Férová, přesto elegantní móda?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TesMoody
2 příspěvky 13.03.16 20:25
Férová, přesto elegantní móda?

Marně pátrám po nějaké značce, která dělá férovou, ale přesto elegantní módu. Potřebuji chodit do práce a na jednání a rozevláté hippie šaty pro tuto příležitost nejsou úplně vhodné. Nemáte nějaké tipy? Díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

catherinne
12489 příspěvků 13.03.16 20:29

@TesMoody
pojem „férová móda” teda neznám :-)

TesMoody
2 příspěvky 13.03.16 20:37

To je mi líto :) Fair trade moda je vytvarena vice v souladu s prirodou. Obvykle z prirodnich materialu v biokvalite, bez pouziti chemikalii a pri jejim vytvareni se nezneuziva zadnym nevhodnym zpusobem pracovni sila. Znacky, ktere jsou bezne nalezitelne na googlu, uz jsem si projizdela nekolikrat a nic vhodneho jsem nenasla :/

LCH  13.03.16 22:10

"

Příspěvek upraven 31.05.16 v 01:51

Bara06
1993 příspěvků 14.03.16 08:38

.

Příspěvek upraven 11.04.16 v 15:21

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.03.16 09:34

@TesMoody Vase kriteria splnuje napriklad tato znacka, mam od nich nekolikatery saty a nejake svetry. Nemaji tak siroky vyber jako velke retezce, ale nakoupit se tam rozhodne da.

http://www.peopletree.co.uk

Nechapu, proc vam nekdo, kdo s tim nema zadne zkusenosti pise, ze to nejspis neexistuje. Absurdni.

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.03.16 09:36

@TesMoody nenahraly se mi vsechny fotky, co jsem chtela. V tomto stylu toho maji hodne.

Bara06
1993 příspěvků 14.03.16 09:54

@Eden_Prime …protože si myslel, že neexistuje?

Nejvíc absurdní je, jestli zakladatelka potřebovala připinknout téma tomu Kapříkovi80 - a my si tady můžeme psát co chceme, hlavně bychom měli ale kliknout na ten odkaz, ne?

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.03.16 10:00

@Bara06 rozhodne nerikam, ze se nemuzete bavit o cem chcete.
Povazuji za absurdni jit nekam radit, kdyz se ve veci vubec nevyznam a nemam s tim zkusenosti.
Stejne jako vy i pres to muzete do tematu prispet, ja se muzu podivit nad tim, proc to delate.

Bara06
1993 příspěvků 14.03.16 10:06

@Eden_Prime Já píšu, že nevím, jestli je to možný, nepopírám existenci, ne? Připojuju svůj pohled na věc, tedy střídmost a střízlivost ve výběru a nákupu jako jistou rozumnou střední cestu mezi extrémním konzumem a bioextrémismem… ale od určité chvíle si myslím, že tazatelku náš názor (a chraň Bůh odkaz na konkurenci) až tak nezajímá.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 14.03.16 10:07

@Eden_Prime Dík za odkaz, to vypadá docela pěkně, jdu to studovat :-D

kapr80
5 příspěvků 14.03.16 10:10
@Bara06 píše:
@Eden_Prime …protože si myslel, že neexistuje?Nejvíc absurdní je, jestli zakladatelka potřebovala připinknout téma tomu Kapříkovi80 - a my si tady můžeme psát co chceme, hlavně bychom měli ale kliknout na ten odkaz, ne?

Nevím, jestli kapříkem myslíte mne, asi ano… Nevím, co Vám k tomu napsat. Opravdu předpokládáte, že majitel (asi) největšího německého bioshopu se naučil česky, aby si mohl zakládat diskuze na nějakém českém fóru?

A abych nebyla jen off topic, tak ještě pro zakladatelku - zkuste opravdu kouknout po německých, či britských eshopech. Určtě najdete někoho, kdo zasílá do Čech. Převážná většina tam nabízeného oblečení je normálně nositelná, žádné batikované hadry. S výše zmiňovanými peopletree mám taky celkem dobrou zkušenost. (jedna halenka od nich je tedy taková hadrovitá, vytahuje se, ale ostatní, co od nich mám, je kvalitní)

Bara06
1993 příspěvků 14.03.16 10:13

.

Příspěvek upraven 12.04.16 v 09:01

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.03.16 10:19

@Bara06 aha, tim kaprikem myslite ten odkaz na Avocadostore. :-D :-D slusny

Verim, ze to myslite dobre, nechci byt na vas protivna, ale teda slusny skok do zdi :-)

kapr80
5 příspěvků 14.03.16 10:21
@Bara06 píše:
@kapr80 Tady je možné vše. Zejména se tu opakuje vzorec, kdy Moničkaaaaaa s jedním příspěvkem na fóru položí dotázek (holky, sháním nějaké boží legíny, nevíte, kde koupím???), za chvíli přišpěchá Pavlík12458954214 s jedním příspěvkem a nabídne odkazík bozileginy.com a Moničkaaa má radost, protože našla, co hledala. Zapadáte do vzorce spamerů prostě :D.

Já chápu, co myslíte, už tohle fórum chvíli čtu, i když jsem nepřispívala. Ale tak ty reklamní odkazy se myslím vždy týkaly takových pofidérních eshopů a prodejců. Že se dostanu do podezření, když dám odkaz na velký a zavedený zahraniční eshop, to by mne nenapadlo.

LCH  14.03.16 10:25

"

Příspěvek upraven 31.05.16 v 01:49

Bara06
1993 příspěvků 14.03.16 10:26

@Eden_Prime Protivná jste, ale dokážu to pochopit. Sorry, chyba u mě.

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.03.16 10:28

@LCH nepatrilo to pouze vam, ale vsem, kdo se podobne vyjadrili. Tedy vam a Bare.

Co maji delat lide privazani k Temelinu s fair trade nebo bio oblecenim, tomu uz vubec nerozumim. Ani proc do toho motate Greenpeace

LCH  14.03.16 10:29

"

Příspěvek upraven 31.08.16 v 23:52

LCH  14.03.16 10:37

"

Příspěvek upraven 31.05.16 v 01:49

Pirek
6777 příspěvků 14.03.16 10:42

@LCH
Tak fair trade není jen o ekologii, ale i ekonomice a lidských právech, což je vlastně ještě horší, já furt rychleji píšu, než myslím!

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.03.16 10:44

@LCH o cem se chcete hadat? Zakladatelka diskuze shani hezke elegantnejsi fair trade obleceni, idealne z biobavlny nebo jineho vice ekologickeho materialu.

Co s tim ma spolecneho vas vyklad o Greenpeace?
Jestli Greenpeace nesnasite, nijak mi to nevadi a mate na to pravo, ale vas komentar na nic nenavazuje, ani nechapu, proc mi to rikate a uz vubec jak to souvisi se Sweatshop-free mestskym oblecenim.

Příspěvek upraven 14.03.16 v 10:44

Bara06
1993 příspěvků 14.03.16 10:44

@LCH Pojďme si z toho chvíli dělat srandu, mě bude ještě deset let hanba fackovat, že neznám tenhle německý asi největší bioéšop, já fakt nevidím přes hromadu hnoje svět… :D

Lilly_Ku
715 příspěvků 14.03.16 10:50
@LCH píše:
@Eden_Prime Tak pokud se v tom opravdu vyznáte, jak se snažíte tady naznačit, udivuje mne fakt, že se takto ptáte. Patrně o nich tedy nemáte ucelené představy a informace. Většina ekoaktivistů tíhne tímto fanatickým směrem ekobioveganolak­toenviromenta­lo:).
Já zažil opravdu i pracovně tucty mladých zmanipulovaných lidí, co své problémy projektovali do boje za eko život. Můžeme se tu hádat na pěti stránkách, nebo můžete tentokrát v odstupu připustit, že pokud někdo takovou módu hledá tak lehce, že píše sem a Vy mu dáváte odkaz na UK, nebude to problém v mém postoji, či @Bara06, ale někde zcela jinde.

Nechapu, proc sem pletete ekoaktivisty.
Pochopte, ze existuji lide, kteri davaji prednost obleceni, vyrobenemu za etickych podminek, protoze se nespokoji s vysvetlenim ze napr. v bangladesi je 30 USD na mesic prece skoro normalni prijem a ty sicky tam vlastne muzou bejt rady, protoze bez textilniho prumyslu by mely este min.

MPSkrolew
1845 příspěvků 14.03.16 10:58

@Lilly_Ku Mimochodem, včera jsem viděla dokument, kde šička z Bangladéše na kameru říkala, že její měsíční plat činí 8 euro, ale nájem má 9 euro, takže k práci v textilce ještě musí mít jinou práci, aby se uživila.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit