou dobré i hry Brouk v hlavě, Dokonalá svatba, Škola základ života… V Mahenově divadle jdu příští týden na Lakomce, tuto sezónu měl premiéru i Romeo a Julie, ale jsou na to vcelku rozporuplné recenze.

valery
1579 příspěvků 27.02.13 20:54

V Praze jsem byla naposled v Divadle v Celetné na Rozmarným létě- to bylo hodně netradiční pojetí, ale líbilo se mi to moc- možná i proto, že nás tam napojili, nasytili, dostali nás do nebe, až jsme malem nestihli poslední vlak domů…:-D

GalianosjednimL  27.02.13 21:23

Mám z vlastního života solidní divadlo. A sedím v první řadě. Ale slibuji, že jakmile budu mít někdy čas, zkusím i jiné autory.) :)

Karja
4767 příspěvků 27.02.13 21:55

Za poslední dobu jsem byla na Shirley Valentine, jako ta Stašová, to je něco:D. Poté Carmen v Národním, to se mi líbilo, pak jsem si to pustila na youtube z Vídeňské opery a snad tam na to i pojedu:). A chystám se na Enron a Kouzelnou flétnu. Spíš mám ten problém, že se mnou do divadla nikdo nechce chodit:(

Dear_me
161 příspěvků 27.02.13 22:08

Děkuji všem za tipy, už se těším, až na něco zajdu :)

Vipera
207 příspěvků 28.02.13 13:50

Mám poměrně čerstvý intenzivní zážitek z Vinohradského divadla - Cyrano! Cyrano! Cyrano! Paní Havlová a pánové Stropnický a Šťastný jsou pro mě herci s velkým H.

Bugatti
4052 příspěvků 28.02.13 14:06

@Karja Mám stejný problém, momentálně nemám do divadla s kým chodit. Chodím sama a moc si to užívám. Určitě je to lepší varianta než sedět doma a fňukat nebo tahat s sebou do divadla někoho, koho to nudí. Jednou dvakrát do roka si i zajedu třeba do Vídně nebo do Prahy, když je něco opravdu hodně zajímavého.

valery
1579 příspěvků 28.02.13 14:30

@Karja
Shirley Valentine + Stašová : boží one-woman-show! řekla bych: strhující, komické, tragické, ironické, vtipné - užijete si smíchu i málem slz vrchovatě, to mi věřte… a každá tam najde narážku na toho „svýho“ ;-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit