Fiží - Fiší

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HertaDeOran
866 příspěvků 16.03.13 11:53
Fiží - Fiší

Co si myslíte o kousku, který skoro nikdo nenosí? Mě se fiží líbí, jen si s ním trochu nevím rady a zatím ani žádné nemám. Nosíte to někdo, případně poradíte, kde sehnat pěkné fižíčko?
Fotku jsem našla na webu a něco takového bych si představovala.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 16.03.13 12:05

Mně se líbí, ale nenosím. Mám velice výrazný dekolt a dodávat mu ještě víc na objemu by bylo už moc.

Amonute
360 příspěvků 16.03.13 12:30

Som na tom rovnako ako Dahllie. Ani fiží (google musel pomôcť rozlúštiť toto funny slovíčko:D) ani žabó nie je nič pre mňa. Kto opticky potrebuje dodať objem na hrudi - prečo nie?
V bielom prevedení mi to veľmi pripomína historický odev. Čo sa niekmu môže páčiť a vie ho aj nosiť? Prečo nie? Keby som mohla, siahla by som skôr po zmodernizovanej verzii, ale bez tej čudnej čipky okolo krku:

Takže hurá do toho :)

Příspěvek upraven 16.03.13 v 12:46

Sibyla
2639 příspěvků 16.03.13 12:34

Já ho ráda nemám, připomíná mi nastrojenost, staré dámy, upjatost… Mám ho mám spojené se školními šatičkami do divadla, kterým jsme se sestrou říkaly Žán Vejce a vždy jsme se vzpouzely je nosit.
Samozřejmě, někdo ho určitě dokáže pojednat výstředně a zajímavě!

PythonRegius
286 příspěvků 16.03.13 12:51

Líbí, chtěla bych nosit, ale zatím jsem nějak nenarazila na to pravé. Možná si to zkusím někdy ušít. Je fakt, že já mám také bujnější přednosti, ani mě nenapadlo to brát v potaz. Snad v tom nenabudou příliš nebezpečných rozměrů :D

Jackie Daniels
156 příspěvků 16.03.13 13:17

Moc se mi to líbí a zrovna včera jsem říkala, že bych si to hrozně ráda pořídila!

Pirek
6777 příspěvků 16.03.13 13:29

Fiží - fiší - Fušál! (Pardon, musela jsem.)

Messalinna
94 příspěvků 16.03.13 13:36

Mně se fiží líbí moc :)

Amonute
360 příspěvků 16.03.13 13:43

@PythonRegius kým nemáte meter dvadsať cez prsia - to až tak zlé nebude. :D Ja by som sa z takým žabó/fiži k takému číslu už dopracovala, preto si ho ho radšej odpustím…

DanczaS
7 příspěvků 16.03.13 17:22

Fiží mám ráda a nějaké teď budu šít pro svého přítele. Má dlouhé vlnité vlasy pod lopatky a když jde na nějakou společenskou událost a vezme si kravatu, vypadá to hrozně násilně. Zatím nejlépe na něm vypadá šifonová šálka, uvázaná do třířadé kaskády.

Jinak dámské fiží si dovedu představit třeba na formální způsob ke košili a pouzdrové sukni, nebo nejaké hezky barevné i místo šálky/šátku ke kabátu nebo saku.

Woey
135 příspěvků 16.03.13 18:41

Podle mě je fiží nedoceněné :)

Dá se v klidu nosti nejen k byznys oblečení, ale i k riflím a saku/cardiganu. Perfektně se přizpůsobuje.

Edit: Omylem jsem to odeslala před dokončením, takže jsem doplnila druou větu :)

indyka
625 příspěvků 16.03.13 18:55

Táta mi s pohrdavým úsměvem kdysi říkal, že na jednom z jejich prvních rande (konec 80. let) si máma vzala fiží a popsal mi to - a až dnes zjišťuji, že to může být překvapivě pěkné :-D To na fotce se mi líbí, ale vzhledem ke svému kalhotovo-tričkovému stylu si to na sobě představit nedovedu. Za pár let možná :)

ilnyia
53 příspěvků 17.03.13 21:50

Nemáte někdo typ kde nějaké zajímavé fiží v Praze koupit? Když koukám na fotky co jsem dáváte hrozně ho chci=D

Cinkitoo  17.03.13 22:01

Takové zatím nemám, ale chtěla bych. Jako první krok jsem si pořídila halenku s vázací mašlí kolem krku. Bohužel jsem nenašla vhodnější obrázek. Mám smetanovou bez knoflíků a bez límečku, hladkou, ale ta mašle je stejně jako na obrázku.

Len
476 příspěvků 18.03.13 08:40

Moc se mi líbí, ale dávám si pozor, protože mám výrazný hrudník. I proto mám problém sehnat padnoucí košili… Naposledy jsem zakoupila právě košili s fiží - neplánovala jsem to, a dala bych přednost jednoduché, ale nelituju a myslím, že mi sluší. Nosím ji s pouzdrovkou na zkoušky; jen je potřeba nebrat moc dalších doplňků (nosím k tomu malé náušnice a stříbrné hodinky).

HertaDeOran
866 příspěvků 18.03.13 11:51

@DanczaS
Přesně, chtěla bych spíš něco formálního, do práce. Sama o sobě jsem dost výstřední a výrazný typ, takže se oblíkám spíš bussiness - občas si připadám jako Franz v sukních, i když tetování nemám. Měřím 170 a vážím 50, takže o objemu hrudníku si určitě uděláte představu - bohatší fiží by mi mohlo přidat. Až budete mít ušito, určitě sem dejte fotku - to by mě moc zajímalo. Sama nešiju, ale kámošky švadlenky by to určitě zvládly.

ivanina
35 příspěvků 18.03.13 13:15

Já tedy souhlasím se Sybilou, fíží se mi, možná je to silné slovo, hnusí a už vůbec se mi nelíbí na chlapech.Taky mi to přijde hodně upjaté a přemrštěné. Vím, je to hodně negativní, co píšu, ale nemohla jsem si pomoc.

aailyyn
807 příspěvků 18.03.13 14:57

Hezké to je, ale nikdy mě nějak nenapadlo se po tom ohlížet, že bych to chtěla nosit. Vyhýbám se všem volánům, řasením a jiným věcem v dekoltu, mám v této oblasti od přírody naděleno i tak dost. :-)

Alizon
1233 příspěvků 18.03.13 15:03

U tohoto slova se mi vybavi jeden film pro pametniky - tusim Hotel Modra hvezda, kde ma fizi Natasa Gollova (tusim ze ho nasla ve stare skrini a pripina si ho na veceri s Oldrichem Novym). Takze je to pro me neco takoveho krasne starosvetskeho.
Moc se mi libi v kontrastu - dama v siroke cerne ale jinak strohe sukni a k tomu bila halenka s fizim. Nebo jakykoliv viktoriansky model - coz ale na bezne noseni moc neni.
No a hodou okolnosti mam dnes na sobe tmave modrou halenku od River Woods, ktera na sobe neco jako krajkove fizi nasite ma, (hledala jsem obrazek ale nenasla) a ta vypada docela soucasne.
Takze ja ho beru. Treba na klasicke bile halence by se mi taky libilo.

ilnyia
53 příspěvků 18.03.13 15:24

Dovedly jste mně zamyslet se nad mým řekněme bujným dekoltem a možností nosit fiží. Opravdu myslíte, že jsou tyto dvě věci neslučitelné?

DanielaS
4599 příspěvků 18.03.13 15:29

Tak sloucit se jiste daji, otazka je, jak to bude pusobit (a jak vy chcete pusobit).

M.Rejčová
64 příspěvků 18.03.13 15:31

@ilnyia
k bujnému dekoltu placaté fiží, to by snad šlo.

ilnyia
53 příspěvků 18.03.13 15:33

Samozřejmě nechci své přednosti příliš opticky zvětšit, ale zase odpoutávat od nich pozornost také nepotřebuji. Fiží se mi moc líbí a myslím že snad jde najít nějakou variantu, která by mi moc vzhledově neublížila.

scarlete
404 příspěvků 18.03.13 15:40

Podle mě je vždy třeba toto posuzovat individuálně. také záleží na tom, jak vypadá zbytek těla a tedy celková silueta. na přesýpačkách to myslím vypadá dobře, na hrušky to bude vhodné.. na postavu s výrazně objemnější horní polovinou těla bych asi fiží zvážila..

ilnyia
53 příspěvků 18.03.13 15:43

Asi bude nejlepší když přestanu teoretizovat a nějaké si zkusím a uvidím, ale zatím jsem žádné nepotkala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit