Fungují v ČR ještě outlety?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

irene_adler
29 příspěvků 24.04.14 22:45
Fungují v ČR ještě outlety?

Milé pekelnice,
ráda bych se vás zeptala, jestli v ČR fungují ještě outlety? Před několika lety bylo všude spousta obchodů s výprodejovým zbožím především britských značek. Občas se zde dal sehnat zajímavý kousek, když se člověk probral balastem.

Se stále zhoršující se kvalitou zboží v tuzemských obchodech jsem si na outlety vzpomněla. Nevadilo by mi pořídit si zboží ze starší kolekce, ale z kvalitního materiálu a dobrého střihu. Bohužel jsem již na žádný takový obchod v brněnských ulicích nenarazila. Pokud se nějaký outlet objevil, byly v něm nekvalitní italské hadříky nebo sportovní oděvy.

Vymyzely tedy kvalitní outlety z ČR již nadobro? Víte proč? A jak řešíte pokles kvality oblečení v řetězích? Kde nakupujete? Máte nějaké tajné obchůdky, kde najdete vždy dobré kousky? Jezdíte za nákupy do zahraničí? Nebo se již soléháte pouze na e-shopy? A kde nakupuje Jan Tleskač?

Reakce:

llolla
2102 příspěvků 28.04.14 10:41

@irene_adler
Nenakupuju uz skoro nikde, nevim, jestli se mi tak zvysily naroky, nebo jestli se za poslednich pat let tak zhorsilo zasobeni retezcu, kazdopadne ted vetsinou odchazim znechucena- neco se mi i libi, ale cena mi prijde premrstena (nevadilo by mi dat ty penize za kvalitni veci, ale za ty hadry… Je to bida). Obcas zajdu do sekacu, nekdy mam stesti, vetsinou spis ne.
Edit: jinak outlety nevim, bydlim ted v praze, ale zatim jsem narazila jen na jeden a desny, cilene nevyhledavam

Kralovna Bitche
382 příspěvků 28.04.14 22:02

V Brně jsem viděla jeden na Pionýrské, Charley´s, ale nemám odzkoušeno. Jinak mi taky připadá, že je to bída a celkově to nějak vymizelo. Já taky nakupuju v sekáčích.

kayav  28.04.14 22:07

Já mám pocit, že ty oulety jsou ale daleko horší, než klasické výprodeje v řetězcích. Přijde mi, že do outletů dávají zboží, které je nějak vadné - materiálově, střihově, cenově… Jako jo, v Mango outletu nakupuju dost, ale jen za ty nejnižší ceny, jinak to nemá cenu. Vždycky to zboží má nějaký „háček“.

Cathero
200 příspěvků 29.04.14 08:54

Praha Štěrboholy - Fashion Arena, tam je velký výběr všech možných obchodů.

Grossularia
3204 příspěvků 29.04.14 09:38

@kayav Taky mám z toho občas takový dojem, že je to trochu partiovka.
Ale taky se tam ocitají okrajové a divné velikosti (a ty, co mám zatím zkušenost, nikoli pro vadu), takže pro manžela nakupujeme jen tam - oni tam ty obří a extra prodlužované svezou z řady obchodů a tím pádem si může vybírat třeba mezi 3 druhy, což v normální prodejně nelze, tam mají v těch rozměrech max. 1 ks, když vůbec. Jezdíme do Štěrbohol.

kinderova
34 příspěvků 12.05.14 13:49

@irene_adler No jasné, třeba v Brně Maloměřicích je Brno Outlet Hall :)

gummybee
4595 příspěvků 12.05.14 13:59

@kayav teď jsem někde četla, že outlety v klasickém slova smyslu (loňská kolekce se slevou) u nás v podstatě ani moc nejsou, že jsou to spíš speciální kolekce přímo ušité pro outlet aby byly levnější - že těm značkám se vlastně nevyplatí ty starší kolekce takhle dávat do těch outletů

kayav  12.05.14 17:08

@gummybee to jsem zase netušila já, ale taky jsem již o tom slyšela. Nicméně Fashion arena má s jistotou některé prodejny právě tak, že tam prodávají staré kolekce. Vím to určitě u Blažka a jsem o tom přesvědčená u Manga.

Amun
888 příspěvků 13.05.14 08:52

Ve fashion aréně štěrboholy jsem byla už téměř před dvěma lety, celkově jsem tam byla asi 4× a docela mě zklamala. Nevím, jak je to teď, ale tehdy jsem v mnoha prodejnách narážela na zmíněné poškozené zboží (zaseklé zipy, roztržená podšívka, natržená kapsa atd) nebo na zboží, které mělo prakticky stejnou cenu jako v normálním obchodě, akorát bylo označeno cedulkou akční sleva. Calzedonie měla podobu příšerné hrabárny, kde bylo zboží naházeno v koších a chodila jsem tam jen pro punčochy za lepší cenu. Dobré bylo Mango, ale stejně mě nijak neláká to tam znovu zkusit.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit