Hádat se nebo nehádat na MP?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sophie Purplle
10 příspěvků 05.08.12 22:03
Hádat se nebo nehádat na MP?

Všimla jsem si nejen v poslední době, že se tu některé dámy rády pouštějí do ostatních. Co myslíte, je takový blog prostorem ke zcela upřímnému a mnohdy drsnějšímu vyjádření anebo by se měly přísně dodržovat zásady slušnosti? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

Akitaken
4960 příspěvků 05.08.12 22:05

Samozrejme se nehadat, nejsme prece v materske skolce, ne? Ale Internet svadi k leccemu a snese ledacos, ceho bychom se mnohdy v realnem zivote nedopustili treba proto, ze bychom tez mohli dostat pres usta.

Navic tyhle flamy jsou malokdy konstruktivni. Takze ja se uz snazim nehadat se, ale muzu mluvit jen sama za sebe :)

lilip  05.08.12 22:18

Kdyby se nestřetávali lidé s různými názory, pohledy, zkušenostmi, a nereagovali na sebe, byl by z diskusního fora jen sled samostatných monologů. Neproduktivní nuda bez smyslu.

any2
246 příspěvků 05.08.12 22:18

Určitě nehádat, proč si zbytečně kazit náladu jenom proto, že má někdo jiný názor, ještě k tomu na módu. Navíc si všechno po sobě můžeme třikrát přečíst, bez emocí pozměnit tak, aby to byl slušný argument místo navážení se do někoho. Když už se tu tolik dbá na pravopis, tak já osobně ke kontrole pravopisu přidávám kontrolu slušného vyjádření a nijak mě to nebolí.
Vyjádřit nesouhlas a rozdílný názor se dá v klidu a slušně.

Arinela
11 příspěvků 05.08.12 22:24

Avšak někteří to zjevně nezvládají.

Endless
31 příspěvků 05.08.12 22:34

Mně to někdy připadá celkem legrační, když se do sebe někdo tady pustí. Myslím, že bez toho to v dnešní době prostě nejde :-)

sekaclady  05.08.12 22:35

Já jsem se, bohužel, dostala neumyslně do slovní rozepře a byla jsem dost sklamaná úrovní vyjadřování některých dam.. adminovi jsem si nestěžovala, ale už bych se nepustila do obhajoby svých názorů. Nestojí mi to za ty urážky..

seznam.mih  05.08.12 22:37

V poslední době Mp nečtu tolik, jako dřív, protože příspěvky se do témat přidávají takovou rychlostí, že to tu nestíhám. Bych musela u toho sedět celej den a to mě nebaví :) ale za celou dobu, co to tu sleduju, jsem se nesetkala s tím, že by se tu lidi vyloženě mezi sebou hádali. Maximálně, že dvě strany s jedním názorem nesouhlasí a tak si je chtějí prosadit, jako jedinej správnej, podle kterého by se měl točit svět. Ale aby se lidi navzájem napadali a uráželi se mezi sebou to vyloženě ne.
Je skvělé, že se tu nezdružujou lidi, co mají stejné názory. Pak je zajímavější to tu číst.

bestia
2296 příspěvků 05.08.12 22:37

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:58

Sophie Purplle
10 příspěvků 05.08.12 22:37

Mně by třeba zajímalo, jak je možné někomu udělit tu „důtku“. To nejspíš můžou jenom admini???

Arinela
11 příspěvků 05.08.12 22:42

@bestia vykání je základ slušnosti

MUDr.Lant
389 příspěvků 05.08.12 22:44

Konstruktivní výměna názorů je fajn, hádky ovšem ne. Spíš mi ale vadí některé osobní diskuze, které zaplevelují témata (dnes např. v „co jsem měla dnes na sobě“), ale i to je velmi relativní.

bestia
2296 příspěvků 05.08.12 22:51

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:59

RenaLange  05.08.12 23:00
@bestia píše:
@Arinela v nasom jazyku pri beznom style v osobnej komunikacii ano. Taktiezvo formalnej a emailovej komunikacii. Na forach nie, je to umele a neprirodzene.

Bestia vždy když někdo brojí proti vykání vybaví se mi scéna z Pelíšků, to
" hledáš někoho soudruhu " a následný úder holí :-).

katango
1356 příspěvků 05.08.12 23:01

Mně se to vykání líbí.

any2
246 příspěvků 05.08.12 23:05

@bestia Je fakt, že jinde na fórech se nepoužívá, většinou tam nechodim, když už tak tam vykám, nakazilo mě to tu, v pozitivním smyslu. Prostě jsem si na to zvykla

Myslím, že vykání je jedna z věcí, díky kterým tu neprobíhají ostré výměny názorů, okořeněné sprostými slovy. Přeci jen „ty vole“ se říká lépe než „vy vole“ ;)

Příspěvek upraven 06.08.12 v 12:47

Linden  05.08.12 23:20

@All prítomnosť spektra emotikonov eliminuje nedorozumenia, poznáte?

gulietta  05.08.12 23:42

@Sophie Purplle nehádat.:-) Ale vyjadriť svoj názor aj keď je opačný by malo byť normálne. Stáva sa tu z toho diskusia ktorá pripomína dámu ktorá si k večernej róbe namiesto krajkových rukavičiek navliekla zdravotnické latexové rukavice. Tá sterilita názorov a autocenzúra urobili z diskusie čo som mala na sebe galeriu fotiek a k tomu tých kyvajúcich panáčikov umiestnených na zadnom sedadle auta. :-)

Sibyla
2639 příspěvků 06.08.12 00:52

No, já se přiznám, že mě poslední dobou malicherné spory od Pekla odpuzují. Chodím sem méně, protože nekonečné hádky typu „ona řekla, že já jsem řekla, že ty jsi řekla…“ zaplevelují diskuse (Co jsem měla na sobě, tetování…) Nějak mi to začíná připomínat jiná „babská“ fóra. Omlouvám se těm zajímavým a podnětných diskutujícím, kteří tu stále jsou, ale nemám trpělivost jejich příspěvky lovit mezi těmi plevelnými.

veronika k
12 příspěvků 06.08.12 04:36

Diskutijuci by mali byt schopni zvladnut prijat kritiku/opacny nazor a naopak vediet vyjadrit svoj nazor, vsetko v istych medziach slusnosti. nad nadavkami a hadkami sa ale nerozculujem (ci uz sa tykaju mna alebo niekoho ineho) nakoniec, uroven vyjadrovania svedci o urovni diskutujuceho.
na vykanie si nepotrpim ani v civilnom zivote, toboz v internetovych diskusiach, zda sa mi to zbytocne naskrobene. slusna komunikacia bez nadavok a osocovania sa da viest aj bez vykania a naopak.

Diankenstein
1891 příspěvků 06.08.12 06:45

@Sophie Purplle hodně štěstí :D

Tleilaxan
241 příspěvků 06.08.12 07:07

Já jsem se do hádky na MP ještě nepustila a asi bych se nechala zastrašit. Včera už jsem se chtěla hádat, když jsem si četla názor, že velikost 42 znamená 20 kg nadváhy. V tu chvíli jsem měla chuť všem pořádně vysvětlit, že to není vůbec pravda, ale přešlo mě to, protože pouštět se do hádky s neviditelným davem nemá smysl.

Diankenstein
1891 příspěvků 06.08.12 07:17

@Tleilaxan :D… ovšem kdyby jste jenom napsala že nesouhlasíte a proč, nebylo by to hádání, ale diskuze! (:

Tleilaxan
241 příspěvků 06.08.12 07:24

@Diankenstein Já se propříště poučím ;)

gulietta  06.08.12 07:24

@Diankenstein ale musela by si na to založiť vlastnú tému, lebo by medzi 3 príspevkami ktorými by vysvetľovala prečo nesúhlasí bolo 45 ktoré by jej vysvetľovali, že váha nie je témou onej diskusie. :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit