Good old times

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modra_kocka
903 příspěvků 20.10.11 16:01

V posledních dnech v diskuzích pod články zazněly hlasy, že jsou lidé, kterým vadí současná úroveň diskuzí pod články. Tak nejsem zrovna spokojená se současnou úrovní diskuzí, a tak mne napadlo zkusit založit tady téma, kde by se nemusely dokolečka číst nicneřikajicí zprávy o tom, že velbloudí kabáty nesluší všem, a otázky, co že mají nosit matky na pískoviště k dětem. Možná to půjde, možná ne, ale za pokud to stojí.
Pravidla: samovolně plynoucí diskuze bez trollů a mentálních onanií. Nikoho nezajimá, že zrovna vy budete nosit džíny až do smrti, nebo číst, že nutně potřebujete vědět, v jakých obchodech koupíte kvalitní nový kašmírový svetr za 100 Kč (nikde! Je potřeba se s tím smířit :) ). Diskutuje se o článcích nebo tématu, na které nenásilně přejde řeč.
A hodím sem ještě svůj post z diskuze - holt neumím myšlenku vyjádřit stručněji :) „Je skvělé, že na MP začala chodit taková spousta lidí. Oproti dřívějším stovkám návštěv už to jsou tisíce, možná desítky tisíc. Škoda, že spousta lidí nepochopila, že tady není módní blog, nedostanete tady tipy, kam máte jit nakupovat, kde mají jakou zajímavou kolekci, a jakou barvu svršků či spodku musíte bezpodmíněčně okamžitě mít v šatníku. Tento blog je pro ty, kteří se chtěji vzdělávat v oblékání, rozvíjet svůj styl, jsou ochotní přemýšlet a zkoušet nové kombinace, chtěji získat přehled a rozvíjet vlastní vkus.
Pochopte konečně, že to, co máte na sobě, je o vás samotných, ne o tom, co Ada nadiktuje. Ona neříká, co máte oblékat, jen prezentuje svůj názor na módu a oblékání celkově. Vůbec si nejsem jistá, že mentální onanie, které můžeme pozorovat v diskuzích, sem patří a jsou vhodné.“

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Alena Cechova  20.10.11 16:14

Musím se přiznat, že mne kolikrát ty offtopicy velmi baví. Já se tam dozvím takových věcí, mimoděk.
Je fakt, že self-popisy jsou poněkud nudné, ty přeskakuju. Mne třeba hodně zajímá, jak to vypadá za hranicemi naší kotlinky, taková zahraniční rubrika. Jak jsem si všimla, tak je tady pár lidí, co „tam“ žijou, třeba Scully, která už sem dlouho nic nenapsala.
Dále bych chtěla dodat, že oproti jiným diskusním fórům je tady toto pořád velmi kultivované a většinou věcné. Mně to vlastně těší, že tady máme tolik chytrých a šikovných holek.

Karoleenah
2322 příspěvků 20.10.11 16:29
Hm, mě v diskuzích otravují zase jiné věci. Offtopic bývá kolikrát docela zajímavý a když ne to, tak je aspoň legrační ho číst (u diskuze o smutné ponožce jsem se hodně nasmála, i když prvoplánově vtipná být nejspíš neměla, atakdále). Co mi opravdu příšerně vadí, jsou posty, které jsou skutečně o ničem a jen zavazí, což jsou pro mě děkovací posty (typ „Ado, dík za článeček, muck“ a nic víc), posty opravné (proboha, to je fakt nutný tapetovat diskuzi opravama překlepů a všem se za to omlouvat?) a pak posty škemrací (miluju ,když někdo do článku např. o Fleru napíše něco ve smyslu „hrozněmoc potřebuju článek jaké nosit ponožky, napiš ho Ado!“)
Ty self-popisy nejsou nic moc, ale aspoň se většinou týkají tématu. Já sem tam taky něco podobného spáchám, i když ne moc často, ale většinou je to v reakci na nějaký jiný příspěvek - např. někdo napíše, že mu sukně po kolena nesluší, já napíšu, že mám podobný problém a k tomu vyjmenuju, jaké jiné v šatníku mám a proč si myslím, že mi sluší víc. Takže se sama do kategorie mentálních onanistů neřadím a doufám, že si to o mně ani nikdo jiný nemyslí.
A trollové, ti tu asi budou vždycky, i když je pravda, že Libora s Honzou jsem už dlouho neviděla. :)
No a docela souhlasím s Alenou Čechovou v tom, že na internetové poměry je to tu ještě celkem na úrovni, minimálně si všímám toho, že takové ty dámičky s nafrněnými „jdu blejt“ příspěvky, kvůli kterým to tu některým náhodným návštěvníkům připadá jako v kurníku, většinou nejsou pekelné stálice, které už podle jména poznávám.

modra_kocka
903 příspěvků 20.10.11 17:45

MYslím, že máme velmi podobné postoje :) Nemám nic proti offtopicům. Spíš je naopak často vítám. Vadí mi právě ty self-popisy nebo pod nedávným článkem posty typu „já na mimibazar chodím, ale kečupovou polívku teda nevařím!“. Je to takové… samoúčelné.
A neříkám, že diskuze nejsou kultivované. Ale v záplavě balastních se právě ty zajímavé offtopicy ztrácí. Čili - nemyslím, že je potřeba diskuze o tom, jak jsou diskuze pod články hrozné. Doufám, že by se mohla rozvinout právě diskuze a la ty, co byly tak před půl rokem pod článkem. Samozřejmě MP přeju hodně návštěvnic i návštěvníků, ale s počtem čtenářů a diskutérů se ztrácí to, co bylo na dikuzích kouzlené. A mne to trochu chybí :)

A.C.
153 příspěvků 20.10.11 21:53

Původně jsem chtěla také nostalgicky zavzpomínat, ale protože jsem drobná blondýnka s jemnou pletí, velbloudí kabáty mi nesluší a nestihla jsem ještě Adě poděkovat, tak nevím, jestli něco napíšu ;)
Pekelné diskuse pod články mě pekelně bavily, teď už zhusta nepřispívám vůbec. Pokud nestihnu prvních 10-20 reakcí pod článkem, nemá cenu pročítat těch 80 dalších. To už jen tak prolítnu, kouknu po mých „oblíbených“ a mizím v dál.

GreatSusan  21.10.11 11:38

Taky ty stare diskuse postradam, obcas se to vyvinulo v opravdu zajimave „rozhovory“, s prilivem novych ctenaru je to spis jen hromada komentaru…

Katy
91 příspěvků 21.10.11 12:37

jojo myslela jsem že „díky Ado za článek“ nebo „to je fakt hnus“ ubydou možností udělování plusů a mínusů - jako když si to myslím taky, tak kliknu na plus a nepíšu to tam ještě jednou…bohužel

Mori  21.10.11 15:48

Já teda nejsu tak docela z „původních přívrženkyň Pekla“, tak nevím, jestli sem smím?
Ale připadá mi, že by se to asi zčásti řešilo, kdyby se dalo v diskusích reagovat na minulý příspěvek - že by pak ty off-topicy byly aspoň pohromadě a optimálně by u nich byl třeba i čudlík „schovat“. Mám pocit, že jsem tu kdesi viděla, že Ada výhledově chce tak jako tak stránku předělat, tak možná kdyby hodně lidí stálo o něco takovýho, bylo by to průchozí? (Nejsem informatik, netuším, jak moc je taková věc složitá k realizaci)

Frankie
213 příspěvků 21.10.11 16:52

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:59

kolasice
138 příspěvků 21.10.11 17:09
Karoleenah ha detto : Hm, mě v diskuzích otravují zase jiné věci. Offtopic bývá kolikrát docela zajímavý a když ne to, tak je aspoň legrační ho číst (u diskuze o smutné ponožce jsem se hodně nasmála, i když prvoplánově vtipná být nejspíš neměla, atakdále). Co mi opravdu příšerně vadí, jsou posty, které jsou skutečně o ničem a jen zavazí, což jsou pro mě děkovací posty (typ „Ado, dík za článeček, muck“ a nic víc), posty opravné (proboha, to je fakt nutný tapetovat diskuzi opravama překlepů a všem se za to omlouvat?) a pak posty škemrací (miluju ,když někdo do článku např. o Fleru napíše něco ve smyslu „hrozněmoc potřebuju článek jaké nosit ponožky, napiš ho Ado!“)
Ty self-popisy nejsou nic moc, ale aspoň se většinou týkají tématu. Já sem tam taky něco podobného spáchám, i když ne moc často, ale většinou je to v reakci na nějaký jiný příspěvek - např. někdo napíše, že mu sukně po kolena nesluší, já napíšu, že mám podobný problém a k tomu vyjmenuju, jaké jiné v šatníku mám a proč si myslím, že mi sluší víc. Takže se sama do kategorie mentálních onanistů neřadím a doufám, že si to o mně ani nikdo jiný nemyslí.
A trollové, ti tu asi budou vždycky, i když je pravda, že Libora s Honzou jsem už dlouho neviděla. :)
No a docela souhlasím s Alenou Čechovou v tom, že na internetové poměry je to tu ještě celkem na úrovni, minimálně si všímám toho, že takové ty dámičky s nafrněnými „jdu blejt“ příspěvky, kvůli kterým to tu některým náhodným návštěvníkům připadá jako v kurníku, většinou nejsou pekelné stálice, které už podle jména poznávám.
Já zase vynechávám ty self-popisy (říkám si, koho to zajímá) a sem tam lupnu poděkování za článek, když se hodně povede (mám radši instruktážní, než bulvární) a občas i tip na článek (oboje, doufám, zajímá Adu), ale máte pravdu, že je to pro ostatní otrava, už to dělat nebudu… Potřebu vyjádřit se mám většinou, když někdo píše koniny, což je teď dost často.

kolasice
138 příspěvků 21.10.11 17:11

Dřív bývaly diskuze přínosnější, bylo tam víc zajímavých odkazů, dost jsem si díky tomu rozšířila obzory…

MP scully  21.10.11 18:55

Alena Cechova: dekuji za ohlas nad mymi prispevky ;-) Ja si prave casto prijdu spis mimo, protoze napriklad pokud se tyka zimy tady v Recku, tak je to spis obleceni na cesky podzim - svetr, balonak, lehce zateplene boty ( i kdyz rekyne nosi i ted cepice, saly a rukavice, holt jsem ja divna, protoze 20 stupnu odpoledne pro me neni zima). Zrovna vcera jsme s zenskyma z prace mluvily o botach a ja jsem priznala, ze se svoji 35 - 36 jsem v CR nahrana, ony me utesovaly, ze tady je to normalni velikost…A jo, maji pravdu, nikdy driv jsem si tolik neuzivala nakupy bot, vzdycky pro me uz predem vopruz, protoze jsem vedela ze me budou posilat do detskeho, ale tady je 35 porad standard, to same kratke velikosti. Poprve v zivote se nepripadam jako trpaslik, maji na me sukne, dziny, vsechno! ;-)) Mentalni onaniii taky nemam rada, ale tak jako vsichni si rada prectu jak to vypada jinde, a pokud se vyjadri nejaka slecna s podobnymi proporcemi jako ja ( 95-70-95, 160cm, 49kg)ze v nejakem obchode sehnala to a to, tak se jdu podivat. Pro me offtopic diskuse je zdroj informaci a napadu, spoustu prispevku samozrejme preskakuji, ale treba jen diky diskusi jsem si koupila cervene uzke kalhoty a k nim modrou pruhovanou tuniku tesne pod zadek, namornicky styl, ktery se da nosit i v zime. A nebyt diskuse, nikdy by me to nenapadlo, uz si bohuzel nepamatuji, kdo tohle zminil u sportovni elegance…:-(

modra_kocka
903 příspěvků 22.10.11 13:31

Kolasice se zmínila, že na MP chodí někdy od půlky minulého roku… Jen tak pro zajímavost - kdy a jak jste objevily Módní peklo?
Mori: ehm. Tohle není VIP klub :D Já jsem taky MP objevila někdy loni (aspoň myslím. Musela bych se podívat podle článků, který z nich si pamatuji jako první nebo mezi prvními). Tohle je jen takový pokus, možná trochu útočiště před některými diskuzemi, viz např. již vzpomínaný Mimibizar. I když mám dojem, že teď už se to zase malinko zklidnilo, tak tohle vlákno třeba zanikne :) Nemám snahu rozvíjet „město ve městě“ :)

Cinkitoo  22.10.11 15:31

No, já jsem dostala Módní peklo doporučeno od kamarádky poté, co jsem lamentovala nad módním bloggerem Vítkem, někdy v době článku o „voživování“ a Mesárošové v kurvím kroji s čmouhou u pusy. Takže zase tak dlouho to není. A diskuzí se poslední cca 2 měsíce neúčastním, protože je tam toho moc a nevyznám se v tom. Vlákna by opravdu nebyla od věci. Na druhou stranu bych nerada, aby byli přispívající odrazeni a nepsali vůbec nic. Pro mě bývají nejzajímavější příspěvky od lidí, jejichž přezdívky si pamatuji. Viz Alena Čechová, Frankie11 a další ;)

MP scully  22.10.11 19:52

Ja jsem peklo objevila pomerne kratce po jeho zalozeni, nekdy v kvetnu 2010 a prvni reportaz, kterou jsem cetla bylo tusim neco o batozich na ulicich. Priznam se, ze do objeveni pekla jsem taky byla spis typ dziny a tricko, nebo dziny a kosile, odvazala jsem se akorat v letnich satech. Boty jedine cerne nebo hnede, kabelka jakbysmet. A s Peklem jsem procitla, dneska obycejne tricko uz prakticky skoro nenosim, jen moje oblibene kvalitni cerne Levi's, ktere mam skoro 5 let a je porad jak nove, svy sedi, latka nezmolkuje…ostatni vetsinou bud s limeckem jako polo, nebo aspon delsi k bokum, jako tuniku. Koupila jsem si cervene kalhoty, zasobu legin a puncoch a minuly tyden napr. jsem na sobe do prace ani jednou nemela kalhoty - nebojim se uz ani puncoch v rosnickove zelene barve a nikdo mi nerika, ze vypadam jak zaba, ale spis ze zelene puncochy se malokdy vidi. V sobotu jsem si koupila horcicove pletene „saty“ a planuji si je vzit v pondeli spolu s bilym trickem pod ne (maji velky vystrih az pod prsa) a bilymi puncochami, k tomu hnede boty, pasek a kabelka. Strasne se mi totiz libil Adin model ve stylu „Kakadu“ u clanku Miss Exota, nikdy by me nenapadlo, ze zluta a bila muzou takhle paradne ladit. Na modnim pekle jsem se stala takrikajic zavisla, kazdy den hned druhy web, ktery otevru hned po seznamu. Jeste pred facebookem :-))

seznam.mih  23.10.11 21:05

No netuším, kdy jsem sem začala chodit. Na první článek si taky nevzpomenu, protože nejednou jsem si udělala čas, že jsme projela všechny články tolikrát :)) ale přišla jsem sem určitě díky lidé.cz a jejich fórum.
Přiznám se, že mám tendence dělat self-popisy, takže se ani nedivím, že by mě někdo přeskakoval :)
Co mi ale vadí na diskuzích pod článkem je počet příspěvků. Je to docela únavné to číst, zvlášť když se neorientuju, co na které příspěvky byli mířené. komenty u mimibazar byl děsivej. nemá to přehled, řád, nemám podle čeho hledat nějakej konkrétní příspěvek.
No taky jsem bývala džínobundařka, ale je pravda, že jsem byla dycky jiná, a tak jsem dycky tíhla k trendům, které nikdo nosit nechtěl. Třeba sukně a kalhoty najednou. Připadala jsem si tak volně, když jsem si to vzala prvně. Dneska už bych si to jen tak nevzala, ale touha chtít vypadat svoje a jinak od okolí zůstává. A peklo mě k tomu hezky popostrčilo v tom, že jsem si nepřipadala jak blázen, kdy jsem byla jeidná, komu třeba špičaté športy style boty připadali kýčovité, šílené a nevkusné. Na druhou stranu někdy mám pocit, že se tu vyskytujou, s prominutím, pipinky, které pohrdají vším řetězcovým, vietnamským, obyčejným věcem a nakupujou jen luxusně a vyhodí za to i celou vejplatu, ať se děje co se děje.

Lama_z_Lana  23.10.11 23:57
A mě ty „self-popisy“ dejme tomu baví. Pokud se jedná o pravidelnou přispěvatelku/přis­pěvatele tak jsem ráda, že si pod jejím nickem představím někoho konkrétnějšího a umožní mi to pak i lépe pochopit její/jeho názory. Pokud to není pod každým článkem a týká se to nějak jeho obsahu, rozhodně mi to nepřijde jako forma mentální onanie. A taky je mi milejší člověk, který mi dokáže zdůvodnit, proč rád nosí džíny, než ten, který bude na základě článku o jejich „nadužívání“ a nevhodných kombinacích do světa vykřikovat, že džíny jsou fuuuj a hrůza a kdo je nosí, ten je nemožnej.(příklad, za džíny možno dosadit cokoliv)
Myslím si, že zdánlivý pokles diskuzí pod články není způsoben ani tak jednotlivými příspěvky, jako jejich (ne)organizova­ností, za kterou vlastně ani pisatelé nemohou. Chybí mi tu ta možnost reakce na konkrétní komentář.

Mori  24.10.11 05:28

Ad: kdy jste objevili módní peklo?
Módní peklo našel přítel, ne já, ale nejsem se jistá, u kterého článku a kdy to bylo - stejně jako seznam.mih jsem četla všecko, leccos i opakovaně. Možná to mohl být článek „došla barva“ z loňského srpna, možná později, dřív těžko. Zaregistrovala jsem se ale velice nedávno.
Varování – následuje self-popis:
Kalhoty ani batoh jsem nenosila už předtím, ovšem nepředstavujte si nějakou prudkou eleganci: jakákoli dostatečně pohodlná sukně+bavlněné triko+nízké sandály, vyžehlíno pouze když se ráno vyšetřil čas:-)
Teď aspoň přemýšlím nad barvama a střihama a tak vůbec. Jo a koupila jsem si šicí stroj a barevný punčocháče - ať žije módní peklo!

tealeaf
22 příspěvků 24.10.11 06:43

Mori a s tím šicím strojem - máš zkušenosti z předtím, nebo jsi do toho skočila rovnýma nohama a hodláš být samouk metodou pokus-omyl se střihy z burdy? :-)

Mori  24.10.11 06:55

no, asi tak: tak na máminým šicím si umím vopravit prasklej šev, za předpokladu, že mi někdo navlíkne nit:-)
Takže do toho hodlám skočit rovnýma nohama, s tím, že zřejmě zpočátku dost látky zlikviduju. Jen už abych ten stroj konečně měla u sebe, koupila jsem si ho inteligentně v Čechách po internetu a nestih dorazit, než mi skončila dovolená, takže se s ním shledám až o Vánocích. Je pravda, že máma svýho času dost šila, takže se mám kam utýct o radu, až mi to nepude, ale počítám, že po ICQ to nebude ono…

DanielaS
4603 příspěvků 24.10.11 07:58

OT: Nevim, kde zijete, respektive jake jazyky ovladate, ale v nemcine, italstine, rustine a francouzstine ma Burda velmi zive diskusni forum, kam se zacatecnici uspesne obraci o radu.

Libor
28 příspěvků 24.10.11 09:11

Karoleenah: sleduju vás, nebojte. ale momentálně se věnuju velkovýrobě salámistů, tak nemám čas.

MP scully  25.10.11 16:33

Taky jsem zacala sit, jeste pred objevenim modniho pekla :-) Pro anglictinare je spousta for, plus jsem si ted vzpomnela ze pekne strihy se daji najit na www.voguepatterns.com . Ve slevach maji i treba za 3 libry jeden a s ceskou schopnosti usetrit by nemel byt problem se domluvit treba 4-5 holek, klidne i tady na pekle a objednat deset strihu, o ktere se pak vzajemne podelite, preposlete si je a okopirujete ;-)

MP Andrea
2 příspěvky 25.10.11 18:16
Ja si take myslim, jako asi vetsina z vas, ze zdejsi diskuse jsou velice korektni, slusne a obvykle i vecne. Je pravda, ze tu nectu kazdy prispevek, ani pravidelne neprispivam, zajimaji me spise clanky… ale kdyz uz nekterou diskusi prectu odshora dolu, pak mi tam zpravidla nic moc nevadi. Tedy krome toho, co uz tu bylo zmineno: prudilove, kteri nerozumi psanemu textu, neco si z nej vyvodi a pak se tu pohorsuji (ti ale nejsou prilis casti) a tzv. nesamostatni, kteri, mam casto pocit, by si bez cizi rady snad nedokazali koupit ani rohlik (nevim, jak vam, ale me nektere dotazy - v dobe internetu, vsemoznych fotografii, bohatych vyloh - pripadaji dost nepochopitelne, jako napr. muzu si vzit na vesnicky ples cerne koktejlky).

Pokud jde o o ty self-popisy, tak mi to moc nevadi, preci jen je to o obleceni a vkusu, ktery ma kazdy jiny a kazdy ma potrebu se nejak vyjadrit, tedy sam sebe prezentovat. Prave to dela i takovou pratelskou atmosferu, rekla bych, ze je to jako posezeni u kavy s kamaradkou, akorat virtualni :-).

A.C.
153 příspěvků 25.10.11 19:14

Odvolávám!
Ještě před pár dny jsem si myslela, že mi vadí popisy osob. Už asi ne. Mnohem horší je „a tak jsem včera šla kolem sekáče a mám otamtud kabát jako nový, ještě s visačkami, za 100/200/500, který má složeni 10/20/30/80% vlna a zbytek je 10/20/30/70% kašmír
Jsem dnes chtěla dočíst, co je nového u kabátů :)))) (v sekáčích taky nakupuju)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit